Где системы ПВО Украины? // №342/2 - Юрий Швец
Кілька цитат:
Як закрити небо від дронів-камікадзе. Україна це можеЩо робити? Передусім треба реанімувати зенітні комплекси, які має Українаhttps://glavcom.ua/columns/olegromanchuk/jak-zakriti-nebo-vid-droniv-kamikadze-ukrajina-tse-mozhe-884930.html"Спарена зенітна установка ЗУ-23-2"
"ЗРК С-125М «Печора»"
"Зенітний ракетний комплекс С-125-2Д (Його модернізована версія С-125М «Печора» з керованою ракетою 5В27Д-М2 (висота зони ураження 25 км, дальність – 40 км)"
"зенітна самохідна установка «Шилка» надзвичайно ефективна для враження низьколітаючих цілей (на висоті від 100 до 1500 метрів, що летять зі швидкістю до 450 м/с) і на відстані від 200 до 2500 метрів. Точність – вражаюча."
"Дрон, який летить зі щвидкістю «кукурузника», легко можна перетворити в решето – для цього 2000 пострілів більш ніж достатньо. Згадаймо про «Шилку» та ЗУ-23-2."
"У серпні 2022 року в програмі «Різні люди» Тарас Чорновіл розповів, хто продав практично всю протиповітряну оборону України: «Вся протиповітряна оборона практично була знищена Гриценком. Він її ліквідував свідомо, вважаючи, що нам це не потрібно. Він автор концепції про ліквідацію надлишкових озброєнь»
"Україна, держава, що воює, очевидно, була переконана, що має достатньо озброєння, надавши Туреччині можливість упродовж 2019-2020 рр. придбати кілька модернізованих комплексів С125. Ще раніше цей модифікований ЗРК під назвою «Тана» був підготовлений для поставок в Ефіопію. Стратегія по-українськи? «У мене немає часу думати стратегічно. Я часто думаю тактично в інтересах України», – повідомив Володимир Зеленський журналістці CNN Крістіан Аманпур на Мюнхенській міжнародній безпековій конференції в лютому 2020 року."
https://espreso.tv/news/2020/02/15/quotu_mene_nemaye_chasu_dumaty_strategichnoquot_zelenskyy_u_myunkheni"
Сьогодні питання вже ставиться так: хто і чому блокує виробництво бойових безпілотників в Україні? Про це йдеться в матеріалі Тараса Трояка, Юрія Романенка, Миколи Фельдмана, оприлюдненого на сайті «Хвиля» 20 жовтня 2022 року. Так, очільник Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк розповів, як чиновники створюють штучні перешкоди на шляху виробництва бойових дронів в Україні. По суті, створена схема, яка блокує постачання комплектуючих до дронів і самих дронів, що призвело до того, що на фронті став відчуватися дефіцит цієї техніки, що дедалі зростає. Понад те, українські чиновники почали вимагати від Польщі, щоб вона блокувала постачання дронів, що вже вплинуло на роботу волонтерів та фондів. Польща стала не лише блокувати постачання, але вилучати та заводити кримінальні справи за нібито незаконне постачання дронів в Україну. Фактично йдеться про саботаж заради особистого збагачення та створення монополій під чиновників, яким начхати на ЗСУ та інтереси держави».
"Що робити? Передусім треба реанімувати згадані вище зенітні комплекси. Встановити їх на висотних будівлях, на важливих для життєдіяльності об’єктах, у віддалених од населених пунктів зонах, відкіля можна вести випереджуючий вогонь на ураження ворожих низько летючих об’єктів. А ще треба оперативно навчити бійців фахово обслуговувати зенітні комплекси, налагодити цілодобове чергування зенітних розрахунків тощо.
Треба застосовувати різноманітні методи протидії нападам з повітря, використовувати альтернативні види озброєння – потужні кулемети, зенітні установки, спроможні збивати чи ліквідовувати в повітрі дрони-камікадзе та інші різновиди БПЛА. Треба виготовляти власну зброю. Якщо українськими ракетами на кшталт Гром-2 завдаватимемо ударів по російській глибинці, по інфраструктурі рашистів, тоді Захід не матиме підстав висувати до нас претензії щодо атак по території, що за «порєбріком».
Потребують додаткового надійного захисту підрозділами ППО і ПРО атомні електростанції. Не можна виключати ймовірних спроб захоплення рашистами українських АЕС аби знищити енергопостачання нашої держави, а відтак шантажувати ЄС ризиками ядерної катастрофи.
Енергокомпаніям ДТЕК та Укренерго, очевидно, слід невідкладно зайнятися виготовленням залізобетонних покриттів над розподільчими і електро-підстанціями."