🍁 Суботній подкаст на американському радіо MSNBC, присвячений ситуації в Україні і особисто Зеленському.
🔹 Щодо легитимності Зеленського.
Владою США визнається легітимність українського президента виключно з причин продовження війни: саме у того, хто ухвалює політичні рішення і кому підпорядковується армія – правова легітимність.
Як приклад: Британії останні вибори перед Другою світовою були у 1935, а потім проводилися лише через 10 років. Між тим, партнери України згодні "терпіти" Зеленського ще, як мінімум, рік - далі вони хотіли б мати справу з керівником держави, з яким можна було б укладати конкретні угоди щодо Євроатлантичної інтеграції України.
Нинєшнє ж оточення Зеленського у цьому сенсі бачиться занадто проросійським. Від цього не у захваті Байден, а якщо до влади прийде Трамп - у нього особлива ідіосинкразія до діючого українського президента, пов`язана з тим, що останній пообіцяв співпрацювати з його адвокатом Руді Джуліані, а потім просто "відморозився". У висновку Конгресу про свій імпічмент Трамп також звинувачує Зеленського.
🔹Щодо "мирної конференції" у Швейцарії.
Байден туди не поїде, бо вважає цей захід, за словами оточення, "безглуздою симуляцією активності". Тим більше, що Зеленський в інтерв'ю журналістам із Казахстану (журнал "Власть"), повідомив, що на цьому саміті Україна запропонує присутнім обговорити лише три пункти з десяти «формули Зеленського».
Як то: ядерна безпека, продовольча безпека та обмін «всіх на всіх». Отже, за межами розгляду залишаться такі пункти як "виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності", а також "виведення російських військ з території України". Ці пункти, на думку Зеленського, не є ключовими на даному етапі.
А навіщо тоді збирати лідерів десятків країн? Лише для того, щоб обговорити питання, які не є у першому десятку конкретних тем цієї війни, а стосується загальних викликів світової безпеки?
Таким чином, експерти вважають, що вся ця витівка з «самітом миру» у Швейцарії провалилася, не розпочавшись. Відмова Байдена на нього приїхати і скорочення повістки Саміту до трьох пунктів, за якими навіть у Путіна немає особливих заперечень, зробило його безглуздим.
🔹Як тоді досягти миру?
Військова перемога. Або через Китай.
Успішні переговори можливі, коли обидві сторони є як мінімум законослухняними. Останнє не про Росію, яка вже порушила всі норми міжнародного права та не збирається їх дотримуватися. Дуже хотілося б, щоб на всіх переговорних майданчиках над місцями, де сидітимуть представники Росії, великими літерами були написані слова з роману імперця Солженіцина: не вір, не бійся, не проси.
Але саме завдяки Китаю росія поки не рухнула, і його вплив на економічні та в перспективі політичні процеси там буде тільки зростати. На відміну від кремля Китай договорів дотримується, оскільки інакше рухне вся його міжнародна система торгівлі. Тому якщо в рамках переговорів Китай буде їх важливим учасником і брати на себе зобов’язання - це єдина умова, завдяки якій можна досягнути якогось сталого результату переговорів з путіним.
Між тим, Китай не буде присутнім у Швейцаріїї, а значить ця конференція стає ще більш безглуздою.
Експерти стверджують, що поки Зеленський буде насолоджуватись своїм швейцарським дітищем, Байден має намір до кінця літа вступити у прямий контакт з Сі стосовно українського питання.
Чим американський президент може "зачепити" китайського лідера? Низкою законодавчих запобіжників, які гарантуватимуть Пекину адекватний доступ на американські ринки та лояльну позицію Вашингтона по тайванському питанню.
Чому це так важливо для Сі? Тому, що з можливим приходом до влади ненависника Китаю Трампа, все може бути набагато гірше для Пекина.
Таким чином, Сі буде запропонований своєрідний ченж - Сі чинить тиск на путіна, Байден створює запобіжники неескалації політики США стосовно Китаю.
Далі буде...