Автор Тема: Битва за майбутнє Заходу  (Прочитано 400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19215
Битва за майбутнє Заходу
« : Січня 28, 2022, 03:52:13 03:52 »
Цитувати

Битва за майбутнє Заходу.

Справжньою призом в Україні є кінець американського впливу в Європі.

By Tom McTague

Володимир Путін любить казати, що грати в шахи зі Сполученими Штатами – це все одно, що грати проти голуба: він розгулює по дошці, перекидає фігури, сере повсюди, а потім оголошує перемогу. Грати в шахи з Європою, навпаки, має бути схоже на гру з дитиною, яка забула правила гри, стверджує, що винайшла нові, а потім дується, коли ніхто не хоче грати.

Протягом довгого часу багато людей в Європі, включаючи Великобританію, втішали себе банальностями про те, що «жорстка сила» більше не має значення, що сфери впливу застаріли, і навіть, що сама геополітика стала дещо непрохідною. Тоді Росія направила 100 тис. військових до українського кордону. Раптом час гри закінчився, і майбутню безпеку Європи знову вирішував хтось інший, десь інде.

Немає потреби перебільшувати справу. У цій українській кризі великі європейські держави не залишилися осторонь. Особливо Велика Британія та Франція відіграють важливу роль: Лондон отримує похвали у Східній Європі за свою активну позицію, спрямовану на те, щоб будь-яке російське втручання було якомога болючим, а Париж йде своїм шляхом, проводячи саміт українців і росіян у рамках тривалі переговори в «нормандському форматі», в які також входить Німеччина. На кожному етапі цієї кризи з великими державами Європи також консультувалася адміністрація США, яка, здається, серйозно сприймає свою риторику щодо альянсів.

І все-таки, якщо відступити на мить, ситуація виявиться надзвичайною. Росія – це країна з населенням 142 мільйонів людей з вичерпаною нафтовою економікою, що дорівнює розміру Південної Кореї. Разом трійка великих європейських держав — Німеччина, Франція та Великобританія — перевершують Росію за багатством та населенням; вся демократична Європа, тим більше. І все ж Європа в цій кризі має другорядне значення, навіть якщо вона відбувається на її власному континенті.

Для Заходу очевидна реальність полягає в тому, що Америка все ще керує. Лондон, Париж і Берлін лобіюють Білий дім і, залежно від кризи та лідера, надають реальний вплив. Але хто б не був на посаді президента США, рішення обов’язково “Америка насамперед”. У цьому випадку президент Джо Байден веде дискусію між традиційним зовнішньополітичним істеблішментом, який проповідує стримування, і все більш впливовими «стриманими», які стверджують, що США не можуть дозволити собі загрузнути в чергову війну на своїй імперській периферії. .

Частина гри Путіна, звичайно, полягає в тому, щоб отримати вигоду з цього поділу, як всередині Америки, так і на Заході. Він відчуває запах нерішучості і прагне цим скористатися. Згідно з деякими експертами, з якими я спілкувався протягом минулого тижня, велике прагнення російського президента полягає в тому, щоб повністю витіснити Америку з Європи, домовившись про угоду, яка визнає Росію як законного гравця в порядку безпеки континенту, і скасувавши втрати, яких зазнала Москва у 1990-х роках, коли її військові були вимушені повернутися до власних кордонів. Фіона Хілл, колишній радник Білого дому з питань Росії, сказала мені, що Путін, можливо, підрахував, що Байден є останнім президентом, здатним домовитися про таку офіційну угоду від імені Європи до можливого повернення Дональда Трампа в 2024 році.

Інші аналітики, з якими я спілкувався, скептично ставилися до сили Путіна, вказуючи, що жоден з його військових варіантів не може досягти його цілей. Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень в Королівському коледжі Лондона, сказав мені, що риторика Росії останніх місяців свідчила про те, що Путін розчарований глухим кутом на сході України, не в змозі вийти з нього без збройної сили, що може лише погіршити ситуацію для Росії.

У будь-якому випадку, те, що мене так вражає — крім монументального характеру злочину, про який, очевидно, думає Москва, — це ступінь геополітичного позиціонування в Європі, покликаного вплинути не тільки на саму кризу, але й на майбутній вигляд континенту та Захід, після того, як Путін зробить свій крок (або ні).

Масштаб вимог Путіна — не просто контролювати Україну, а й повернути більшу частину Східної Європи у сферу впливу Росії — і загроза існуючому порядку, який вона представляє, кидають виклик основним структурам західного альянсу, змушуючи кожну країну в ньому оцінити як їхні національні інтереси найкраще задовольняються в майбутньому.

