Автор Тема: Новий закон про освіту  (Прочитано 2781 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Новий закон про освіту
« : Жовтня 13, 2016, 11:40:04 11:40 »
що прийнятий у першому читання містить у собі передові новації.
Детальніше тут http://life.pravda.com.ua/society/2016/10/10/218740/

Але разом з тим вин закладає можливість освіти мовою нацменшин (читай російською) на державному рівні.
Щоб зрозуміти всю глибину проблеми, потрібно прочитати короткий виклад діалогів, які 11 жовтня ц.р. склалися в Міносвіти з активістами на чолі з пані Ларисою Ніцой, які забажали поспілкуватися з творцями цього змосковщення. Він знаходиться у Фейсбуці тут -


Лариса Ніцой
Вчора о 11:40 ·
Після наради в Міністерстві освіти поступово виходжу зі стану «нокдаун». По-маленьку відновлюю здатність розмовляти. Якщо відкинути кола, якими ми ходили з 15.00 до 18.20 навколо двох питань: вчителі-сепаратисти і мова освіти, наша розмова скорочено виглядає так:
- Пане Юрію, як покарати викладачів, які агітували за так звані ДНР-ЛНР, організовували референдум, а тепер і далі працюють у нашій освіті, навчають наших дітей. Їм ще й нагороди влада дає.
- У Міністерства немає ВАЖЕЛІВ впливу. Звертайтеся до СБУ.
- Чому Ви, маючи купу звернень і сигналів про проблему з учителями-сепаратистами, НЕ ЗАКЛАЛИ такі ВАЖЕЛІ в новий Законопроект про освіту, який Ви подали до Верховної Ради? В цьому Законі немає жодного згадування про дану проблему, чому?
Включається здивований міністерський юрист:
- А Ви що, закон читали?
- Ми читаємо все, що Ви пишете і бачимо все, що Ви робите. Чому Ви не заклали в новий закон вирішення даної проблеми?
- Подайте пропозиції, - каже Кононенко, - ми їх перенаправимо Верховній раді.
- Ми то подамо. Але чому це не зробило Міністерство? Скільки разів я чула тут у Міністерстві: «От почекайте, приймемо новий Закон про освіту, і все вирішимо». Ви подали новий закон – і в ньому жодним словом не згадується проблема вчителів-сепаратистів, наче їх не існує. У нас війна, і тема актуальна. Чому в законі про це не йдеться?
Міністерський юрист не витримує.
- Можна я візьму ноутбук і пошукаю?
Юрій Кононенко дозволяє. Юрист приносить ноутбук і починає вивчати проект закону про освіту, який подало Міністерство до Верховної Ради. Ми з активістами здивовано переглядаємося. Чомусь були впевнені, що Закон про освіту писали міністерські юристи. Виявляється, його писав хтось інший. Цікаво, хто?
- У мене наступне питання, - продовжую я. – Як Ви могли пропустити в законі ганебну сьому статтю.
- А що в ній не так? - дивується Кононенко.
- Ви знову всюди, де тільки можна, ввели навчання мовою меншин. Ми не проти меншин і не проти вивчення меншинами своєї мови. Але чому вона всюди? Ви навіть у Вишах ввели викладання мовою меншин. Таке навіть Табачник собі не дозволяв. Як Ви уявляєте таке викладання? Наприклад, у ВУЗі на лікаря вчиться вірменин вірменською, кримський татарин – татарською, угорець – угорською і т.д. Потім ці лікарі кожен своєю мовою розмовлятиме з пацієнтом і ставитиме діагноз? Для цього існує державна мова. Чи Ви за ідіотів нас маєте, які нічого не розуміють? У нас немає навчальної бази для вишів мовами меншин. Насправді цим пунктом Закону Ви нахабно і цинічно впроваджуєте на всіх рівнях російську мову.
- Згідно нашої Конституції, стаття 10, - каже Кононенко, - держава забезпечує меншинам навчання мовою меншин.
- Ви перекручуєте! Цитую Конституцію дослівно стаття 10: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».
В Конституції немає викладання навчального процесу мовами меншин в школах і вишах. В Конституції немає 2 годин української на тиждень, а все інше мовою меншин. В Конституції немає утримання шкіл меншин за кошт держави. В Конституції немає навчання студентів у ВУЗах мовами меншин. Це все Ваше трактування. Це Ви все вигадуєте з однією метою – задавити українську.
