Автор Тема: Питання про віру  (Прочитано 1558 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Питання про віру
« : Листопада 20, 2015, 09:57:03 21:57 »
На деяких форумах активно обговорюється тема про віру в Бога, у нас такого щось не було.

Може у когось є якісь думки?
« Останнє редагування: Листопада 22, 2015, 12:13:19 00:13 від admin »

Offline profilaktik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2571
  • Стать: Чоловіча
Re: Питаняня про віру
« Reply #1 : Листопада 20, 2015, 10:27:52 22:27 »
На деяких форумах активно обговорюється тема про віру в Бога, у нас такого щось не було.

Може у когось є якісь думки?

Что тут обговаривать? Обе стороны - фанатики, чьи убеждения незачем обсуждать на форуме.

Да и личное это дело, мне так кажется.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #2 : Листопада 20, 2015, 10:37:29 22:37 »
Та воно не стільки лічноє, скільки філософське.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4851
Re: Питаняня про віру
« Reply #3 : Листопада 20, 2015, 11:24:46 23:24 »
1. Вже було.
2. Подібні розмови не мають ніякого сенсу.

http://ukrpravda.net/index.php?topic=32395.msg969111#msg969111

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Re: Питаняня про віру
« Reply #4 : Листопада 21, 2015, 03:30:17 03:30 »
В мене своя релігія. Якщо люди будуть себе добре поводити, не будуть воювати, будуть завзято працювати задля досягнення прогресу, то майже одразу після приходу технологічної сингулярності буде знайдено спосіб переміщення у часі, і наші нащадки повернуться (чи вже повертаються) за нами для того, щоб забрати туди, в рай (в останню мить нашого теперішнього життя, щоб не порушувати їхнє минуле). І там ми можемо зустрітися з усіма, хто прожив земне життя достойно. А тих, хто себе поводив погано, забирати нікому, вони в рай не попадають.

Це просто. Для цього потрібно лише винайти механізм переміщення в часі. И це вірити набагато легше, ніж в різних богів.  ;)

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46856
  • Never give in!
Re: Питаняня про віру
« Reply #5 : Листопада 21, 2015, 05:09:50 05:09 »
Golden Rule.
If you are going through hell, keep going.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4851
Re: Питаняня про віру
« Reply #6 : Листопада 21, 2015, 11:22:06 11:22 »
В мене своя релігія.

Нічим не краще і не гірше інших історій, наприклад, про могутнього бога Уїцилопочтлі (Віцліпуцлі).

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #7 : Листопада 21, 2015, 11:59:08 11:59 »
Тут головне питання в тому, чи міг виникнути Всесвіт і людство самі собою, отак от - ба-бах! - і ось тобі Всесвіт, зірки, Сонце, Земля і тут ми такі красиві і розумні. Деякі з тих хто називає себе невіруючими, чомусь палко вірять що саме так і було. А я от в це не вірю.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Питаняня про віру
« Reply #8 : Листопада 21, 2015, 12:09:04 12:09 »
Тут головне питання в тому, чи міг виникнути Всесвіт і людство самі собою, отак от - ба-бах! - і ось тобі Всесвіт, зірки, Сонце, Земля і тут ми такі красиві і розумні. Деякі з тих хто називає себе невіруючими, чомусь палко вірять що саме так і було. А я от в це не вірю.
Але в те, що десь так само виник б-г - це вам вірити не заважає)
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #9 : Листопада 21, 2015, 12:24:40 12:24 »
Але в те, що десь так само виник б-г - це вам вірити не заважає)

Розумієте, Бог - трансцедентальне, нематеріальне, духовне поняття. Про нього немає сенсу казати "виник". Він не виникав і не зникав. Він просто є.

Про матерію розмірковувати простіше, бо це є щось що можна пощупати, і тому виникає питання - а звідки воно тут взялося, хто його сюди припхав та як воно взагалі виникло?

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Питаняня про віру
« Reply #10 : Листопада 21, 2015, 12:32:20 12:32 »

Розумієте, Бог - трансцедентальне, нематеріальне, духовне поняття. Про нього немає сенсу казати "виник". Він не виникав і не зникав. Він просто є.

Про матерію розмірковувати простіше, бо це є щось що можна пощупати, і тому виникає питання - а звідки воно тут взялося, хто його сюди припхав та як воно взагалі виникло?
Тобто, щоб якось пояснити це питання - ви винаходите те, про що аналогічні питання ставити "не має сенсу".
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #11 : Листопада 21, 2015, 12:37:26 12:37 »
Тобто, щоб якось пояснити це питання - ви винаходите те, про що аналогічні питання ставити "не має сенсу".

