Автор Тема: Гелетей, Данилюк и пара генералов закошмарили всю планету  (Прочитано 7285 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
і що погано, що зі всіх чотирьохсот генералів, що академії закінчували і знають всі секрети стратегічного планування,
не знайшлось жодного, який би сказав цим мудакам від армії "не ганьбіться, на вас люди дивляться"

А що у нас формуний ГЕО розумінший, ніж наші працівники лабараторії, які проводили дослідження?
Можливо сплав трохи не той, але факт є фактом.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
і що погано, що зі всіх чотирьохсот генералів, що академії закінчували і знають всі секрети стратегічного планування,
не знайшлось жодного, який би сказав цим мудакам від армії "не ганьбіться, на вас люди дивляться"

А що у нас формуний ГЕО розумінший, ніж наші працівники лабараторії, які проводили дослідження?
Можливо сплав трохи не той, але факт є фактом.

Слушай, связист, иди в баню, понял? КВИРТовец будет КВОКера учить стрелковому делу.... :laugh: Еще раз говорю, пули с карбид-вольфрамовым сердечником выпускаются со Второй Мировой войны. ОНИ ТЯЖЕЛЫ В ОБРАБОТКЕ И ОНИ НЕ МОГУТ БЫТЬ МАСОВЫМИ. Мало того сердечник из карбида вольфрама сделать с таким балансом, что бы получилась качественная снайперская пуля с соответсвующей баллистикой - большая проблема! Вольфрам  - суперплотный материал. Его обрабатывать очень тяжело.

И ты мне "военным обозрением" не тыкай в нос. Эти пули были, есть и будут. По бронепробиваемости вольфрамовые сплавы стоят на втором месте после сплаваов с примесью обедненного урана. И ЧТО?????????

Дальше что? Немцы это знали 75 лет тому назад. Карбид вольфрама получил другую формулу? Другое процентное содержание этого порошка? да задолбается Россия делать эти пули массово. ЗАДОЛБАЕТСЯ тратить вольфрам тоннами на всякую ерунду.

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
ГЕО, не страждайте хохлізмом. "Два українця - три гетьмани".
У нас ніколи з таким підходом не буде країни.
П.С. Я чим же Ви гірші Гелетея? Чим гірше Гелетея Читач? Чи Я? Ми усі Гетьмани!!!!!  :Ganba: :Ganba: :Ganba:

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Ты, Квант, вообще-то ВСЮ ветку прочитай, а? А не только фамилию Гелетей. А то уже на БОТА смахиваешь.  :laugh:

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
ГЕО, не страждайте хохлізмом. "Два українця - три гетьмани".
У нас ніколи з таким підходом не буде країни.
П.С. Я чим же Ви гірші Гелетея? Чим гірше Гелетея Читач? Чи Я? Ми усі Гетьмани!!!!!  :Ganba: :Ganba: :Ganba:

Я говорю, ВЕТКУ ПРОЧТИ!  :smilie9:

Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
Цитувати
Я перевірив. Ідіот таки Ви http://topwar.ru/43898-broneboynye-puli.html
Кацапи по сучасним бронебійним кулям одні з світових лідерів. І воаля у них вальфрам.
Квант ти справді дибіл, чи прикидаєшься? По версії кацапських сайтів вони у всіх галузях  світові лідері. Ти ще про винищувачі 5 покоління глянь, розкажеш потім. Ти таки бот.
Батя, мы стараемся ...

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Цитувати
Я перевірив. Ідіот таки Ви http://topwar.ru/43898-broneboynye-puli.html
Кацапи по сучасним бронебійним кулям одні з світових лідерів. І воаля у них вальфрам.
Квант ти справді дибіл, чи прикидаєшься? По версії кацапських сайтів вони у всіх галузях  світові лідері. Ти ще про винищувачі 5 покоління глянь, розкажеш потім. Ти таки бот.

Такое впечатление, что человек на работе. Полное отсутствие критического мышления в отношении определеного набора фамилий и должностей.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19226
Енторнети ж стогнали "Україна програє інформаційну війнуууууу, ось дивіться скільки москали хуйні ллють з усіх труб, а ми щооооо?". Ну ось Гелетей і впрягся "інформаційно воювати"  :gigi:

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Симо Хяюхя наколбасил 542 человека из "пюстюкорвы". ПРИЧЕМ С ОТКРЫТЫМ ПРИЦЕЛОМ. Т.е. без какой либо оптики вообще. Интересно, что бы сказал Гелетей или Данилюк? Не того они боятся и не над тем беспокоятся, дорогой мой высокотехнологичный Квант.