- Але ми керуємося Європейськими Хартіями!
- Припиніть нас дурити тими Хартіями, бо і тут Ви все перекручуєте, чи Ви думаєте, що їх читаєте тільки Ви, а ми бичкам хвости крутимо? Хартії придумали в Європі. Ми теж їх ратифікували. Вам не здається дивним, що в самих авторів хартій, у Європі, в школах НЕМАЄ ВИКЛАДАННЯ МОВАМИ меншин, а є ВИВЧЕННЯ МОВИ меншини. Відчуваєте різницю? Чому ми взяли Хартію і не взяли їхню мовну модель у школах меншин? Ви ж знаєте, що в них початкова школа 1-4 класи має викладання мовою меншини та державною мовою, в середній школі 5-9 класи викладання дисциплін мовою меншин зменшується і збільшується викладання предметів державною мовою. В старших класах 10-12 класи – викладання державною мовою. Це робиться з тим, щоб меншини інтегрувалися в суспільство і професійну й вищу освіту могли здобувати державною мовою. А якщо їм мало мови меншин, вони йдуть у платні школи, на платні курси. Поясніть, чому Ви не запроваджуєте їхню модель?
Не підходить Європейська модель, візьміть Канадську. Там дошкілля має мову меншини, у школах меншин викладання предметів здійснюється державною мовою, але кожного дня є два предмети мовою меншини. І така школа, де є всього два уроки мовою меншини у них вважається школою для меншини!!! У ВУЗах - викладання проводиться державною мовою. А якщо комусь мало мови меншини в школі, той за власний кошт вчиться додатково. Чому ви не берете за основу ці випробувані моделі, а вигадуєте погану зі СВОЇХ міркувань?
- Європа нас ще й рамковими конвенціями обмежує.
- Ви знову перекручуєте! І в Хартії, і в Конвенції крім захисту мов меншин ще і йдеться про ІНТЕГРАЦІЮ МЕНШИНИ в суспільство. Чому ви говорите про захист і не говорите про інтеграцію.
- Ми говоримо!
- А РОБИТЕ що? Що робить Міністерство освіти для інтеграції меншин в суспільство? Що робить міністерство з угорськими школами на Закарпатті? Кому, як не Вам відома ця катастрофічна багаторічна !!! проблема. Діти не знають української і не можуть здати ЗНО з української. В результаті приїздили угорці просити за цих дітей. Після закінчення школи в Україні ці діти їдуть отримувати професійну і вищу освіту в Угорщину, бо вони не можуть вчитися українською. Як ці угорські спеціалісти потім працюватимуть в Україні? Чи вони не працюватимуть тут? Чому тоді ми, українці, утримуємо зі свого бюджету школи для Угорщини і навчаємо за свій кошт дітей для Угорщини? Більше того, не знаю, чи Ви розумієте, що саме Ви, міністерство освіти, закладаєте підвалини для майбутньої проблеми (конфлікту) на Закарпатті, як на Сході. Угорці прийдуть захищати угорську меншину в Україні. І такі прецеденти вже є.
- Та припиніть, угорці дуже доброзичливо до нас ставляться, - усміхається Юрій Кононенко.
- Це Ви припиніть! Ми вже мали доброзичливих сусідів на сході. Після нашої розмови я починаю впевнюватися, що ви не по нерозумінню, Ви свідомо закладаєте нам у майбутньому конфлікт на Закарпатті. Може це будуть не танки, але конфлікт буде. Що Ви, міністерство, робить для інтегрування угорської меншини в українське суспільство? У них там немає українського телебачення? Ми вже мали проблеми з українським телебаченням на сході. Що ви зробили, куди зверталися, кому писали-наголошували, що це майбутня проблема і її треба вирішити зараз? У них не вистачає вчителів української? Ми вже мали таку саму проблему на сході. Що Ви зробили, як заохотили, що впровадили, щоб такі вчителі туди поїхали?
- Ми взяли курс на двомовну, білінгвальну освіту.
- Щоооо?! Як це?! Це такий жарт?! Так от що відбувається! От для чого в Законі про освіту, в цілому непоганому законі з новаторськими підходами, дорослою та інклюзивною освітою, ганебна сьома стаття про мову. Це підготовочка до двомовної освіти?! Спочатку в окремих регіонах, а тоді щоб розповзлося по всій Україні?!
ТУДУМ. НОКДАУН.
« Останнє редагування: Жовтня 13, 2016, 12:16:40 12:16 від optimist »

