Автор Тема: Нужны ли русские школы в Украине?  (Прочитано 2641 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ФанатФУПа

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 215
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #30 : Липня 15, 2014, 12:44:41 00:44 »
Я училась в украинской школе, русского языка и литературы было мало, не помню уже сколько в неделю. 75% (не точно, конечно) моих одноклассников или ватники или "охоспади прекратити стрелять падонки". Так что это не панацея. :(

Знайома ситуація.

А бачили кадри, як у Донбасі україномовні селючки взивали "Путін! Путін!"

В Дніпрі наприклад, суржикомовні околиці - майже всі поголовно за комуняк і за Русею.
А російськомовний освічений центр і наближені масиви - підкреслено проукраїнські.

Отже, справа здається не в мові конкретно, а в загальній освіченості населення. Чим тупіша і малограмотніша людина - тим більше вона кричить "Росія, Сталін, Імперія!"

І навпаки, якщо людина освічена, то хай вона навіть і не україномовна і взагалі не є українцем за національністю - вона скоріше буде підтримувати європейську і демократичну Україну.
Можете наводити скільки завгодно таких прикладів-спекуляцій, але факт незаперечний — відсоток ватників серед російськомовних незрівнянно вищий, ніж серед україномовних.
Просто збіг? А дзуськи!

Я хочу звернути Вашу увагу, саме на те, що це дуже залежить від регіону.

Так, звичайно, російськомовна людина у Львові (у центрі там таких живе повно), скоріше є ватніком, ніж украномовна.

А от у Дніпрі, ситуація не є такою лінійною. Якщо Ви зустрінете суржикомовну людину - то вона скоріше за все є людиною з передмістя. А значить буде людиною малоосвіченою, а значить, такою, яка скорше дивиться всякі лайфньюси по тарілці, ніж сидить в інтернеті, а значить... любить Путіна з усіма наслідками від цього.

Offline Sergius

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #31 : Липня 15, 2014, 01:57:26 01:57 »
Навеяно событиями в Крыму, войной на востоке Украины и некоторыми постами с СУПа.
Против русского ничего не имею, но может пусть себе будет в качестве факультатива в школах. Не лучше ли больше украинского, современной истории Украины и английского?

английский-немецкий действительно гораздо полезней чем руська мова
при трудоустройстве и дальнейшем обучении

Offline Чорна Сотня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 791
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #32 : Липня 15, 2014, 02:49:32 02:49 »
О чем ты говоришь, давай вообще русский язык запретим.

Если узкий язык есть основанием вторжения врага на территорию Украины - его не только запретить надо, но и носителей языка изгонять с Украины, а если украинец - в тюрягу нах. На 5 лет. На роздумы. Так шта, кoцаб, закрой хлеборезку и сосать путю пора.
Нема Сили не від Бога.  Ісідор. Екзарх Грузії.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #33 : Липня 15, 2014, 03:04:43 03:04 »
Російських шкіл в Україні не може бути, крапка. Що може бути це українська школа з російською мовою навчання. Російська національна меншина реально існує і її мовні права мусять бути задоволені.

Інша справа що це мусить бути саме українська школа. З українським поглядом на історію і культуру. Тобто ніяких Карамзіних чи Соловьових, Пушкіни з Толстими в межах загального вивчення світової літератури.  Можна поглиблено вивчати російськомовні твори Шевченка, Сковороди і Гребінки.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #34 : Липня 15, 2014, 12:14:35 12:14 »
Тут говорять, що російсько мовна меншина теж повинна мати захист своїх мовних прав і на середню освіту теж.
так от.
У всьому світі, на середню освіту рідною мовою ще десь можуть задовольнятися права меншин. А от на вищу освіту рідною мовою - НІКОЛИ!
Бо у всіх нормальних країнах, вища освіта - це прерогатива держави

Якось недавно я спілкувався з екс-киянином, мешканцем Ванкувера ( Канада).
 І задав питання про етнорасовий стан городян. Виявилось - дуже строкатий. В школах білих школярів вже меншість.