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Симо Хяюхя наколбасил 542 человека из "пюстюкорвы". ПРИЧЕМ С ОТКРЫТЫМ ПРИЦЕЛОМ. Т.е. без какой либо оптики вообще. Интересно, что бы сказал Гелетей или Данилюк?

та засвітили б його ще на першій сотні...
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Симо Хяюхя наколбасил 542 человека из "пюстюкорвы". ПРИЧЕМ С ОТКРЫТЫМ ПРИЦЕЛОМ. Т.е. без какой либо оптики вообще. Интересно, что бы сказал Гелетей или Данилюк?

та засвітили б його ще на першій сотні...

та да... :laugh:

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Я тєлік не дивлюсь практично, тому не бачив виступи Гелетея з Данилюком.
Проте з розповіді в цій темі поки що не вкурюю, чому їх провина такою страшною нашим форумчанам здається.
По сухим фактам я зрозумів таке: вони підняли кіпєж з того приводу, що Росія застосовує боєприпаси, які в воєнторзі не купиш. Якісь бронебійні кулі та снаряди зі збідненим ураном. Ну може вони там і продемонстрували якусь недостатню поінформованість в технічній стороні справи. Але що поганого в тому, що весь світ дізнається про ці нові свідчення безумовної агресії Росії проти України?!
Чи там ще щось таке-едаке було?

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Я тєлік не дивлюсь практично, тому не бачив виступи Гелетея з Данилюком.
Проте з розповіді в цій темі поки що не вкурюю, чому їх провина такою страшною нашим форумчанам здається.
По сухим фактам я зрозумів таке: вони підняли кіпєж з того приводу, що Росія застосовує боєприпаси, які в воєнторзі не купиш. Якісь бронебійні кулі та снаряди зі збідненим ураном. Ну може вони там і продемонстрували якусь недостатню поінформованість в технічній стороні справи. Але що поганого в тому, що весь світ дізнається про ці нові свідчення безумовної агресії Росії проти України?!
Чи там ще щось таке-едаке було?

Они сказали в общем следующее:

что Россия (внимание!) использует новейшую разработку - пули с сердечником из карбида вольфрама. Эти пули пробивают, как бронежилеты включительно до 6 класса, так и бронемашины навылет. И поэтому надо пересматривать полностью все наши "подходы" в индивидуальной защите и сответственно в технике, как это запомнил Читач "тепер ми вимушені будемо переглянути всю військову теорію і практику з урахуванням новітньої зброї"

Какой-то генерал показал пробитый бронник, видимо 6 класса журналистам.

Ветка о том, что этот сплав на самом деле использовался еще в винтовочных патронах Маузера, калибра 7,92 (это не опечатка) во время Второй мировой войны. Ветка о том, что этот сплав не может использоваться МАССОВО. Ветка о том, что люди начнут "кошмариться, прибавляя кошмару еще боОльшей кошмарности".

ЧТО И ПОЛУЧИЛОСЬ!

Если для Гелетея и Данилюка карбид вольфрама - НОВОСТЬ И НАНОТЕХНОЛОГИЧЕСКАЯ РОССИЙСКАЯ ЖУТЬ, то пусть обратится к немцам. Эти ребята доперли еще до этого сплава лет 80 тому назад...И никому в голову не пришло прекращать делать бронежилеты 2, 3, 4, 5 и 6 класса и снимать с производства бронемашины. И уж тем более "переглянути всю військову теорію і практику з урахуванням новітньої зброї".

Йоханыйбабай.

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397


Они сказали в общем следующее:

что Россия (внимание!) использует новейшую разработку - пули с сердечником из карбида вольфрама. Эти пули пробивают, как бронежилеты включительно до 6 класса, так и бронемашины навылет. И поэтому надо пересматривать полностью все наши "подходы" в индивидуальной защите и сответственно в технике, как это запомнил Читач "тепер ми вимушені будемо переглянути всю військову теорію і практику з урахуванням новітньої зброї"

Какой-то генерал показал пробитый бронник, видимо 6 класса журналистам.

Ветка о том, что этот сплав на самом деле использовался еще в винтовочных патронах Маузера, калибра 7,92 (это не опечатка) во время Второй мировой войны. Ветка о том, что этот сплав не может использоваться МАССОВО. Ветка о том, что люди начнут "кошмариться, прибавляя кошмару еще боОльшей кошмарности".

ЧТО И ПОЛУЧИЛОСЬ!