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8118
  • Стать: Чоловіча
Re: Новий закон про освіту
« Reply #1 : Жовтня 13, 2016, 12:05:05 12:05 »

А ТЕПЕР ПОЦІЛУЙТЕ ПЕТЮ В СРАКУ

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Re: Новий закон про освіту
« Reply #2 : Жовтня 13, 2016, 12:17:18 12:17 »

А ТЕПЕР ПОЦІЛУЙТЕ ПЕТЮ В СРАКУ

Дурень? Петця тут до чого?

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8118
  • Стать: Чоловіча
Re: Новий закон про освіту
« Reply #3 : Жовтня 13, 2016, 03:10:49 15:10 »

А ТЕПЕР ПОЦІЛУЙТЕ ПЕТЮ В СРАКУ

Дурень? Петця тут до чого?

До всього

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Re: Новий закон про освіту
« Reply #4 : Жовтня 13, 2016, 03:31:28 15:31 »
Цитувати
Петця тут до чого?

Петця в цій країні вже давно ніколи - нідочого.
Правда, коли обміняють пару наших полонених, то
завжди виявляється що це його велика заслуга.

А по темі....
Пригадуєте цю мантру "...треба час, підросте НОВЕ покоління
україномовних украінців" -?

З теперішніми тенденціями не підросте, на жаль.
Цей закон про Освіту в купі з іншими діями влади,
особливо, ветування парашенком відміни
Закону про Мови авторства Калєснічєнка-Ківалова роблять і таки зроблять
свою чорну справу.
Головне,  не заважайте їм, нехай працюють. :smiley23:

Громада може багато зробити своїми руками але в цій
ситуації без важкої техніки -проукраїнських Законів на Захист Мови -
не обійтись.


Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #5 : Жовтня 13, 2016, 03:33:34 15:33 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Re: Новий закон про освіту
« Reply #6 : Жовтня 13, 2016, 04:03:20 16:03 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Ви нічого не плутаєте? На УП стаття про переваги реформи освіти ( а вони є)
На фейсбуці а теперер вже і на інших ресурсах про утиски української в законі.


Із біографії: Юрій Кононенко. Майже все життя жив і працював у Москві. Зокрема – керував піонерськими і комсомольськими організаціями. Також працював у Дмитра Табачника відповідальним за мовну політику. В Табачника. За мовну, так. Потім став консультантом у Лілії Гриневич. Зараз директор департаменту в МОН.

Цитую майстра: "Ми взяли курс на двомовну, білінгвальну освіту". Цитата не від часів Табачника, а від позавчора, 11 жовтня. З розмови з Ларисою Ніцой.

Читайте також: Вчителі-сепаратисти і мова освіти: як українцям нав'язують російськомовне навчання

Ліліє Гриневич, у мене кілька питань до Вас.

