Випадки тромбозів не пов'язані з вакциною AstraZeneca - Європейське медичне агентство
Випадки тромбозів не пов'язані з вакциною AstraZeneca - Європейське медичне агентство
В Європейському агентстві щодо лікарських засобів спростували зв'язок вакцини Oxford-AstraZeneca із смертельними випадками утворення тромбів.
Підвищений ризик утворення тромбів після щеплення вакциною від Covid-19 виробництва Oxford-AstraZeneca не виявлений.
Таку заяву Європейського агентства з лікарських засобів (EMA, European Medicines Agency. - Gazeta.ua ) наводить інформаційна служба ВВС.
Заяву опублікували після того, як низка країн, включаючи Данію, Норвегію та Ісландію, призупинили використання вакцини після повідомлень, що у деяких людей після щеплення утворилися згустки крові. Також надходили повідомлення про те, двоє людей померли в Італії внаслідок розвитку тромбозу глибоких вен після вакцинації.
"В даний час немає жодних ознак того, що вакцинація спричинила ці стани, які не вказані як побічні ефекти з цією вакциною. Переваги вакцини продовжують перевищувати її ризики, і вакцина може продовжувати вводитися, поки триває розслідування випадків тромбоемболічних подій", - заявили в четвер у регуляторному органі ЄС щодо лікарських засобів.
За даними ЕМА, з 5 млн. європейців, які отримали вакцину Oxford-AstraZeneca, було тільки 30 випадків тромбоемболії. Окрім того, в ЕМА заявили про відсутність достовірних даних, що випадки утворення тромбів мають прямий зв'язок із введенням вакцини - частота випадків не вища, ніж серед людей, які не щепилися цим препаратом.
У Великобританії Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA) заявило, що немає жодних доказів, що вакцина спричинила проблеми. Тому люди все одно повинні їхати та робити щеплення, коли їх просять це зробити .
"Згустки крові можуть виникати природним шляхом, і це не рідкість. Понад 11 мільйонів доз вакцини Covid-19 AstraZeneca введено по всій Великобританії", - заявив представник MHRA Філ Брайан.
Англо-шведська компанія AstraZeneca на 10 млн доз зменшить свої поставки вакцини проти коронавірусу в країни Європейського союзу.
В першому кварталі 2021 року поставлено 30 млн доз вакцин від коронавірусу, замість запланованих 40 млн. Скорочення поставок викликано труднощами, які пов'язані з роботою глобальної системи постачання.