Автор Тема: Мовна диверсія  (Прочитано 918 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Мовна диверсія
« : Січня 04, 2016, 06:35:47 18:35 »
Мовна диверсія

03-01-2016 14:46
Вікторія ВЛАСЕНКО

Ситуацію, яка склалася з українською мовою в українських(!) школах Києва, інакше як тихою диверсією у стилі Дмитра Табачника назвати не можна. Ніколи не думала, що стану людиною, яка говоритиме: «Ось у радянські часи такого не було!» Але кажу абсолютно відповідально: такої відвертої тотальної русифікації українських шкіл у столиці, як нині, у школах періоду мого дитинства не пригадую.

Цього року мої діти, які (так склалися життєві обставини) досі навчалися в іншій країні, пішли до однієї зі столичних шкіл. Не до гімназії й не до ліцею, а звичайної школи у центрі міста з поглибленим вивченням англійської мови. Після кількох тижнів навчання стало зрозуміло, що мої українськомовні діти виявилися представниками нацменшини в українській школі. Бо частину предметів у ній учителі без будь-яких докорів сумління читають російською мовою! Спілкування вчителів із дітьми на уроках і під час перерв — виключно російською. А коли я сама почула, як класні керівниці обох моїх дітей ведуть батьківські збори російською мовою, мені стало погано.

Намагалася дзвонити в Міністерство освіти, де мені сказали, що такі факти справді нечувані і що я маю написати офіційний лист, після якого вони зможуть ці факти перевірити. На моє зауваження, що не хочу нашкодити власним дітям, для яких переїзд і нова школа й без того стали великим стресом, мій співрозмовник сказав: «Усі ви такі! Дітям не хочете нашкодити! А чому я повинен вам вірити?»

Проте факти агресивної русифікації київських шкіл, на жаль, не поодинокі й не настільки нечувані, як про це думають у МОН. Кілька тижнів тому моя дочка була на олімпіаді з англійської мови у відомій у Києві школі на вулиці Прорізній. Я проводила її до вестибюля, і на моє запитання до вчительки, яка зустрічала дітей біля сходів, до якого кабінету прямувати далі, почула відповідь російською мовою, на що зумисне голосно сказала: «О, та тут, схоже, олімпіада з російської, а не з англійської мови!»

Але мій жарт виявився реальністю, що шокувала. Оскільки, як з’ясувалося згодом, пояснення для учасників олімпіади вчителі робили виключно російською мовою! Приблизно та сама картина спостерігалася тижнем пізніше на олімпіаді із правознавства, де навіть на запитання дітей, поставлені українською, вчителі відповідали російською мовою!

До мене почали звертатися друзі, які дізналися, що переймаюся цією проблемою. І я почула: так, учителька молодших класів мого сина частенько послуговується російською; вчителька праці у школі моєї дочки розмовляє російською; в нас — фізики, а в нас — іноземної мови… Усі вони просили не називати своїх прізвищ і номерів шкіл (хоч, повірте, це школи з різних київських районів — Позняків, Русанівки, Солом’янки, Бессарабки), бо всі переконані: правди не добитися, у вчителів низька платня і їх не вистачає, а дітям буде від цього лише шкода.

Ситуацію робить кричущою і те, що у київських школах навчається велика кількість дітей, чиї батьки виїхали із зони конфлікту в Луганській і Донецькій областях. Але схоже, що міське управління освіти не має жодних методичних рекомендацій чи адаптаційних програм для цих учнів. Тому замість того, щоб допомогти їм якнайшвидше опанувати українську мову, київські школи радісно, ніби лишень того й чекали, русифікувалися.

У школі моїх дітей майже весь сценарій свята до Дня вчителя було виписано російською мовою. Коли дочка запитала про це в однокласниці, та відповіла, що це «дань уваженія к тем ученикам, каторие гаварят па-рускі».  :lol: :lol: :lol: :lol:Вам ще не страшно, дорогий читачу? Мені — так. Адже, на відміну від моєї наївної дитини, яка чи не щовечора запитує, як їй зробити так, щоб діти полюбили українську мову, розумію, що русифікація в наших школах відбувається не через небажання дітей, а через байдужість учителів і керівництва шкіл, яким потурають районні управління освіти.

Якщо хтось скаже, що вивчити українську мову дітям з Донбасу складно і що вони не розуміють української, розповім йому багато цікавого про Францію. Про країну, де рідну мову плекають і захищають, де у великих містах у кожній школі є додаткові обов’язкові заняття із французької для дітей-іноземців. І шанс, що вчитель перейде з дитиною на рідну для неї англійську, арабську чи німецьку (навіть якщо її добре знає, а дитина походить з родини біженців) нульові, адже державна мова в країні одна, а школа — державна установа.

Стало модно перевіряти на детекторі брехні суддів, поліцейських, антикорупційних інспекторів. Шкода, що цього не можна робити з учителями і директорами тих українських шкіл, які, наче за помахом чарівної палички, русифікувалися. Адже після анексії Криму та війни на Донбасі, які почалися з гасла про захист «рускоязичного насєлєнія», освіту можна зарахувати до сфери національної безпеки. І якщо українську мову терміново не повернути до столичних храмів науки, то за кілька років, можливо, Путін прийде «визволяти й захищати» Київ.