Чому саме людина з Росії і з-під Табачника – стала Вашим консультантом і працює в МОН під Вашим керівництвом? Невже в Україні зовсім немає фахівців, які хоч би трохи зрівнялись із цим незамінним російським кадром?
Як сприймати слова Кононенка? І як сприймати, наприклад, Статтю 7, пункт 4 нового закону, який стверджує: "Заклади освіти можуть здійснювати навчальний процес мовою національної меншини"?

Читайте також: 12 років школи і три бакалаврату: що змінить новий закон "Про освіту"

Як це – можуть? А державна мова? А державна політика?

Ви справді взяли курс на двомовну освіту? Та тільки чи двомовну?.. Ви не знаєте, як скінчила Білорусь узявши курс на двомовну освіту? Розбудовуєте такий собі перекручень білоруського варіанту в нас? Вирішено офіційно не називати російську державною, але зробити її такою де-факто? Я не розумію, це просто підривна робота кононенків чи це загальнодержавна лінія влади? Чи це, може, наївна надія на те, що асимільоване українство раптом різко самоусвідомиться в мить і самотужки здолає агресивного щедро профінансованого "брата"?

А тим часом у Білорусі відсоток білоруської мови у вишах досяг 0,2%... А спілкуються нею 3,9%.... Це кінець нації. Смерть. Країна без історії. Переможена. Асимільована. Це сталось після того, як із 1995-го офіційно державною зробили російську (поруч із білоруською –UAInfo). А на практиці це означало що, "заклади освіти можуть здійснювати навчальний процес мовою національної меншини" . Ну, тобто без пафосу про державні мови, але Ваш, пані Ліліє, сьогоднішній варіант...

Те, що не міг зробити совок, – зробив Лукашенко за 10 років.

Я не можу повірити в те, що все це відбувається під Вашим керівництвом. Дайте, будь ласка відповідь, як це все розуміти?

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Re: Новий закон про освіту
« Reply #7 : Жовтня 13, 2016, 04:06:20 16:06 »

А ТЕПЕР ПОЦІЛУЙТЕ ПЕТЮ В СРАКУ

Дурень? Петця тут до чого?

До всього

От коли Петро підпише закон де буде прописана державна освіта російською тоді і скаженій
Наразі іде обговорення закону після першого читання

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #8 : Жовтня 13, 2016, 04:10:38 16:10 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Ну с дополнение к целиком справедливым вопросам таки надо добавить что Юрій Кононенко пидарас с большой буквы и всю ту лабуду про "билингвистычну освиту" (кстати что это за херня мировой науке не известно) из закона надо выкорчевать категорически и в полном объеме

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Re: Новий закон про освіту
« Reply #9 : Жовтня 13, 2016, 04:29:14 16:29 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Лариса Ніцой опублікувала всі ці розмови на своїй сторінці в ФБ звідки текст "перетягли"
на ФУП.
Ти це називаєш "автори співпрацюють з УП?" ?  :smilie10:

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #10 : Жовтня 13, 2016, 04:41:20 16:41 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Лариса Ніцой опублікувала всі ці розмови на своїй сторінці в ФБ звідки текст "перетягли"
на ФУП.
Ти це називаєш "автори співпрацюють з УП?" ?  :smilie10:

Не на ФУП, стаття на УП
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #11 : Жовтня 13, 2016, 04:57:22 16:57 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Ну с дополнение к целиком справедливым вопросам таки надо добавить что Юрій Кононенко пидарас с большой буквы и всю ту лабуду про "билингвистычну освиту" (кстати что это за херня мировой науке не известно) из закона надо выкорчевать категорически и в полном объеме

Чому Юрій Кононенко нехороша людина?
Звідки у вас інфа?
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline BlackCat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6402
Re: Новий закон про освіту
« Reply #12 : Жовтня 13, 2016, 05:27:24 17:27 »
- Ми взяли курс на двомовну, білінгвальну освіту.

