Автор Тема: [АТО] Friendly fire - причина для стримування активних дій?  (Прочитано 2129 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
Тільки но на Інтері показали аматорське відео від наших військових у Волновасі (вчора зранку). Наші гвинтокрили фігачат хрін знає куди...
Один з наших по мобілці (!) намагається з'ясувати: навіщо вони стріляють по нашому блокпосту! Інші перелякані питають: "Це наші чи ні".

Підсумок:
координації дій взагалі - немає,
закритого зв'язку - немає,
командування - ...

Висновок:
знімати (публічно судити) усіх керівників АТО - терміново.

Звичайно, мої побажання-міркування лоховсько-диванні...
Може хто порадить щось більш ефективне.

Offline Bull3tt

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 649
  • Стать: Чоловіча
Alexey Arestovich,  написав на своїй сторінці на ФБ.


"Народ, не пишите глупости про "...расстрел нашими вертолетами наших пацанов".

Никто там никого не расстреливал, да и с чего бы?..

Видимость с вертолета такова, будто в микроскоп смотришь, летчики на театре профессионально подготовлены, высота предельно низкая, звездочки на погонах видны.


 Виноваты в происшедшем конкретные командиры на месте.

Это было не расположение подразделения на месте, а пикник.

Накануне боевики еще раз в этом убедились, приехали и отработали, как в тире.

Что до вертолетов и подмоги, то как видим, они (довольно быстро) прибыли на место боя, что как бы показывает: мало-мальское взаимодействие у нас все-таки налажено.

Расстрел такого балагана - не Бог весть какая победа сепаратистов.

А все остальные такие же любители пикников с нашей стороны - теперь умнее будут.

Учимся на ошибках, как водится".

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
Alexey Arestovich,  написав на своїй сторінці на ФБ.


"Народ, не пишите глупости про "...расстрел нашими вертолетами наших пацанов".

Никто там никого не расстреливал, да и с чего бы?..

Видимость с вертолета такова, будто в микроскоп смотришь, летчики на театре профессионально подготовлены, высота предельно низкая, звездочки на погонах видны.


 Виноваты в происшедшем конкретные командиры на месте.

Это было не расположение подразделения на месте, а пикник.

Накануне боевики еще раз в этом убедились, приехали и отработали, как в тире.

Что до вертолетов и подмоги, то как видим, они (довольно быстро) прибыли на место боя, что как бы показывает: мало-мальское взаимодействие у нас все-таки налажено.

Расстрел такого балагана - не Бог весть какая победа сепаратистов.

А все остальные такие же любители пикников с нашей стороны - теперь умнее будут.

Учимся на ошибках, как водится".

Він (Арестович) або локшину на вуха вішає, або просто дурень...

Oleg OK GDE PRYAMAYA SVYAZ PO RACII S AVIACIEJ???? BARDAK. KAKIE ZVEZDOCHKI ???? NA TAKOJ SKOROSTI TY I CHELOVEKA NE RAZGLYADISH! KOMANDIR PO LICHNOMU MOBILNOMU TELEFONU SO SHTABOM GOVORIT- VYESNYAET OTNOSHENIYA!!! SOLDATY V ROSSYPNUYU!!!

Offline Маковій

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 261
"Дружній вогонь" завжди був у всіх арміях світу. В кого більше, в кого менше. Це так би мовити побічний ефект будь-яких воєн. Особливо ж таких, яка йде в Україні. Без чітких позицій і розділу на свій-противник. Техніка, озброєння і одяг у всіх пиблизно однаковий. Тому дуже легко помилитись.

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
"Дружній вогонь" завжди був у всіх арміях світу. В кого більше, в кого менше. Це так би мовити побічний ефект будь-яких воєн. Особливо ж таких, яка йде в Україні. Без чітких позицій і розділу на свій-противник. Техніка, озброєння і одяг у всіх пиблизно однаковий. Тому дуже легко помилитись.

Це цілком зрозуміло.
Дратує, що під час бою командир намагається щось переказати по мобілці.
Хрін з серкетністю, та його ж не чути на фоні стрілянини.
Хоча б гарнітурою скористався...
Паркетні війська?
Жодного глузування з мого боку, лише сором.  :smilie9:

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412

Аркадий Бабченко
9 ч. ·
Так. Сообщаю официально - еще раз кто-то напишет херню про то, что украинские вертолеты сами раздолбили блокпост под Волновахой - забаню на хрен. За тупость. Диванные эксперты, блин. Надоело.

