Автор Тема: Районні бібліотеки. Чи потрібні вони сьогодні взагалі?  (Прочитано 2013 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Районні бібліотеки. Чи потрібні вони сьогодні взагалі? Але нині вони відіграють важливу соціальну функцію.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46486
  • Never give in!
Бібліотеки потрібні в будь-якому разі. В тому числі і районні і сільські.
If you are going through hell, keep going.

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Бібліотеки потрібні в будь-якому разі. В тому числі і районні і сільські.

И избы-читальни тоже нужны. Как же ж без них...

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Супер потрібні. Самі здогадайтесь, чому....

Поясню - там багато видань і раритетів (і навіть копій), яких з різних причин вже немає у центрі, і їх треба зберегти для нащадків.

То все є неоцифроване і недосліджене.

Коли вам конче необхідно буде прочитати "Зарю Рахівщини" від 15 березня 1957 року... Можливо, ви навідь поїдите в Рахів... А там все знищено. Відчуття???

Все що надруковано будь коли - духовна спадщина народу.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46486
  • Never give in!
Бібліотеки потрібні в будь-якому разі. В тому числі і районні і сільські.

И избы-читальни тоже нужны. Как же ж без них...

Там де нема, бібліотек можна і ізби.

Small and rural libraries make up the majority of public library systems in the United States (80.5%)
If you are going through hell, keep going.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Наразі так, але малі бібліотеки сьогодні мають вже мати дещо інші функції. Соціальні...

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
все должно быть оцифровано, а местные издания переданы в общий централизованый архив.
Держать туеву хучу библиотекарей по всем районам как-то не очень рационально в ХХІ веке...

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Наразі так, але малі бібліотеки сьогодні мають вже мати дещо інші функції. Соціальні...

конкретнее?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Бібліотечна справа в Україні потребує не лише впорядкування мережі закладів, але й надання їм якісно нової ролі з урахуванням досвіду провідних країн світу

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Бібліотечна справа в Україні потребує не лише впорядкування мережі закладів, але й надання їм якісно нової ролі з урахуванням досвіду провідних країн світу

конкретнее?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Ми маємо розуміти не тільки те, наскільки бібліотеки укомплектовані книжками, але й те, чи здатні вони надавати послуги відповідно до світових стандартів, а також виконувати функції, покладені на бібліотеку в сучасному інформаційному суспільстві, зокрема давати доступ до он-лайн-знань та пошуку в Інтернет

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
 :smiley24:
Супер потрібні. Самі здогадайтесь, чому....

Поясню - там багато видань і раритетів (і навіть копій), яких з різних причин вже немає у центрі, і їх треба зберегти для нащадків.

То все є неоцифроване і недосліджене.

Коли вам конче необхідно буде прочитати "Зарю Рахівщини" від 15 березня 1957 року... Можливо, ви навідь поїдите в Рахів... А там все знищено. Відчуття???

Все що надруковано будь коли - духовна спадщина народу.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
коли "копірайт" - це порожній звук. А якщо ставитись до цього серйозно, то ви не маєте права передавати через інтернет безкоштовно такий матеріал. Роль бібліотеки (муніципальної, наприклад) полягає в тім, що муніципалітет виділяє бюджетні кошти на те, щоб бібліотека сплачивала роялті власникам копірайту. Для бібліотек звичайно передбачено велики знижки як для "гуртового" покупця. А будь-який житель району чи містечка отримує цей контент безкоштовно або за символічну плату.

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Бібліотечна справа в Україні потребує не лише впорядкування мережі закладів, але й надання їм якісно нової ролі з урахуванням досвіду провідних країн світу

Ну с почтой мы это уже проходили. Сейчас там мылом торгуют и билетами на поезд. Может, прививки собакам начнут делать - не знаю.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
коли "копірайт" - це порожній звук.

Ну давай  це слово прочитаємо по буквам
Копі -  так коли я хочу скопіювати  книжку на ксероксі  - то це буде дуже дорого  ну гривеь 100
коли я хочу  купити надруковану книжку  - це буде дешевше  ну гривень 50.

Якщо я хочу скопіювати електронний зміст цієї книжки - це  буде  десь порядку 5 гривень  а при  індустріалізації цього процесу  ціна копіювання впаде до  1 грн

Не зупиняйте прогрес - просто пошукайте якісь інші варіанти  оплати ...
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Якось  дивно  - я вам розказав технологію  видання книжок в майбутньому  ,  так би мовити нов-хау
а ви всі  мовчите ....

що 1 грн  не подобається ???  так це треба помножити на 1000000 = 1 млн грн  за написання книжки не хочете ???
МАЛО ????
 
Щоб підняти  популярність  бібліотек  - повісте на них фільми , музику ....

