Автор Тема: Районні бібліотеки. Чи потрібні вони сьогодні взагалі?  (Прочитано 2014 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Потрібні однозначно, тільки переобладнати їх треба і скільки у них книг списано знаєте ??? Це щоб нелишилось старих і можна було писати все по своєму..

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
 
Але поки в старі бібліотеки ходять пенсіонери - вони потрібні!

Потрібні однозначно, тільки переобладнати їх треба і скільки у них книг списано знаєте ??? Це щоб нелишилось старих і можна було писати все по своєму..

Непотрібні однозначно. Якщо вивезти паперові книжки, позвільняти бібліотекарів, а в цих приміщенях зробити курси інформатизації пенсіонерів з можливістю користуватися планшетами — тоді так, потрібні.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
А що робити тоді в перехідний період?

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
А що робити тоді в перехідний період?

Переходити. Зачинити (або не зачиняти) і почати перехід. Чим раніше почнуть, тим краще для пенсіонерів. Моя знайома пенсіонерка (65 років) без досвіду роботи з ПК за тиждень навчилася користуватися планшетом (за 60 доларів) і більше не ходить в бібліотеку і не дивиться ТБ. Якщо планшет не поруч з нею, то це означає, що він заряджається в сусідній кімнаті. Навіть коли порається на дачі, слухає аудіокниги.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
 :smiley24:
А що робити тоді в перехідний період?

Переходити. Зачинити (або не зачиняти) і почати перехід. Чим раніше почнуть, тим краще для пенсіонерів. Моя знайома пенсіонерка (65 років) без досвіду роботи з ПК за тиждень навчилася користуватися планшетом (за 60 доларів) і більше не ходить в бібліотеку і не дивиться ТБ. Якщо планшет не поруч з нею, то це означає, що він заряджається в сусідній кімнаті. Навіть коли порається на дачі, слухає аудіокниги.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Всі такі прожекти не враховують такий важливий елемент цивілізації, як копірайт. Важливий він тому, що дозволяє існувати діячам літератури й мистецтва. Якщо через Інтернет можна буде отримати будь-що нашару - хто стане купувати книжки (наприклад)? Якщо ж за це брати гроші, то точно ті ж, що вимагає Амазон (наприклад). Інакше ніхто не буде купувати в Амазона - лише в бібліотеці (електронній). А на Амазоні цифрова книжка коштує приблизно стільки ж, як і паперова - тобто 50-100 доларів за серйозну книжку. Багато начитаєтесь за таких цін?

НМД - це основна причина існування публічних бібліотек на Заході: це як прокат автомобілей чу й будь-чого іншого, коли за 50 доларів можете орендувати авто на день замість купувати його за повну ціну.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Всі такі прожекти не враховують такий важливий елемент цивілізації, як копірайт. Важливий він тому, що дозволяє існувати діячам літератури й мистецтва. Якщо через Інтернет можна буде отримати будь-що нашару - хто стане купувати книжки (наприклад)? Якщо ж за це брати гроші, то точно ті ж, що вимагає Амазон (наприклад). Інакше ніхто не буде купувати в Амазона - лише в бібліотеці (електронній). А на Амазоні цифрова книжка коштує приблизно стільки ж, як і паперова - тобто 50-100 доларів за серйозну книжку. Багато начитаєтесь за таких цін?

НМД - це основна причина існування публічних бібліотек на Заході: це як прокат автомобілей чу й будь-чого іншого, коли за 50 доларів можете орендувати авто на день замість купувати його за повну ціну.

Я стійкий противник піратства. А за бібліотеки хто сплачує? За книжки та ін.? Сплачує держава. Ніщо не заважає перенаправити ці кошти на сплату авторської винагороди за електронні копії. Якщо буде розгорнутий соціальний проект, то він може бути взагалі безкоштовним для держави, і при цьому автори отримають винагороди. Варіантов безліч.

До того ж варто розуміти, що книгу, що продається на Amazon за 100 доларів, в районній бібліотеці не знайдеш. Важливо також, що підписочні сервіси коштують набагато менше, ніж сервіси продажу чи оренди. Наприклад, місячне користування сервісом ліцензованого відео «Київстара» (6000 кінофільмів) коштує всього 15 грн.
« Останнє редагування: Березня 24, 2015, 04:20:33 16:20 від Фюмюлюх »

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Це так, але ми маємо розглядати всі умовні можливості, коли плануємо просуватися до стандартів ЄС...

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Це так, але ми маємо розглядати всі умовні можливості, коли плануємо просуватися до стандартів ЄС...

На мою думку пристосування до стандартів ЄС  діло другоряднє
проблема в тому що  в нас є розвинена мережа  бібліотек  і основне завдання - зберігти її  не допустивши  розвалу .
Зараз  в світі є проблема  в авторських правах  в звязку з появою інтернету і  розвитком електронного книгообігу.
Гальмування розвитку нових інформаційних технологій не вигідне ні авторам ні читачам . І зараз тот момент що треба щось вирішувати а не зупиняти прогрес на паперових книгах  і блокувати розвиток суспільства  не діючими законами .

Так можна сказати що це не функція бібліотек - продаж електронних книжок
і спихнути це на  книжні  магазини або взагалі інші структури.
Але на  мою думку  бібліотеки  могли би надихнути  нове життя  ставши архівами як паперових книжок  так і архівами і росповсюджувачем  електронних книжок та інших медіа
так наприклад я прийшов в бібліотеку зразу подивився книжку (на обладнанні бібліотеки) - вона мені сподобалась і я її купив (скопіювали на мій носій)...
 
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Це так, але ми маємо розглядати всі умовні можливості, коли плануємо просуватися до стандартів ЄС...

На мою думку пристосування до стандартів ЄС  діло другоряднє
проблема в тому що  в нас є розвинена мережа  бібліотек  і основне завдання - зберігти її  не допустивши  розвалу .
Зараз  в світі є проблема  в авторських правах  в звязку з появою інтернету і  розвитком електронного книгообігу.
Гальмування розвитку нових інформаційних технологій не вигідне ні авторам ні читачам . І зараз тот момент що треба щось вирішувати а не зупиняти прогрес на паперових книгах  і блокувати розвиток суспільства  не діючими законами .

Так можна сказати що це не функція бібліотек - продаж електронних книжок
і спихнути це на  книжні  магазини або взагалі інші структури.
Але на  мою думку  бібліотеки  могли би надихнути  нове життя  ставши архівами як паперових книжок  так і архівами і росповсюджувачем  електронних книжок та інших медіа
так наприклад я прийшов в бібліотеку зразу подивився книжку (на обладнанні бібліотеки) - вона мені сподобалась і я її купив (скопіювали на мій носій)...


Ваші ідеї дуже слушні. Адже потрібно шукати нову модель функціонування бібліотек.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Це так, але ми маємо розглядати всі умовні можливості, коли плануємо просуватися до стандартів ЄС...

На мою думку пристосування до стандартів ЄС  діло другоряднє
проблема в тому що  в нас є розвинена мережа  бібліотек  і основне завдання - зберігти її  не допустивши  розвалу .
Зараз  в світі є проблема  в авторських правах  в звязку з появою інтернету і  розвитком електронного книгообігу.
Гальмування розвитку нових інформаційних технологій не вигідне ні авторам ні читачам . І зараз тот момент що треба щось вирішувати а не зупиняти прогрес на паперових книгах  і блокувати розвиток суспільства  не діючими законами .

Так можна сказати що це не функція бібліотек - продаж електронних книжок
і спихнути це на  книжні  магазини або взагалі інші структури.
Але на  мою думку  бібліотеки  могли би надихнути  нове життя  ставши архівами як паперових книжок  так і архівами і росповсюджувачем  електронних книжок та інших медіа
так наприклад я прийшов в бібліотеку зразу подивився книжку (на обладнанні бібліотеки) - вона мені сподобалась і я її купив (скопіювали на мій носій)...

