Автор Тема: Якою мовою воюємо ?  (Прочитано 4268 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Якою мовою воюємо ?
« : Лютого 24, 2015, 09:31:04 09:31 »
Вчора я зустрілася з пораненим військовим, що лікується зараз у госпіталі. З Вінничини. Він перепрошував за суржик, цей милий чоловік, що пройшов пекло, і має пробиті легені. Хоч я й не робила зауважень.Він переконував мене, що вони не вбивають дітей. Хоч ми й так це знаємо. Цей простий чоловік, водій БТР здивував мене ще й тим, що, чуючи нові українські слова, тішився і намагався запам’ятати. Він був як земля, що прокинулась навесні й готова до того,щоб її засіяли добрим зерном. Тим часом наша інтелігенція розважається поголовно суржиком у Фейсбуці, де треба й де не треба, криє матами. Вони теж хороші люди, симпатичні, і теж воюють за Україну. Однак серед бруду і крові війни потрібне сталеве чисте лезо мови.

Ми не маємо підтримки на Заході також тому, що багато туристів спілкується між собою російською,бо робить це у побуті в себе вдома. А іноземці ідентифікують людину за мовою. І вони повинні розрізняти мови. Я чую італійську,значить, це італійці, французьку, значить, це французи. А коли чую російську,то не знаю, чи ці панове з Києва, а чи з Москви.

У Стамбулі поляк Томаш скипів, коли, почувши, як ми розмовляємо українською, продавець заговорив до нас російською. «Не Росія, – обурився він. –Ми з України!». Гадаю, ви зрозуміли,про що я: як можна допомагати народові, який не представляє державної мови за кордоном. І не кажіть про кремлівську пропаганду, до якої прислухаються німці, французи та інші народи. Кожен турист чи гість з України є дипломатом, обличчям своєї країни. Від нього залежить, як ставитимуться до його батьківщини у світі.

Я не бачу у ЗМІ жодного поступу в бік свідомої українізації. Вони й далі воюють російською проти Росії, заграючи з тими, хто ще вагається на чий бік пристати. І ігноруючи право тих, хто хоче читати повідомлення і коментарі державною мовою.

А їх повинно ставати дедалі більше. Їхнє право спілкуватись у побуті як їм зручно, але чому свідомі українці повинні страждати від мовної шизофренії, отримуючи повідомлення мовою окупанта? І під солодкий спів захисників свободи слова слухати і читати аналітику, блоги мовою ворога під час війни? Якби провідні журналісти подали приклад, менш провідні швидше б перейшли на державну мову.

Вибір мови має кармічні наслідки як для окремої людини,так і для всього народу. Третя світова почалась не через нафту,не через території, а через мову, якою намагаються колонізувати інші країни. Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.

http://pahutyak.com/%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%8E-%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%8E-%D0%BC%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D1%8E%D1%94%D0%BC%D0%BE/

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #1 : Лютого 24, 2015, 09:46:37 09:46 »
Интересно, среднестатистический немец отличит русский от украинского? или автор пишет о турках и египтянах? А за границей обычно общаются на английском. КГ/АМ
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #2 : Лютого 24, 2015, 09:52:52 09:52 »
Це просто вершина дибілізму,вдаватись до таких тем,якою мовою ми воюємо!Свободівці,ви таки неперевершені дятли,які по своїй тупизні не розуміють,що працюють на хуйла ,прошу пробачення в адекватних членів ВО.
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline RedCat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1084
  • Стать: Жіноча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #3 : Лютого 24, 2015, 09:56:03 09:56 »
таке враження, що їх там всіх Фаріон покусала

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #4 : Лютого 24, 2015, 09:57:39 09:57 »
В Стамбуле вы хотите, чтобы  отличали русский от украинского. ???

Говорите им, что вы почти турок - Майдан, Чай, Бакшиш  :smiley25:

Они тогда поймут.

Когда то я на рынке объяснял торговцу, что такое Украина, и для начала спросил, что у них через Черное море на север.

И он без всяких раздумий сказал - Москва.

Так что это не очень простой вопрос. Простые люди в Стамбуле не очень интересуются тем, что на другом берегу черноморской лужи...    В Стамбуле войны не было с 1453 года.