Я запитав про таке: А що, якби якийсь багатий меценат, сам, за свій кошт створив би і відкрив би суто україномовну школу, з усіма санітарними нормами для приміщень, спортзалами, басейнами, їдальнями, шкільними автобусами, охоронцями і найголовніше - повним штатом всіх вчителів, передбаченим МІн. освіти Канади, які були кваліфіковані і повністі володіли б укр. англ. і франц. мовою.
Тобто, - щоб все було в рамках канадського законодавства, але щоб там велось викладання всіх предметів з 1-го по останній клас українською мовою і при цьому в обов"язковому порядку щоб велось викладання англ. і франц. мов.
Я запитав: чи можливо було б організувати за недержавний кошт таку школу в Канаді і отримати ліцензію на її функціонування так, щоб атестати випускників такої школи були б рівноцінними при подачі на вступи до канадських вузів.
Відповідь була така: це абсолютно неможливо!, Ну створити  саму таку школу за приватні гроші можна, звичайно, але вона ніколи не отримає узаконеня, як середньосвітній навчальний заклад недержавного типу.
Чому?
А тому що законодавство Канади НІ ПРИ ЯКИХ УМОВАХ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ НАВЧАННЯ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ НА ТЕРИТОРІЇ КАНАДИ ЯКОСЬ ІНШОЮ МОВОЮ КРІМ АНГЛ. ЧИ ФРАНЦ. МОВ

Керівництво такої школи може всім випускникам роздрукувати якісь там документи про закінчення, але ці документи ніколи не вважатиме за документи жоден університет чи коледж Канади.
Не можна і крапка!
Дозволяється тільки в усіх школах при бажанні нац. громади проводити факультативи в позашкільний час і ніяка атестація цього не передбачається.

Я запитував, як же так? В Ванкувері скільки китайців, арабів, індонезійців, кого хочеш, і що, дитину рідною мовою навчати не можна? Виявляється не можна.
....................................
Те саме можна сказати й про Росію. Атм ще є татарські школи з повним середнім навчанням, так само як і 8-річні школи з навчканням на деяких інших мовах. Але й в РФ ця система поступово скасовується, такі школи лукаво підмінюють на так звані школи " з національним компонентом".
Що таке той компонент? Завтра держ. дума вводить обмеження на повноту того "компонента" і на цьому кінець.

Тобто, кожна країна всіляко протистоїть чужомовній (чужомовним) експансії ( експансіям).

Тільки дурна України розводить за державні кошти майбутніх бандитів і негідників, які люто ненавидять країну в якій живуть і особливу ненавидять державну мову.
Хороший приклад - Крим. після анексії, тих нещасних 7 україномовних шкіл, наваіть їх намагаються закрити, щоб навіть не існувало, батьків батогами буквально заставляють, щоб писали заяви на прийом дітей в російські класи.
.
...А нас на більшості телеканалів висить ще й досі та ідіотська вивіска "Єдина країна - Единая страна"

Offline Maverick

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 377
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #35 : Липня 15, 2014, 12:49:10 12:49 »
У всьому світі, на середню освіту рідною мовою ще десь можуть задовольнятися права меншин. А от на вищу освіту рідною мовою - НІКОЛИ!
Бо у всіх нормальних країнах, вища освіта - це прерогатива держави

Согласен. Если  вища освита державною мовою без профанации, то вопрос о языке среднего образования вообще не будет стоять.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #36 : Липня 15, 2014, 12:50:51 12:50 »
у нас більшість шкіл руських, але трохи є російських
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline sofia