Если для гелетея и Данилюка карбид вольфрама - НОВОСТЬ И НАНОТЕХНОЛОГИЧЕСКАЯ РОССИЙСКАЯ ЖУТЬ, то пусть обратится к немцам. Эти ребята доперли еще до этого сплава лет 80 тому назад...И никому в голову не пришло прекращать делать бронежилеты 2, 3, 4, 5 и 6 класса и снимать с производства бронемашины. И уж тем более "переглянути всю військову теорію і практику з урахуванням новітньої зброї".

Йоханыйбабай.
Аргумент, що "люди почнуть кошмаритись ще більше" насправді доволі слабкий. Тому що підстав панікувати у нас і так навалом. Одним більше, одним менше - справи не міняє.
Про зміну військової доктрини - це вони справді загнули. Тут можуть бути критичними 2 моменти:
- якщо хтось почне по-чорному дерибанити бюджет під зміну доктрини;
- зміна доктрини на "намхана, пішлиздаватись".
Допоки нема проявів хоча б одного з цих двох моментів, я схильний не надто панікувати з приводу того, що міністр ляпнув якусь напівнісенітницю.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча

Аргумент, що "люди почнуть кошмаритись ще більше" насправді доволі слабкий. Тому що підстав панікувати у нас і так навалом. Одним більше, одним менше - справи не міняє.

Глыбако ошибаетесь...Народ смотрит телек массово и массово начинает разносить эти "новости", не говорю уже про "добавления, приукрашивания и прочие видоизменения информации". Подтверждения моим словам - пост andronchik-а. Уже обсуждают и уже впадают в еще бОльшую депрессию. И этот дух попадет еще и в окопы. Ну и нафига это надо?

Offline Darth Vader

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10005
  • Fuck Tha Police
Я перевірив. Ідіот таки Ви http://topwar.ru/43898-broneboynye-puli.html
Кацапи по сучасним бронебійним кулям одні з світових лідерів. І воаля у них вальфрам.
по ссылке постная хуйня. "давай по-новой, Миша" (с) :smiley16:
Welcome to the Dark Side of the Force

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397

Аргумент, що "люди почнуть кошмаритись ще більше" насправді доволі слабкий. Тому що підстав панікувати у нас і так навалом. Одним більше, одним менше - справи не міняє.

Глыбако ошибаетесь...Народ смотрит телек массово и массово начинает разносить эти "новости", не говорю уже про "добавления, приукрашивания и прочие видоизменения информации". Подтверждения моим словам - пост andronchik-а. Уже обсуждают и уже впадают в еще бОльшую депрессию. И этот дух попадет еще и в окопы. Ну и нафига это надо?
Мені важко наполягати, бо я передачі не бачив, а Ви - бачили.

Мені на загал дуже не подобається масована інформатака проти Гелетея, може тому я підсвідомо шукаю йому виправдання.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча

Мені на загал дуже не подобається масована інформатака проти Гелетея, може тому я підсвідомо шукаю йому виправдання.

Я обожаю Гелетея! И Данилюка люблю, как брата родного! Одно прошу....Прежде, чем делать громкие заявления, от которых у страны волосы шевелятся на локтях, пусть хотя бы "погуглят". Это иногда бывает полезно. Подержать перед носом не только микрофон, но и занимательный научно-популярный текст.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
О! Уже -151... :lol:

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
О! Уже -151... :lol:
у вас настолько безупречная репутация карма, что давно пора кому-нибудь вас скомпрометировать  ее  испортить. (с)  :smilie5:
« Останнє редагування: Жовтня 06, 2014, 09:45:12 21:45 від PamTam »

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
borderlander, если честно...смотрю телевизор...во время этой АТО часами...(все так, думаю, смотрят теперь)..и зло берет.

Если не журналюги в очередной раз надуроломят, так власть что-нибудь такое кааааак перднет...Бедная Украина. От этого негатива и так тошно...да еще и то "чего бы можно было бы вполне избежать", случается. Каждый, кому не лень,  лезет с комментами к микрофону, а люди-то слушают и верят.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
О! Уже -151... :lol:
у вас настолько безупречная репутация карма, что давно пора кому-нибудь вас скомпрометировать  ее  испортить. (с)  :smilie5:

Та и фиг с ней... :gigi:

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ветка о том что "нельзя министру, что нибудь ляпать" (с). На то он и министр.  Для украинцев вся эта война, это что-то совсем новое в историии Украины. Все и так уже на пределе. А тут новость, что похер теперь все наши бронежилеты, бо у кацапов суперпули которые танки пробивают.

 Вы понимаете общественный резонанс ? Это же сказал Министр Обороны. :fp

И что самое интересное, что это действительно туфта, потому что основные наши потери не от стрелкового оружия.

Грады, осколки, горящие БТР - вот что опасно для наших воинов, а не пули с вольфрамовыми сердечниками.

« Останнє редагування: Жовтня 06, 2014, 10:23:10 22:23 від OlegSky »

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17618
  • Стать: Чоловіча
Ветка о том что "нельзя министру, что нибудь ляпать" (с). На то он и министр.  Для украинцев вся эта война, это что-то совсем новое в историии Украины. Все и так уже на пределе. А тут новость, что похер теперь все наши бронежилеты, бо у кацапов суперпули которые танки пробивают.

 Вы понимаете общественный резонанс ? Это же сказал Министр Обороны. :fp

И что самое интересное, что это действительно туфта, потому что основные наши потери не от стрелкового оружия.

Грады, осколки, горящие БТР - вот что опасно для наших воинов, а не пули с вольфрамовыми сердечниками.

точно.

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Ветка о том что "нельзя министру, что нибудь ляпать" (с). На то он и министр.  Для украинцев вся эта война, это что-то совсем новое в историии Украины. Все и так уже на пределе. А тут новость, что похер теперь все наши бронежилеты, бо у кацапов суперпули которые танки пробивают.

 Вы понимаете общественный резонанс ? Это же сказал Министр Обороны. :fp

И что самое интересное, что это действительно туфта, потому что основные наши потери не от стрелкового оружия.

Грады, осколки, горящие БТР - вот что опасно для наших воинов, а не пули с вольфрамовыми сердечниками.
Але ж москалі справді почали використовувати ці суперкулі. Те, що вони не наднова розробка - справа десята.
Вочевидь хотіли пошвидше донести цю інформацію до західних кореспондентів.

З.І. Часом складається враження, особливо після спілкування на форумах, що всі біди нашої армії - від Гелетея. Кремлеботи та юлеботи постійно та цілеспрямовано його обсирають. Народ, ви справді думаєте, що якщо поміняють МО, наприклад на Гриценка, то ситуація зміниться в кращий бік хоч на краплину?

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Але ж москалі справді почали використовувати ці суперкулі. Те, що вони не наднова розробка - справа десята.
Вочевидь хотіли пошвидше донести цю інформацію до західних кореспондентів.

З.І. Часом складається враження, особливо після спілкування на форумах, що всі біди нашої армії - від Гелетея. Кремлеботи та юлеботи постійно та цілеспрямовано його обсирають. Народ, ви справді думаєте, що якщо поміняють МО, наприклад на Гриценка, то ситуація зміниться в кращий бік хоч на краплину?

ну використали вони кілька раз ці кулі і що тепер в чому смисл такого резонансу?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ветка о том что "нельзя министру, что нибудь ляпать" (с). На то он и министр.  Для украинцев вся эта война, это что-то совсем новое в историии Украины. Все и так уже на пределе. А тут новость, что похер теперь все наши бронежилеты, бо у кацапов суперпули которые танки пробивают.

 Вы понимаете общественный резонанс ? Это же сказал Министр Обороны. :fp

И что самое интересное, что это действительно туфта, потому что основные наши потери не от стрелкового оружия.

Грады, осколки, горящие БТР - вот что опасно для наших воинов, а не пули с вольфрамовыми сердечниками.

Але ж москалі справді почали використовувати ці суперкулі. Те, що вони не наднова розробка - справа десята.
Вочевидь хотіли пошвидше донести цю інформацію до західних кореспондентів.

З.І. Часом складається враження, особливо після спілкування на форумах, що всі біди нашої армії - від Гелетея. Кремлеботи та юлеботи постійно та цілеспрямовано його обсирають. Народ, ви справді думаєте, що якщо поміняють МО, наприклад на Гриценка, то ситуація зміниться в кращий бік хоч на краплину?

Я ні разу не написав, що треба когось міняти, бо це не моя компетенція. Я звернув увагу на ситуацію, коли
невиважені коментарі провокують нездорові тенденції в суспільстві. Війна це випробовування для влади, бо під-час війни
слово стає часом сильнішою зброєю ніж кулі.

Що стосується донесення до західних кореспондентів, то це вже стало якоюсь національною забавою наших генералів.
Основне нажалітись західним кореспондентам, і пофіг як воно вплине на українське суспільство.

