Автор Тема: Візит Порошенка забезпечить Україні допомогу - американські законодавці  (Прочитано 423 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46469
  • Never give in!
Цікаво, яка допомога мається на увазі?  :smilie11: :smilie11: :smilie11:

Візит Порошенка забезпечить Україні допомогу - американські законодавці

Надруковано:  Олександр Яневський
На Капітолійському Пагорбі активно готуються до приїзду українського президента на запрошення Барака Обами.

Американські законодавці вважають, що візит українського лідера позитивно вплине на двосторонні стосунки та забезпечить Україні допомогу у цей скрутний час.

"Президент Порошенко звертається не просто до Конгресу, а до всіх американців, до всього вільного світу. Водночас ми  хочемо показати свою рішучу підтримку українському народу, який зіштовхнувся із російською агресією", - заявив сенатор Бенджамін Кардин.

Група підтримки України в Конгресі США, куди входять понад 40 американських законодавців, від обох партій  влітку, перед відпусткою, внесла законопроект покликаний підтримати Україну. Його співавтор конгресвумен з Огайо Марсі Каптур, сподівається на допомогу Порошенка у процесі схвалення закону.

"Я підтримала законопроект, якій передбачає надання України військового спорядження та озброєння, які вона потребує для захисту. Українська група підтримки в Конгресі зареєструвала відповідний законопроект, і я сподіваюся, що президент України згадає про це у своєму виступі. Це допоможе просунути законопроект далі", - відзначила Марсі Каптур.

​​Американські законодавці налаштовані рішуче щодо прохань України про надання смертоносного озброєння.

"Ми розглянемо запити від Президента України щодо надання смертоносного озброєння Україні. Ми розглядатимемо й інші запити. Я думаю, промова президента України у Конгресі пришвидшить надання допомоги українцям", - сказав конгресмен Кріс Ван Голлен.

Колишній посол США в Україні, а тепер експерт Інституту Брукінґса, Стівен Пайфер, вважає, що Порошенко має рідкісну нагоду представити своє бачення розвитку України.

​​"Для президента Порошенка це буде можливість звернутися і до Палати Представників, і до Сенату. Розповісти про ситуацію в Україні, головні виклики. А також представити своє бачення розвитку україно-американських відносин".

"Це нагода для Петра Порошенка з дуже важливої трибуни донести своє послання, як до Конгресу США, так і до американців загалом", - заявив Стівен Пайфер, експерт Інституту Брукінґса.

Сполучені Штати пообіцяли надати Україні допомогу на 70 мільйонів доларів: від бронежилетів до тепловізорів. Однак, замість летального озброєння, якого потребує  Україна, адміністрація США обмежується введенням санкцій проти Росії. Чимало експертів, серед яких Вільям Померанц з центру Вілсона,  наголошують: санкції не зупинили Путіна у минулому, не зупинять і зараз.

"Санкції не те саме, що військова присутність. Вони не те саме, що військова відповідь. Вони не зупинили Путіна: він продовжує робити далі те, що хоче з геостратегічної точки зору. США просто не мають додаткових ресурсів і не хочуть їх надавати Україні у цій кризі. Тож Україна усвідомлює, що має вирішувати цю кризу самостійно", - сказав Вільям Померанц.

​​Стівен Пайфер вважає, що затримка із наданням Україні смертоносного озброєння має свої причини.

"Тут є низка нюансів. Якщо Захід почне озброювати Україну, як відреагує Росія? Чи це призведе до ескалації напруженості, чи надішле Росія ще більше військ до України, і це серйозні занепокоєння. Але мені здається, що якщо Захід і США допоможуть Україні захистити себе, це може утримати Росію від подальшої ескалації, від поновлення бойових дій", - додав Стівен Пайфер.

Пайфер підтримує ідею збільшення військової допомоги Україні, і надання смертоносної захисної зброї. Але, за його словами,  рішення ще не ухвалене і американський уряд продовжує дискутувати з цього приводу.
If you are going through hell, keep going.