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5556
  • Стать: Жіноча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #37 : Липня 15, 2014, 01:07:14 13:07 »
якщо чесно-задовбало вже це питання про росмову!
потрібно не потрібно
це право та вибір кожної людини і треба так зробити щоб кожен в нашій країні мав змогу вивчати рідну мову, і щоб створювати та фінансувати школи могла громада з місцевих бюджетів а не коштами батьків
вибачте коли приходиш до школи у вересні на збори то мова йде тільки про фонди бо з бюджету нічого не фінансується
(вставте вікна, відремонтуйте дах, оплатіть інтернет, на ремонт каналізації зберіть, санстанція сказала, що наш харчовий блок не відповідає вимогам-переобладнайте новим обладнанням і т.інше, це перше що прийшло на думку за 10 років які мої діти навчаються в школі!)
Quo Vadis

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #38 : Липня 15, 2014, 01:11:56 13:11 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(



Contra Spem Spero

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #39 : Липня 15, 2014, 01:12:51 13:12 »
дійсно, потрібно зробити так, щоб усім було добре, яке геніальне і просте рішення,
і як ніхто до цього не додумався раніше
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #40 : Липня 15, 2014, 01:35:34 13:35 »
Чогось дуже багато неукраїномовних хочуть бути патріотами України, але при цьому абсолютно не схильні думати про наслідки такого ментального роздвоєння.
Мовляв, а яка різниця, хоч і російськомовні, але ж патріоти!
Але патріотизм - це явище виховання і переконання, які можуть змінюватися, а от мова з якою людина живе і виховує наступні покоління - це річ вже незмінна.
І далеко не факт, що наступні російськомовні покоління сьогоднішніх російськомовних патріотів України матимуть такі само переконання.

Якщо російськомовний житель України дійсно патріот України,  то перше що він зробить - це зробить так, щоб його діти вже зростали україномовними і про російську мову навіть не згадували і навіть щоб її не знали.
Але якщо такий російськомовний патріот і ще й власну дитину віддає в російськомовну школу, в місті,  де 95 % шкіл україномовні, то тут вже повинна йти мова не про патріотизм, а про одну з форм лицемірства.

Offline sofia

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5556
  • Стать: Жіноча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #41 : Липня 15, 2014, 01:50:21 13:50 »
задовбало це вічне бути чи не бути!
хочеш будь не хочеш справа твоя
а на форумах усі ці "стансы" про мову та двоязічіє викликають нудоту
вибачте  за емоції
Quo Vadis

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #42 : Липня 15, 2014, 01:53:53 13:53 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(


приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.

Разом з тим, я дуже добре пам"ятаю, що в тій самій школі, що навчається Ваша донька, не дуже свого часу схвалювали мій перехід на українську мову вдома (Кислий баклажан вчителя російської мови як реакцію на цю інформацію  я особисто добре пам"ятаю. А питання було "бєзобідноє" в стилі "а что развє кто-то тут разговаріваєт на украинском язикє, ну хотяби дома?")
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #43 : Липня 15, 2014, 01:56:42 13:56 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(


приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.

Разом з тим, я дуже добре пам"ятаю, що в тій самій школі, що навчається Ваша донька, не дуже свого часу схвалювали мій перехід на українську мову вдома (Кислий баклажан вчителя російської мови як реакцію на цю інформацію  я особисто добре пам"ятаю. А питання було "бєзобідноє" в стилі "а что развє кто-то тут разговаріваєт на украинском язикє, ну хотяби дома?")

То не їхні проблеми, як ми в дома розмовляємо...

Нам такого не казали, на щастя...   
Contra Spem Spero

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #44 : Липня 15, 2014, 02:04:00 14:04 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(


приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.

Разом з тим, я дуже добре пам"ятаю, що в тій самій школі, що навчається Ваша донька, не дуже свого часу схвалювали мій перехід на українську мову вдома (Кислий баклажан вчителя російської мови як реакцію на цю інформацію  я особисто добре пам"ятаю. А питання було "бєзобідноє" в стилі "а что развє кто-то тут разговаріваєт на украинском язикє, ну хотяби дома?")

То не їхні проблеми, як ми в дома розмовляємо...

Нам такого не казали, на щастя...