Джерело Урядовий кур’єр



http://maidan.org.ua/2016/01/movna-dyversiya/
« Останнє редагування: Січня 04, 2016, 06:46:01 18:46 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #1 : Січня 04, 2016, 06:49:59 18:49 »
Та якi питання - Наказом Мiносвiти - переведення державних учбових установ (маеться на увазi ШКОЛИ) виключно на Укр. мову навчання.
Хто бажае на Рос. мовi - факультатив або приватнi школи.
Аби за Руссикй Мир сплачували... хоч невеликий, але податок.
 :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Re: Мовна диверсія
« Reply #2 : Січня 04, 2016, 06:51:45 18:51 »
Ті школи ФОРМАЛЬНО з українською мовою навчання.
If you are going through hell, keep going.

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
Re: Мовна диверсія
« Reply #3 : Січня 04, 2016, 06:54:20 18:54 »
один вихід робити те що від нас чекали, пиздити до інвалідності за будь яке слово кацапською.
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #4 : Січня 04, 2016, 06:55:21 18:55 »
Ті школи ФОРМАЛЬНО з українською мовою навчання.
Нехай частiше комiсiя РАЙОНО та батькiв перевiряе тi школи...
Взагалi, чув, що на Школи... насуваеться Велика РеХворма: будуть Директорiв обирати, Батькiвську Раду тощо...
При цьому пенсiв-вихователей та вчiтелiв (педагоги) будуть звiльняти...
Мо, то жарт такий або таки гряде Шкiльна РеХворма - подивимось...
 :smilie7:
 

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Re: Мовна диверсія
« Reply #5 : Січня 04, 2016, 07:02:07 19:02 »
Ситуацію, яка склалася з українською мовою в українських(!) школах Києва, інакше як тихою диверсією у стилі Дмитра Табачника назвати не можна. Ніколи не думала, що стану людиною, яка говоритиме: «Ось у радянські часи такого не було!» Але кажу абсолютно відповідально: такої відвертої тотальної русифікації українських шкіл у столиці, як нині, у школах періоду мого дитинства не пригадую.

Кот, ну сколько ж можно всякую херню от неизвестных дописувачок сюда тянуть?

Ну я живу в Киеве, ты хрен знает где, она тоже хрен знает откуда приехала. Нет у нас такого. Пусть хоть кто-то подтвердит такие факты, как ты постишь. Но нет такого.

ВСЕ учителя у нас в школе только на мові. И пох, что ты к ним  по-русски.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Re: Мовна диверсія
« Reply #6 : Січня 04, 2016, 07:06:24 19:06 »
Дописувачка з Києва.
Та ж сама херня і в Одесі - школа формально українська, але шкільний персонал поза уроками в школі спілкується із дітьми на йазикє.
If you are going through hell, keep going.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #7 : Січня 04, 2016, 07:33:55 19:33 »
Ідея !!!!

Пропоную створити ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКЕ ВОЛОНТЕРСЬКЕ БАТЬКІВСЬКЕ ТОВАРИСТВО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНОМОВНОСТІ ШКІЛ УКРАЇНИ"

І законодавчо забезпечити його діяльність. Зареєструвати його при Міносвіти, отримувати акредетованим волонтерам (навіть не обов"язково батькам дітей, будь-кому) дозвіл на присутність на уроках і на позашкільних заходах, щоб безпосередньо фіксувати де коли і ким порушується мовне законодавство

Головне - підготовути й затвередити продуману законодавчу базу для діяльності таких волонтерів.
Тільки десь з"являються "фокуси" - відразу заява батьків у волонтерську регіональну організацію і через пару днів приходять два- три волонтери і відфільтровують тих педагогічних нікчем, які засвоївши кислород і водород, не здатні засвоїти кисень і водень.
Головне - щоб волонтери оримали право сидіти на будь-яких уроках і бути присутнім на будь-яких позашкільних заходах.
На одного вчителя чи завуча поступило 2-3 сигнали , і все, ставиться питання про неповну професійну відповідність. Спочатку попередження, потім - на юх.
« Останнє редагування: Січня 04, 2016, 07:37:10 19:37 від Бумеранг »

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #8 : Січня 04, 2016, 07:38:47 19:38 »
Ідея !!!!

