Автор Тема: Днепропетровск и Днепродзержинск и другие города могут переименовать  (Прочитано 5378 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Тат_Йена

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 18
  • Стать: Жіноча
Лучше всего "Днепр", действительно, все его так называют (я оттуда родом)

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Лучше всего "Днепр", действительно, все его так называют (я оттуда родом)

А якщо буде Дніпровськ (Днепровск) - це стане проблемою для жителів? Тому що прийнято так: річка Снов, місто - Сновськ.

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10153
Лучше всего "Днепр", действительно, все его так называют (я оттуда родом)

А якщо буде Дніпровськ (Днепровск) - це стане проблемою для жителів? Тому що прийнято так: річка Снов, місто - Сновськ.

Дніпро - звучить нормально, а Дніпровськ якось калічно.

Offline Vols

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2229
Слово Дніпро, думаю, треба в назві залишити. Може, дійсно, Дніпровск, або Дніпроград чи Дніпрослав?  Але хай вирішують мешканці.
І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі.(с)

  • Гість
Дніпропетровськ під великим питанням, бо старі назви - Кодак, Єкатериноград - дискусійні. Я би просто скоротив до Дніпровськ, що було без більшовицького ворога України Петровського.

А хіба він петровськ від петровського?

А, да, пістуц  :smilie2:

Offline aleart

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 814
  • Стать: Чоловіча
У Слов'янська цікава назва була  :smilie8:


Та не. Тор было уж очень давно. И так нормально. Хотя карму почистить не мешало бы :gigi:

Чупс

  • Гість
Дніпрополіс  :upa

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро

В Дніпроколомойськ  :gigi:

При УНР деякий час місто  називалося Січеслав.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро

В Дніпроколомойськ  :gigi:

При УНР деякий час місто  називалося Січеслав.
Есть же Славутич, почему бы Днепру не быть?.. :smiley14:

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Борисфен
Древнее название Днепра?
Не то...
Борис @ Феня... :smiley14:

Offline Кайдаш

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
Прошу не вважати за саморекламу, три місяці тому викладав невеличку розвідку на тему української топоніміки:
http://ukrpravda.net/index.php?topic=18356.msg475488#msg475488

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Краматорськ звався Крам-на-Торі

Offline Krak

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 68
А в Киеве улицу Артёма когда переименуют?
Та нету уже Артёма - Січових Стрільців.
http://mapia.ua/ru/kiev/addresses/str-sichovyh-streltsov-artema-37-41

Offline Кайдаш

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
До речі, ще деякі міркування на тему.
Я взагалі доволі скептично ставлюсь до усілякої містики, гороскопи-ворожки-"голос космосу" для мене лише об`єкти глузування тож читаючи матеріал про "українці розколдовують землю"
http://ukrpravda.net/index.php?topic=18482.0
я лише поблажливо посміхався, мовляв, автор "смалить" і т.ін поки в темі про знесення центрального леніна у харкові не побачив посилання на повну мапу досі існуючих пам`ятників покидьку у тому місті -  більше трьох десятків!
Три десятки "вождів" на півтора мільони, це дає привід замислитися, а може в теорії про контроль нашої землі за допомогою цих містичних істуканів є щось раціональне?
І тут згадалися назви наших міст а особливо вулиць - холєра, та вони ж заколдували нас з нашою ж допомогою!
Щодня, навіть не усвідомлюючи усього пиздєця ситуації, ми промовляємо - "я з ДніпроПЕТРОВСЬКа", "замовлення доставити на проспект КІРОВа", "я працюю на заводі КОМУНАР", тисячі таких прикладів і кожна вимова цих бісівських назв продовжує їх життя в нашій свідомості.


Offline Старый Грек

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1615
И Донецк в Юзовку.
Шоб знали.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Прошу не вважати за саморекламу, три місяці тому викладав невеличку розвідку на тему української топоніміки:
http://ukrpravda.net/index.php?topic=18356.msg475488#msg475488

Дякую, дуже цікаво, велика робота.

Цитувати
м. Цюрупинськ - знову ненавиджу, до нестями. Козацька Олешківська січ, саме поселення Олешки відоме з 11 сторіччя - ну як можна було таке сплюндрувати оцим гівном, яке непідготовленій людині навіть вимовити важко, от же ж манкурти. Негайно в Олешки!

За перейменування древнього!!! епохи Київської Русі!!! міста Олешки в Цюрупинськ - за таке живцем треба спалювати!  :smilie9:

Offline Кайдаш

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
Що робити?
Звичайно, перейменовувати усе совіцьке лайно.
І якщо перейменування населених пунктів - компетенція ВР, то перейменування ("розколдовування") вулиць може ініціювати та проконтролювати місцева громада, навіть якщо у вашому селі лише декілька вулиць.
Мені подобається робота, яку робить з цього приводу В`ятрович та Чернігівська ОДА
Є гарна схема-методичка як це робити

на мій погляд, тут не вистачає лише одного кроку - підготовку пропозицій, які саме назви громада хоче отримати

Цей же колектив підготував більш детальний інформаційний матеріал про перейменування:
http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/userupload/2metodychka_perejmenuvannja_vulyc_0.pdf
навіть з переліком основних радянських говнюків і там є Артем, Блюхер, Боженко, Ватутін, Володарський, Котовський, Орджонікдзе, Фрунзе, Щорс - читайте.

Можливо слід популяризувати цю тему у соцмережах та серед молоді - щось на кшталт акції "назви своє майбутнє!" - та затролити цим місцеву владу.
Мені здається, що це може мати шанс на успіх, адже для можновладців перейменування не є чимось небезпечним, оскільки не зачіпають їх грошей та майна, а от після перейменування вулиць звітувати громаді про виконання її, громади, бажань, можна буде щонайменше декілька років.
Беріть приклад з Бучі у Київської області:
http://espreso.tv/news/2014/10/06/misto_bucha_pershym_v_ukrayini_pokinchylo_z_radyanskym_mynulym
ось як треба піаритися.
І хоча меру Бучі на виборах до ВР це не допомогло, результат не може не радувати.
P.S. Журналісти, звичайно, дегенерати - "першим в Україні", наче Західної України для них існує

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline Кайдаш

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
На даний час вулиця від площі Львівської до вулиці Мельникова називається вулиця Артема.

О, нагадали про ще один київський "привіт з минулого", якого ніхто поки що чомусь не зачіпає:
"Вулиця Мельникова...на честь Ювеналія Дмитровича Мельникова — одного з перших у Києві пропагандистів соціал-демократичних поглядів, який утримував на цій вулиці школу-майстерню, що була фактично марксистським гуртком."
 :Sho_za: