Автор Тема: Днепропетровск и Днепродзержинск и другие города могут переименовать  (Прочитано 5377 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Цитувати
После того, как начнут работать новоизбранные народные депутаты, украинские историки инициируют процесс переименования ряда населенных пунктов в Украине, названия которых связаны с советским прошлым.

Об этом сообщил директор Украинского института национальной памяти (УИНП) Владимир Вятрович во время Международной научной конференции во Львове, сообщает «Обозреватель«

Он заметил, что в Украине уже начат процесс переименования улиц и возвращения им исторических названий. В то же время, чтобы переименовать город, необходимо решение Верховной Рады.


«Переименование населенных пунктов, как-то Днепропетровск или Днепродзержинск, возможно осуществить только через решение Верховной Рады Украины. Как только заработает парламент, мы будем ставить этот вопрос, чтобы лишить карту Украины следов тоталитарного режима», - сказал директор УИНП

http://inforesist.org/dnepropetrovsk-i-dneprodzerzhinsk-i-drugie-goroda-mogut-pereimenovat/

Трішки невчасно, але деякі кричущі міста можна без проблем перейменувати. Наприклад, Щорсу вернути назву Сновськ, Цюрупинську - Олешки, Дніпродзержинську - Кам'янське.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро
так. тим більше його так усі і називають

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
А в Киеве улицу Артёма когда переименуют?
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Дніпропетровськ під великим питанням, бо старі назви - Кодак, Єкатериноград - дискусійні. Я би просто скоротив до Дніпровськ, що було без більшовицького ворога України Петровського.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро

Краще в Дніпровськ. Бо буде колізія з назвою річки.

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
А вот что с Кировоградом то делать? Елисаветград как-то не хочется :shuffle:
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline El_Parasito

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2060
Дніпропетровськ під великим питанням, бо старі назви - Кодак, Єкатериноград - дискусійні. Я би просто скоротив до Дніпровськ, що було без більшовицького ворога України Петровського.
Так его еще в 1918 предлагали в Сичеслав переименовать. Зачем изобретать велосипед?
Dann wollen wir streiten sieben Tage lang.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
А вот что с Кировоградом то делать? Елисаветград как-то не хочется :shuffle:

Пропоную перейменувати його в Лелеківку.
« Останнє редагування: Листопада 17, 2014, 02:44:54 14:44 від svo1973 »

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Так его еще в 1918 предлагали в Сичеслав переименовать. Зачем изобретать велосипед?

Можна і так спробувати. Але жителі там звикли, що їхнє місто - Дніпро. Думаю, жителям можна запропонувати опитування з двома варіантами - Січеслав та Дніпровськ - нехай би вибрали собі.

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
А вот что с Кировоградом то делать? Елисаветград как-то не хочется :shuffle:

Пропоную перейменувати його в Лелеківку.
А я пропоную в Їжачківськ, або в Хромокобильськ
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline Stavlish

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7666
Дніпропетровськ під великим питанням, бо старі назви - Кодак, Єкатериноград - дискусійні. Я би просто скоротив до Дніпровськ, що було без більшовицького ворога України Петровського.
Я - за Кодак (почему - см аву). И тут же втулить иск Eastman Kodak Company за использование бренда с 1888 г.  :smiley16:

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Пропоную перейменувати його в Лелеківку.
А я пропоную в Їжачківськ, або в Хромокобильськ

Ну Лелеківку це ж я не від стелі придумав. Це одне з поселень, на місці якого заснували Єлисаветград. І зараз Лелеківка - один з районів Кіровограда. Ну щось типу як в Києві колишні села Оболонь, Троєщина, Позняки тощо.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Я - за Кодак (почему - см аву). И тут же втулить иск Eastman Kodak Company за использование бренда с 1888 г.  :smiley16:

Ця компанія вже фактично банкрут, так що з них нічого не отримаєш...  :gigi:

Offline Stavlish

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7666
Я - за Кодак (почему - см аву). И тут же втулить иск Eastman Kodak Company за использование бренда с 1888 г.  :smiley16:

Ця компанія вже фактично банкрут, так що з них нічого не отримаєш...  :gigi:
ЕМНИП их чуть ли не основное богатство - патенты. Отсудим, лишними не будут  :smiley16:

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Первома́йськ/Першотравенськ (до 1919 року — Голта, Богопіль та Ольвіополь, останній ще раніше — Орлик) — місто обласного значення та районний центр у Миколаївській області; друге за чисельністю місто Миколаївщини.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Новомоскóвськ (давні назви до 1794 року — Самарчик, Новоселиця) — місто обласного підпорядкування Дніпропетровської області, адміністративний центр Новомосковського району.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Артемівську можна повернути стару назву Бахмут.

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
Первома́йськ/Першотравенськ (до 1919 року — Голта, Богопіль та Ольвіополь, останній ще раніше — Орлик) — місто обласного значення та районний центр у Миколаївській області; друге за чисельністю місто Миколаївщини.
http://ukrpravda.net/index.php?topic=17969.0
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26915
Этих первомайсков по паре в каждой области вероятно

Offline bernie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1490
  • 
Этих первомайсков по паре в каждой области вероятно
В одесской -3, запорожской и полтавской - 4, в харьковской - 7 :fp2
http://uk.wikipedia.org/wiki/Першотравневе
П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Этих первомайсков по паре в каждой области вероятно

Тому і треба повертати старі назви.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
У Слов'янська цікава назва була  :smilie8:


Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
А Дніпропетровськ - просто в Дніпро

Краще в Дніпровськ. Бо буде колізія з назвою річки.
!000 міст на землі мають однакову назву з річкою на якій стоять, жодгої колізії.
Батя, мы стараемся ...

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
!000 міст на землі мають однакову назву з річкою на якій стоять, жодгої колізії.

Наприклад?

Offline Мирослав

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 298
  • Стать: Чоловіча
!000 міст на землі мають однакову назву з річкою на якій стоять, жодгої колізії.

Наприклад?

Москва  :smilie5:

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Москва  :smilie5:

Там немає колізії, бо там річка-гниличка, до якої нікому немає діла  :smilie8: А Дніпро - це потужня річка.

Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
!000 міст на землі мають однакову назву з річкою на якій стоять, жодгої колізії.

Наприклад?
Харків, (тобі це не сподобаеться  :smilie5:-  Москва. Твєрь, Можайськ і тд.) мені просто лінь шукати але у Франції  і Германії половина містечок по назві річки.
Батя, мы стараемся ...

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Харків, (тобі це не сподобаеться  :smilie5:-  Москва. Твєрь, Можайськ і тд.) мені просто лінь шукати але у Франції  і Германії половина містечок по назві річки.

Коли це локальна річка-гниличка, то питань немає. Але коли масштаб річки співрозмірний з масштабом міста, виникатимуть проблеми.

Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
Або так як кажуть люди -Днєпр (ніхто не каже ще з совка Днєпропетровск) або не чіпати, бо буде ще гірше (як з пам"ятником катерині в Одесі)
Батя, мы стараемся ...