це правда. не їх проблеми, але це відомо Вам, як батькові. Але не кожній дитині, якій відомо, що дорослі знають більше і правильніше

і це якщо Ви ще дізнаєтесь, що подібне може відбутись в школі


а те, що не казали - це безперечно плюс, значить ситуація змінюється. Зрештою Ваша донька і значно пізніше навчається в цій школі за мене.


Але факт є фактом. Нажаль російські (саме российские, а не русскіє) школи часто є тою 5-ю колоною.

є й новостворені російські ліцеї в Києві. Типу під егідою табачника та контролем ... ;)
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #45 : Липня 15, 2014, 02:06:02 14:06 »
Добре  - я пропоную парітет , щоб нікому не було завидно .
 
Скільки  українських шкіл  в Росії то нехай стільки  буде російських  шкіл в Україні ...

На рахунок  інших шкіл  - як бандерівець в  мене лишень одна пересторога
За кримсько - татарську мову,  в Криму всі діти  мають знати  кримськотатарську мову. Не важно якої нації чи релігії .
Ну само собою і українську мову.
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Maverick

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 377
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #46 : Липня 15, 2014, 02:14:12 14:14 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(

Если Ваша дочь сдаст тесты по украинскому и профильным предметам (на украинском) хуже сверстников только потому, что ей нужно будет больше времени для осмысления вопроса,  и тем самым сузит свои возможности выбора, успокойте ее тем, что в свое время папа решил доказать -  русскоязычные могут быть патриотами.

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #47 : Липня 15, 2014, 02:25:29 14:25 »
Нужны, конечно.  :smiley24:
Это вообще не должно быть сейчас вопросом.
Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.
Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...
Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(

приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.


приклад з донькою Сергія СВ нічого не підтверджує, (Сергій, як вчений , підтвердить один приклад не підстава для узагальнень), він є скоріше виключенням, яке підтверджує правило:
якою мовою освіта та мова пануватиме в державі, чия мова панує того і держава
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #48 : Липня 15, 2014, 02:43:21 14:43 »
Нужны, конечно.  :smiley24:
Это вообще не должно быть сейчас вопросом.
Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.
Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...
Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(

приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.


приклад з донькою Сергія СВ нічого не підтверджує, (Сергій, як вчений , підтвердить один приклад не підстава для узагальнень), він є скоріше виключенням, яке підтверджує правило:
якою мовою освіта та мова пануватиме в державі, чия мова панує того і держава

+100

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #49 : Липня 15, 2014, 02:44:14 14:44 »
Нужны, конечно.  :smiley24:

Это вообще не должно быть сейчас вопросом.

Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.

Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...

Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(

Если Ваша дочь сдаст тесты по украинскому и профильным предметам (на украинском) хуже сверстников только потому, что ей нужно будет больше времени для осмысления вопроса,  и тем самым сузит свои возможности выбора, успокойте ее тем, что в свое время папа решил доказать -  русскоязычные могут быть патриотами.

Моя дочка - единственная в этом городе Киеве победительница городских олимпиад по украинскому языку и литературе из русской школы - за все годы независимости.

Кстати, после этого ее (ну очень вежливо) пропросили больше не участвовать (2012)

Это нашим чиновникам "псевдопатриотам" минус в карму :(

Contra Spem Spero

Offline авжеж

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1307
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #50 : Липня 15, 2014, 02:47:21 14:47 »
Крім мови - бажано, щоб і література з історією теж викладались з україноцентричної точки зору
Кожен українець повинен вбити москаля - у собі.

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #51 : Липня 15, 2014, 02:47:42 14:47 »
Нужны, конечно.  :smiley24:
Это вообще не должно быть сейчас вопросом.
Нужны и греческие, и румынские, и еврейские, и венгерские и т.д.
Дочка оканчивет в Киеве русскую школу (это к вопросу о дискриминации) - но такого патриота нашей страны, как она, еще поискать надо...
Я ее выгонял зимой с баррикад пинками :( Кстати :(

приклад з Вашою донькою підтверджує лише те, що основи патріотизму закладають батьки, а не школа.


