Хитрий Л
іис.
Кравчук ніколи не був групою дерев чи кущів...
Хоча, повадки рудої лісової хижої тварини мав, це точно.
............................
Якщо серйозно - обрання Кравчука першим керівником країни й визначило весь наступий шлях "розбудови держави" на наступні роки.
Відомий вислів
"маємо - те що маємо"- якраз і означав оту лисячу поведінку Кравчука - ні в що не встрявати, нічим особистим не ризикувати, щоб потім ні на за що на нього не падала відповідальність.
Тобто, щоб не порушувався його особистий комфорт, його особиста безпека й не з'являлися нізвідки не потрібні особисті проблеми.
Для особисто себе він все зробив правильно - і грошей заробив, і живий лишився, і нічим особливо не ризикував, і не залишиться в народній пам'яті проклятим ( як Янукович) чи посміховиськом (як Ющенко).
Чи залишається за політиком Кравчуком якийсь політичний позитив?
Один-єдиний. Це участь в підписанні Біловезьких Угод 08.12.1991 р.
Те що він не втік, не пропетляв, а чесно поставив свій підпис разом з Єльциним і Шушкевичем.
Якби там не було - а це дуже не мало!!!
Особисто я вважаю ліквідацію СРСР найвизначнішою подією 20-го століття разом з закінченням 2-ї світової війни.
Отак от, майже мирно взяти й похоронити кацапську імперію - це було таки "щось" !!!
День 25 грудня 1991 року, коли з кремлівського флагштока було знято держ.прапор СРСР - для особисто мене назавжди залишається святом !!!
Участь Кравчука в ліквідації СРСР - беззаперечна.
Але на цьому всі його позитиви й закінчились
Далі - почалася "здача" всього, що йому дісталося під управлінський контроль мирно, без війни.
І перша підлість, яку вчинив Кравчук - це було ігнорування адмірала Касатонова, останнього командувача ЧФ ВМФ бувшого СРСР, котрий приїхав до Києва,
три дні, прочекав в приймальні Кравчука ( грудень 1991 р., одразу після підписання Біловезьких Угод і після прийняття Верховною Радою законів про створення Мін. Оборони, про Збройні Сили України), але так і не був прийнятий Кравчуком.
Касатонов, бачачи що відбувається, був готовий обговорити з Кравчуком прийняття присяги військовослужбовцями Чорноморського Флоту всіх військ. частин, котрі розташовувались на території України. Тобто, так само, як це вже почали робити в трьох військових округах - Київському, Одеському, Прикарпатському.
Касатонов не був українським патріотом, він був кон'юктурником, таким само, як і командувачі трьох вищеназваних сухопутних військових округів. Але не дочекавшись зустрічі з Кравчуком в приймальні на Банковій, він плюнув на все це та й відбув в Севастополь.
В той же день йому зателефонували з адміністрації Єльцина, певно, щось понаобіцявши.
І після цього, вже питання про прийняття української присяги на ЧФ в Криму не піднімалося, а Україна швидко почала втрачати свій вплив і на бувший ЧФ ВМФ бувшого СРСР і на Севастополь і на весь Крим.
В 2014-му році в березні, Кравчукове крутійство "між крапельками" в грудні 1991 року, нарешті, набуло вже дуже тяжких юридичних і військово-поліцейських наслідків і ознак. Хоча й не визнаних майже цілим світом конституційно і юридично, але існуючих по сьогодні фактично.Про це колись детально описував віце-адмірал Безкоровайний, колищній командувач ВМС України.
"Маємо- - те що маємо" в нас почалося саме відтоді.
А далі - було безліч бід і паскудств, котрі вчинив Президент Кравчук. ( в цій темі вже вони були перераховані тими форумчанами, хто пам"ятає ті часи).
8 грудня 1991-го року закінчився його шлях як шанованого українського політика.