Знаєте, що найбільше засмучує?
Нацменшин в Україні багато, але освіта чомусь тільки двомовна! Тобто цього чинушу гребуть лише проблеми кацапів, а вірмени, поляки, румуни виходить не мають право на освіту своєю мовою в Україні.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Re: Новий закон про освіту
« Reply #13 : Жовтня 13, 2016, 05:30:21 17:30 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Лариса Ніцой опублікувала всі ці розмови на своїй сторінці в ФБ звідки текст "перетягли"
на ФУП.
Ти це називаєш "автори співпрацюють з УП?" ?  :smilie10:

Не на ФУП, стаття на УП
Тут люди обговорюють інформацію з ФБ Лариси Ніцой про її спілкування з чиновниками Міністерства Освіти.
Ти хочеш сюди квартиру Лєщєнка притягти?
А по суті інформації , про новий закон в тебе ніяких думок не виникло?

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #14 : Жовтня 13, 2016, 06:01:32 18:01 »
Цитувати
Тут люди обговорюють інформацію з ФБ Лариси Ніцой про її спілкування з чиновниками Міністерства Освіти.
Ти хочеш сюди квартиру Лєщєнка притягти?
А по суті інформації , про новий закон в тебе ніяких думок не виникло?

У мене на руках немає інформації тобто суті.
Я лише бачу інтерпретацію.
Якщо б автори допису поважали читачів, то напевно б виклали текст проекту.
Якщо вони не поважають читачів, чого я повинен їх поважати.

Тим більше вони не можуть коротко, чітко та внятно сформулювати свою думку, я бачу переказ однієї людини розмови з іншою ось і все.
« Останнє редагування: Жовтня 13, 2016, 06:05:22 18:05 від bugaga »
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Re: Новий закон про освіту
« Reply #15 : Жовтня 13, 2016, 06:59:34 18:59 »
Цитувати
Тут люди обговорюють інформацію з ФБ Лариси Ніцой про її спілкування з чиновниками Міністерства Освіти.
Ти хочеш сюди квартиру Лєщєнка притягти?
А по суті інформації , про новий закон в тебе ніяких думок не виникло?

У мене на руках немає інформації тобто суті.
Я лише бачу інтерпретацію.
Якщо б автори допису поважали читачів, то напевно б виклали текст проекту.
Якщо вони не поважають читачів, чого я повинен їх поважати.

Тим більше вони не можуть коротко, чітко та внятно сформулювати свою думку, я бачу переказ однієї людини розмови з іншою ось і все.

 Агов!
Немає на руках інформації? :smilie5:
А ти хотів її мати?
Яка таємниця!
Закон вже прийнятий! Читай сайт ВР а не статтю в УП (МП), в якій
жодним словом не омовлене питання двоязичія освіти.
Стаття на сайті УП (МП) фактично схвалює прийняття цього закону.

Обурені небайдужі українці які ЧИТАЮТЬ всі букви в довгих текстах
Законів, добилися зустрічі  в МінОсвіти
для роз'яснення деяких питань цього нового закону.
Лариса Ніцой яка розмовляла з цими чиновниками, виклала ці роз'яснення на свій ФБ.
Інтернет ВИБУХНУВ !
Такому закону навіть табачник міг би позавидувати!

РУСИФІКАЦІЯ закладається в систему освіти.

Все йде по плану Рошена - "Єдіная страна - Єдина країна"
« Останнє редагування: Жовтня 13, 2016, 07:06:58 19:06 від polelis »

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #16 : Жовтня 13, 2016, 07:14:07 19:14 »
окей з першого допису в темі було не зрозуміло хто на ком стояв.
тим більше що посилання не працює

З нового закону

1.   Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Re: Новий закон про освіту
« Reply #17 : Жовтня 13, 2016, 07:46:04 19:46 »
окей з першого допису в темі було не зрозуміло хто на ком стояв.
тим більше що посилання не працює

З нового закону

1.   Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.
Властивості законів такі, що треба читати всі "букви" :smilie3: а їх там багато!
Потім все це звірити з питаннями активістів і відповідями чиновників:
і тоді все стане зрозумілим.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #18 : Жовтня 13, 2016, 07:49:41 19:49 »
окей з першого допису в темі було не зрозуміло хто на ком стояв.
тим більше що посилання не працює

З нового закону

1.   Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.
Властивості законів такі, що треба читати всі "букви" :smilie3: а їх там багато!
Потім все це звірити з питаннями активістів і відповідями чиновників:
і тоді все стане зрозумілим.

