Чому московія відмовилась брати участь в другому Саміті?
🗣 Вчора про це заявила захарова на пресбрифінгу. Звісно можливо у когось виник збій: «як так, наче кажуть москва хоче у якийсь спосіб заморозити війну і так мала б майданчик просувати власні тези, раніше заявляла, що без запрошення їх все марно, а тут сама відмовляється».
➡️ Відповідь насправді проста — подібними заявами москва хоче делегітимізувати український саміт, щоб надалі легітимізувати свій, організований через китайсько-бразильську ініціативу.
Делегітимізація нашого саміту буде йти за трьома напрямками⤵️
⏩ 1. Відмова московії від участі (типу якщо сторони не представлені, то не можуть бути вироблені позиції). Цей напрямок буде направлений як аргумент для впливу на «нейтральні країни».
⏩ 2. Дії Китаю, який під свій саміт методами «заохочення» та «тиску» буде намагатись назбирати якнайбільше країн, щоб далі «помірятись кількістю» та зрештою сказати «дивіться в нас більше країн і загалом без нас процес не зрушить з місця».
⏩ 3. Деконсолідувати Європу. Зараз є один вектор «ініціатива Києва», а так їх стане 2. І як завжди у будь-яких великих спільнотах знайдуться свої копрофаги типу Угорщини, АфД, які почнуть на базі наявності вибору розхитувати базові положення та запевняти, що їх «копрофаго вибір» — це загальна норма.
Тому дії московії логічні, бо вони вкладаються у ширший план. Про що, наприклад, свідчить відмова Бразилії навіть говорити з нами.
➡️ В принципі це підтверджує й нещодавня критика китайсько-бразильської ініціативи від Зеленського 🗣:
«Ми ж не дурні. Навіщо цей театр? Ви проговорили з московією якусь ініціативу. Висунули ініціативу і кажете: «Давайте її». Це точно не про справедливість, не про цінності, це точно без поваги до України, без поваги до територіальної цілісності, про яку так багато говорять і Китай, і Бразилія».
А ця заява це вже спроба з нашого боку під час закордонного інтерв’ю Зеленського спробувати делегітимізувати московську (китайсько-бразильську) ініціативу.
➡️ Тож в цьому політико-дипломатичному протистоянні переможе той, хто залучить якнайбільше країн:
🛑Для московії перемогою буде якщо під китайську-бразильську ініціативу залучаться країни Європи, зруйнувавши певну погоджену монолітність підтримки України. Ризики несе не тільки Угорщина (вона там буде 100%), є суттєві ризики щодо Німеччини, Словаччини, Австрії та ймовірно США у разі обрання Трампа.
🛑Для нас же перемогою буде збереження європейської єдності під нашою ініціативою, плюс за можливістю залучити якнайбільше країн глобального Півдня, щоб «компенсувати» Китай та Бразилію — це ймовірно може бути тільки Індія та Аргентина з Чилі. Тому Індії попри її контакти з московією приділяється велика увага.
Подивимось, що вийде в результаті.
Зараз гарний момент, що особисто Моді прибув на зустріч Quad з Байденом, Кісідою та Альбанезе (прем’єр Австралії), де обговорили Україну та відповідні ініціативи. І це важливо перед подіями, які відбудуться під час та після Генасамблеї.
Від завтра буде відбуватись своя масштабна політико-дипломатична битва від якої залежатиме багато чого в подальшому.
І в рамках нової шахової партії кожен зробив свої перші ходи.
✈️ Resurgam