Десь так. Бо ми ж не ставимо питання - а звідки у нас душа. Може й ставимо, але кожного разу ми кажемо - а, звідки-звідки. Від Бога. Так?  :smilie3:

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: Питаняня про віру
« Reply #12 : Листопада 21, 2015, 12:52:09 12:52 »
Всі ці суперечки не мають жодного позитивного розв'язання , бо туди мішається все що завгодно . Прикладом " питання про віру " . Ставиться задача ( про віру ) і сходу починаємо з онтології( єсть лі жізнь на марсє ) . Як казали видатні богослови минулого , хуй просциш де тут починати .
Типу питання про слона , але " чєрві бивают такімі : ...... , ........, ........
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #13 : Листопада 21, 2015, 12:57:06 12:57 »
cheshuntt, якраз суперечки я не хочу, я хочу просто зрозміти людей. Як вважає більшість розумних істот - чи вони виникли з якогось гівна, яке само собою якось з гівна перетворилося на Розум, чи все ж таки на виникнення нашого Розумі надихнув якийсь інший розум.

Я просто не можу, не бачу для себе такої можливості, щоб така надскладна система як розум людини, виник сам собою. Ну не буває такого ніде більше, у світі такого просто не існує. Оток щоб вчора не було ніфіга - а сьогодні ми вже є.

Цю тему дуже красиво розкрив на фупі MAG, але він занадто складно пише. Але повністю розкриває цю тему.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4851
Re: Питаняня про віру
« Reply #14 : Листопада 21, 2015, 03:47:57 15:47 »
вчора не було ніфіга - а сьогодні ми вже є.

Насправді ми постійно стикаємося із саме таким явищем. Ще якихось дві тисячі років тому не було жодного мобільника, а сьогодні він бах - і є. Це за прекоротку історичну  мить. І без усякого бога.   А якщо взяти дві тисячі тисяч років. А якщо двадцять мільйонів? Сто двадцять. Мільярд.  Прогрес вас вразить, якщо задумаєтесь.

Offline rZ0

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1600

Offline rZ0

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1600
Re: Питаняня про віру
« Reply #16 : Листопада 21, 2015, 04:22:13 16:22 »
Це просто. Для цього потрібно лише винайти механізм переміщення в часі. И це вірити набагато легше, ніж в різних богів.  ;)
Часу не існує як незалежного поняття. Це всього лише зміна стану

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #17 : Листопада 21, 2015, 04:49:40 16:49 »
вчора не було ніфіга - а сьогодні ми вже є.

Насправді ми постійно стикаємося із саме таким явищем. Ще якихось дві тисячі років тому не було жодного мобільника, а сьогодні він бах - і є. Це за прекоротку історичну  мить. І без усякого бога.   А якщо взяти дві тисячі тисяч років. А якщо двадцять мільйонів? Сто двадцять. Мільярд.  Прогрес вас вразить, якщо задумаєтесь.

Так то ж люди творять. Якась невдала аналогія.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4851
Re: Питаняня про віру
« Reply #18 : Листопада 21, 2015, 09:29:19 21:29 »
Якась невдала аналогія.

Дуже вдала. Були собі австралопітеки, билися з дріопітеками, полювали камінюками на дрібних тварин, лазили за бананами, а потім бац - і мобільник зробили. Так же ж не може бути, бо не може бути ніколи!  :smilie7:

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Re: Питаняня про віру
« Reply #19 : Листопада 21, 2015, 09:31:57 21:31 »
бог це КОНЦЕПЦІЯ вигадана людьми для пояснення того що вони пояснити не можуть

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #20 : Листопада 21, 2015, 10:08:21 22:08 »
Якась невдала аналогія.

Дуже вдала. Були собі австралопітеки, билися з дріопітеками, полювали камінюками на дрібних тварин, лазили за бананами, а потім бац - і мобільник зробили. Так же ж не може бути, бо не може бути ніколи!  :smilie7:

Вони розвивалися. Поступово. Якщо у істоти є розум, вона починає його використовувати для свого розвитку.

Питання у тому, навіщо Всесвіт створив Розум. Без іншого Розуму таке пояснити неможливо. Ну або спробуйте.

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: Питаняня про віру
« Reply #21 : Листопада 21, 2015, 10:55:23 22:55 »
cheshuntt, якраз суперечки я не хочу, я хочу просто зрозміти людей. Як вважає більшість розумних істот - чи вони виникли з якогось гівна, яке само собою якось з гівна перетворилося на Розум, чи все ж таки на виникнення нашого Розумі надихнув якийсь інший розум.

Так а " віра " тут причому?
Ти задачу правильно постав .
Питаєш одне , а пропонуєш обговорювати інше .
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: Питаняня про віру
« Reply #22 : Листопада 21, 2015, 11:05:28 23:05 »
Осьо дивись як Св Томас Аквінський ставить задачу .
Потім йде розкриття по пунктах .
А ти тут хочеш " біг плакав срав балакав " в діапазоні від буття Бога до загробного життя мандавошок в 3 сторінки обіграти . Так не буває в колі серйозних теологів .


CONTENTS
FIRST PART OF THE SECOND PART (QQ. 1-114)
Question
1. Of Man's Last End 2. Of Those Things in Which Man's Happiness Consists 3. What Is Happiness 4. Of Those Things That Are Required for Happiness 5. Of the Attainment of Happiness 6. Of the Voluntary and the Involuntary 7. Of the Circumstances of Human Acts 8. Of the Will, in Regard to What It Wills 9. Of That Which Moves the Will 10. Of the Manner inWhich the Will Is Moved 11. Of Enjoyment, Which Is an Act of the Will 12. Of Intention 13. Of Choice, Which Is an Act of the Will with Regard to the Means 14. Of Counsel, Which Precedes Choice 15. Of Consent, Which Is an Act of the Will in Regard to the Means 16. Of Use, Which Is an Act of the Will in Regard to the Means 17. Of the Acts Commanded by the Will 18. Of the Good and Evil of Human Acts, in General 19. Of the Goodness and Malice of the Interior Act of the Will 20. Of Goodness and Malice in External Human Actions 21. Of the Consequences of Human Actions by Reason of Their Goodness and Malice 22. Of the Subject of the Soul's Passions 23. How the Passions Differ from One Another 24. Of Good and Evil in the Passions of the Soul 25. Of the Order of the Passions to One Another 26. Of the Passions of the Soul in Particular: and First, of Love 27. Of the Cause of Love 28. Of the Effects of Love 29. Of Hatred 30. Of Concupiscence 31. Of Delight Considered in Itself 32. Of the Cause of Pleasure 33. Of the Effects of Pleasure 34. Of the Goodness and Malice of Pleasures 35. Of Pain or Sorrow, in Itself 36. Of the Causes of Sorrow or Pain 37. Of the Effects of Pain or Sorrow 38. Of the Remedies of Sorrow or Pain 39. Of the Goodness and Malice of Sorrow or Pain 40. Of the Irascible Passions, and First, of Hope and Despair 41. Of Fear, in Itself 42. Of the Object of Fear 43. Of the Cause of Fear 44. Of the Effects of Fear 45. Of Daring 46. Of Anger, in Itself 47. Of the Cause That Provokes Anger, and of the Remedies of Anger 48. Of the Effects of Anger
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #23 : Листопада 21, 2015, 11:07:04 23:07 »
Так а " віра " тут причому?
Ти задачу правильно постав .
Питаєш одне , а пропонуєш обговорювати інше .

врі тут при тому, що віримо ми у Бога чи ні.

хоча, так, це не стосується безпосередньо віри, бо ті хто позіціонує себе як атеісти, вон так само вірять у відсутність бога як і ті хто у бога вірять.

на мій погляд, простіше та логічніше все ж таки вірити у Бога - бо це знімає низку питань. а ті хто каже що не вірить, вони все одно відповіді не мають.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Питаняня про віру
« Reply #24 : Листопада 21, 2015, 11:27:18 23:27 »
Вони розвивалися. Поступово. Якщо у істоти є розум, вона починає його використовувати для свого розвитку.
Щось не дуже помітно) Не вас маю на увазі, якщо шо)
Питання у тому, навіщо Всесвіт створив Розум. Без іншого Розуму таке пояснити неможливо. Ну або спробуйте.
А навіщо розум сторив розум? І у розумних вистачає вад, які важко пояснити, якщо вони була розумно створені.
Завжди буде "чому?", на яке немає відповіді. Але "тому що бог" - це не відповідь. І саме походження розумних істот еволюція доволі непогано пояснює.