приклад з донькою Сергія СВ нічого не підтверджує, (Сергій, як вчений , підтвердить один приклад не підстава для узагальнень), він є скоріше виключенням, яке підтверджує правило:
якою мовою освіта та мова пануватиме в державі, чия мова панує того і держава

+100

Тут доля истины есть, но я считаю, что у нас держава украинской политической нации.

А не украиноязычная.

Вы уж простите - даже если 99% украинцев будут говорить на английском, это не сделает нас частью Англии.

То же самое и с русским. Ну все понимают, что это иностранный язык...

И хорошо  :smiley24:
Contra Spem Spero

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #52 : Липня 15, 2014, 02:51:42 14:51 »
Крім мови - бажано, щоб і література з історією теж викладались з україноцентричної точки зору

це не бажано, це в ходить в поняття "українська освіта"
чому у нас достобіса 20-30 річних молодих людей, що не пам'ять совка, але так за ним сумують і його цінності сповідують,
бо у них і батьки і вчителі були совками, вони розвинули в них уявлення про Утопію-совок, як міфічну країну щастя
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #53 : Липня 15, 2014, 02:59:01 14:59 »
Крім мови - бажано, щоб і література з історією теж викладались з україноцентричної точки зору

ТАК, 100%%%

Але подивиться на назву теми?.

Потрібні, звичайно. Так само, як потрібні китайскі, японськи, німецьки, суахілі і т.п. - і вони у Києві є (і не тільки у Києві)

Так не можна ставити питання...



Як можна і треба - історія та література повини викладатися у шкільній концепції...

І мета шкільної освіти - не замовчувати трагедії - але і не вганяти дітей у депресію...

Є такий термін - шкільна патріотична історя - в жодній країні світу вона не має багато спільного с історією ральною, документальною, академічною.

Людина у старшій школі має засвоїти не факти - а методи аналізу, отримання та узагальнення інформації  :smiley24:

Ій буде потрібно - вона добереться і до держархиву... І не тільки українського.

І для себе все з"ясує..

Задача освіти - щоб людині то було потрібно. Раз. І закласти розуміння - що із СМІ вона ніколи правди не почує.

А якщо і почує - то то буде факт, що не дає загальної картини...

От з останнім складніше, тут влада заше на перешкоді :(

Наприклад, за добу ви знайдете в Києві півсотні людей, що Україну люто ненавидять. Легко...

Зробите 50 інтервью і ролик на дві години - ну ви розумієте.

І це буде формальна правда. Але не статистична.

Я, особисто, за те, щоб в 11 класі був великий курс "Як правіильно сприймати та перевіряти телевізійну, друковану та інтернет інформацію"
Contra Spem Spero

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #54 : Липня 15, 2014, 03:00:35 15:00 »
Тут доля истины есть, но я считаю, что у нас держава украинской политической нации.
А не украиноязычная.
Вы уж простите - даже если 99% украинцев будут говорить на английском, это не сделает нас частью Англии.
То же самое и с русским. Ну все понимают, что это иностранный язык...
И хорошо  :smiley24:

української політичної нації без української культурної нації, української історичної нації, української економічної нації не існує
бо це все складові одного поняття - українська нація
якщо 99% говоритимуть англійською ми не станемо Англією, але вже не будемо Україною,
з російським абсолютно інша ситуація, як Русь колись стала Росією так українці стануть росіянами,
з діда прадіда вже тисячу років, до речі, ватники саме так і вважають зараз і тому йдуть класти голови
за свою землю за Русь та за рускіх людей, що гнобляться поляками-западенцями
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Maverick

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 377
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #55 : Липня 15, 2014, 03:09:57 15:09 »

Тут доля истины есть, но я считаю, что у нас держава украинской политической нации.
А не украиноязычная.
Вы уж простите - даже если 99% украинцев будут говорить на английском, это не сделает нас частью Англии.
То же самое и с русским. Ну все понимают, что это иностранный язык...
И хорошо  :smiley24:

Это разные понятия - изучение/знание русского языка/литературы и получение ОБРАЗОВАНИЯ на этом языке. Скажите, в чем смысл преподавания физики/химии/биологии/истории/географии в школе на русском, если в ВУЗах, финансируемых, кстати, не громадами, а Миносвити, эти предметы на украинском (ну теоретически, конечно).

