Автор Тема: Про що мовчать розумні українці ( тема серйозна, раджу)  (Прочитано 7751 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
А можно мне тоже удивиться. Я считаю, что это неуважение к себе и к языку, коверкать его подобным образом, используя половину русских слов с украинским произношением. Как же можно бороться за украинский язык, если он суржиком уничтожается гораздо круче, чем русским языком.

а якщо людина пише з помилками її як ОДРАЗУ вбивати чи спчатку ПОМУЧИТИ?

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17633
  • Стать: Чоловіча
Скільки у нас людей разгуварюють "суржиком"? Да дофіга і трошки.

Вони начебто і не розмовляють російською, але це найстрашнюча неповага до української! Більша, ніж би вони розмовляли російською.

Когда я слишу такого настояшчего суржикоговоряшчего українця, которий разгуварює и питається мені щось доказать, да іщє спрашиває, чого це українці не разгуварюють українською, живучи в Україні, хочеться остановить його поток мислі, заткнути ладонню рота і викинути на ближайшій останівці. Зразу за суржик і за дурь.

Я вважаю, що, або людина розмовляє чистою українською, а слова, які вона десь могла і забути...повинна перепитати у співрозмовника і не соромитись, або краще вже російською, ніж суржиком.
може я Вас здивую
наявність суржика просто свідчить про те, що мова є живою і що життя мови не безтурботне

і в німеччині, і в польші, і в гретбритан є суржики і нікого то не коливає
суржик як одяг після прання - не новий, але чим далі - тим зручніший

якщо Ви можете дозволити собі кожного дня одягати новен - вперед і с пєстнєй,
але не вимагайте цього від усіх інших, це непрактично

Ні, друже. Різниця між мовами повинна бути чіткою. Суржик і є небезпечний тим, що ліквідує чітку грань між НАЧЕБТО спорідненими мовами. Мова повинна бути живою, але НОСІЙ цієї мови повинен у випадку, якщо він вже використовоє цю мову, вчити і вдосконалювати цю мову. Я ніколи не повірю, що суржикоговоряшчіє ніколи не чули класичної української мови, бо є наявне маленьке повсякденне джерело - українські телеканали, хоча б...Ця людина не чує, не розуміє, шо з її "мовою" шото не в порядкє? Що, коли вона разгуварює і питається ще і обіжатись на субесєдніка, що той російскомовний українець, ця людина не помічає РІЗНИЦІ між нормальною мовою і тою *уєтою, якою вона розмовляє прямо зараз?

Це - повний ігнор нормальної української мови, який переховується за стіною суржика. "Ну я же не по-руськи разгуварюю?"

Offline Piton

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3519
а якщо людина пише з помилками її як ОДРАЗУ вбивати чи спчатку ПОМУЧИТИ?
Конечно помучить, мы фашистская хунта или где?!  >:(

Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932
[може я Вас здивую
наявність суржика просто свідчить про те, що мова є живою і що життя мови не безтурботне

і в німеччині, і в польші, і в гретбритан є суржики і нікого то не коливає
суржик як одяг після прання - не новий, але чим далі - тим зручніший

якщо Ви можете дозволити собі кожного дня одягати новен - вперед і с пєстнєй,
але не вимагайте цього від усіх інших, це непрактично

 :smiley24:

А можно мне тоже удивиться. Я считаю, что это неуважение к себе и к языку, коверкать его подобным образом, используя половину русских слов с украинским произношением. Как же можно бороться за украинский язык, если он суржиком уничтожается гораздо круче, чем русским языком.

це як сказати - уничтожаєцца чи розвиваєцця
всі думають шо вони великі знавці мов (у силу наявності у кожного від 10 до 25 тис слів у запасі - дох.я ж!) ... :laugh:
 :super:


Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932
Скільки у нас людей разгуварюють "суржиком"? Да дофіга і трошки.

Вони начебто і не розмовляють російською, але це найстрашнюча неповага до української! Більша, ніж би вони розмовляли російською.