Пропоную створити ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКЕ ВОЛОНТИЕРСЬКЕ БАТЬКІВСЬКЕ ТОВАРИСТВО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНОМОВНОСТІ ШКІЛ УКРАЇНИ"

І законодавчо забезпечити його діяльність. Зареєструвати його при Міносвіти, отримувати акредетованим волонтерам (навіть не обов"язково батькам дітей, будь-кому) дозвіл на присутність на уроках і на позашкільних заходах, щоб безпосередньо фіксувати де коли і ким порушується мовне законодавство

Головне - підготовути й затвередити продуману законодавчу базу для діяльності волонтерів.
Тільки десь з"являються "фокуси" - відразу заява батьків у волонтерську регіональну організацію і через пару днів приходять два три волонтери і відфільтровують тих педагогічних нікчем, які засвоївши кислород і водород, не здатні засвоїти кисень і водень
Бум, якщо коротко... - Аби це не було схоже на 95 Квартап... все це треба робити на ДЕРЖАВНОМУ рiвнi.
Бо ШКОЛИ у нас - то, вважай, як ДЕРЖ установа.
Самодiяльнiсть нi кому не потрiбна.
Однак... я за те, щоб у батькiв була таки альтернатива - куди дитина захоче, туди ii направляти.
Нагинати дiтлахiв не припустимо...
Тобто... робити так, як славнозвiсна Фарiон - свого часу...
 :smilie7:

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #9 : Січня 04, 2016, 07:42:37 19:42 »
Ну так я ж про це сказав: не самодіяльність, а дотримуватись мовного режиму на держ. рівні. Волонтери не повинні мати права вмішуватись в безпосередній виховний процес, їх право тільки фіксувати й подавати інфу про реальний мовний режим того чи іншого педагога чи школи.

Публікувати інфу про мовний стан в різних школах, на приклад. реагувати мають депутати, громадськість, безпосередньо впливаючи на Міносвіти і його регіональні підрозділи.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #10 : Січня 04, 2016, 07:46:06 19:46 »
Уяви собі: Хочаб щомісячний звіт волонтерів по щколах Києва із вказанням шкіл, прізвищ педагогів, назви предметів і назви позашкільних заходів ( час і дати). При цьому не маючи права вмішуватись в безпосередній процес. Послухав, записав і пішов.
далі хай інфомація поширюється і стає всім доступною. Далі тиснутимуть депутати і місцеві і регіональні і ВР.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #11 : Січня 04, 2016, 07:46:45 19:46 »
Ну так я ж про це сказав: не самодіяльність, а дотримуватись мовного режиму на держ. рівні. Волонтери не повинні мати права вмішуватись в безпосередній виховний процес, їх право тільки фіксувати й подавати інфу про реальний мовний режим того чи іншого педагога чи школи.
Публікувати інфу про мовний стан в різних школах, на приклад. реагувати мають депутати, громадськість, безпосередньо впливаючи на Міносвіти і його регіональні підрозділи.
:smiley24:
Ще б позбутися суто советской звички зустрiчi Деда Мороза...
Не було у нас Дед Морозов -  це суто советский маразм.
Був Святий Миколай, було Рiздво, Колядки, Хрещення, Маланка...
Дiтям до школи треба вивчати нашу iсторiю та свята, щоб з 1 класу дитина вже була пiдготовлена.
Багато чого треба - не все волонтери втримають.
Як консультанти - нема питань...
Подивимось...
 :smilie7:

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Re: Мовна диверсія
« Reply #12 : Січня 04, 2016, 07:55:34 19:55 »
Дописувачка з Києва.

Еще раз - "Цього року мої діти, які (так склалися життєві обставини) досі навчалися в іншій країні, пішли до однієї зі столичних шкіл". Назвать ее "Она из Киева" странно. "Приехала в Киев" - куда ни шло.

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Re: Мовна диверсія
« Reply #13 : Січня 04, 2016, 07:57:16 19:57 »
один вихід робити те що від нас чекали, пиздити до інвалідності за будь яке слово кацапською.

Не захекаешься? Начинай с Киева, Одессы, Днепра, Запорожья, Николаева...

"пиздити до інвалідності" - иди в АТО, работай. Чего нет?

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовна диверсія
« Reply #14 : Січня 04, 2016, 10:19:34 22:19 »
один вихід робити те що від нас чекали, пиздити до інвалідності за будь яке слово кацапською.

Не захекаешься? Начинай с Киева, Одессы, Днепра, Запорожья, Николаева...

"пиздити до інвалідності" - иди в АТО, работай. Чего нет?
Бухае дядько - кожний день Новий Рiк або Пасха...
 :smilie7:
« Останнє редагування: Січня 05, 2016, 09:11:34 09:11 від Бувалий »

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Re: Мовна диверсія
« Reply #15 : Січня 04, 2016, 10:36:01 22:36 »
один вихід робити те що від нас чекали, пиздити до інвалідності за будь яке слово кацапською.

Не захекаешься? Начинай с Киева, Одессы, Днепра, Запорожья, Николаева...

"пиздити до інвалідності" - иди в АТО, работай. Чего нет?
Бухае дядько - кожний день Навий Рiк або Пасха...
 :smilie7:

Ото да :-)

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Мовна диверсія
« Reply #16 : Січня 04, 2016, 11:32:50 23:32 »
тих хто ляпає язиком про мову на хімію в черкаси.

правило просте: не ляпай довгим язиком, а щось роби.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079
Re: Мовна диверсія
« Reply #17 : Січня 04, 2016, 11:41:38 23:41 »

Бухае дядько - кожний день Навий Рiк або Пасха...
 :smilie7:

 Справжний козак.  :smiley24: А не угрофин-физкультурник как некоторые подражатели Путина.  :gigi:
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби