Автор Тема: Для «захисників» української мови, «штатних» патріотів та для тих, кому цікаво.  (Прочитано 6862 раз)

0 Користувачів і 12 Гостей дивляться цю тему.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Щодо молодшого покоління - не так там рожево.
Тітушки на Майдані народилися і виросли в незалежній Україні. І ніхто не чув від них української.

Так ніхто ж і не каже що все буде так просто чи дуже швидко.
Ми ж не юльки що би хотіти все і одразу, не розуміючи що існують природні процеси на які потрібен час.
Хоча звичайно це не привід нічого не робити.
Але як не старайся але 9 жінок не народять дитину за місяць.
Все що можна тут зробити, це намагатись трахнути як мога більшу кількість, і чекати на результат.
Якщо є можливість забезпечити їм якісь додаткові умови для народженя та збереження потомства, то це треба робити.
Але всеодно треба чекати спочатку 9 місяців а потім півтора десятка років до перших практичних результатів.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Серед тітушок україномовних було чимало...

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Серед тітушок україномовних було чимало...

Інакше кажучи, педерастія вона не в задниці, вона в голові, яка перетворились на дупу.

Offline dk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1187
  • Стать: Чоловіча
Серед тітушок україномовних було чимало...

Інакше кажучи, педерастія вона не в задниці, вона в голові, яка перетворились на дупу.
Мысль - материальна.


И чем больше "тараканов" в голове , тем хреновее ситуация в материальном аспекте.
Именно поэтому рашка обречена.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Я україномовна з дитинства, що не дуже було характерно для Києва 70-80х і тільки зараз зрозуміла, що категоричне виховання моїх батьків (дома тільки українською, старатись максимально вживати поза домом, більшість книжок дома україномовні) зіграло свою роль, хоча я не раз сварилась з батьком, який влаштовував мені розгони, коли з подружками ляпала по телефону російською. Але така категоричність у той час була способом виживання і тільки зараз розумію, що якоюсь мірою в ті часи це був єдино  правильний вихід.

Син мій ріс вже в незалежній Україні, при його вихованні я ніяких ультиматумів не ставила, більшість його друзів російськомовні, але це не заважає йому бути абсолютно про-українським.

Я особисто вважаю, що повага до всього українського, в тому числі і мови, прийде дуже швидко, якщо це не буде насаджуватись невмілими вчителями і особами типу Фаріон.

Ще не так давно поняття російськомовного українського націоналіста було нонсенсом, зараз це звична ситуація.

Мова прийде. Якщо вона досі не вмерла, то далі буде краще.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
(click to show/hide)

Мова прийде. Якщо вона досі не вмерла, то далі буде краще.

Не забувайте про Ірландію.  :smilie2:
If you are going through hell, keep going.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Я україномовна з дитинства, що не дуже було характерно для Києва 70-80х і тільки зараз зрозуміла, що категоричне виховання моїх батьків (дома тільки українською, старатись максимально вживати поза домом, більшість книжок дома україномовні) зіграло свою роль, хоча я не раз сварилась з батьком, який влаштовував мені розгони, коли з подружками ляпала по телефону російською. Але така категоричність у той час була способом виживання і тільки зараз розумію, що якоюсь мірою в ті часи це був єдино  правильний вихід.

Син мій ріс вже в незалежній Україні, при його вихованні я ніяких ультиматумів не ставила, більшість його друзів російськомовні, але це не заважає йому бути абсолютно про-українським.

Я особисто вважаю, що повага до всього українського, в тому числі і мови, прийде дуже швидко, якщо це не буде насаджуватись невмілими вчителями і особами типу Фаріон.

Ще не так давно поняття російськомовного українського націоналіста було нонсенсом, зараз це звична ситуація.

Мова прийде. Якщо вона досі не вмерла, то далі буде краще.

Я не бачу логіки: почали "за здравіє" (батьки жорстко ставили питання мови вдома і в результаті мова збережена, на відміну від русіфікованої більшості) а завершили "за упакой" (треба к людЯм мягше, а на вапроси ширше з відповідними ж ніякими результатами)...   :smilie2:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Маю знайому професорку в Києві, яка викладає українську мову - сама з села родом, доктор української філології, а діти розмовляють кацапською.
Отакоє-от...
If you are going through hell, keep going.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча

Я не бачу логіки: почали "за здравіє" (батьки жорстко ставили питання мови вдома і в результаті мова збережена, на відміну від русіфікованої більшості) а завершили "за упакой" (треба к людЯм мягше, а на вапроси ширше з відповідними ж ніякими результатами)...   :smilie2:

я про те, що були різні часи - коли мова забороняється (явно чи неявно, як за СРСР), тоді треба жорткіше. А коли не заборонено - тоді все прийде.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
1. Если колос тянуть за стебель, чтобы он быстрее вырос, то можно только вырвать.
2. Если сложить руки и ждать, то он может высохнуть и погибнуть
3. Если вспахивать почву и поливать, то он вырастет сам такой как нужно.

Offline Cortex

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1840
  • Стать: Чоловіча
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Никогда это реально не помогало. Скорее даже мешало, как на мой взгляд...
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".

Offline Dust

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1155
Дітлахи, яким зараз по 4-5 і трохи більше рочків вже ВСІ вільно розмовляють українською і я впевнена, що вони коли стануть дорослими будуть спілкуватися українською.

В Одесі? Не будуть.

Offline dk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1187
  • Стать: Чоловіча
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".
Согласен , последнее время фильмы приятнее слышать на Ураинском, но в начале , в 90 и начало 2000 невозможно было слушать.

Astronaut

  • Гість
Та які взагалі питання? Мені одному здається, що піднімати мовні питання на форумі це вже навіть моветон?  :shuffle: На ФУПі здається колись був мовний розділ. Так, фільми дублювати, книжки і т. ін. дуже потрібно. І якісно. Назви, етикетки, увесь "офіціоз" державною. Без питань. А все інше, побут - маячня. Ми що, доводимо одне одному хто більший українець? Та говоріть якою хочете! Про себе:

- До інституту вдома говорив на "суржику", поліському, досі жінка регоче, коли вмикаю "полішука".
- Батьки віддали в російську школу, бо вона була краща, факт, українську знав на п'ять. В Пед "іняз" на англійську брали без екзаменів.
- Не пішов, гонору було багато. Армія, потім інститут - російською, звичайно, і вдома російською, але син в українській школі, перемикається "на ура"
- Вся робота і державний і приватний сектор - переважно російська в офісі і досі, англійська - з клієнтами.
- В магазині і на вулиці вітаюся-звертаюся українською.
- Якою до мене звертаються тією і відповідаю.

То Хулі не ясно? (tm) :smilie7:

P.S. У вільний час, як маю надхнення, пишу оповідання. Останнім часом українською  :smilie3:

Offline Dust

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1155
Ще не так давно поняття російськомовного українського націоналіста було нонсенсом.

Воно і залишається нонсенсом. Але запустили цей мислевірус з далекосяжною метою.

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".

кіно, тв - це інша справа.
Такі речі треба і важливо робити, технологічно переводити в україномовний сегмент все що нас оточує, в побуті, на вулиці, в документообігу.
Але ні в якому разі не можна тиснути, троліти, змушувати людей вільно спілкуватися. По-перше це не взагалi неможливо.. По-друге - це злочин. Такими діями ми і породжуємо ту саму п'яту колону.

До людей повинно доходи не черз ноги, а через голову.
Повинно виникнути усвідомлене БАЖАННЯ переключитися української. Це абсолютно реально. Я по-життю російськомовний, але зараз іноді просто не можу знайти в словниковому запасі більш відповідного слова ніж українське. Чим хороша українська - дуже часто одним ємним точним словом можна замінити цілу російську фразу. Ось тільки так - ненав'язливо але повсюдно ми зможемо входити в україномовне середовище.
Через голову, але не через ноги

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".

кіно, тв - це інша справа.
Такі речі треба і важливо робити, технологічно переводити в україномовний сегмент все що нас оточує, в побуті, на вулиці, в документообігу.
Але ні в якому разі не можна тиснути, троліти, змушувати людей вільно спілкуватися. По-перше це не взагалi неможливо.. По-друге - це злочин. Такими діями ми і породжуємо ту саму п'яту колону.

До людей повинно доходи не черз ноги, а через голову.
Повинно виникнути усвідомлене БАЖАННЯ переключитися української. Це абсолютно реально. Я по-життю російськомовний, але зараз іноді просто не можу знайти в словниковому запасі більш відповідного слова ніж українське. Чим хороша українська - дуже часто одним ємним точним словом можна замінити цілу російську фразу. Ось тільки так - ненав'язливо але повсюдно ми зможемо входити в україномовне середовище.
Через голову, але не через ноги

Через серце ще дієвіше

Offline Cortex

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1840
  • Стать: Чоловіча
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".

кіно, тв - це інша справа.
Такі речі треба і важливо робити, технологічно переводити в україномовний сегмент все що нас оточує, в побуті, на вулиці, в документообігу.
Але ні в якому разі не можна тиснути, троліти, змушувати людей вільно спілкуватися. По-перше це не взагалi неможливо.. По-друге - це злочин. Такими діями ми і породжуємо ту саму п'яту колону.

До людей повинно доходи не черз ноги, а через голову.
Повинно виникнути усвідомлене БАЖАННЯ переключитися української. Це абсолютно реально. Я по-життю російськомовний, але зараз іноді просто не можу знайти в словниковому запасі більш відповідного слова ніж українське. Чим хороша українська - дуже часто одним ємним точним словом можна замінити цілу російську фразу. Ось тільки так - ненав'язливо але повсюдно ми зможемо входити в україномовне середовище.
Через голову, але не через ноги
Де-факто населення україни 38млн. Бо крим сплив, данбас і т.д. Україномовних(не "в школе ізучал", і не суржик) -  15-16 млн. Вони ніколи не видадуть стільки контенту, як російськомовні 200млн(20 україна + 140 росія + білорусь/казахстан/чурки). Тому чим може бути приваблива українська, я не розумію.

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
Кіно взяли за яйця і з'явився український дубляж, що через кілька років став кращий ніж російський. А так би слухали а-ля "володарський на суржику".

кіно, тв - це інша справа.
Такі речі треба і важливо робити, технологічно переводити в україномовний сегмент все що нас оточує, в побуті, на вулиці, в документообігу.
Але ні в якому разі не можна тиснути, троліти, змушувати людей вільно спілкуватися. По-перше це не взагалi неможливо.. По-друге - це злочин. Такими діями ми і породжуємо ту саму п'яту колону.

До людей повинно доходи не черз ноги, а через голову.
Повинно виникнути усвідомлене БАЖАННЯ переключитися української. Це абсолютно реально. Я по-життю російськомовний, але зараз іноді просто не можу знайти в словниковому запасі більш відповідного слова ніж українське. Чим хороша українська - дуже часто одним ємним точним словом можна замінити цілу російську фразу. Ось тільки так - ненав'язливо але повсюдно ми зможемо входити в україномовне середовище.
Через голову, але не через ноги

Через серце ще дієвіше

як на мене – через серце ВЖЕ відбулося.
на більшій частині України.
 Але важливо зрозуміти – навіть для цієї свідомої частини населення – перейти на українську – це не кнопку на пульті нащавить (а вони не хочуть зі шкідливості).
Це перелом внутрішньої архітекрури – а цей процес може тривати не одне покоління (нажаль  :smilie2: )

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
...
як на мене – через серце ВЖЕ відбулося.
на більшій частині України.
 Але важливо зрозуміти – навіть для цієї свідомої частини населення – перейти на українську – це не кнопку на пульті нащавить (а вони не хочуть зі шкідливості).
Це перелом внутрішньої архітекрури – а цей процес може тривати не одне покоління (нажаль  :smilie2: )

Порадьте будь ласка щось з нового схоже на перший альбом Руслани.

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча

Порадьте будь ласка щось з нового схоже на перший альбом Руслани.

хз  :smilie2: кажу – те що відчуваю і як думаю. Скажу чесно – особисто мені – це не просто.

Тому що я ДУМАЮ російської, і при спілкуванні мислено перекладаю на українську

А неообхiдно МИСЛИТИ української.
Як цей процес викликати в своїй голові – не знаю (якщо це взагалі реально, для людини, яка з народження в російськомовному середовищі)...

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...

Порадьте будь ласка щось з нового схоже на перший альбом Руслани.

хз  :smilie2: кажу – те що відчуваю і як думаю. Скажу чесно – особисто мені – це не просто.

Тому що я ДУМАЮ російської, і при спілкуванні мислено перекладаю на українську

А неообхiдно МИСЛИТИ української.
Як цей процес викликати в своїй голові – не знаю (якщо це взагалі реально, для людини, яка з народження в російськомовному середовищі)...

Було б чудово, якби наше музичне, літературне середовище було більш розвинене. Тоді не треба було б якихось надзусиль, - слухай музику, спів, насолоджуйся, дивись кіно, читай цікаву літературу, а там воно само росте за простими законами життя.

Offline Cortex

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1840
  • Стать: Чоловіча
Саме дієве - це книжки. Є безліч українських авторів і літератури, перекладеної на українську. Коли читаєш, то тренується "внутрішній голос".

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052

Порадьте будь ласка щось з нового схоже на перший альбом Руслани.

хз  :smilie2: кажу – те що відчуваю і як думаю. Скажу чесно – особисто мені – це не просто.

Тому що я ДУМАЮ російської, і при спілкуванні мислено перекладаю на українську

А неообхiдно МИСЛИТИ української.
Як цей процес викликати в своїй голові – не знаю (якщо це взагалі реально, для людини, яка з народження в російськомовному середовищі)...

Було б чудово, якби наше музичне, літературне середовище було більш розвинене. Тоді не треба було б якихось надзусиль, - слухай музику, спів, насолоджуйся, дивись кіно, читай цікаву літературу, а там воно само росте за простими законами життя.

А воно досить розвинене ... так, можливо, слабо прорекламоване, але розвинене


Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline rZ0

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1600

Порадьте будь ласка щось з нового схоже на перший альбом Руслани.
А неообхiдно МИСЛИТИ української.
Як цей процес викликати в своїй голові – не знаю (якщо це взагалі реально, для людини, яка з народження в російськомовному середовищі)...
для цього треба отримувати інформацію українською мовою. Читати книги і статті, слухати аудіокниги, дивитись фільми українською і кількість думок українською буде зростати. Звісно що на це потрібен певний час і що більший відсоток інформації буде надходити українською тим менше часу знадобиться

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
...
Було б чудово, якби наше музичне, літературне середовище було більш розвинене. Тоді не треба було б якихось надзусиль, - слухай музику, спів, насолоджуйся, дивись кіно, читай цікаву літературу, а там воно само росте за простими законами життя.

А воно досить розвинене ... так, можливо, слабо прорекламоване, але розвинене




Я пам'ятаю цей гурт ще з тих часів, коли про нього мало хто чув. Цікаво звісно, але мені особисто більш до вподоби містичний фолк-рок. :) Ну то таке...

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
Було б чудово, якби наше музичне, літературне середовище було більш розвинене. Тоді не треба було б якихось надзусиль, - слухай музику, спів, насолоджуйся, дивись кіно, читай цікаву літературу, а там воно само росте за простими законами життя.
Російськомовну музику не слухаю з підліткового віку (тоді типу "Машина", Цой)
 І навіть не скільки з принципу – а тому що слухати там НІЧОГО  :gigi:

 онли укр англ
 З іншим контентом приблизно та ж х-ня  :smilie1:

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
Дітлахи, яким зараз по 4-5 і трохи більше рочків вже ВСІ вільно розмовляють українською і я впевнена, що вони коли стануть дорослими будуть спілкуватися українською.

В Одесі? Не будуть.
дурню не пишить будь ласка - вже розмовляють - і діти, і молодь
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
...
Було б чудово, якби наше музичне, літературне середовище було більш розвинене. Тоді не треба було б якихось надзусиль, - слухай музику, спів, насолоджуйся, дивись кіно, читай цікаву літературу, а там воно само росте за простими законами життя.

А воно досить розвинене ... так, можливо, слабо прорекламоване, але розвинене




Я пам'ятаю цей гурт ще з тих часів, коли про нього мало хто чув. Цікаво звісно, але мені особисто більш до вподоби містичний фолк-рок. :) Ну то таке...

Я не про конкретно цей гурт. Насправді таких гуртів багато різних направленостей. Але мало хто чув навіть про "От вінта" ... не кажучи про інші. Треба рекляма ) ... от той самий радіо-ЄС(100) вже надає цілодобову таку рекламою. Далі, сподіваюсь, більше
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline mepopucm

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 396
Перечитав гілку і розумію шо поки війна не пройде градами по кожному особисто хер до кого дійдуть такі прості життеві істини.
Ви ж жуєте цю двомовну жуйку вже більше ніж 23роки з одним і тим самим результатом.
Вже треть України відхапали, а до дурнів все ніяк не доходить.
Хуйло свою справу таки знає добре.
Адже дурнів меньше не стає.
Включаєшь русский тумблер і єбашишь по массам!
Чим не зброя массового враження? А?!