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #56 : Липня 15, 2014, 03:10:47 15:10 »
Тут доля истины есть, но я считаю, что у нас держава украинской политической нации.
А не украиноязычная.
Вы уж простите - даже если 99% украинцев будут говорить на английском, это не сделает нас частью Англии.
То же самое и с русским. Ну все понимают, что это иностранный язык...
И хорошо  :smiley24:

української політичної нації без української культурної нації, української історичної нації, української економічної нації не існує
бо це все складові одного поняття - українська нація
якщо 99% говоритимуть англійською ми не станемо Англією, але вже не будемо Україною,
з російським абсолютно інша ситуація, як Русь колись стала Росією так українці стануть росіянами,
з діда прадіда вже тисячу років, до речі, ватники саме так і вважають зараз і тому йдуть класти голови
за свою землю за Русь та за рускіх людей, що гнобляться поляками-западенцями

Визагалом праві, али ви трохи недооцінюєте української пассіонарності та асиміляційного потенціалу...

Я колись розповідав, і тут розповім, як час буде, яким чином Україна сформувала з мене особисто українського націоналіста, причому ще за СРСР...

Мій батько був українцем номінально. Реальних українців серед моїх батьків-дідів-прадідів не було жодного. Ніколи.

Українці - то є такий народ, що робить українця з будь кого небадужого, тількі треба дати час...

І мова тут не на першому місці... Я ніколи не казав, що то неважливо, но не треба ставити це питання поперед возу...

Contra Spem Spero

Offline Сергiй SV

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4574
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #57 : Липня 15, 2014, 03:13:28 15:13 »

Тут доля истины есть, но я считаю, что у нас держава украинской политической нации.
А не украиноязычная.
Вы уж простите - даже если 99% украинцев будут говорить на английском, это не сделает нас частью Англии.
То же самое и с русским. Ну все понимают, что это иностранный язык...
И хорошо  :smiley24:

Это разные понятия - изучение/знание русского языка/литературы и получение ОБРАЗОВАНИЯ на этом языке. Скажите, в чем смысл преподавания физики/химии/биологии/истории/географии в школе на русском, если в ВУЗах, финансируемых, кстати, не громадами, а Миносвити, эти предметы на украинском (ну теоретически, конечно).

Тут прикол в том, что фактически все это преподается на украинском.

В номинально русской школе сейчас на русском идет только физика и все. В 11м классе русского языка не будет вообще.

Потому что все хотят готовится к ЗНО, а русский там нафиг никому не нужен - заставят тратить часы на него - будет забастовка родителей :)

Особенно - в этом сентябре.
Contra Spem Spero

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Нужны ли русские школы в Украине?
« Reply #58 : Липня 15, 2014, 03:34:24 15:34 »
Визагалом праві, али ви трохи недооцінюєте української пассіонарності та асиміляційного потенціалу...
Я колись розповідав, і тут розповім, як час буде, яким чином Україна сформувала з мене особисто українського націоналіста, причому ще за СРСР...
Мій батько був українцем номінально. Реальних українців серед моїх батьків-дідів-прадідів не було жодного. Ніколи.
Українці - то є такий народ, що робить українця з будь кого небадужого, тількі треба дати час...
І мова тут не на першому місці... Я ніколи не казав, що то неважливо, но не треба ставити це питання поперед возу...

ви переоцінюєте кількість не байдужих, втім, як і кількість часу, який у нас є...
я б не ставив мову на перше друге чи третє місце,
мова це необхідна умова, хоч і не достатня, якщо використовувати математичний інструментарій
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!