Я б не сказав, що тільки людина розумна. Абізяни оно вивчають кількасот слів мовою для німих і вельми розумно спілкуються ними.
Тому є вельми повільний перехід від розуму до не-розуму, не схоже на якусь різку появу.
"Душа" (для мене це самовідчуття) - є теж не тільки у людей. І теж перехід плавнесенький.

Тобто, вже маємо живими увесь ряд від "гівна" (вірусів, які напівживі) до душі та розуму!

Тому версія про розвиток виглядає більш імовірною, ніж про те, що шось розумне створювало.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: Питаняня про віру
« Reply #25 : Листопада 21, 2015, 11:33:57 23:33 »
Так а " віра " тут причому?
Ти задачу правильно постав .
Питаєш одне , а пропонуєш обговорювати інше .

врі тут при тому, що віримо ми у Бога чи ні.

хоча, так, це не стосується безпосередньо віри, бо ті хто позіціонує себе як атеісти, вон так само вірять у відсутність бога як і ті хто у бога вірять.

на мій погляд, простіше та логічніше все ж таки вірити у Бога - бо це знімає низку питань. а ті хто каже що не вірить, вони все одно відповіді не мають.


Питанням існування Бога займається отнтологія .
Віра в існування Бога взагалі немає жодної вартості з точки зору , скажімо християнина .
Як каже апостол Яків в своєму посланні : " ну так і біси вірують і тримтять ." типо і шо з того ?
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #26 : Листопада 21, 2015, 11:34:58 23:34 »
Мабуть я на це завтра відповім. Бо зараз не можу знайти, на що саме треба відповідати.

А, ну хіба от що. Навіщо Розум створив Розум.

Тут моя відповідь така. Вона може здатися наівною, але морально вона логічна. Бо ТОЙ Розум у Всесвіті був самотній. Він скитався між зірками та галактиками, і не бачив, в чому його призначення. І тоді він вирішив стоврити Собі Подібних. Ну тут майже Біблія, хоча я себе апологетом християнства не вважаю.

І лише створивши наш Розум, людство, той всевишній розум здобув якийсь сенс свого існуванні.

Все це звісно не для матеріалістичного розуму.

І, головне, що випливає зі сказаного мною - щохвилині і щосекунди Той Розум обмінюється з нами інформацією. Цей процес йде беззупинно. А це і є присутність Бога у нашому житті.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9474
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Питаняня про віру
« Reply #27 : Листопада 21, 2015, 11:41:26 23:41 »
На яку тему власне диспут? Що краще - вірити в Бога чи ні?  Якщо так, то це не зовсім коректне запитання. Все одно, що запитати - що краще в батарейці - плюс чи мінус?
Віра або є, або її немає.

ПС. Підкоректуйте пліз назву теми.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Питаняня про віру
« Reply #28 : Листопада 21, 2015, 11:43:02 23:43 »
На яку тему власне диспут? Що краще - вірити в Бога чи ні?  Якщо так, то це не зовсім коректне запитання. Все одно, що запитати - що краще в батарейці - плюс чи мінус?
Віра або є, або її немає.

ПС. Підкоректуйте пліз назву теми.

Не про те тема що краще, а про те що логічніше.

Не забувайте головну цитату з Біблії. Спочатку було Слово. І Слово було у Бога. І слово було - Бог.

А грецькою Слово - то Логос. Логіка.


Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9474
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Питаняня про віру
« Reply #29 : Листопада 21, 2015, 11:46:06 23:46 »
Мабуть я на це завтра відповім. Бо зараз не можу знайти, на що саме треба відповідати.

А, ну хіба от що. Навіщо Розум створив Розум.

Тут моя відповідь така. Вона може здатися наівною, але морально вона логічна. Бо ТОЙ Розум у Всесвіті був самотній. Він скитався між зірками та галактиками, і не бачив, в чому його призначення. І тоді він вирішив стоврити Собі Подібних. Ну тут майже Біблія, хоча я себе апологетом християнства не вважаю.

І лише створивши наш Розум, людство, той всевишній розум здобув якийсь сенс свого існуванні.

Все це звісно не для матеріалістичного розуму.

І, головне, що випливає зі сказаного мною - щохвилині і щосекунди Той Розум обмінюється з нами інформацією. Цей процес йде беззупинно. А це і є присутність Бога у нашому житті.

Хух, щось прояснилось. Ви - програміст.
Насправді все у взаємодіїї з Богом складніше, ніж просто обмін інформацією.