Что там долго проверять, вот например прямая ссылка

Цитувати
- У мене наступне питання, - продовжую я. – Як Ви могли пропустити в законі ганебну сьому статтю.
- А що в ній не так? - дивується Кононенко.
- Ви знову всюди, де тільки можна, ввели навчання мовою меншин. Ми не проти меншин і не проти вивчення меншинами своєї мови. Але чому вона всюди? Ви навіть у Вишах ввели викладання мовою меншин.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Новий закон про освіту
« Reply #19 : Жовтня 13, 2016, 09:20:13 21:20 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Ну с дополнение к целиком справедливым вопросам таки надо добавить что Юрій Кононенко пидарас с большой буквы и всю ту лабуду про "билингвистычну освиту" (кстати что это за херня мировой науке не известно) из закона надо выкорчевать категорически и в полном объеме

Чому Юрій Кононенко нехороша людина?
Звідки у вас інфа?

Дурне запитання. Патамушта

Цитувати
Ми взяли курс на двомовну, білінгвальну освіту.

Ще дурніша репліка:

От коли Петро підпише закон де буде прописана державна освіта російською тоді і скаженій
Наразі іде обговорення закону після першого читання

Закон ПРИЙНЯЛИ у першому читанні, тепер можливі тільки правки, причому проти вилучення "двомовних" місць стануть рогом гопоблочники, їх партнери з БиПиПи і вся підмосковська срань, якої у ВР не менше половини.


Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Новий закон про освіту
« Reply #20 : Жовтня 13, 2016, 09:23:46 21:23 »
Питання: чи може МОН відкликати проект?

Правда, навряд чи захоче львівшька завучка його відкликати. Бабери при владі не люблять визнавати помилок.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #21 : Жовтня 13, 2016, 09:24:57 21:24 »
У мене питання чому це опубліковано на УП?

Чому автори статті співпрацюють з УП?

Чому УП раптом вирішило підняти це питання? Ублюдків з редакції УП  зацікавила доля українскьої освіти?

Ну с дополнение к целиком справедливым вопросам таки надо добавить что Юрій Кононенко пидарас с большой буквы и всю ту лабуду про "билингвистычну освиту" (кстати что это за херня мировой науке не известно) из закона надо выкорчевать категорически и в полном объеме

Чому Юрій Кононенко нехороша людина?
Звідки у вас інфа?

От него. Он сам сказал про курс на двухязычное образование
Даже! Если! Под вторым языком в ВУЗах имеется ввиду английский (в чем имеются черезвычайно глубокие сомнения) это всеравно плохо

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19238
Re: Новий закон про освіту
« Reply #22 : Жовтня 13, 2016, 09:33:28 21:33 »
окей з першого допису в темі було не зрозуміло хто на ком стояв.
тим більше що посилання не працює

З нового закону

1.   Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.

Ну ось ж вона, хуйня, "ва пєрвих строкАх".

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #23 : Жовтня 13, 2016, 09:38:32 21:38 »
Вообщето, так , для ясности.
Я против нормирования языка обучение в высшей школе. ПРи специальзации там могут возникать при этом разнообразные колизии.
Но. Госзаказ в ВУЗы должен поступать исключительно на студентов обучающихся на государственном языке
ПОэтому если Венгрия остро желает иметь в Украине ВУЗс преподаванием на венгерском, ноу проблем, пусть оплачивает там учебу студентов сама.
Ну а про среднее там в топике все нормально написано

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Новий закон про освіту
« Reply #24 : Жовтня 13, 2016, 09:39:16 21:39 »
окей з першого допису в темі було не зрозуміло хто на ком стояв.
тим більше що посилання не працює

З нового закону

1.   Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.

