Автор Тема: Вітаю  (Прочитано 1939 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Вітаю
« : Листопада 09, 2014, 09:55:57 09:55 »

Петро Порошенко
2 год ·
Любімо українську мову, плекаймо її.
Говорити нею – це найкращий спосіб її підтримати.
Дедалі більше російськомовних поділяє позицію, на якій і я стою, як Президент: єдиною державною є і буде наша українська мова.
Ми бачимо, що російською мовою Україну захищають і люблять так само мужньо і палко, як українською. Після того, що ми всі разом пережили і переживаємо цього року, нас вже ніхто і ніколи не розділить за мовною ознакою. Я, як Президент, цього не допущу.
Щиро вітаю вас з Днем української мови та писемності.
Слава Україні!

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: Вітаю
« Reply #1 : Листопада 09, 2014, 10:00:00 10:00 »
Приєднуюсь до вітань з Днем української мови! :Prapor2:
Дай Бог, нам її зберегти...

Offline Єгорій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
  • Стать: Чоловіча
  • = Розвідка =
Re: Вітаю
« Reply #2 : Листопада 09, 2014, 10:01:59 10:01 »
 :Prapor2:
Приклад злочинної свідомості: "Егорию народ не такой попался. Ща заведёт про правовый стан, закон и прочую поебень" (с) Зильбершухер

Offline Milena

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2373
Re: Вітаю
« Reply #3 : Листопада 09, 2014, 10:23:41 10:23 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:

Offline повстанець

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2800
Re: Вітаю
« Reply #4 : Листопада 09, 2014, 10:25:41 10:25 »
 :Prapor2:
Є тільки дві дійсно нескінченні речі — всесвіт і людська дурість. І я не впевнений стосовно всесвіту.© Альберт Ейнштейн

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #5 : Листопада 09, 2014, 10:51:27 10:51 »
Вітаю!   :Prapor2:

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #6 : Листопада 09, 2014, 10:58:43 10:58 »
Цікаво як довго проживе ця сторінка? Хто думає скільки вітань набере?  100 до вечора?

Offline Знак

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 557
Re: Вітаю
« Reply #7 : Листопада 09, 2014, 11:00:08 11:00 »

Петро Порошенко
2 год ·
Любімо українську мову, плекаймо її.
Говорити нею – це найкращий спосіб її підтримати.
Дедалі більше російськомовних поділяє позицію, на якій і я стою, як Президент: єдиною державною є і буде наша українська мова.
Ми бачимо, що російською мовою Україну захищають і люблять так само мужньо і палко, як українською. Після того, що ми всі разом пережили і переживаємо цього року, нас вже ніхто і ніколи не розділить за мовною ознакою. Я, як Президент, цього не допущу.
Щиро вітаю вас з Днем української мови та писемності.
Слава Україні!

Героям слава !

Основним аргументом хуйла при нападі на україну був аргумент про захист російськомовного населення .  Я надіюсь , що до російськомовних громадян україни дійде думка , що розмовляючи російською , вони запрошують путінські війська на свій "захист " .

ПС . Ні в якому разі неехочу , щоб російську забооняли чи обмежували адмінметодами . Людям треба пояснювати . І до них дійде . У мене , наприклад , кілька знайомих росіян повіддавали дітей в українські школи . І це правильно . Так само правильно , що мої родичі з росії в сімї зараз розмовляють російською а родичі з польщі в сімї розмовляють польською . Росія для росіян , польща для поляків а україна для українців .

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #8 : Листопада 09, 2014, 11:05:08 11:05 »
Угу, тільки не "говорити", а "розмовляти")

Offline Vols

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2229
Re: Вітаю
« Reply #9 : Листопада 09, 2014, 11:24:05 11:24 »
Цікаво, що ми, "фашисти"  :smilie5: толерантно відносимось до всіх мов, і з російською ніяких проблем, бо всі практично білінгви.
А от "антифашисти", там де позахоплювали владу, переслідують людей  за мовною ознакою і знищують будь які прояви української.Вони бояться навіть невеликих паростків нашої мови, бо відчувають від неї погибель свою.
Тобто, це наш код і оберіг, який ми повинні передати майбутнім поколінням. Всіх з днем нашої мови! :Prapor2:
І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі.(с)