Ви хоча б розумієте маразм ситуації ? Що це дасть, що в черговий раз вони нажаліються в CNN ?

А от пряма шкода від таких звернень для морального стану саме цивільного суспільства, бо військові розуміють,
що це все дурня, очевидна. Кому це треба перед виборами ? Може Гелетей засланий козачок і працює саме на кремлеботів і юлеботів ? :gigi:

PS. Я розумію, що сліпе виправдовування дій влади, на вашу думку, є суперпатріотичним діянням в умовах війни, але
чомусь мені здається, що все якраз навпаки. Бо саме суспільство (чи народ), яке не довіряло і не довіряє владі рятує Україну рік за роком. Якщо б ми вірили владі, то не було б 2004, 2014, добровольців, волонтерів, люстрації і т.д.


« Останнє редагування: Жовтня 07, 2014, 08:44:49 08:44 від OlegSky »

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Ветка о том что "нельзя министру, что нибудь ляпать" (с). На то он и министр.  Для украинцев вся эта война, это что-то совсем новое в историии Украины. Все и так уже на пределе. А тут новость, что похер теперь все наши бронежилеты, бо у кацапов суперпули которые танки пробивают.

 Вы понимаете общественный резонанс ? Это же сказал Министр Обороны. :fp

И что самое интересное, что это действительно туфта, потому что основные наши потери не от стрелкового оружия.

Грады, осколки, горящие БТР - вот что опасно для наших воинов, а не пули с вольфрамовыми сердечниками.

Але ж москалі справді почали використовувати ці суперкулі. Те, що вони не наднова розробка - справа десята.
Вочевидь хотіли пошвидше донести цю інформацію до західних кореспондентів.

З.І. Часом складається враження, особливо після спілкування на форумах, що всі біди нашої армії - від Гелетея. Кремлеботи та юлеботи постійно та цілеспрямовано його обсирають. Народ, ви справді думаєте, що якщо поміняють МО, наприклад на Гриценка, то ситуація зміниться в кращий бік хоч на краплину?

Я ні разу не написав, що треба когось міняти, бо це не моя компетенція. Я звернув увагу на ситуацію, коли
невиважені коментарі провокують нездорові тенденції в суспільстві. Війна це випробовування для влади, бо під-час війни
слово стає часом сильнішою зброєю ніж кулі.

Що стосується донесення до західних кореспондентів, то це вже стало якоюсь національною забавою наших генералів.
Основне нажалітись західним кореспондентам, і пофіг як воно вплине на українське суспільство.

Ви хоча б розумієте маразм ситуації ? Що це дасть, що в черговий раз вони нажаліються в CNN ?

А от пряма шкода від таких звернень для морального стану саме цивільного суспільства, бо військові розуміють,
що це все дурня, очевидна. Кому це треба перед виборами ? Може Гелетей засланий козачок і працює саме на кремлеботів і юлеботів ? :gigi:

PS. Я розумію, що сліпе виправдовування дій влади, на вашу думку, є суперпатріотичним діянням в умовах війни, але
чомусь мені здається, що все якраз навпаки. Бо саме суспільство (чи народ), яке не довіряло і не довіряє владі рятує Україну рік за роком. Якщо б ми вірили владі, то не було б 2004, 2014, добровольців, волонтерів, люстрації і т.д.
Ви здається ще кілька днів тому називали масове дезертирство проявом справжнього героїзму. Та грозились спалити Міністерство Оборони. Напевно на Вашу думку від цього в суспільстві значно покращиться моральний стан та будуть наростати здорові тенденції. Ага.

Offline borderlander

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Але ж москалі справді почали використовувати ці суперкулі. Те, що вони не наднова розробка - справа десята.
Вочевидь хотіли пошвидше донести цю інформацію до західних кореспондентів.

З.І. Часом складається враження, особливо після спілкування на форумах, що всі біди нашої армії - від Гелетея. Кремлеботи та юлеботи постійно та цілеспрямовано його обсирають. Народ, ви справді думаєте, що якщо поміняють МО, наприклад на Гриценка, то ситуація зміниться в кращий бік хоч на краплину?

ну використали вони кілька раз ці кулі і що тепер в чому смисл такого резонансу?
Ну використали вони снаряди зі збідненим ураном... Ну системи залпового вогню "Ураган" застосовують... Ну їх військові літаки збивають наші над нашою територією... Ну "Буки" завезли... Ну голанський пасажирський літак збили...
Ну для чого кіпішувати, для чого резонанс піднімати?! Який смисл?!