Портникову тоже надо почитать
а то пользуется интепритацией рагулей с уп
Інші вважають, що всі інвестиції в Україну відволікають увагу від більшої проблеми, з якою стикається Америка у Східній Азії. «Хто не думає, що 200 мільярдів доларів, витрачених у Європі, були б неймовірно корисними для Тихого океану?» — каже Елбрідж Колбі, колишній чиновник Пентагону в адміністрації Трампа та провідний архітектор Стратегії національної оборони 2018 року. «Великі нації зазнають невдачі, — каже лейтенант. Генерал Кейт Келлог, колишній радник Трампа з національної безпеки, коли «ви лагодите чиїсь вибоїни замість того, щоб лагодити свої вибоїни».
Байден каже, що залишається відданим українській перемозі. Відповідаючи на запитання про фінал війни, Байден каже: «Мир виглядає як те, що Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну». Але торішній український контрнаступ провалився. Останнім часом Росія досягла найбільших успіхів з перших місяців вторгнення. Створення альянсу, можливо, досягло своєї межі разом із бажанням американців фінансувати війну на виснаження. Союзники Байдена в Києві скаржаться, що він був надто обережним, даючи Україні достатньо зброї, щоб пережити війну, але не виграти її. «Це не рішуча позиція», — каже високопосадовець уряду президента Володимира Зеленського. «Це не шлях до перемоги».
Однак, загалом, навіть давні критики вражені зусиллями Байдена в Україні. Колишній міністр оборони та директор ЦРУ Роберт Гейтс написав у 2014 році, що Байден «помилювався майже в усіх основних питаннях зовнішньої політики та національної безпеки за останні чотири десятиліття». Але 19 травня Гейтс заявив, що відповідь Байдена на вторгнення Росії значною мірою сприяла виправленню збитків від катастрофічного виведення військ з Афганістану. «Він завоював велику довіру завдяки швидкості, з якою він зібрав коаліцію країн-партнерів, союзників і друзів до, під час і після російського вторгнення в Україну», — сказав Гейтс Face the Nation на CBS.
Байден каже, що його відповідь була частиною ширшої стратегії стримування. «Якщо ми колись дозволимо Україні впасти, запам’ятайте мої слова, ви побачите, як Польща піде, і ви побачите, як [падуть] усі ці країни вздовж фактичного кордону Росії», — каже він TIME. Але в інших театрах високе нормандське бачення поступилося місцем іншому виду дипломатії.