Ну ось ж вона, хуйня, "ва пєрвих строкАх".

Шизофренія. То освітній процес - однією мовою, а навчання - іншою?

Курва, а папуасам теж мусимо забезпечити право?

Мені ця міністриця зразу не сподобалась. Погано, коли людина стає вище від свого природного рівня - тоді повз неї "раздолье" для всякої швалі.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Новий закон про освіту
« Reply #25 : Жовтня 13, 2016, 09:41:23 21:41 »
Вообщето, так , для ясности.
Я против нормирования языка обучение в высшей школе. ПРи специальзации там могут возникать при этом разнообразные колизии.
Но. Госзаказ в ВУЗы должен поступать исключительно на студентов обучающихся на государственном языке
ПОэтому если Венгрия остро желает иметь в Украине ВУЗс преподаванием на венгерском, ноу проблем, пусть оплачивает там учебу студентов сама.
Ну а про среднее там в топике все нормально написано

А я ПРОТИ можливості мадярам, полякам і румунам оплачувати освіту їх мовами в українських закладах. Враховуючи різницю у матеріальних можливостях, це рівносильне капітуляції.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #26 : Жовтня 13, 2016, 09:50:00 21:50 »
Вообщето, так , для ясности.
Я против нормирования языка обучение в высшей школе. ПРи специальзации там могут возникать при этом разнообразные колизии.
Но. Госзаказ в ВУЗы должен поступать исключительно на студентов обучающихся на государственном языке
ПОэтому если Венгрия остро желает иметь в Украине ВУЗс преподаванием на венгерском, ноу проблем, пусть оплачивает там учебу студентов сама.
Ну а про среднее там в топике все нормально написано

А я ПРОТИ можливості мадярам, полякам і румунам оплачувати освіту їх мовами в українських закладах. Враховуючи різницю у матеріальних можливостях, це рівносильне капітуляції.

Ну такая опасность существут, только я думаю что как раз в плане возможности у Украины возможности больше чем у Румын и пр. Воровать только меньше надо. Помнится что в 90х говорили что у Украины нет возможности платить учителям в школах, как только медведчуковскую мафию отстранили от баблопотоков так сразу и возможность появилась.
Кроме того если принимать возможность "утечки кадров" при этом то она и так будет происходить бо
1 - никто не запретит людям ехать за кордон получать образование, в ту Польшу, провентилируй вопрос сколько там уже сейчас студентов
2 - никто не может запретить создать частное заведение с преподаванием на иностранном языке, да, можно не признавать его диплом, но кого это будет волновать вне Украины
3 - образование в Румынии, Венгрии, Польше и пр. привлекательно даже при равном с нашим уровне по банальной причине - оно в итоге дает больше шансов устроится на работу в ЕС

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Новий закон про освіту
« Reply #27 : Жовтня 13, 2016, 10:13:05 22:13 »
Цитувати
А я ПРОТИ можливості мадярам, полякам і румунам оплачувати освіту їх мовами в українських закладах. Враховуючи різницю у матеріальних можливостях, це рівносильне капітуляції.

Ну такая опасность существут, только я думаю что как раз в плане возможности у Украины возможности больше чем у Румын и пр. Воровать только меньше надо.
Фігвам. Поляки чи мадяри легко перекуплять кращих викладачів і під дахом українських ВНЗ легко декласують україномовну освіту. Наші викладачі і до них їздять працювати, але це напряг, а якщо не треба буде нікуди їхати, то за щастя перейдуть і мову вивчать. Угорську, може, й ні, але польську - легко. Зрештою, своїх пришлють.

Цитувати
Помнится что в 90х говорили что у Украины нет возможности платить учителям в школах, как только медведчуковскую мафию отстранили от баблопотоков так сразу и возможность появилась.
Пакращити то можна, але конкурувати - ні.