Навіщо кудись ходити та ще потім і користуватись носіями в епоху Інтернета? Кому потрібні архіви паперових книжок? Інформація чогось варта лише тоді, коли вона доступна. А паперові книжки людям зараз вже недоступні, тому що вони скоріше оберуть менш якісний але більш доступний канал інформації. Книги знищувати не можна в жодному разі, але продовжувати витрати бюджетних коштів на нікому не потрібні бібліотеки — це взагалі злочин проти людей та прогресу.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Зараз ми перебуваємо в перехідному бібліотечному періоді, тому неможна так все замінити відразу і назавжди.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
дійсно, іноземні дядьки мають розум в голові, в них бібліотеки виконують роль розширення світогляду у населення, якого не дає навіть вища освіта. Поглиблення знань і новинок в основній професії. Це тільки маленька частина того, що роблять бібліотеки в іноземних дядьків. Без широкого світогляду і гуманістичної установки з населенням буде те, що в росії -
що згори їм спустять - в те вони і повірять.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
дійсно, іноземні дядьки мають розум в голові, в них бібліотеки виконують роль розширення світогляду у населення, якого не дає навіть вища освіта. Поглиблення знань і новинок в основній професії. Це тільки маленька частина того, що роблять бібліотеки в іноземних дядьків. Без широкого світогляду і гуманістичної установки з населенням буде те, що в росії -
що згори їм спустять - в те вони і повірять.
Пов'язувати зараз світогляд із бібліотеками недоречно. Книги — застаріле джерело інформації, що не відповідає теперішній потужності інформаційних потоків. Книги наразі є цінністю тільки для фанатів та ретроградів, не більше. Не розумію, навіщо усі громадяни повинні платити за чиїсь дивацтва. За те, щоб пенсіонери могли в сотий раз перечитати книжку про павліка морозова. Розумні і прогресивні люди напевне знайдуть більш актуальні шляхи для розширення світогляду.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Якщо держава буде платити по 100 доларів за книжку кожному читачеві - вона збанкрутіє. Бібліотека купує 1 екземпляр книжки за 100 доларів і потім орендує його читачеві за 1 долар (скажімо). Доки книжку читає один читач - іншому вона недоступна. Жодного копіювання і порушення авторських прав немає. Якщо ж в електронній бібліотеці книжка буде копіюватися кожним читачем - це те ж саме, що продаж її на Амазоні. Тобто 100 баксів

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Станом на 2015 рік потрібні однозначно. Ще значний відсоток людей не вміє користуватись комп'ютером (інтернетом). Але загальна тенденція до зниження ролі друкованої продукції у світі прослідковується. Якщо так піде далі, то через років 20 - 50? дійсно бібліотеки будуть не потрібні.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Якщо держава буде платити по 100 доларів за книжку кожному читачеві - вона збанкрутіє. Бібліотека купує 1 екземпляр книжки за 100 доларів і потім орендує його читачеві за 1 долар (скажімо). Доки книжку читає один читач - іншому вона недоступна. Жодного копіювання і порушення авторських прав немає. Якщо ж в електронній бібліотеці книжка буде копіюватися кожним читачем - це те ж саме, що продаж її на Амазоні. Тобто 100 баксів
Ні батенька  -  паперова книжка це є  виробництво і вартість виробництва книжки коштує порядку  90 відсотків  і може бути і більше  так що  вартість електронної  книжки  може бути від 10 до 1 долару  .....


Що мене здивувало - показ фільму  по обласному телебаченню коштує 100 грн - якось питався в знайомого...


І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Інтернет - найкраща публічна бібліотека.
Забеспечення населення інтернет зв'язком - цим повинна займатися держава. Тому людині з села за надцять кілометрів від райцентру не потрібно буде їхати у районну бібліотку.
Паперові бібліотеки, можливо, потрібно залишити у навчальних закладах та у великих регіональних центрах.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46489
  • Never give in!
Інтернет - найкраща публічна бібліотека.
Забеспечення населення інтернет зв'язком - цим повинна займатися держава. Тому людині з села за надцять кілометрів від райцентру не потрібно буде їхати у районну бібліотку.
Паперові бібліотеки, можливо, потрібно залишити у навчальних закладах та у великих регіональних центрах.

Головне, щоб в бібліотеках в інтернеті порнуху та онлайн ігри фільтрували.
If you are going through hell, keep going.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Інтернет - найкраща публічна бібліотека.
Забеспечення населення інтернет зв'язком - цим повинна займатися держава. Тому людині з села за надцять кілометрів від райцентру не потрібно буде їхати у районну бібліотку.
Паперові бібліотеки, можливо, потрібно залишити у навчальних закладах та у великих регіональних центрах.

Головне, щоб в бібліотеках в інтернеті порнуху та онлайн ігри фільтрували.


Це дійсно важливо.