ОЧІКУВАННЯ І РЕАЛЬНІСТЬ: ЗАРОБІТЧАНИН РОЗПОВІВ ПРО УМОВИ, В ЯКИХ ДОВОДИТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ ЗА КОРДОНОМ
https://www.5.ua/ukrayina/ochikuvannia-i-realnist-zarobitchanyn-rozpoviv-pro-umovy-v-iakykh-dovodytsia-pratsiuvaty-za-kordonom-253594.htmlКрім виснажливих буднів, підстерігає заробітчан і безліч ризиків, про які працедавці не говорять.
Окрім обіцянки високих зарплат, українці "клюють" й на обіцянки кращих умов життя та можливість самореалізації.
Але таланить одиницям, констатують експерти.
Самі ж заробітчани переважно розповідають про напружений графік роботи, після якого сил вистачає хіба що на сон. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу"
"Ми починаємо працювати о 6 годині ранку і закінчуємо о 4 годині вечора. З понеділка по п'ятницю це 10-ти годинний робочий день. Плюс субота в нас також робоча – з 6 до 12. Тому ти коли приїжджаєш із роботи в будень, у тебе ні бажання, ні сил ні на що, крім того, щоби покупатися, поїсти і відпочити, не залишається", – ділиться власним досвідом заробітчанин Андрій Зеланс.
Крім виснажливих буднів, підстерігає заробітчан і безліч ризиків, про які працедавці не говорять.
До прикладу, якщо людина ніколи не працювала в полі – тут вона теж не заробить. Ба більше, виявляється, від робітників часто приховують умови праці, що серйозно шкодять здоров’ю.
Експерт з працевлаштування Андрій Марисюк пояснює:
"Постійно нових працівників потребують заводи по виробництву різної хімії. Наприклад, гелів, порошків та інших продуктів. Після такої роботи навіть у здорових людей часто виникає алергія. І вони або повертаються назад в Україну, або змінюють роботу на іншу. Через це ці заводи навмисно приховують свої справжні процеси і називають цю роботу не виробництвом пральних порошків, а, наприклад, роботою з побутовими товарами".