Когда я слишу такого настояшчего суржикоговоряшчего українця, которий разгуварює и питається мені щось доказать, да іщє спрашиває, чого це українці не разгуварюють українською, живучи в Україні, хочеться остановить його поток мислі, заткнути ладонню рота і викинути на ближайшій останівці. Зразу за суржик і за дурь.

Я вважаю, що, або людина розмовляє чистою українською, а слова, які вона десь могла і забути...повинна перепитати у співрозмовника і не соромитись, або краще вже російською, ніж суржиком.
може я Вас здивую
наявність суржика просто свідчить про те, що мова є живою і що життя мови не безтурботне

і в німеччині, і в польші, і в гретбритан є суржики і нікого то не коливає
суржик як одяг після прання - не новий, але чим далі - тим зручніший

якщо Ви можете дозволити собі кожного дня одягати новен - вперед і с пєстнєй,
але не вимагайте цього від усіх інших, це непрактично

Ні, друже. Різниця між мовами повинна бути чіткою. Суржик і є небезпечний тим, що ліквідує чітку грань між НАЧЕБТО спорідненими мовами. Мова повинна бути живою, але НОСІЙ цієї мови повинен у випадку, якщо він вже використовоє цю мову, вчити і вдосконалювати цю мову. Я ніколи не повірю, що суржикоговоряшчіє ніколи не чули класичної української мови, бо є наявне маленьке повсякденне джерело - українські телеканали, хоча б...Ця людина не чує, не розуміє, шо з її "мовою" шото не в порядкє? Що, коли вона разгуварює і питається ще і обіжатись на субесєдніка, що той російскомовний українець, ця людина не помічає РІЗНИЦІ між нормальною мовою і тою *уєтою, якою вона розмовляє прямо зараз?

Це - повний ігнор нормальної української мови, який переховується за стіною суржика. "Ну я же не по-руськи разгуварюю?"

Ви торкнулись спорідненого, але зовсім не лінгвістичного питання...
ще раз - на думку такого собі Дж. Мейса (яку я поділяю) україна - постколоніальна, посттоталітарна, постгеноцидна країна
я за останні півроку починаю корегувати його погляди щодо постколоніального стану - адже йде просто антиколоніальна війна на дамбасі...

тому - ще раз - суржик - це як симптом, ознака процесу
чи слід боротися з ознаками чи з причинами небажаного Вам процесу?



Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
А можно мне тоже удивиться. Я считаю, что это неуважение к себе и к языку, коверкать его подобным образом, используя половину русских слов с украинским произношением. Как же можно бороться за украинский язык, если он суржиком уничтожается гораздо круче, чем русским языком.

а якщо людина пише з помилками її як ОДРАЗУ вбивати чи спчатку ПОМУЧИТИ?

я не граммар наци, не могу уловить смысл выделения болдом? и как мой пост связан с убийствами и пытками? нравится быть неграмотным и говорить на суржике - вперед, у нас свободная страна. навязывать суржик мне под видом заботы об украинском языке - нахер это туда.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8113
  • Стать: Чоловіча
Що хотів автор статті сказати, але не сказав прямим текстом?

ПОЯСНЮЮ:


Ніхто не применшує значення й цінності російськомовних патріотів України яких мільйони і які на фронті так само як і україномовні.
Але автор пропонує зрозуміти, що російськомовність в Україні потрібно сприймати лише як постколоніальну спадщину, яка в принципі не може бути корисною в Україні. Тобто, російськомовність в Україні повинна поступово зійти нанівець з наступними поколіннями, за 1-2 покоління, тому що російськомвність дуже багатьох українців провокує самі знаєте що.
Де найбільше проблем сьогодні? Крим, Дон. і Луг. обл., де російськомовних колосальний %.  Приклад: Сумська область, вся межує с РФ, але там російськомовних % не надто високий і тому там все в порядку.

НІхто не збирається російськомовних вважати за ворогів, але бажано, щоб вони самі зрозуміли, що їхня звичка до російськомовності повинна поступово відійти разом з ними, а от нові покоління вже не повинні зростати як російськомовні.
Якщо в РФ і є якісь "україномовні патріоти Росії", то перше що їм ввічливо скажуть6 "Прівікай гаваріть па рускі, ти в расійи!". на цьому ввічливі зауваження закінчаться.
Я сам, звичайно, прихильник ввічливості. І тому хочеться, щоб самі російськомовні українці зрозуміли й усвідомили про політичну роль рос. мови в Україні і про неминучі наслідки поблажливого ставлення до масової звички до російської мови серед українців.

Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932
Бумерангу хочецця... Хотєлкін... хочецця - хоти тихенько
розкричався...

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

це як сказати - уничтожаєцца чи розвиваєцця
всі думають шо вони великі знавці мов (у силу наявності у кожного від 10 до 25 тис слів у запасі - дох.я ж!) ... :laugh:
 :super:

ну ок, откуда пошел суржик современный в киеве? приехавшие из сел стеснялись своего происхождения сельского перед в основном русскоязычным киевом и старались мимикрировать под местных. для этого украинскую речь насыщали русизмами, стесняясь говорить по украински, но и не говоря правильно по русски. поэтому я считаю, что суржик - это хуже чем русский, это желание подкосить под русский, оставаясь украинским, стесняясь говорить на родном. ну или элементарная безграмотность.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8113
  • Стать: Чоловіча
Бумерангу хочецця... Хотєлкін... хочецця - хоти тихенько
розкричався...

А де я кричав ??????
І стаття яку я тут пропонував обсудити врівноважена і коректна і сам я свої коментері висловлював цілком коректно.

Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932
А можно мне тоже удивиться. Я считаю, что это неуважение к себе и к языку, коверкать его подобным образом, используя половину русских слов с украинским произношением. Как же можно бороться за украинский язык, если он суржиком уничтожается гораздо круче, чем русским языком.

а якщо людина пише з помилками її як ОДРАЗУ вбивати чи спчатку ПОМУЧИТИ?

я не граммар наци, не могу уловить смысл выделения болдом? и как мой пост связан с убийствами и пытками? нравится быть неграмотным и говорить на суржике - вперед, у нас свободная страна. навязывать суржик мне под видом заботы об украинском языке - нахер это туда.

навязування суржика - така ж дурня (а може й більша) як боротьба з ним
чи може ви ламанчєскій? тада - ДА, а так - нє  :smilie7:

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча

я не граммар наци, не могу уловить смысл выделения болдом? и как мой пост связан с убийствами и пытками? нравится быть неграмотным и говорить на суржике - вперед, у нас свободная страна. навязывать суржик мне под видом заботы об украинском языке - нахер это туда.

а хто НАВ"ЯЗУЄ??
тим більше ПІД ВИГЛЯДОМ??
вам не спадало на думку що БІЛЬШІСТЬ людей є МАЛОГРАМОТНИМИ?
і якщо вони не пантеличать в фізиці хімії чи математиці чтому вони мають бути ДОСКОНАЛИМИ лінгвістами??

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17633
  • Стать: Чоловіча

тому - ще раз - суржик - це як симптом, ознака процесу
чи слід боротися з ознаками чи з причинами небажаного Вам процесу?

Зрозуміло, що треба боротись з причинами. Я згоден, що на Думбасі (dumb-ass) йде справжня війна між КОЛОНІЄЮ "малоросійства" і новонародженою Україною. В мене є просто побоювання, що суржик - дуже ПІДСТУПНА річ, яку можна порівняти з "швидкою їжею"...Це небезпечніше, ніж російська мова в Україні. Бо в цьому випадку все чітко і зрозуміло. Є МЕЖА. Це - російська. Це - українська...

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
я считаю, что суржик - элементарная безграмотность.

саме так
і таких МІЛЬЙОНИ

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

а хто НАВ"ЯЗУЄ??
тим більше ПІД ВИГЛЯДОМ??
вам не спадало на думку що БІЛЬШІСТЬ людей є МАЛОГРАМОТНИМИ?
і якщо вони не пантеличать в фізиці хімії чи математиці чтому вони мають бути ДОСКОНАЛИМИ лінгвістами??