Offline Taratayka

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • И даже лапы не видно...
Re: Вітаю
« Reply #10 : Листопада 09, 2014, 11:35:15 11:35 »
Угу, тільки не "говорити", а "розмовляти")

ГОВОРИТИ 1. Мати здатність висловлювати думки, почуття; володіти мовою.
РОЗМОВЛЯТИ 1. Усно обмінюватися думками, вести розмову, бесіду з ким-небудь.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #11 : Листопада 09, 2014, 11:44:36 11:44 »
Угу, тільки не "говорити", а "розмовляти")

ГОВОРИТИ 1. Мати здатність висловлювати думки, почуття; володіти мовою.
РОЗМОВЛЯТИ 1. Усно обмінюватися думками, вести розмову, бесіду з ким-небудь.
Так? Ну може. Просто, як на мене, дещо штучно звучить

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Вітаю
« Reply #12 : Листопада 09, 2014, 11:56:06 11:56 »
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #13 : Листопада 09, 2014, 12:23:40 12:23 »
 :Prapor2:

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9306
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Вітаю
« Reply #14 : Листопада 09, 2014, 12:26:26 12:26 »
Угу, тільки не "говорити", а "розмовляти")

Говорили-балакали, сіли та й заплакали. :pooh_lol:

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #15 : Листопада 09, 2014, 12:48:51 12:48 »
Розмовляти - розмова
говорити - говір (але це не означає те ж саме, що і розмова)

Ось знайшла пояснення:

"ГОВОРИТИ , КАЗАТИ , МОВИТИ , РОЗМОВЛЯТИ
Говорити й казати
       Чи дієслова говорити й казати є абсолютні синоніми, як багато хто гадає, чи між ними є якась різниця? Як буде краще: «Я говорю, що прийду» чи «Я кажу, що прийду»; «Він говорив знехотя» чи «Він казав знехотя»? Часто в поточному мовленні не помічають між ними ніякої різниці, ба навіть надають перевагу слову говорити, вважаючи, що воно в усіх випадках може замінити дієслова казати, мовити, як це бачимо з таких речень, узятих із сучасної художньої літератури: «А могло ж і сюди дістати! — схвильовано говорить полевод»; «Уже зарікався сюди ходити, — говорить він»; «Кривуля говорив йому: — Все в тебе добре».
       Не кажучи вже про те, що надуживання дієсловом говорити надає прикрої одноманітності стилю всього тексту, ми можемо побачити й певну відмінність між цими словами, якщо вдамось до нашої класики й фольклору: «Стара, кажуть, стала» (Т. Шевченко); «Скачи, враже, як пан каже» (приказка); «Ой казала мені мати ще й приказувала, щоб я хлопців у садочок не принаджувала» (народна пісня); «Кажуть люди, кажуть, що я — файна дівка» (народна пісня). У всіх прикладах ми натрапляємо тільки на форми від дієслова казати; але поряд бачимо й приклади з дієсловом говорити: «Говорить, як у рот кладе» (приказка); «Такий розбитний, що й по-німецькому говорить» (із живих уст).
       З наведених прикладів випливає, що в класичній літературі й народному мовленні є нахил (за деякими винятками) ставити слово казати там, де є пряма мова або передається зміст повідомленого, висловленого: «щоб я хлопців у садочок не принаджувала», «що я — файна дівка» тощо; навпаки, там, де мовиться не про зміст, а про спосіб чи якість висловлювання, треба ставити дієслово говорити: «уміння говорити ясно й просто», «по-німецькому говорить».
       Близьким за значенням до дієслова казати є мовити: «Казала б, та уста не мовлять» (Ганна Барвінок), — а дієслово говорити, коли воно стоїть із прийменником з і керує іменником в орудному відмінку, має своїм синонімом дієслово розмовляти: «Старі люди про старе говорять» (прислів’я); «Ой у полі могила з вітром говорила» (Т. Шевченко); «Антін бачив перед очима те, про що говорив» (М. Коцюбинський) .
       Із цього можна зробити висновок, що аж ніяк не слід звужувати наші лексичні можливості й послугуватися скрізь тільки дієсловом говорити."
http://slovopedia.org.ua/34/53395/33248.html

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Вітаю
« Reply #16 : Листопада 09, 2014, 01:07:56 13:07 »
мовні пуристи зробили найбільшої шкоди поверненню української мови


це дебільне "надо говоріть так, а нє едак" і досі ходить просторами нашої країни
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Ocean

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1303
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #17 : Листопада 09, 2014, 01:18:14 13:18 »
 :upa

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #18 : Листопада 09, 2014, 01:41:30 13:41 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:
Слушна думка!
 :Razom:

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Re: Вітаю
« Reply #19 : Листопада 09, 2014, 01:49:16 13:49 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:

А чому тільки сьогодні? Що так важко в інтернеті (хоча б) спілкуватися мовою?