Offline Nortaga

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #5 : Лютого 24, 2015, 10:02:38 10:02 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.
а як американці виграли в війні за незалежність?
хоча треба переймати досвід з радистами-навахо під час WW2: ставити "вуйків с полонини" і можна не шифрувати зв'язок  :laugh:

Offline RedCat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1084
  • Стать: Жіноча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #6 : Лютого 24, 2015, 10:10:28 10:10 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.
а як американці виграли в війні за незалежність?
хоча треба переймати досвід з радистами-навахо під час WW2: ставити "вуйків с полонини" і можна не шифрувати зв'язок  :laugh:

головне шоб вуйки були з обох боків зв’язку, бо тоді іншій стороні дешифрувальника треба :)

Offline Milena

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2373
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #7 : Лютого 24, 2015, 10:12:47 10:12 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.[/u]
Виграти війну з Росією можна тільки однією мовою - танками, Градами, Піонами і т.д., але щоб в нас їх було більше і вони були сучаснішими і надійними. :upa

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #8 : Лютого 24, 2015, 10:16:15 10:16 »
Між Британією і США завжди океан був, а це й зараз суттєво.
І тоді в Америці більшість, яка воювала за Незалежність від Британії, це були англосаксони, а не місцеві індіанці і рідна мова їх була англійська, з якою вони чи їхні діти й онуки приїхали з Британії

А Росія й Україна - інші речі. Бо це на своїх землях народи корінні і кожен зі своєю давно сформованою мовою на своїх етнічною територіях.
Але якщо хтось( українці, зокрема) дасть слабину і почне терпимо ставитись до мови ворога, то якщо ворог( росіяни) більший і сильніший, то українці будуть тупо асимільовані і перестануть бути самим собою.

То тоді й постає питання: а на хрена там на Донбасі українцям воювать, здобувати перемоги, вмираючи визволяти міста й селища, якщо всерівно, через покоління чи два український народ буде асимільований російським, по причині широкого і домінуючого розповсюдження російської мови в Україні серед українців. ???

Яка тоді буде різниця між росіянами як українцями ???

Якщо сприяти збереженню російської мови в Україні - то треба складати зброю прямо сьогодні, менше буде загиблих і менше буде руйнувань.
« Останнє редагування: Лютого 24, 2015, 10:21:23 10:21 від Бумеранг »

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #9 : Лютого 24, 2015, 10:19:54 10:19 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.[/u]
Виграти війну з Росією можна тільки однією мовою - танками, Градами, Піонами і т.д., але щоб в нас їх було більше і вони були сучаснішими і надійними. :upa

Якщо не буде усвідомлення необхідності війни ( не в бійців на фронті, а в Президента і в генералів), то не допоможе ніяка зброя.

Пермога може й буде, але владою ця перемога буде швидко злита, бо влада не бачить в "Руському мірі" своїх природних ворогів.
А не бачить, бо майже весь порошенківський істеблішмент кацапомовний і ще й бізнесом міцно зав"язаний на Росію.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #10 : Лютого 24, 2015, 10:30:37 10:30 »
і що характерно,йому окрім одного посту відповідають українською,а воно і далі своє тулить.Бумеранг,невже ти не розумієш,що справа не в мові,а в головах.Люди воюють на фронті і спілкуються різними мовами а ти тут тулиш якусь юхню,хоча про що я,фаріоноботу це явно недоступно.
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #11 : Лютого 24, 2015, 10:32:21 10:32 »
У мне вже якась прикмета виробилась, як тільки починаються ці плачі, що не українською воюємо, зразу щось погане буде.

Коли це війни мовою вигравались?

Offline Milena

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2373
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #12 : Лютого 24, 2015, 10:32:49 10:32 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.[/u]
Виграти війну з Росією можна тільки однією мовою - танками, Градами, Піонами і т.д., але щоб в нас їх було більше і вони були сучаснішими і надійними. :upa

Якщо не буде усвідомлення необхідності війни ( не в бійців на фронті, а в Президента і в генералів), то не допоможе ніяка зброя.