У нас 99% населения закончило школу. назвать человека, который закончил 10, 11, а подчас и 12 классов малограмотным? мне это сложно сделать. Малограмотными могли быть люди с 3 классами церковно-приходской, но речь у них была чище украинская. Может все таки это неуважение и нежелание тоже говорить по украински? А вот буду говорить как умею, насрать мне, что я неправильно говорю.
Может я как русскоязычный, уважаю украинский, да и знаю его, гораздо лучше, чем любители суржика? и предъявлять как автор статьи, обвинения в пустом патриотизме, это реально непонятное выходит?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8113
  • Стать: Чоловіча

тому - ще раз - суржик - це як симптом, ознака процесу
чи слід боротися з ознаками чи з причинами небажаного Вам процесу?

Зрозуміло, що треба боротись з причинами. Я згоден, що на Думбасі (dumb-ass) йде справжня війна між КОЛОНІЄЮ "малоросійства" і новонародженою Україною. В мене є просто побоювання, що суржик - дуже ПІДСТУПНА річ, яку можна порівняти з "швидкою їжею"...Це небезпечніше, ніж російська мова в Україні. Бо в цьому випадку все чітко і зрозуміло. Є МЕЖА. Це - російська. Це - українська...
Тримай :smiley24:

манкуртство і наступна денаціоналізація, подальша деукраїнізація зажди починалась з суржика.
В той же час тут правильно сказано, що суржиківців - мільйони. Тому - для Уряду й Влади роботи непочатий край не тільки в реформуванні економіки.

Забезпечення шкіл і дитсадків ГРАМОТНИМ ВЧИТЕЛЯМИ З УСІХ ПРЕДМЕТІв, які ЖОРСТКО ДОТРИМУВАТИМУТЬСЯ УКРАЇНОМОВНОГО РЕЖИМУ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ -ЦЕ ЗАВДАННЯ №1.
Не менш важливе, ніж реформування економіки й сфери управління.
« Останнє редагування: Липня 09, 2014, 02:02:49 14:02 від Бумеранг »

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
У нас 99% населения закончило школу.

ну тагда канешна....

Offline runner

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 575

Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932

це як сказати - уничтожаєцца чи розвиваєцця
всі думають шо вони великі знавці мов (у силу наявності у кожного від 10 до 25 тис слів у запасі - дох.я ж!) ... :laugh:
 :super:

ну ок, откуда пошел суржик современный в киеве? приехавшие из сел стеснялись своего происхождения сельского перед в основном русскоязычным киевом и старались мимикрировать под местных. для этого украинскую речь насыщали русизмами, стесняясь говорить по украински, но и не говоря правильно по русски. поэтому я считаю, что суржик - это хуже чем русский, это желание подкосить под русский, оставаясь украинским, стесняясь говорить на родном. ну или элементарная безграмотность.
"палітічєски рассуждаєш, дарагой" (с)
це все родом з есесер
туфта...

або україна й далі буде пережовувати ту туфту, або
потихеньку зрозуміє "де риба"

гляньте на розвиток англійської (я вже китайську не наводжу)
лаконічність і простота

а тут мля з суржиком борюцця
да суржик фору дасть стопіцот акадуркам...

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
ну ок, откуда пошел суржик современный в киеве? приехавшие из сел стеснялись своего происхождения сельского перед в основном русскоязычным киевом и старались мимикрировать под местных. для этого украинскую речь насыщали русизмами, стесняясь говорить по украински, но и не говоря правильно по русски. поэтому я считаю, что суржик - это хуже чем русский, это желание подкосить под русский, оставаясь украинским, стесняясь говорить на родном. ну или элементарная безграмотность.

дурниці, суржик наслідок тиску російськомовного інформаційного простору на людину
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

гляньте на розвиток англійської (я вже китайську не наводжу)
лаконічність і простота


так может сразу перейти на олбанский и общаться исключительно посредством гыыы, зачод, фигассе, ябывдул? Английский - богатейший язык, и на одно русское слово есть пять английских синонимов, которые применяются в зависимости от ситуации, что делает язык более гибким и понятным. Тем, кто его знает, конечно. Потому что индусы на аутсорсе в Индии и негры в гетто в Бруклине, они да, лаконичны и просты.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
так может сразу перейти на олбанский и общаться исключительно посредством гыыы, зачод, фигассе, ябывдул? Английский - богатейший язык, и на одно русское слово есть пять английских синонимов, которые применяются в зависимости от ситуации, что делает язык более гибким и понятным. Тем, кто его знает, конечно. Потому что индусы на аутсорсе в Индии и негры в гетто в Бруклине, они да, лаконичны и просты.

