Для нас, людей, що живуть зараз, глобальні процеси до дупи (окрім вчених).
Але те що ми реально бачимо, це безумовно і потепління, і якісь величезні зсуви.
Коли ми були малі (6-15 років), зими були не такі як зараз.
Снігу по бейці, було майже завжди.
Снігові намети були до даху гаражів, 2-2,5 метру.
Морози були, люті в порівнянні з цим часом.
Були випадки, коли в мороз > 25 градусів, відміняли, згідно з правилами, відвідування школи.
У багатьох дворах були льодові катки, які кожен рік заливали.
В кілометрі від будинку були озера, які замерзали і ми всю зиму каталися на ковзанах.
Стадіони теж перетворювали на льодові арени, і при стадіонах були пункти прокату ковзанів.
Весною по дорогах текли річки, і ми пускали кораблики.
Дніпро завжди замерзало, і кожну весну ми бігали дивитись на криголам.
З греблі Дніпрогесу під час повені, по два-три тижня скидали воду. Стовбур бризок стояв вище за греблю.
Інколи відкривали по 10-15 водоскидів.
За 60 років, які я пам'ятаю зміни клімату разючі.

(тут лише сім)