🍁 У продовження теми, висвітленої вище.
Американськими ЗМІ підтверджується інформація про конфлікт Зеленського з американською владою та західними структурами, що виявилося, зокрема, під час візиту Блінкена до Києва.
The Washington Post пише, що президент України відсторонив в останні тижні від влади деяких високопосадовців, які вважалися найближчими до Вашингтона і «були готові боротися з корупцією».
«Особливу тривогу» викликало звільнення міністра інфраструктури Кубракова (його звільнили, нібито, через те, що він вибудував дуже тісні стосунки з американським посольством через голову Банкової і на всі претензії до своєї роботи «козиряв» зв'язками з послом США).
Видання стверджує, що проблеми посилилися після візиту Блінкена до Києва, який він використав для того, щоб "подвоїти вимоги до України щодо боротьби з корупцією".
Однак Зеленський з цим не погодився і, за словами чиновників, які були присутні на зустрічі, президент під час бесіди «розлютився»/ «наїжачився» (bristled).
Після цього також багато українських чиновників, близьких до Зеленського, розкритикували виступ держсекретаря з гітарою в столичному барі як "нечутливий".
Окрім корупції, розбіжності між Києвом та Заходом стосуються майбутньої війни, перспектив переговорів з РФ, військової допомоги, можливості завдавати ударів територією Росії, членства в НАТО, конфіскації російських активів. Українські лідери "все частіше скаржаться", що Вашингтон обмежує їхню здатність реагувати на російські атаки.
«Ми віримо у нас, а ви ні. Це найбільша проблема зараз у наших відносинах», - заявив високопосадовець.
Ці суперечки почалися ще на початку вторгнення, але посилилися останніми тижнями на тлі успіхів РФ на полі бою.
Деякі розбіжності "випливають із природної напруженості партнерів", але інші "здаються більш фундаментальними", особливо щодо корупції в Україні. Джерела заявили WP, що "довгострокове планування може виявитися неможливим".
WP вважає, що "найближчі місяці принесуть ще більше гарячих точок" після саміту НАТО у Вашингтоні, де Україна навряд чи отримає бажане запрошення. Кожна сторона тепер заявляє, що інша не має чіткого шляху до перемоги.
"Схоже, у них заклинило GPS", - сказав про київське керівництво високопоставлений європейський дипломат.
Блінкен виставив Зеленському низку вимог, включаючи кадрові. Із чим президент не погодився. При цьому Зеленський висловив претензії до посла США в Україні Бріджіт Брінк, з якими, у свою чергу, не погодився Блінкен.
🤷♂️ Дипломатія, така дипломатія…