тобто знову справа за ГРАМОТНІСТЮ

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

дурниці, суржик наслідок тиску російськомовного інформаційного простору на людину

то есть человек говорил всю жизнь по украински, посмотрел сериал менты и начал говорить на суржике? Бред. Если родился в украинском селе, вокруг все говорили по украински, а в город приехал и начал суржик употреблять, то это не влияние инфопространства, это комплекс меньшовартости. И вот это нужно лечить. Чтобы люди поняли, что запопадлывисть перед иностранцами, да теми же кацапами должна быть искоренена.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline romulus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 932

гляньте на розвиток англійської (я вже китайську не наводжу)
лаконічність і простота


так может сразу перейти на олбанский и общаться исключительно посредством гыыы, зачод, фигассе, ябывдул? Английский - богатейший язык, и на одно русское слово есть пять английских синонимов, которые применяются в зависимости от ситуации, что делает язык более гибким и понятным. Тем, кто его знает, конечно. Потому что индусы на аутсорсе в Индии и негры в гетто в Бруклине, они да, лаконичны и просты.
ось перед мною книжка "гідрокоди" Цукаса, олбанскій, нє іначє... :lol:

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
то есть человек говорил всю жизнь по украински, посмотрел сериал менты и начал говорить на суржике? Бред. Если родился в украинском селе, вокруг все говорили по украински, а в город приехал и начал суржик употреблять, то это не влияние инфопространства, это комплекс меньшовартости. И вот это нужно лечить. Чтобы люди поняли, что запопадлывисть перед иностранцами, да теми же кацапами должна быть искоренена.

а якщо не в селі?
ну шо ти весь час вибудовуєш якісь складні конструкції?
ну вже ж наче вирішили малограмотність+тиск російськомовного продукту

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
так может сразу перейти на олбанский и общаться исключительно посредством гыыы, зачод, фигассе, ябывдул? Английский - богатейший язык, и на одно русское слово есть пять английских синонимов, которые применяются в зависимости от ситуации, что делает язык более гибким и понятным. Тем, кто его знает, конечно. Потому что индусы на аутсорсе в Индии и негры в гетто в Бруклине, они да, лаконичны и просты.

тобто знову справа за ГРАМОТНІСТЮ

Грамотность и общий уровень развития человека, который предполагает уважение к языку, на котором он общается, идут рука об руку.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

а якщо не в селі?
ну шо ти весь час вибудовуєш якісь складні конструкції?
ну вже ж наче вирішили малограмотність+тиск російськомовного продукту

да я самую стандартную конструкцию привожу. родился в селе, уехал учиться или работать в город. результат - суржик. я вообще чего сказать хотел по статье и по автору - КГ/АМ :laugh: :laugh: :laugh:
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча

дурниці, суржик наслідок тиску російськомовного інформаційного простору на людину

то есть человек говорил всю жизнь по украински, посмотрел сериал менты и начал говорить на суржике? Бред. Если родился в украинском селе, вокруг все говорили по украински, а в город приехал и начал суржик употреблять, то это не влияние инфопространства, это комплекс меньшовартости. И вот это нужно лечить. Чтобы люди поняли, что запопадлывисть перед иностранцами, да теми же кацапами должна быть искоренена.

Та для кого і серіал "мєнти" інформаційний простір.
Але я говорю про простір, освіти та культури.
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
я вообще чего сказать хотел по статье и по автору - КГ/АМ

ну так би сразу і сказал.. (с)

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours

Та для кого і серіал "мєнти" інформаційний простір.
Але я говорю про простір, освіти та культури.

а у нас образование разве на русском? короче, это все неважно. последовательная ассимиляция в течение двух-трех поколений, при условии наращивания украинского контента и отсутствием прямой агрессии соседа. и будет страна украинской до кордона.
I always tell the truth. Even when I lie.