ЗІ
Так  якщо якась зволоч   цю технологію в життя - 10 відсотків від обороту мої :)
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Добре  - я погоджуюсь на 0.01 відсотка від обороту   - для мене це і так  дуже багато ....
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
це політичне питання, причому низового рівня. Якщо громада вирішить, що їм таке не потрібне - так і буде. Як можна людей примусити до культури, якщо вони цього не захочуть?

Причому громада має бути досить великою. Сільські бібліотеки? Не думаю - замало читачів у селі. Дивився колись фільм про Фінляндію. Там пересувні бібліотеки в невеличких бусиках. Невеличких, бо книжки замовляються дистанційно, а бусик їх лише розвозить і збирає.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
І поки вирішуватиметься на державному рівні, якими мають бути нові бібліотеки в майбутньому, можна сказати, що малі бібліотеки в Україні потрібні з такими функціями:
1.  Як це було дотепер - погрібну книжку знайти
2. Для обміну прочитаними книжками між громадянами
3. У якості публічних точок доступу до Інтернету (з обмеженням на ігрові і «дорослі» сайти).
4. Місце проведення лекцій і дискусій на будь-які теми наукового і освітнього характеру.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
це політичне питання, причому низового рівня. Якщо громада вирішить, що їм таке не потрібне - так і буде. Як можна людей примусити до культури, якщо вони цього не захочуть?

Причому громада має бути досить великою. Сільські бібліотеки? Не думаю - замало читачів у селі. Дивився колись фільм про Фінляндію. Там пересувні бібліотеки в невеличких бусиках. Невеличких, бо книжки замовляються дистанційно, а бусик їх лише розвозить і збирає.

Бусик  що розвозить і збирає це інтернет ...
Бібіліотека  це місце  де ти можеш  оплатити  послуги , або подивитись  книжку  - переглянути ...

а паперові книжки відімруть  ну 10 -20 років  і їх вже не буде -   буде дуже дорогий рарітет ....
і в бібліотеках можне буде купити  рукавички для  їх  перегляду...
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
І поки вирішуватиметься на державному рівні, якими мають бути нові бібліотеки в майбутньому, можна сказати, що малі бібліотеки в Україні потрібні з такими функціями:
1.  Як це було дотепер - погрібну книжку знайти
2. Для обміну прочитаними книжками між громадянами
3. У якості публічних точок доступу до Інтернету (з обмеженням на ігрові і «дорослі» сайти).
4. Місце проведення лекцій і дискусій на будь-які теми наукового і освітнього характеру.
от це вже ближче до теми ...
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Сучасні бібліотеки мають стати, щось на зразок інформаційних клубів

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Сучасні бібліотеки мають стати, щось на зразок інформаційних клубів

Сучасні бібліотеки повинні бути віртуальними, а всі наявні фонди повинні бути оцифрованими. Цінність має лише інформація, а не її носії, за вийнятком музейних експонатів.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46486
  • Never give in!
Сучасні бібліотеки мають стати, щось на зразок інформаційних клубів

Сучасні бібліотеки повинні бути віртуальними, а всі наявні фонди повинні бути оцифрованими. Цінність має лише інформація, а не її носії, за вийнятком музейних експонатів.

І хто дасть українцям гроші, щоб все це зробити?
If you are going through hell, keep going.

Offline Чиби

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9649
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
все должно быть оцифровано, а местные издания переданы в общий централизованый архив.
Держать туеву хучу библиотекарей по всем районам как-то не очень рационально в ХХІ веке...
Только перед тем, как все будет оцифровано и передано, нужно нанять туеву хучу библиотекарей и закупить туеву же хучу компьютеров и сканеров, чтобы была техническая возможность оцифровать и передать. А так да, надо.

Offline Чиби

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9649
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Коли вам конче необхідно буде прочитати "Зарю Рахівщини" від 15 березня 1957 року... Можливо, ви навідь поїдите в Рахів... А там все знищено. Відчуття???
На жаль, зовсім не факт, що ця "Заря" там буде. Бо термін зберігання газет -- 5 років. Потім їх віддають на макулатуру. Навіть такі газети, як "Урядовий кур'єр". Хоча, може, саме він десь в одній якійсь бібліотеці й зберігається.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Зберігають в Національній бібліотеці

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Районні бібліотеки непотрібні. Ніякі «інформаційні клуби» непотрібні. ХХІ століття на дворі. Всі фонди треба централізовано зібрати, інвентаризувати а потім оцифрувати. Зробити це на ті бюджетні кошти, що виділяються на існування бібліотек.

Offline Чиби

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9649
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Районні бібліотеки непотрібні. Ніякі «інформаційні клуби» непотрібні. ХХІ століття на дворі. Всі фонди треба централізовано зібрати, інвентаризувати а потім оцифрувати. Зробити це на ті бюджетні кошти, що виділяються на існування бібліотек.

:bj

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Але поки в старі бібліотеки ходять пенсіонери - вони потрібні!