Автор Тема: А це я позавчора вночі сфотографував....  (Прочитано 45804 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #30 : Травня 14, 2014, 06:04:30 18:04 »
Ну ти ж ніби майже профі, мусиш сам розуміти, що це неможливо. Якщо Місяць досить якравий щоб фотографувати з автоматичною витримкою в 1/30 чи 1/60 секунди на звичайному фотоштативі чи навіть з простого жорского упору з рук, то для Юпітера потрібна експозиція хоча б в пару секунд (великий зум - мінімальна світосила), а тут вже без гідування ніяк...

А - проте! - спробуй! ;) Хоча б зі штативу!
Справа в тому, що його блиск дуже високий, і довгих витримок не потрібно (по крайній мірі, при зумі ~30-60). При такому розмірі трекінг теж не обов'язковий, бо швидкість, з якою він рухається при такому зумі, невисока - порівняно з достатньою витримкою.

Я 4  "галілєві" супутники Юпітера прекрасно бачу через свій бінокль 10Х50 - купив собі на закінчення Універу після захисту диплому (з астрофізики ! ;)) в 92-му році  як "тимчасову заміну майбутньому особистому телескопу" - з того часу тільки ним і спостерігаю... "Чоботяр без чобіт..." ;)
Телескопом обзаведися, бажано - з трекінгом комп'ютеризованим, і вибирай щонайменше 8-дюймовий, - якщо хочеш щось ПОБАЧИТИ. Прогугли Celestron 8SE - вони порівняно дешеві. Єдиний недолік - не екваторіальна тринога. Але потім її поміняєш, якщо надумаєш робити знимки з тривалою експозицією.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #31 : Травня 14, 2014, 06:32:18 18:32 »
В центрі великого міста, ліхтарі прямо перед вікнами, ще і усі вікна та балкон на Північ. Максимум що видно - то самий Місяць ну і Юпітер...  :(  Якби жив у приватному будинку десь під містом, то збудував би собі цілу обсерваторію, а так... Дивлюсь на фотки таких аматорів як ти та і позіхаю...
Ну так, з міста багато не побачиш. Там на початку гілки я виклав фотки туманності Оріона - через вікно і з-поза міста. Світове забруднення знищує менш яскраві ділянки зображення. Потрібно їхати поза місто.
Я наразі далеко не їхав, в межах 20-40хв від Оттави, там далеко не ідеально ("жовта" зона забруднення), але фотки виходять на порядок кращі. Тепер, коли потепліло, планую поїхати в "темну" зону, з ночівкою, 2 год на північ від Оттави. Але потрібно зібратися силами: нова тринога (німецька екваторіальна) важка до холєри.
По ідеї, Андромеда, тум. Лагуна і M33, M101 мали б сяко-тако вийти....

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #32 : Травня 14, 2014, 06:49:18 18:49 »
Я наразі далеко не їхав, в межах 20-40хв від Оттави....

Якщо б я жив там де ти, то мав би усе що хотів. А так, у Львові наразі не до астрономії, навіть психологічно... :(
А я - вам заздрю! Ось порівняй рівень світлового забруднення у вас - і в нас:





(відстань між Оттавою і Монреалем по карті - 200 км. Це щоб масштаб уявити).

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #33 : Травня 14, 2014, 07:15:37 19:15 »
В нас у Львові ще і астроклімат до дупи, нормальних "фотометричних" ночей протягом року штук 30-40... :(

Тут - так само. Повітря струменіє, небо завжди в хмарах... За містом трохи краще, але безхмарних ночей зовсім мало.
Але і в найкращі ночі, щоб зняти планети - роблю відео, а потім накладаю зо 1000 кадриків. Таким чином струменіння повітря сяко-тако компенсується.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #34 : Травня 14, 2014, 10:49:37 22:49 »
Збирай гроші на адаптивну оптику
Ого! А що це таке?

освоюй speckle imaging - хоча фактично ти щось подібне і робиш.
Ну, якщо бути точним - то я (програмно) роблю вирівнювання зображень методом пошуку найменшої різниці, потім - мікшування їх за принципом усереднення двох, а потім (результат) піддаю алгоритмам деконволюції, накладання чіткістної маски і витягування деталей вейвлет-трансформаціями. І так - для кожного відео. А потім вручну усереднюю отримані 5-6 результатів у Фотошопі. Забава - на цілу ніч. Але кінцевий результат того вартий.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #35 : Травня 15, 2014, 05:25:25 05:25 »
У вашому світі "наживи та чистогану"  :smiley25: можна хоч свій Keck збудувати, це лише питання бабла. До речі, на Кеках зараз адаптивна оптика і "пляше"...
Можу тебе запевнити, друже, що рушійні фактори в цьому світі зовсім інші. :)

Щодо оптики і крутих девайсів: то катастрофа, очевидно. Єдине, що мені не зовсім зрозуміло, - до чого саме адаптується оптика? Щось мало віриться, що до повітряних осциляцій. Повітря струменіє не раз на хвилину, а мерехтить декілька разів на секунду, ще й по-різному в різних місцях. Ось зразок з власного відео: http://tinypic.com/r/2yjy0pv/8
Не думаю, що існує спосіб компенсувати це мерехтіння дзеркалом - хоч якось...
Проте, наскільки я зрозумів, дзеркала таки адаптують, застосовуючи електроніку. Великі дзеркала попросту прогинаються від власної маси, і це прогинання залежить від позиції дзеркала, а вона (у випадку екваторіального відслідковування) постійно змінюється, бо дзеркало (по великому рахунку) попросту обертається. Щоб подолати цю проблему, тильну сторону дзеркала підпирають масивом стерженьків з кулачками, кожен з яких індивідуально керується комп'ютером (кулачок при цьому підпирає потрібну частину дзеркала так, щоб досягти максимального точного фокусу). Але - знову ж таки, - таким чином адаптують оптику до впливу на неї гравітації, - а не до повітряних осциляцій. На них, я думаю, попросту нема ради, бо дуже специфічна природа тих струменів. Хоча, - може я й помиляюся. Почитаю при нагоді, як буде хвилька вільного часу.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #36 : Травня 15, 2014, 05:38:14 05:38 »
Не думаю, що існує спосіб компенсувати це мерехтіння дзеркалом - хоч якось...
Почитав статтю за лінком. Визнаю - помилився!
Таки шайтан-арба. Ніколи б не подумав. Просто капець. Соромно за власне печерне невігластво.
Подібно, людство не здається, і знаходить рішення в ситуаціях, що раніше були визнані безнадійними. Надто вже велика спокуса поглянути на космічні творіння Творця великими очима - без потреби запускати будь-що на орбіту!
Mind-boggling. 

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #37 : Травня 17, 2014, 08:19:06 20:19 »
У вашому світі "наживи та чистогану"  :smiley25: можна хоч свій Keck збудувати, це лише питання бабла. До речі, на Кеках зараз адаптивна оптика і "пляше"...
Можу тебе запевнити, друже, що рушійні фактори в цьому світі зовсім інші. :)

Щодо оптики і крутих девайсів: то катастрофа, очевидно. Єдине, що мені не зовсім зрозуміло, - до чого саме адаптується оптика? Щось мало віриться, що до повітряних осциляцій. Повітря струменіє не раз на хвилину, а мерехтить декілька разів на секунду, ще й по-різному в різних місцях. Ось зразок з власного відео: http://tinypic.com/r/2yjy0pv/8

До речі: з цього відео (<900 кадриків) методом накладання кадриків і застосування вейвлетів вийшла така картинка:



Порівняй з оригінальним відеоматеріалом і прокоментуй пліз, цікава твоя думка!  :smilie1:
« Останнє редагування: Травня 17, 2014, 08:24:49 20:24 від GizmoGremlin »

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #38 : Травня 18, 2014, 03:37:33 03:37 »
Ну по центру картинка нормальна, але бачиш - в тебе утворюється "мильне кільце" покраю диску Юпітера. Думаю, це через те, що на границі Юпітер-"чорний фон" твої вейвлети дуріють, точніше, чорний фон впливає на пограничну зону диску, "корисний сигнал" псується фоном.

Десь так, тільки це не вейвлети дуріють, а алгоритми деконволюції. Більш-менш чітка межа краю диску (="сигнал зашкалює") спричиняє появу "гармонік", які проявляються, як затухаючі концентричні кола. Щоб їх побороти, я застосував обробку "de-ring", яка розмиває зображення на границях.

Ось результат одного лише накладання:



Застосовано деконволюцію:



Деконволюція + вейвлети:



Після корекції кольорів (ґамма в основному):



А це - все те ж, але без застосування деконволюції:



Може, у випадках зображень з чітким краєм деконволюцію і не слід застосовувати?

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #39 : Травня 18, 2014, 05:17:40 05:17 »
Ще один Марс - тиждень тому; зауваж: цей не має кілець-гармонік, бо початковий матеріал мав кадрики недоекспоновані, чіткого краю не було, то й результат вийшов "рівномірний" (до речі, як і в тому першому прикладі на відео).


Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #40 : Червня 09, 2014, 06:56:34 06:56 »
Зі вчорашнього: "Лагуна"


Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #41 : Січня 09, 2015, 05:54:48 05:54 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #42 : Січня 13, 2015, 07:25:44 19:25 »

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #43 : Січня 13, 2015, 07:28:00 19:28 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?

"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Правда таки вернулся, но от фотки свои так и не востановил

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #44 : Січня 13, 2015, 07:30:34 19:30 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?
"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Це він був даремно. На цьому форумі завжди приємно, нема причин гарячкувати.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #45 : Січня 13, 2015, 07:32:52 19:32 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?
"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Це він був даремно. На цьому форумі завжди приємно, нема причин гарячкувати.

Согласен  :Razom:

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #46 : Січня 13, 2015, 07:34:14 19:34 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?
"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Це він був даремно. На цьому форумі завжди приємно, нема причин гарячкувати.

Це було десь у червні (!) минулого року (!). Це до того, як часто Ви на цей форум ходите...   :smilie3:

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #47 : Січня 13, 2015, 07:37:50 19:37 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?
"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Це він був даремно. На цьому форумі завжди приємно, нема причин гарячкувати.

Це було десь у червні (!) минулого року (!). Це до того, як часто Ви на цей форум ходите...   :smilie3:

Фотографии небесных тел требуют длительных выдержек  :laugh:

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #48 : Січня 13, 2015, 07:46:41 19:46 »
Гммм... Цікаво: а куди поділися пости Роніна?
"Я устал, я ухожу"  :smilie5:

Це він був даремно. На цьому форумі завжди приємно, нема причин гарячкувати.

Це було десь у червні (!) минулого року (!). Це до того, як часто Ви на цей форум ходите...   :smilie3:



Фотографии небесных тел требуют длительных выдержек  :laugh:

 :lol:



Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #49 : Січня 13, 2015, 07:48:56 19:48 »
До речі, друже Ронін: я перед Новим Роком собі нарешті 8-дюймову трубу придбав, Meade, а вчора - нову планарну оптику. Буду нині щось пробувати, обіцяє бути чисте небо без осциляцій. -23, правда....

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #50 : Січня 13, 2015, 08:10:13 20:10 »
До речі, друже Ронін: я перед Новим Роком собі нарешті 8-дюймову трубу придбав, Meade, а вчора - нову планарну оптику. Буду нині щось пробувати, обіцяє бути чисте небо без осциляцій. -23, правда....

Бля....  :bpk: :bpk: :bpk:

Ще і "Мeade"....   :hot: Яка схема - Ньютон, чи таки доробились до Шмідта-Касегерена?

З нетерпінням чекаю на Ваш репортаж про "first light" (як це у профі називається), розраховую на нові фотки.

А те що -23 - так воно так завжди, найкращі ночі взимку - самі морозні! Блін, скільки я ночей проседів у холодному куполі в кожусі на морозі біля телескопа - а взимку та ніч тягнеться нескінчено... :smilie8: Тепер ваша черга!   :smiley25:
« Останнє редагування: Січня 13, 2015, 08:14:30 20:14 від Ronin »

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #51 : Січня 13, 2015, 08:16:29 20:16 »
До речі, друже Ронін: я перед Новим Роком собі нарешті 8-дюймову трубу придбав, Meade, а вчора - нову планарну оптику. Буду нині щось пробувати, обіцяє бути чисте небо без осциляцій. -23, правда....

Бля....  :bpk: :bpk: :bpk:

Ще і "Мeade"....   :hot: Яка схема - Ньютон, чи таки доробились до Шмідта-Касегерена?

В мене є смутні підозри, що то крики не так захоплення, як насмішки!  :shuffle:
Не можу зрозуміти байдіфолтного припущення, що на нас тут сипляться золоті дощі!  :smilie7:

скільки я ночей проседів у холодному куполі в кожусі на морозі біля телескопа -

Фотки - В СТУДІЮ!!!  :smilie7:

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #52 : Січня 13, 2015, 08:35:20 20:35 »
Фотки - В СТУДІЮ!!!  :smilie7:

Та які там фотки - я ж сидів "по службі", а там "фотками" ніхто не займався, там спектри та фотометрія, тобто голі цифри відразу у файл на жорсткий диск. Зорі видно тільки у "гід" - або у щілину спектрографа, але останнє то вже вважалось хакерством. Але це єдиний спосіб був побачити скажімо квазар на 11.5 мільярдах світлових років від нас в головному фокусі 2.4 метрового телескопу. Від усвідомлення того, що те, що ти в у той момент бачиш - це гинучі у сітківці твого ока РЕАЛЬНІ фотони, які пролетіли через весь Всесвіт, летіли майже від моменту Великого вибуху, які почали цей шлях за мільярди років до твого народження, уникнули мільярдів шансів бути поглинутими на свому шляху безліччю перешкод - і лише для того, щоб закінчити свій шлях в оці дрібной істоти, чиє життя триває буквально якусь наносекунду по масштабам Всесвіту - от тоді по твой спині пробігають дрижаки, і зовсім не від холоду. Такого відчуття "єдності зі Всесвітом" ніде більше не отримаєш.
« Останнє редагування: Січня 13, 2015, 09:10:23 21:10 від Ronin »