Багато в чому криза зміцнює західний альянс, а не послаблює його. Дії Росії активізували головну військову силу Заходу – НАТО. Вперше після закінчення холодної війни НАТО має реальну і нинішню небезпеку. І все ж, минуло лише два роки з тих пір, як Трамп був головнокомандувачем, і ніхто в Європі не настільки наївний, щоб думати, що він не має дуже хороших шансів відновити своє президентство в 2024 році. Вся основа зовнішньої політики Трампа, пам’ятайте, полягало в тому, що Європа та інші американські союзники їздили на США. Він навіть описав НАТО як застарілу й без сумніву використовував гарантію безпеки США як важіль у торговельних переговорах з Німеччиною та іншими.

Таким чином, нинішня криза нагадує про важливість НАТО і, відповідно, про важливість світу, очолюваного Америкою, а також про його структурну слабкість: американську громадську думку. Як Борис Джонсон добре розуміє, особливо сьогодні, враховуючи цілком реальну загрозу його прем’єрству, спричинену його недотриманням власних правил пандемії, найважливішою річчю у світовій політиці є дух часу, незалежно від того, чи є ідеї, що лежать в основі цього, здорові чи ні.

І коли йдеться про те, що Захід має зробити, щоб відродити Захід, ніхто не може погодитися. Минулого тижня французький президент Еммануель Макрон стверджував, що, очевидно, зараз настав момент для Європи заявити про свою «стратегічну автономію» від США. Для Макрона здатність Росії обійти Європу і розмовляти безпосередньо зі США лише підтвердила його переконання, що континент потребує стати самостійним актором на світовій арені. У промові в Європарламенті в Страсбурзі Макрон сказав, що настав час для Європи вести власний діалог з Росією, щоб створити «новий порядок безпеки та стабільності для Європи». Це барабан, який він стукав протягом досить тривалого часу, але не мав ефекту. Він не міг вибрати гіршу кризу, щоб утвердити незалежність Європи від Америки. Розгулятися в Сахелі можливо без США, але не мати справу з ядерною Росією, яка, очевидно, збирається вторгнутися в суверенну державу в Європі.

Хоча цілком зрозуміло, що Макрон використає цю останню кризу, щоб повернутись на свого улюбленого коника, він ризикує виглядати смішним — не натхненним генералом на Маренго(це кінь Наполеона), що стає дибки, а скоріш безсилим капітаном на впертому Шетландському поні. У зв’язку з тим, що російська армія зосереджена на кордонах України, яка можлива причина у будь-якої східноєвропейської держави замислюватися про заміну Вашингтона на Брюссель як свого основного представника з питань безпеки, особливо враховуючи, що Париж і Берлін не були найяскравішими в цьому питанні?

Справа в тому, і Макрон це розуміє, Європа не має стратегічної автономії — ні в її ширшій формі, включаючи Великобританію, ні як Європейський Союз. Вона не тільки не може спроецювати свою міць у військовому плані, але й не може належним чином патрулювати свої кордони чи гарантувати постачання енергії, більша частина якої надходить із Росії. Сполучені Штати навіть планують збільшити постачання палива до ЄС, якщо Росія помститься західним санкціям, припинивши подачу палива на континент. Але геополітична слабкість ЄС лежить глибше, ніж його залежність від енергії та безпеки: ЄС не має Кремнієвої долини чи Уолл-стріт, і залишається залежним від американської фінансової системи та китайської торгівлі.

Тим часом Великобританія, вийшовши з ЄС, була гіперактивною у своїх зусиллях нагадати союзникам про свою актуальність. Лондон оприлюднив розвідувальні дані про військові плани Росії, відправив зброю в Україну та зробив дипломатичні прояви підтримки низці східноєвропейських держав. Такими були його зусилля, що #GodSavetheQueen було в тренді в Twitter в Україні після того, як минулого тижня з Великобританії прибув літак зі зброєю (облетів повітряний простір Німеччини, щоб уникнути будь-яких дипломатичних труднощів, які можуть виникнути через політику Берліна не експортувати зброю в зони конфлікту). Мета цих зусиль полягає в тому, щоб підтримувати НАТО як основну організацію безпеки Заходу і, відповідно, гарантувати, що Британія не може бути проігнорована.

І хоча британську політику яструба французи можуть відкинути як позицію «горили, яка б’є в груди, яка не нападе», стук у груди не позбавлений своїх переваг для Британії. Ніхто в уряді Сполученого Королівства не припускає, що Британія нападе або навіть має намір напасти, але вона радіє, що її помітили. Чим більше Британія зможе переконати європейські держави, що вона залишається серйозним партнером у сфері безпеки, тим менше ймовірність того, що вона буде виключена з майбутнього порядку безпеки Європи. Що отримають Польща або країни Балтії від підтримки альтернативних механізмів безпеки, які можуть поставити під сумнів перевагу НАТО, тим самим послабивши як британську, так і американську прихильність європейській безпеці?

І все ж для Великої Британії залишається фактом, що вона повинна докладати більше, щоб зберегти свій вплив, тому що станом на 31 січня 2020 року вона знаходиться за межами ЄС, і, що б Великобританія не бажала таємно, цей союз, швидше за все, лише зростатиме в силі як незалежний актор в рамках НАТО.

Тим часом Німеччина продовжує свою багаторічну гру вдавати, що насправді вона взагалі не є великою державою. Незважаючи на те, що вона найбагатша та наймогутніша країна в Європі, вона діє так, ніби це якась морально вища Швейцарія, мирна й об’єктивна. Розчаровані чиновники, з якими я спілкувався, сказали, що Німеччина намагається отримати свій західний торт і з’їсти його, міцно закріпилася в НАТО та ЄС і налаштована протистояти участі в геополітичних міркуваннях Америки якомога довше, щоб уникнути забруднення будь-якими непотрібними моральними або економічні витрати, які супроводжуються владою.

Іронія полягає в тому, що кожна позиція, яку займає велика трійка Європи, підриває дві інші. Америка залишається батьківським володарем Європи, так само, як це було, коли Балкани розпалися на початку 1990-х, тільки цього разу вона старіє і трохи більш розтерзаний захисник з ворогами, які здаються сильнішими, ніж вони були. Результатом, іншими словами, є застій, який, якщо ви цинічні, цілком влаштовує всіх у Європі: Америка продовжує платити, і їм не доводиться стикатися з важким вибором.

Проблема для Європи полягає в тому, що з кожною новою кризою відданість Вашингтону власному гегемоністському світовому порядку продовжує слабшати, але ніхто не має реального уявлення, чим його замінити.

Що б не сталося далі, це виглядає як ключовий момент у 21 столітті. Країни, які входять до складу НАТО, залишаються одними з найбагатших і найрозвиненіших суспільств на землі. Поки що Захід об’єднався в досить вражаючий спосіб перед обличчям російської агресії. Проте факт залишається фактом, що одна половина імперії є надмірно навантаженою, а інша — недостатньо. Голубу і дитині може не сподобатися жорстока геополітична шахова гра, в яку грає Путін (або, якщо на те, Сі), але настав час сісти і заново вивчити правила, перш ніж їм поставити мат.
The Athlantic
« Останнє редагування: Січня 28, 2022, 04:36:54 04:36 від Адам Жоржович »

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19215
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #1 : Січня 28, 2022, 04:21:53 04:21 »
Якщо вже навіть Атлантик називає німців підарасами, котрі не хочуть тягнути свою частину лямки у НАТО, то це вже точно щось у лісі здохло.  :pooh_lol:

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10182
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #2 : Січня 28, 2022, 04:37:02 04:37 »
Якщо вже навіть Атлантик називає німців підарасами, котрі не хочуть тягнути свою частину лямки у НАТО, то це вже точно щось у лісі здохло.  :pooh_lol:

Виглядає так що ліберальні мідія обрали підтримувати Україну, та її захисників.... якщо навіть передачі NPR ведуть з Києва...... Навіть назву міста вірно вимовляють - Київ

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33335
  • Стать: Чоловіча
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #3 : Січня 28, 2022, 08:18:32 08:18 »
Якщо ліберали за Україну, то як зі скрєпними реднеками ? За Хуйла будуть топити ?  :smilie7:

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8096
  • Стать: Чоловіча
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #4 : Січня 28, 2022, 08:51:18 08:51 »
Раднеки колись неслабо топили за Обаму (2008).




Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6449
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #5 : Січня 28, 2022, 11:46:29 11:46 »
Мінорне питання, але цікаво: що це за приколи з облітанням Німеччини? Тобто якщо Аргентина замовить у Чехії машингверу, там літаки теж будуть літати оминаючи дельту Рейну, щоб не забруднити ауру нібелунгів щільною есенцією ци багнетів?  :Sho_za:

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17367
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #6 : Січня 28, 2022, 04:40:53 16:40 »
У копілку Жоржиків:

Респи вимагають оприлюднити стенограму розмови Байдена з Опаришем.

Ото кіно буде! :hot:
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #7 : Січня 28, 2022, 06:24:57 18:24 »
У копілку Жоржиків:
Респи вимагають оприлюднити стенограму розмови Байдена з Опаришем.
Ото кіно буде!
:hot:
Цiкаво буде почiтати...
 :smilie7:

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10182
Re: Битва за майбутнє Заходу
« Reply #8 : Січня 28, 2022, 09:34:12 21:34 »
Цiкаво буде почiтати...
 :smilie7:

думаю нічого цікавого.......... все по протоколу та стандартах...........