Автор Тема: Кохайтеся чорноброві та не з москалями  (Прочитано 245 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Кохайтеся чорноброві та не з москалями
« : Лютого 10, 2021, 09:38:03 21:38 »
Уявляю як донетчанин руки потирав, щиру українку обікрав

«Нещодавно, я вирішила замовити подарунок своєму чоловікові. Напередодні, я знайшла оголошення на сайті „izi.ua“, а саме приставку „PS 4“ за дуже привабливою ціною. Написала продавцеві. Він запропонував мені подивитись приставку по відео зв’язку. Я погодилась, товар мені підходив, тож почали обговорювати, як розрахуватися», — розповідає Рита.

Кіберзлочинець надіслав посилання, жертва перейшла за ним та передала дані своєї картки й адресу, куди потрібно доставити товар.

«З банку мені надійшов код підтвердження. Проте, списали суму більшу, ніж коштувала приставка. Загалом у мене вкрали 6000 грн. Але шахрай продовжував мені наполегливо телефонувати та розповідати про якусь там верифікацію, що мають зняти всі кошти, але потім їх мають повернути», — додає дівчина.

Потерпіла написала заяву до поліції та каже, що дуже шкодує, що не звернула увагу на банальні речі, які мали викликати підозру: наприклад, на аватарці в продавця було жіноче фото, а розмовляв чоловік.

«Тепер буду чекати на результат розслідування. До речі, шахрай який мене обікрав підписав себе спочатку як „Марія“. А потім змінив фото і підписав себе як „Естет“. На жаль, на той час, я не надала цьому значення. Мої знайомі допомогли мені знайти інформацію про нього, виявилося, що він з Донецька», — каже Рита.




Схожий випадок стався з киянкою Оленою Батуриною, дівчина продавала товар через «OLX доставка».
«Все розпочалося з того, що я виклала на „ОЛХ“ товар на продаж. Не минуло й 5 хвилин, як знайшовся покупець. Жінка, на ім’я Альона написала мені на Вайбер, що її цілком влаштовує мій товар і вона хоче терміново купити його „ОЛХ доставкою“. Альона скинула мені інструкцію про те, як оформити доставку. Після того надіслала посилання і сказала, що за ним потрібно перейти та ввести номер карти», — розповідає Олена.
За словами потерпілої з банку їй наче мав прийти код для підтвердження операції.

«І саме в цей момент коли, я ввела код своєї карти, з мого банківського рахунку раптово зникають 4300 грн. Я телефоную на гарячу лінію „УкрСиббанк“ та дізнаюся про те, що мене ошукали. Я терміново написала заяву до кіберполіції та зв’язалася зі Службою підтримки „ОЛХ“. Але на цьому зловмисники не зупинилися. Вони почали писати мені на Вайбер з інших номерів, наче б то це служба підтримки та скинули посилання на псевдосайт „ОЛХ“, який максимально дублює оригінальний сайт. Єдине, що відрізняється так це домен: safe-dostawka.site, в той час, як у справжнього „ОЛХ“: olx.ua. На фейковому „ОЛХ“ пропонують повернути втрачені кошти, і вам знову потрібно ввести данні карти. Трохи пізніше, я з’ясувала, що шахраї створили цей сайт у Москві», — додає Олена Батурина.
« Останнє редагування: Лютого 10, 2021, 09:42:59 21:42 від optimist »

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10153
Re: Кохайтеся чорноброві та не з москалями
« Reply #1 : Лютого 11, 2021, 04:23:02 16:23 »
Подібні приколи всюди є.......... кожен раз коли виставляєш шось на продаж на американський craigslist.org - теж зразу відгукуються купи "потенційних покупців"......
В наведеній історії люди повели себе як жадібні ідіоти, і тому були ошукані.......

Першим червоним прапорцем є ситуація, яку можна описати як "too good to be true". В першому випадку це "приставку PS 4 за дуже привабливою ціною", в другому "Не минуло й 5 хвилин, як знайшовся покупець"....... Це абсолютно не означає що то є шахрайство, але як тільки зіткнувся з такою ситуацією то це повинно викликати певну пересторогу, яка б вимусила більш обережно ставитись до перемовин........
Так от як тільки попросили зайти на якийсь лівий сайт, (не кажу вже про "ввести номер картки") то саме це є вже 100% підтвердженням що з іншого боку шахраї........... Звичайні покупці/продавці так себе не поводять........