Offline sofia

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5556
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #20 : Листопада 09, 2014, 01:54:20 13:54 »
 :upa
Quo Vadis

Offline Skynet

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2125
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #21 : Листопада 09, 2014, 01:57:40 13:57 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:

А чому тільки сьогодні? Що так важко в інтернеті (хоча б) спілкуватися мовою?

Це питання делікатне, російськомовні його не люблять.
Краще не піднімати.

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Re: Вітаю
« Reply #22 : Листопада 09, 2014, 02:12:34 14:12 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:

А чому тільки сьогодні? Що так важко в інтернеті (хоча б) спілкуватися мовою?

Як мед, так і ложкою  :smilie1:

Offline Квітка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1630
  • Стать: Жіноча
  • Там де зустрічаються два океани
Re: Вітаю
« Reply #23 : Листопада 09, 2014, 02:52:16 14:52 »
І я також приєднуюся до вітань  :Prapor2: :upa


УКРАЇНСЬКА МОВА

Діамант  дорогий  на  дорозі  лежав,—
Тим  великим  шляхом  люд  усякий  минав,
І  ніхто  не  пізнав  діаманта  того.
Йшли  багато  людей  і  топтали  його.
 
Але  раз  тим  шляхом  хтось  чудовний  ішов,
І  в  пилу  на  шляху  діамант  він  найшов.
Камінець  дорогий  він  одразу  пізнав,
І  додому  приніс,  і  гарненько,  як  знав,
Обробив,  обточив  дивний  той  камінець,
І  уставив  його  у  коштовний  вінець.
Сталось  диво  тоді:  камінець  засіяв,
І  промінням  ясним  всіх  людей  здивував,
І  палючим  огнем  кольористе  блищить,
І  проміння  його  усім  очі  сліпить.
 
Так  в  пилу  на  шляху  наша  мова  була,
І  мислива  рука  її  з  пилу  взяла.
Полюбила  її,  обробила  її,
Положила  на  ню  усі  сили  свої,
І  в  народний  вінець,  як  в  оправу,  ввела,
І,  як  зорю  ясну,  вище  хмар  піднесла.
І  на  злість  ворогам  засіяла  вона,
Як  алмаз  дорогий,  як  та  зоря  ясна.
І  сіятиме  вік,  поки  сонце  стоїть,
І  лихим  ворогам  буде  очі  сліпить.
Хай  же  ті  вороги  поніміють  скоріш,
Наша  ж  мова  сія  щогодини  ясніш!
Хай  коштовним  добром  вона  буде  у  нас,
Щоб  і  сам  здивувавсь  у  могилі  Тарас,
Щоб,  поглянувши  сам  на  створіння  своє,
Він  побожно  сказав:  «Відкіля  нам  сіє?!»
 
Самійленко Володимир
1885  р.



 :love:

"Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,

Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад"

Максим Тадейович Рильський, 1956 рік

« Останнє редагування: Листопада 09, 2014, 03:48:29 15:48 від Квітка »

Offline Milena

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2373
Re: Вітаю
« Reply #24 : Листопада 09, 2014, 03:09:01 15:09 »
Сьогодні на СУПі тільки українською! Приєднуйтесь! :Prapor2:

А чому тільки сьогодні? Що так важко в інтернеті (хоча б) спілкуватися мовою?
Але ж я не писала "тільки сьогодні". :smiley15:

Був такий форум "Остров", переважно російськомовний, так після прийняття закону КоКі більшість форумлян перейшли на українську. І мені це так сподобалось, що через деякий час я спромоглася (вперше у житті!) написати українською рецензію (9 стор.) на українську книгу. (Хвалько я, так, визнаю.)

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: Вітаю
« Reply #25 : Листопада 09, 2014, 03:23:05 15:23 »


Був такий форум "Остров", переважно російськомовний, так після прийняття закону КоКі більшість форумлян перейшли на українську. І мені це так сподобалось, що через деякий час я спромоглася (вперше у житті!) написати українською рецензію (9 стор.) на українську книгу. (Хвалько я, так, визнаю.)
:smiley24:
Чому б і не похвалитись добрим ділом?.. :smilie1:

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Вітаю
« Reply #26 : Листопада 09, 2014, 08:43:40 20:43 »
Цитувати
Як кіт на валер'янку, як короп на хробака, як ведмідь на мед, так москаль іде на мову. Кожне безпідставне вживання російської викликає москаля.
 З Днем української мови та писемності!


© Брати Капранови
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Вітаю
« Reply #27 : Листопада 10, 2014, 12:40:01 00:40 »
"Путин опять всех переиграл. Президент Украины Петр Порошенко заявил, что русский язык никогда не станет государственным в Украине.

Величайший внешнеполитический успех России.

Ближайший славянский сосед, и так всю жизнь говоривший по-русски, стремительно отказывается от языка и уходит из общей языковой сферы практически уже безвозвратно. При том, что рассуждения о русском языке как втором государственном на Украине были вполне естественны еще год назад и какого-то особого антогонизма не вызывали. Теперь такие разговоры нельзя представить даже гипотетически.

Лично мне - конечно, в той степени, в которой о делах соседнего государства позволяет высказываться гражданство другой страны - всегда казалось разумным, чтобы русский был вторым государственным Украины. Я просто каких-то особых проблем в этом не видел. Потому что любой второй язык - это богатство. А не угроза. А лучше вообще три - плюс еще и английский как международный. Это открывает массу дополнительных возможностей во всех сферах - от культуры до бизнеса. Да и вообще я за мир, дружбу, жвачку.

Но даже я, весь такой адепт русского языка, понимаю, что право поднимать тему русского языка самим же русским языком как субъектом, самой русской культурой, независимо от границ, - потеряно теперь напрочь.

Вопрос государственности русского языка на Украине закрыт теперь как минимум столетия на полтора. А по факту - уже навсегда. Уходя из какой-либо языковой сферы, этносы, как правило, обратно уже не возвращаются. Финляндия, скажем, в пример. По-английски там говорят все, по-русски - уже никто. В достаточной степени - Чехословакия, Польша. Из новейшей истории: Прибалтика, почти уже Грузия - в которых молодое поколение уже либо перешло на английский, либо находится в стадии перехода - и Средняя Азия, уходящая в фарси, пушту, тот же английский и т.д. Эволюционный отказ от языка происходит в одностороннем порядке.

Россия на огромных окружающих её территориях своей безумной имперской политикой всего за полтора десятилетия потеряла такой мощнейший инструмент притяжения, как язык. Самый действенный инструмент - который сильнее даже, чем экономика.

Думаю, что в среднесрочной перспективе Украина также перейдет на английский в большей степени, чем на русский.

Ну просто - а на фига уже? О чем с таким соседом разговаривать теперь? О Великой Духовности, скрепах, Сталине, гейропе и жидобандеровцах? Точки соприкосновения утеряны.

Заставить абсолютно русскоязычный Киев ненавидеть русский язык и всего за год потерять сорок миллионов лояльных русскому языку людей - о да, это действительно надо быть великим политическим деятелем."

http://echo.msk.ru/blog/ababchenko/1433902-echo/
 :weep:  :weep:  :weep:

А хіба Київ став абсолютно русскоязычным?

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
Re: Вітаю
« Reply #28 : Листопада 10, 2014, 12:46:51 00:46 »
завжди принципово розмовляю українською виняток роблю тільки для іноземців, переходжу на німецьку, англійську і польську, принциповою позицією змусив київських партнерів спілкуватись зі мною українською. На вимогу мого Тестя і мою, переклали дддддоговори і документацію на українську....
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Єгорій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
  • Стать: Чоловіча
  • = Розвідка =
Re: Вітаю
« Reply #29 : Листопада 10, 2014, 12:46:51 00:46 »
А хіба Київ став абсолютно русскоязычным?

а ви коли тут були востаннє?
Приклад злочинної свідомості: "Егорию народ не такой попался. Ща заведёт про правовый стан, закон и прочую поебень" (с) Зильбершухер