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #53 : Січня 13, 2015, 08:36:58 20:36 »
А те що -23 - так воно так завжди, найкращі ночі взимку - самі морозні!

Заціни:


Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #54 : Січня 13, 2015, 08:38:33 20:38 »
В мене є смутні підозри, що то крики не так захоплення, як насмішки!  :shuffle:
Не можу зрозуміти байдіфолтного припущення, що на нас тут сипляться золоті дощі!  :smilie7:

Та які насмішки? Проста цікавість, кожна схема має свої плюси та мінуси з точки зору оптики та можливостей. ШК просто у рази дорожчий - не мені вам казати.

Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #55 : Січня 13, 2015, 08:40:50 20:40 »
Фотки - В СТУДІЮ!!!  :smilie7:

Та які там фотки - я ж сидів "по службі", а там "фотками" ніхто не займався, там спектри та фотометрія, тобто голі цифри відразу у файл на жорсткий диск. Зорі видно тільки у "гід" - або у щілину спектрографа, але останнє то вже вважалось хакерством. Але це єдиний спосіб був побачити скажімо квазар на 11.5 мільярдах світлових років від нас в головному фокусі 2.4 метрового телескопу.

Шайтан! Алаакбар! Ука-ука, чака ука!!!

Від усвідомлення того, що те, що ти в у той момент бачиш - це гинучі у сітківці твого ока РЕАЛЬНІ фотони, які пролетіли через весь Всесвіт, летіли майже від моменту Великого вибуху, які почали цей шлях за мільярди років до твого народження, уникнули мільярдів шансів бути поглинутими на свому шляху безліччю перешкод - і лише для того, щоб закінчити свій шлях в оці дрібной істоти, чиє життя триває буквально якусь наносекунду по масштабам Всесвіту - от тоді по твой спині пробігають дрижаки, і зовсім не від холоду. Такого відчуття "єдності зі Всесвітом" ніде більше не отримаєеш.




Offline GizmoGremlin

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 837
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #56 : Січня 13, 2015, 08:43:35 20:43 »
В мене є смутні підозри, що то крики не так захоплення, як насмішки!  :shuffle:
Не можу зрозуміти байдіфолтного припущення, що на нас тут сипляться золоті дощі!  :smilie7:

Та які насмішки? Проста цікавість, кожна схема має свої плюси та мінуси з точки зору оптики та можливостей. ШК просто у рази дорожчий - не мені вам казати.

Так, Шміт-Кас, ось такий:

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #57 : Січня 13, 2015, 08:44:47 20:44 »
А те що -23 - так воно так завжди, найкращі ночі взимку - самі морозні!

Заціни:
(click to show/hide)

Ну, вологість там ніби таки помітна - таки не Аризона! ;)

Але на скільки я розумію-уявляю, то все фігня - тобі головне не seeng, а light pollution. Головне - вибратись хоча б на 20-30 кілометрів на південь від найближчого великого міста, бо інакше ті усі параметри - до дупи! До речі, в Канаді таки легше знайти "безлюдний куточок", ніж в тих же Штатах. Знайомий в Неваді (у Лас Вегасі) мусить їхати на 50-80 миль углиб DeathWalley, щоб отримати нормальне чорне небо.
« Останнє редагування: Січня 13, 2015, 08:50:28 20:50 від Ronin »

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #58 : Січня 13, 2015, 08:47:53 20:47 »
Так, Шміт-Кас, ось такий: [img wisth=100]http://oi57.tinypic.com/9zm0cm.jpg[/img]

 :fp3 (в хорошому сенсі !)

"Мрія ідіота"....  :weep:

Розбередив мені старому душу - знову піду дивитись на асортимент телескопів в інтернет магазинах - та "пускати слинку" . Чую, що таки одного дня не втримаюсь - і таки куплю... :shuffle:

Offline Ronin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6941
Re: А це я позавчора вночі сфотографував....
« Reply #59 : Січня 13, 2015, 08:52:13 20:52 »
Отой красень в тебе буде стаціонаром стояти (у якомусь павільоні) - чи будеш возити машиною?