Пермога може й буде, але владою ця перемога буде швидко злита, бо влада не бачить в "Руському мірі" своїх природних ворогів.
А не бачить, бо майже весь порошенківський істеблішмент кацапомовний і ще й бізнесом міцно зав"язаний на Росію.
No Comment
З радіоточками не сперечаюсь.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #13 : Лютого 24, 2015, 10:38:25 10:38 »
і що характерно,йому окрім одного посту відповідають українською,а воно і далі своє тулить.Бумеранг,невже ти не розумієш,що справа не в мові,а в головах.Люди воюють на фронті і спілкуються різними мовами а ти тут тулиш якусь юхню,хоча про що я,фаріоноботу це явно недоступно.
1) та я ж не про те кажу, якою мовою відповідають особисто мені на форумі.
я говорю про мовну практику в Україні взагалі.
Я стверджую, що вона така, що зробить існування України як окремої країни через 1-2 покоління не потрібним, бо позбавленим практичного сенсу.

2) я ж ніде не казав, що треба бійцям на фронті, прямо зараз, робити зауваження, якою мовою спілкуватись на позиціях.
Я сказав взагалі, що коли за 23 роки російська мова вже скрізь превалює над російською, то рано чи пізно навіть бійці з фронту зададуться питанням, а чи варто було воювати проти Росії?
Якщо не вони - то їхні російськомовні діти точно зададуться цим питанням.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #14 : Лютого 24, 2015, 10:40:29 10:40 »
У мне вже якась прикмета виробилась, як тільки починаються ці плачі, що не українською воюємо, зразу щось погане буде.

Коли це війни мовою вигравались?
завжди.
Якщо не в першому поколінні - то в наступному.
А якщо не вигравались - то етнос підлягав асиміляції, або винищенню, або втечі з рідних земель.
Яскравий приклад - Донбас. і ходити далеко не треба.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #15 : Лютого 24, 2015, 10:41:17 10:41 »
Якщо ми будемо воювати з ворогом його ж мовою, то ніколи не виграємо цієї війни.[/u]
Виграти війну з Росією можна тільки однією мовою - танками, Градами, Піонами і т.д., але щоб в нас їх було більше і вони були сучаснішими і надійними. :upa

Якщо не буде усвідомлення необхідності війни ( не в бійців на фронті, а в Президента і в генералів), то не допоможе ніяка зброя.

Пермога може й буде, але владою ця перемога буде швидко злита, бо влада не бачить в "Руському мірі" своїх природних ворогів.
А не бачить, бо майже весь порошенківський істеблішмент кацапомовний і ще й бізнесом міцно зав"язаний на Росію.
No Comment
З радіоточками не сперечаюсь.
Та ясне діло, бо заперечити й нічого.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #16 : Лютого 24, 2015, 10:43:22 10:43 »
українською правильно писати підкреслене "просто зараз", а загалом,дискусія про мову,якою воюємо,нікчемна і навіть шкідлива,тому ,на мою думку гілку потрібно закрити і не ганьбитись.
« Останнє редагування: Лютого 24, 2015, 10:56:40 10:56 від liveinly »
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #17 : Лютого 24, 2015, 10:45:36 10:45 »
і що характерно,йому окрім одного посту відповідають українською,а воно і далі своє тулить.Бумеранг,невже ти не розумієш,що справа не в мові,а в головах.Люди воюють на фронті і спілкуються різними мовами а ти тут тулиш якусь юхню,хоча про що я,фаріоноботу це явно недоступно.
1) та я ж не про те кажу, якою мовою відповідають особисто мені на форумі.
я говорю про мовну практику в Україні взагалі.
Я стверджую, що вона така, що зробить існування України як окремої країни через 1-2 покоління не потрібним, бо позбавленим практичного сенсу.

2) я ж ніде не казав, що треба бійцям на фронті, прямо зараз, робити зауваження, якою мовою спілкуватись на позиціях.
Я сказав взагалі, що коли за 23 роки російська мова вже скрізь превалює над російською, то рано чи пізно навіть бійці з фронту зададуться питанням, а чи варто було воювати проти Росії?
Якщо не вони - то їхні російськомовні діти точно зададуться цим питанням.

Вчора довго розмовляла з своїми російськомовними друзями. Вона - народжена десь на Сахаліні, в Україну переїхала вступати до вузу, він - етнічний росіянин, виріс в Криму, останні років сім в Києві.

 Почула від них таку фразу: " Давно не дивились російських фільмів, а тут попробували, хтось порадив - ніколи не думали, що будемо відчувати таку фізичну відразу. Ніколи б не подумали, що за рік, все що зв'язане з Росією викликатиме таку ненависть".