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
"Дружній вогонь" завжди був у всіх арміях світу. В кого більше, в кого менше. Це так би мовити побічний ефект будь-яких воєн. Особливо ж таких, яка йде в Україні. Без чітких позицій і розділу на свій-противник. Техніка, озброєння і одяг у всіх пиблизно однаковий. Тому дуже легко помилитись.

Це цілком зрозуміло.
Дратує, що під час бою командир намагається щось переказати по мобілці.
Хрін з серкетністю, та його ж не чути на фоні стрілянини.
Хоча б гарнітурою скористався...
Паркетні війська?
Жодного глузування з мого боку, лише сором.  :smilie9:

Далі. Уявляю стрілка в гвинтокрилі ... із мобілкою в руках: "Шо? Не чути."
Вони ж усі в навушниках, а руки зайняті зброєю аюо керуванням. Який нахрін прямий зв язок із гвинтокрилом такими засобами?
Або уявляю чувака в штабі: "Де терористи? Біля края лісосмуги. Великого дубу?"

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters

Аркадий Бабченко
9 ч. ·
Так. Сообщаю официально - еще раз кто-то напишет херню про то, что украинские вертолеты сами раздолбили блокпост под Волновахой - забаню на хрен. За тупость. Диванные эксперты, блин. Надоело.

Хай краще прокоментує те відео... З указкою.
Або, ще краще, хай забанить відеозйомку під час бою (!)
А потім поговоримо.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412

Аркадий Бабченко
9 ч. ·
Так. Сообщаю официально - еще раз кто-то напишет херню про то, что украинские вертолеты сами раздолбили блокпост под Волновахой - забаню на хрен. За тупость. Диванные эксперты, блин. Надоело.

Хай краще прокоментує те відео... З указкою.
Або, ще краще, хай забанить відеозйомку під час бою (!)
А потім поговоримо.


Напиши йому у фейсбук...Правда він вже заіпався всім пояснювати...Але спробуй .

Offline Mandera

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 752
  • Стать: Чоловіча
Есть проверенный десятилетиями современных войн способ, как указать вертолетчикам местоположение своих - цветные дымы, сигнальные ракеты... Если уже элементарными уоки-токи "самый лчший уряд" подразделения обеспечить не может.

Offline Mandera

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 752
  • Стать: Чоловіча
Вот тут те же самые вертолеты, только с другой точки.
Выпускают инфракрасные ловушки, как будто попали под обстрел ПЗРК.


Offline кноп

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2748
Почему то,есть уверенность шо теперь парни с Луцка без жалости будут крошить пидарасов на право и на лево.

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
Вот тут те же самые вертолеты, только с другой точки.
Выпускают инфракрасные ловушки, как будто попали под обстрел ПЗРК.



От поясніть мені, будь ласка, якого біса вони жодного разу не показали результати роботи гвинтокрилів?
Просто с точки зору виховання патріотичних настроїв...
100500 мільонів разів люди питають про це...
Жодної картинки. Може я помиляюсь?

Offline Mandera

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 752
  • Стать: Чоловіча
Вот тут те же самые вертолеты, только с другой точки.
Выпускают инфракрасные ловушки, как будто попали под обстрел ПЗРК.



От поясніть мені, будь ласка, якого біса вони жодного разу не показали результати роботи гвинтокрилів?
Просто с точки зору виховання патріотичних настроїв...
100500 мільонів разів люди питають про це...
Жодної картинки. Може я помиляюсь?

Боюсь нарваться на проклятия ура-патриотов, но мне кажется, что показывать ПРОСТО НЕЧЕГО. Успешной операцией считается, похоже, та, с которой удалось вернуться всем, кто вылетел. Куда и зачем они стреляли в данном случае, одному Богу известно.

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
Вот тут те же самые вертолеты, только с другой точки.
Выпускают инфракрасные ловушки, как будто попали под обстрел ПЗРК.



От поясніть мені, будь ласка, якого біса вони жодного разу не показали результати роботи гвинтокрилів?
Просто с точки зору виховання патріотичних настроїв...
100500 мільонів разів люди питають про це...
Жодної картинки. Може я помиляюсь?

Боюсь нарваться на проклятия ура-патриотов, но мне кажется, что показывать ПРОСТО НЕЧЕГО. Успешной операцией считается, похоже, та, с которой удалось вернуться всем, кто вылетел. Куда и зачем они стреляли в данном случае, одному Богу известно.

 :smilie2: згоден.
До речі, дехто спробував проаналізувати відео:
The helicopter fired upon the green van of the attackers.




Висновок такий:
"Conclusion: The helicopters fired at the attackers who were still at the scene looting.
Question though is: what were all these soldiers hiding, while the attackers were still at the scene? Why did they not fire back at the attackers?"

