Автор Тема: Як у Франції захищають найманого працівника (приклад)  (Прочитано 958 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
http://forum.maidanua.org

Як у Франції захищають найманого працівника (приклад)

Мій знайомий має прибиральницю, яка приходить до нього 1 раз на тиждень на 5 годин. Він платить їй SMIC (мінімальну зарплату), яка складає на сьогодні 10 євро за годину + податки (тобто чистими отримує вона 50 євро за один прихід). Її роботою знайомий дуже не задоволений: прибирає погано, залишаючи бруд по кутках, плюс зіпсувала йому вже багато речей, використовуючи неналежні миючі засоби та при прасуванні сорочок, недбало їх прасуючи. А сорочки в нього дорогі.
І от нарешті він вирішив її звільнити, бо йому порадили іншу жінку.
Свого часу його батьки вже мали неабиякий клопіт, звільнивший свою хатню робітницю, причому з поважної причини (вони переїхали в інший регіон). А та подала на них до суду, і вони змушені були заплатити їй кругленьку суму.
Щоб не повторювати помилки батьків, знайомий проконсультувався зі своїм адвокатом. І той йому сказав, що звільнити свою прибиральницю він практично не зможе ніколи. Єдиною поважною причиною для звільнення вважалося би те, що мій знайомий збанкрутував і не в змозі більше платити їй зарплату. Але це треба довести документально, подавши документи про свої доходи. При цьому ясно, що нікого іншого на її місце він брати не має права. А якщо б він на словах сказав, що більше не може платити, звільнена могла б підстерегти, коли до нього приходить інша робітниця, і подати в суд. Та в суд вона може подати в будь-якому разі, і суд ОДНОЗНАЧНО буде на її боці. Слова про те, що вона погано прибирає і зіпсувала речі, потрібно доводити. А як? На кожну зіпсовану річ мала бути проведена незалежна експертиза і складено відповідний акт. А факти поганої роботи мали бути підтверджені незалежними свідками (не родичами, не друзями, і, бороньбоже, не підлеглими мого знайомого...). Суд буде на її боці і не тільки поновить її на роботі, але й змусить виплатити їй великі компенсації...   :lol: :lol: :lol:

Цей мій знайомий - приватний підприємець, працює дуже багато, маючи ненормований робочий день. Він хотів би найняти секретарку-помічницю, але не робить цього і виконує секретарську роботу сам. Бо, найнявши один раз секретарку, він так само не зможе звільнити її ніколи.    :gigi:
If you are going through hell, keep going.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Ну все правильно. Що це за причина звільнення погано прибирає. Він в контракті прописав детально, що таке погано прибирає? Це Європа до якої ми всі прагнемо

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4865
Не вірю.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Ну все правильно. Що це за причина звільнення погано прибирає. Він в контракті прописав детально, що таке погано прибирає? Це Європа до якої ми всі прагнемо

Посередницькі фірми є, і він спочатку користувався саме їхніми послугами, але це коштує значно дорожче: сміком тут не обійдешся.
Випробувальний термін також є, але для прибиральниці він вимірюється не роками, а місяцями, і в ці випробувальні місяці ця прибиральниця старалася і прибирала добре.
А щодо контракту, то тут все вирішується дуже просто! На прикладі батьків мого знайомого: в них було складено такий контракт, що дозволяв прибиральницю звільнити. Але на суді вона просто заявила, що роботодавці змусили її підписати невигідний контракт! І цієї заяви для суду було досить
If you are going through hell, keep going.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Не вірю.

В тому, що історія придумана я теж майже не сумніваюся. Але те, що у Франції в багатьох випадках звільнити працівників майже не можливо, це правда.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Ну все правильно. Що це за причина звільнення погано прибирає. Він в контракті прописав детально, що таке погано прибирає? Це Європа до якої ми всі прагнемо

Посередницькі фірми є, і він спочатку користувався саме їхніми послугами, але це коштує значно дорожче: сміком тут не обійдешся.
Випробувальний термін також є, але для прибиральниці він вимірюється не роками, а місяцями, і в ці випробувальні місяці ця прибиральниця старалася і прибирала добре.
А щодо контракту, то тут все вирішується дуже просто! На прикладі батьків мого знайомого: в них було складено такий контракт, що дозволяв прибиральницю звільнити. Але на суді вона просто заявила, що роботодавці змусили її підписати невигідний контракт! І цієї заяви для суду було досить


В це дуже непросто повірити, відверто кажучи.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4865
Не вірю.

В тому, що історія придумана я теж майже не сумніваюся. Але те, що у Франції в багатьох випадках звільнити працівників майже не можливо, це правда.

Про Францію знаю мало, але про Нідерланди, де соціалісти нарулили в дев'яностих, знаю багато. І, не зважаючи на драконівські закони, що малиб захищати працівників, і які просто ускладнюють життя підприємців, звільнити працівників можна. Просто це обходиться дорожче. Крім того, як почався спад і стало різко менше грошей, соціалісти вилетіли з уряду і їх наступники швиденько підкоригували закони. А підприємці стали набирати людей через посередників, і просто припинили давати постійні контракти. Питання вирішилось. Думаю, у Франції ситуація має бути схожою, плюс мінус.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Та ну, якось надумано звучить.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Не вірю.

І я не вірю. Є випробувальний період і якщо робітник себе не зарекомендує то все, пока. Також робітник підписує контракт який повинен виконуватись. Якщо не виконується дається період знайти нову роботу і також, пока.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Не вірю.

І я не вірю. Є випробувальний період і якщо робітник себе не зарекомендує то все, пока. Також робітник підписує контракт який повинен виконуватись. Якщо не виконується дається період знайти нову роботу і також, пока.
А втім, як у контракті прописати ситуацію, коли не подобається якість прибирання? Мають же бути критерії

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Не вірю.

І я не вірю. Є випробувальний період і якщо робітник себе не зарекомендує то все, пока. Також робітник підписує контракт який повинен виконуватись. Якщо не виконується дається період знайти нову роботу і також, пока.
А втім, як у контракті прописати ситуацію, коли не подобається якість прибирання? Мають же бути критерії

Мало віриться але хто його зна.

Мабуть повинні бути критерії. Готелі ж також набирають прибиральників і дуже страждають фінансово коли на Tripadvisor клієнти пишуть відгуки про брудні кімнати. Треба ж якось перестрахуватись і не будуть же вони тримати прибиральника який навіть після тренування не може виконати роботу.

Offline eagle

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 24
А що заважало взяти її на роботу по строковому контракту?
Термін контракту закінчився - не продовжувати і проблем нема.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
А що заважало взяти її на роботу по строковому контракту?
Термін контракту закінчився - не продовжувати і проблем нема.

Мабуть той товариш щось не все розповів.

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
У нас теж вже щось приблизно таке з держчиновниками  :fp3