Розмова велась російською. Люди - звичайні роботяги, не активісти.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #18 : Лютого 24, 2015, 10:47:31 10:47 »
українською правильно писати підкреслене "просто зараз", а загалом,дискусія про мову,якою воюємо,нікчемна і навіть шкідлива,тому ,на мою думку гілку потрібно закрити і не позоритись.

зауваження прийняте, слушне, швидко писав, тому помилка.

Ніхто просто зараз крім як на деяких форумах про те, якою мовою воюємо дискусій особливо й не веде.
Фаріон- мало не єдиний виняток. та  й то, лише закликає бійців звикати до української.
Не більше.

Offline foma

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 50
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #19 : Лютого 24, 2015, 10:50:27 10:50 »
українською правильно писати підкреслене "просто зараз", а загалом,дискусія про мову,якою воюємо,нікчемна і навіть шкідлива,тому ,на мою думку гілку потрібно закрити і не позоритись.
:smiley24:
"The bees had declared a war; The sky wasn't big enough for them all."(c)

Offline Stavlish

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7666
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #20 : Лютого 24, 2015, 10:50:31 10:50 »
українською правильно писати підкреслене "просто зараз", а загалом,дискусія про мову,якою воюємо,нікчемна і навіть шкідлива,тому ,на мою думку гілку потрібно закрити і не позоритись.
+1
хіба що "не ганьбитись"  :Prapor2:

Offline Nortaga

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #21 : Лютого 24, 2015, 10:50:42 10:50 »
воюють не мовами, а ідеями. "Українську ідею" треба робити привабливою і модною, а силою вийде тільки альтернативний варіант "русского мира".

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #22 : Лютого 24, 2015, 10:52:13 10:52 »
і що характерно,йому окрім одного посту відповідають українською,а воно і далі своє тулить.Бумеранг,невже ти не розумієш,що справа не в мові,а в головах.Люди воюють на фронті і спілкуються різними мовами а ти тут тулиш якусь юхню,хоча про що я,фаріоноботу це явно недоступно.
1) та я ж не про те кажу, якою мовою відповідають особисто мені на форумі.
я говорю про мовну практику в Україні взагалі.
Я стверджую, що вона така, що зробить існування України як окремої країни через 1-2 покоління не потрібним, бо позбавленим практичного сенсу.

2) я ж ніде не казав, що треба бійцям на фронті, прямо зараз, робити зауваження, якою мовою спілкуватись на позиціях.
Я сказав взагалі, що коли за 23 роки російська мова вже скрізь превалює над російською, то рано чи пізно навіть бійці з фронту зададуться питанням, а чи варто було воювати проти Росії?
Якщо не вони - то їхні російськомовні діти точно зададуться цим питанням.

Вчора довго розмовляла з своїми російськомовними друзями. Вона - народжена десь на Сахаліні, в Україну переїхала вступати до вузу, він - етнічний росіянин, виріс в Криму, останні років сім в Києві.

 Почула від них таку фразу: " Давно не дивились російських фільмів, а тут попробували, хтось порадив - ніколи не думали, що будемо відчувати таку фізичну відразу. Ніколи б не подумали, що за рік, все що зв'язане з Росією викликатиме таку ненависть".

Розмова велась російською. Люди - звичайні роботяги, не активісти.
І таких людей дуже багато, я сам знаю.
Але зміниться влада й політичний курс в Росії ( він же ж не вічний) і ти побачиш, з якою настирністю всі ці люди захищатимуть позиції російської мови в Україні.
А їхні діти - зближення з Росією якнайповніше, бо не бачитимуть сенсу існування України як окремої країни ( " А какая разніца? Вєдь ми же в большинствє гаварім па-рускі! Да і для економікі єто будет продуктівнєє" - такі будуть заяви).

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #23 : Лютого 24, 2015, 10:55:17 10:55 »
воюють не мовами, а ідеями. "Українську ідею" треба робити привабливою і модною, а силою вийде тільки альтернативний варіант "русского мира".
Росія воює і своєю мовою в т.ч., як однією з найважливіших складових своєї національної ідеї.

І кожна нормальна нація розуміє, що без мови сенс існування цієї нації втрачається.
Ірландців ще рятує релігія і морська протока.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #24 : Лютого 24, 2015, 10:56:21 10:56 »
І таких людей дуже багато, я сам знаю.
Але зміниться влада й політичний курс в Росії ( він же ж не вічний) і ти побачиш, з якою настирністю всі ці люди захищатимуть позиції російської мови в Україні.
А їхні діти - зближення з Росією якнайповніше, бо не бачитимуть сенсу існування України як окремої країни ( " А какая разніца? Вєдь ми же в большинствє гаварім па-рускі! Да і для економікі єто будет продуктівнєє" - такі будуть заяви).

ну невже сенс існування країни лише в мові?
чому тоді від мексики до чілі стільки країни а не ОДНА вони ж всі говорять іспанською...

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #25 : Лютого 24, 2015, 10:57:22 10:57 »
українською правильно писати підкреслене "просто зараз", а загалом,дискусія про мову,якою воюємо,нікчемна і навіть шкідлива,тому ,на мою думку гілку потрібно закрити і не позоритись.
+1
хіба що "не ганьбитись"  :Prapor2:

 :smiley24: виправив,дякую!
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #26 : Лютого 24, 2015, 10:58:57 10:58 »
воюють не мовами, а ідеями. "Українську ідею" треба робити привабливою і модною, а силою вийде тільки альтернативний варіант "русского мира".
Росія воює і своєю мовою в т.ч., як однією з найважливіших складових своєї національної ідеї.

І кожна нормальна нація розуміє, що без мови сенс існування цієї нації втрачається.
Ірландців ще рятує релігія і морська протока.

ага,Аллах Акбар кононічно кацапськоправославне...
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #27 : Лютого 24, 2015, 11:03:59 11:03 »
воюють не мовами, а ідеями. "Українську ідею" треба робити привабливою і модною, а силою вийде тільки альтернативний варіант "русского мира".
Росія воює і своєю мовою в т.ч., як однією з найважливіших складових своєї національної ідеї.

І кожна нормальна нація розуміє, що без мови сенс існування цієї нації втрачається.
Ірландців ще рятує релігія і морська протока.

ага,Аллах Акбар кононічно кацапськоправославне...

Іронія недоречна.

Просто Україна зараз проходить процес націєтворення, який майже всі європейські країни пройшли в 18-19 століттях.
Не пройшла тоді - доведеться зараз
А як не пройде ( як не збережеться й не утвердиться мова) - то зникла як нація.
Поступово аисмілюється сусідами.
Екооміка й політичний лад це вторинне.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #28 : Лютого 24, 2015, 11:06:56 11:06 »
воюють не мовами, а ідеями. "Українську ідею" треба робити привабливою і модною, а силою вийде тільки альтернативний варіант "русского мира".
Росія воює і своєю мовою в т.ч., як однією з найважливіших складових своєї національної ідеї.

І кожна нормальна нація розуміє, що без мови сенс існування цієї нації втрачається.
Ірландців ще рятує релігія і морська протока.

ага,Аллах Акбар кононічно кацапськоправославне...

Іронія недоречна.

Просто Україна зараз проходить процес націєтворення, який майже всі європейські країни пройшли в 18-19 століттях.
Не пройшла тоді - доведеться зараз
А як не пройде ( як не збережеться й не утвердиться мова) - то зникла як нація.
Поступово аисмілюється сусідами.
Екооміка й політичний лад це вторинне.

просто шедеврально.....а можна конкретніше,про монолітність мов в європейських країнах?
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8083
  • Стать: Чоловіча
Re: Якою мовою воюємо ?
« Reply #29 : Лютого 24, 2015, 11:07:18 11:07 »
І таких людей дуже багато, я сам знаю.
Але зміниться влада й політичний курс в Росії ( він же ж не вічний) і ти побачиш, з якою настирністю всі ці люди захищатимуть позиції російської мови в Україні.
А їхні діти - зближення з Росією якнайповніше, бо не бачитимуть сенсу існування України як окремої країни ( " А какая разніца? Вєдь ми же в большинствє гаварім па-рускі! Да і для економікі єто будет продуктівнєє" - такі будуть заяви).

ну невже сенс існування країни лише в мові?
чому тоді від мексики до чілі стільки країни а не ОДНА вони ж всі говорять іспанською...
Вони їхали за океан вже з готовою іспанською мовою.
І тогочасна логістика на змогла б сформувати єдину країну від Мексики до протоки Дрейка.
Тому країн виникло декілька, а створили ці країни переселензці з Іспанії і асимільовані ними на тих землях іномовні меншини.