Питаннячко: чому гвинтокрили не змогли влучити в зелений фургон - боялися, що там "мирні" мешканці?
Уявіть собі скільки часу треба, аби зібрати стільки зброї?
А наші ховалися за вантажівкою і знімали відео, а не стріляли.  :smilie9:
Щось мені здається, вони не стріляли тому, що дуже хотіли, аби їх не помітили колоради (і залишитися живими).

UPDATE:
Щось мені це нагадує відому сцену із фільму "Место встречи изменить нельзя".
Дуже хотів бі помилитися, а ... поки збираю мінуси від "замріяних романтиків".
« Останнє редагування: Травня 23, 2014, 11:14:08 11:14 від Yoctoman_in_Yottaworld »

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
"Дружній вогонь" завжди був у всіх арміях світу. В кого більше, в кого менше. Це так би мовити побічний ефект будь-яких воєн. Особливо ж таких, яка йде в Україні. Без чітких позицій і розділу на свій-противник. Техніка, озброєння і одяг у всіх пиблизно однаковий. Тому дуже легко помилитись.

Це цілком зрозуміло.
Дратує, що під час бою командир намагається щось переказати по мобілці.
Хрін з серкетністю, та його ж не чути на фоні стрілянини.
Хоча б гарнітурою скористався...
Паркетні війська?
Жодного глузування з мого боку, лише сором.  :smilie9:

Далі. Уявляю стрілка в гвинтокрилі ... із мобілкою в руках: "Шо? Не чути."
Вони ж усі в навушниках, а руки зайняті зброєю аюо керуванням. Який нахрін прямий зв язок із гвинтокрилом такими засобами?
Або уявляю чувака в штабі: "Де терористи? Біля края лісосмуги. Великого дубу?"

UPDATE:
07:42 "Я позвонил командиру бригады. Он сейчас свяжется с авиацией."  :fp2

Просто нема слів. :smilie2:
« Останнє редагування: Травня 23, 2014, 11:55:10 11:55 від Yoctoman_in_Yottaworld »

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Почему то,есть уверенность шо теперь парни с Луцка без жалости будут крошить пидарасов на право и на лево.

А до цього були СБУшники, а потім десант з 95-ї. Всі мали крошити безжально.  :smilie2:

Там злості вже стільки, що до Москви дійти повинні. Але результати одні - смерті солдат..

Offline анабиоз

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1003
Этот зеленый бус есть на этом видео и есть на другом видео, когда мимо расстрелянного блок-поста проезжает автобус, причем там кроме буса уже стоят скорые. По видимому, его бросили террористы и уехали на втором. Арсенал захваченного оружия, который демонстрировали бойцы Беса, говорит о том, что оружие сдали фактически без боя и сопротивления. Плюс как-то жалко выглядят бойцы, которые бегают по полю и взывают к богу. Я их не осуждаю, возможно я бы вел себя так же, но есть вопросы к тем, кто призвал этих миролюбивых волынских военных и кинул в этот ад - насколько эффективны такие бойцы ? Проверяют ли бойцов на психологическую готовность к боевым действиям ?

Offline Yoctoman_in_Yottaworld

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 938
  • Forever trusting who we are & nothing else matters
Этот зеленый бус есть на этом видео и есть на другом видео, когда мимо расстрелянного блок-поста проезжает автобус, причем там кроме буса уже стоят скорые. По видимому, его бросили террористы и уехали на втором. Арсенал захваченного оружия, который демонстрировали бойцы Беса, говорит о том, что оружие сдали фактически без боя и сопротивления. Плюс как-то жалко выглядят бойцы, которые бегают по полю и взывают к богу. Я их не осуждаю, возможно я бы вел себя так же, но есть вопросы к тем, кто призвал этих миролюбивых волынских военных и кинул в этот ад - насколько эффективны такие бойцы ? Проверяют ли бойцов на психологическую готовность к боевым действиям ?
:smiley24:
І я про те саме. До того ж подивіться на відео (вище), як вони згуртувалися в купу за ЗІЛом.
Пощастило, що ніхто не шарахнув по ним чергою з флангів перехресним вогнем - було б ще з десяток трупів.
Чого вони чекають ... на допомогу? А зброя в руках для чого? А статут для чого?
Ніхто не взяв на себе командування в ці секунди - розсередитися, доповісти про наявність боєприпасів, ... тощо
Ні, здається, що їх хвилює, чи все знято, чи ні.
Проте, додумались лишень передзвонити до командира бригади.

А ось і сам Бес звітує (00:32):