Автор Тема: Мій знайомий, що загинув під Іловайском  (Прочитано 846 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« : Червня 25, 2015, 03:08:24 03:08 »
Ми повинні памятати ім’я цього Героя - Юрко Матущак
16.06.2015 15:27
15
У Дніпропетровську на військовому кладовищі, на хресті біля однієї з могил замість таблички з надписом «Невідомий Герой України» з’явилося ім’я - Юрко Матущак.
 Рік народження  1987. Встановили особу загиблого у серпні минулого року під Іловайськом бійця після двох генетичних експертиз.  Юрій  - доброволець Нацгвардії, служив у батальйоні особливого призначення «Дніпро-1», донеччанин. За фахом – історик, закінчив Донецький національний університет. Ще будучи студентом, активно виступав за присвоєння цьому вишу імені Василя Стуса, який тут навчався на філфаці (меморіальну дошку з барельєфом поета-дисидента, встановлену на університетському корпусі, терористи видерли із штукатурною), а не секретаря обкому компартії Дехтярьова, як того хотіли в Партії регіонів.




На істфаці Юрко створив патріотичну громадську організацію «Поштовх», до якої приєдналися студенти інших вишів і очолював ГО протягом кількох років. Серед заходів, які проводила патріотична молодь – вшанування жертв Голодомору і сталінських репресій, організація фестивалю Різдвяних вертепів. І якщо цю ідею підтримала УПЦ КП і греко-католицька церква, то міська влада всіляко протидіяла студентам, дала команду комунальникам зривати фестивальні афіші, розклеєні на вулицях Донецька. Перший фестиваль проходив у великий мороз просто на вулиці. Другий і третій вже  в палаці «Юність», куди приїздили вертепи з Львівщини і Прикарпаття.

Юрко мріяв навчатися в аспірантурі, але до свого ж університету одного з найкращих випускників істфаку не прийняли  - не благонадійний, ним цікавилося СБУ. Пішов працювати у школу. Коли почалася Революція Гідності, був на Донецькому і приїздив на Київський Майдан. Заходив перепочити до нас. Розповідав як у школі старшокласники його запитували чи він за Майдан чи проти. Казав – за. Відповідали: «Тоді Ви не з нашої тусовки». За якийсь місяць школярів було не впізнати. Коли Юрко написав заяву на звільнення (хотів постійно бути на барикадах), його вихованці вирішили, що улюбленого вчителя переслідують, вони ходили з батьками до директора і в районо з проханням «не виганяти» історика. Пригадую, як казала Юркові, хто ж буде виховувати дітей, як не ти? А він з Майдану  добровольцем пішов на фронт…



Перед виходом з Іловайська позвонив своїй мамі і сказав де його документи. Певний час його вважали зниклим безвісти,  друзі шукали Юрка в лікарнях і серед полонених. 14 листопада 2014 року Указом Президента України № 873/204 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державног університету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Юрій Матущак нагороджений орденом «За мужність» III ступня (посмертно).

З під Іловайська не повернувся ще один друг моєї доньки – Слава Макаренко. І теж з Донеччини, теж доброволець Нацгвардії, який служив в одному батальйоні з Юрком.

Слава Героям!

Світлана ЧОРНА.

Фото з архіву автора.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #1 : Червня 25, 2015, 03:13:16 03:13 »


маю надію будуть горіти у пеклі ті хто п'ють пиво в кав'ярнях і розказують яке у них неватне місто на відміну від донецька  і дорікають чого донецька молодь не поклала свої голови весною 2014 коли держава відморозилась.

ну ізвінітє. не вчили ми їх військовій справі
« Останнє редагування: Червня 25, 2015, 03:16:33 03:16 від bugaga »
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Sergius

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #2 : Червня 25, 2015, 03:14:07 03:14 »
Поклали хлопці життя, сподіваюсь що не дарма.

Слава героям!

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46764
  • Never give in!
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #3 : Червня 25, 2015, 03:20:06 03:20 »
Жодних амністій!!!!
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46764
  • Never give in!
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #4 : Червня 25, 2015, 03:25:43 03:25 »
Ось тому і кадровий голод в Украіні, що таких хлопців вбивали. Хлопчина створив ГО "Поштовх". А що створив син Порошенка?
If you are going through hell, keep going.

Offline Sergius

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #5 : Червня 25, 2015, 03:29:37 03:29 »
Жодних амністій!!!!

Найстрашніше те що якщо буде реінтеграція донбабве - то оплаченці реально будуть самим страшним контингентом на теренах Украіни. Кожний з них потенційний вбивця, диверсант та рекрутер до недореспублік

Вся ця братія не має права обіймати жодні посади влади
А мабуть також працювати там де є високий ризик для населення - харчування, перевозки, і так далі

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46764
  • Never give in!
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #6 : Червня 25, 2015, 04:27:32 04:27 »
ВСІ, ХТО ПІДНЯВ ЗБРОЮ ПРОТИ УКРАІНИ, МАЮТЬ БУТИ ЗНИЩЕНІ.
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #7 : Червня 25, 2015, 04:37:56 04:37 »
Ось тому і кадровий голод в Украіні, що таких хлопців вбивали. Хлопчина створив ГО "Поштовх". А що створив син Порошенка?

А й справді, розкажіть хто, будь ласка?

Offline наяа

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1037
Re: Мій знайомий, що загинув під Іловайском
« Reply #8 : Червня 25, 2015, 10:19:27 10:19 »
Слава герою!!!
Найжахливіше у цій війні, що ми втрачаємо таких хлопців - молодих патріотів, ініціативних, інтелегентних.
Пам'ятаймо, що ми не маємо права зрадити їх і зробімо все, щоб їхні жертви не були даремними. Кожен має підняти дупу з дивана і зробити щось позитивне. Хоча б прибрати за собою сміття після пікніку чи допомогти бабусі пенсіонерці, що голодує. Велика держава починається з маленьких добрий справ.
Починаймо з себе!