Цитувати
Кроме того если принимать возможность "утечки кадров" при этом то она и так будет происходить бо
Утєчка в даному випадку - другорядне, головне - втрата одного з нечисленних реальних важелів українізації.

Цитувати
1 - никто не запретит людям ехать за кордон получать образование, в ту Польшу, провентилируй вопрос сколько там уже сейчас студентов
Мені не треба вентилювати, я це зсередини знаю.

Цитувати
2 - никто не может запретить создать частное заведение с преподаванием на иностранном языке, да, можно не признавать его диплом, но кого это будет волновать вне Украины
А так визнаватиметься і в Україні. Висновок - без держмови можна чудово жити. Нам того треба?

Цитувати
3 - образование в Румынии, Венгрии, Польше и пр. привлекательно даже при равном с нашим уровне по банальной причине - оно в итоге дает больше шансов устроится на работу в ЕС
ДУЖЕ зменшує цю привабливість необхідність оплачувати життя там. А ми хочемо власними руками прибрати нашу перевагу.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27057
Re: Новий закон про освіту
« Reply #28 : Жовтня 13, 2016, 10:16:43 22:16 »
Ну хз, может ты и прав.
Неохота в это дело глубоко влазить как не специалисту в данном вопросе

Цитувати
А я ПРОТИ можливості мадярам, полякам і румунам оплачувати освіту їх мовами в українських закладах. Враховуючи різницю у матеріальних можливостях, це рівносильне капітуляції.

Ну такая опасность существут, только я думаю что как раз в плане возможности у Украины возможности больше чем у Румын и пр. Воровать только меньше надо.
Фігвам. Поляки чи мадяри легко перекуплять кращих викладачів і під дахом українських ВНЗ легко декласують україномовну освіту. Наші викладачі і до них їздять працювати, але це напряг, а якщо не треба буде нікуди їхати, то за щастя перейдуть і мову вивчать. Угорську, може, й ні, але польську - легко. Зрештою, своїх пришлють.

Цитувати
Помнится что в 90х говорили что у Украины нет возможности платить учителям в школах, как только медведчуковскую мафию отстранили от баблопотоков так сразу и возможность появилась.
Пакращити то можна, але конкурувати - ні.

Цитувати
Кроме того если принимать возможность "утечки кадров" при этом то она и так будет происходить бо
Утєчка в даному випадку - другорядне, головне - втрата одного з нечисленних реальних важелів українізації.

Цитувати
1 - никто не запретит людям ехать за кордон получать образование, в ту Польшу, провентилируй вопрос сколько там уже сейчас студентов
Мені не треба вентилювати, я це зсередини знаю.

Цитувати
2 - никто не может запретить создать частное заведение с преподаванием на иностранном языке, да, можно не признавать его диплом, но кого это будет волновать вне Украины
А так визнаватиметься і в Україні. Висновок - без держмови можна чудово жити. Нам того треба?

Цитувати
3 - образование в Румынии, Венгрии, Польше и пр. привлекательно даже при равном с нашим уровне по банальной причине - оно в итоге дает больше шансов устроится на работу в ЕС
ДУЖЕ зменшує цю привабливість необхідність оплачувати життя там. А ми хочемо власними руками прибрати нашу перевагу.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Новий закон про освіту
« Reply #29 : Жовтня 14, 2016, 01:21:46 01:21 »
Цитувати
Все йде по плану Рошена - "Єдіная страна - Єдина країна"
Для мене така фраза це маркер. Таку людину я не можу сприймати серйозно.

Цитувати
Інтернет ВИБУХНУВ !

Ця вся історія має дуже багато ознак інформ. спецоперації
Особливо в контексті інших вкидів останнім часом. Наприклад про одеського бідосю.
Ще там хтось запитував кого йому треба вбити щоб зупинити русифікацію
І т.д. і т.п.



ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч