Автор Тема: Андрій Любка: Бідні бо ледачі? (Чи панство згодне із подібним поглядом?)  (Прочитано 2662 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46764
  • Never give in!
Існує такий міф, що українці дуже працьовиті. Трудящий, так би мовити, народ. Ані ВВП, ані рівень добробуту цю патріотичну казочку не підтверджують, та це не заважає нам і надалі самих себе обманювати.
 
Якби ж лише політики з різноманітних екранів і майданчиків розхвалювали українців! Ні, всілякі «Українські прориви» й маячня про азійських тигрів не народжуються десь там, нагорі – вони виникають знизу. У маршрутках, у черзі, за великоднім столом. Мовляв, ми багатюща країна – така земля, такі ресурси! – але живемо погано. І народ у нас працьовитий, таких у Європі більше нема, але свою країну побудувати нам важкувато. То нас ті обкрадають, то інші снують проти нас змови, а ще треті нападають відкрито, йдуть проти нас війною, щоб зупинити перед неймовірним ривком. Проблема завжди зовні, не в нас. А якби не та зовнішня проблема, то ми б уже зажили.
 
Третина країни – економісти й юристи, а якраз із законністю й розвитком господарки у нас найбільші проблеми. Зв’язку між цим не помічаєте? Адже йдеться не так про роботу, як про її якість. І про відомий ще зі школи ккд – коефіцієнт корисної дії. Бо можна працювати багато, навіть цілодобово, а хосен з того – жодний.
 
Заводи, фабрики й цехи на Закарпатті вже почали довозити на роботу людей із віддалених гірських сіл. Вакансій – безліч, але мало хто хоче працювати. Чимало людей – і серед них найбільш кваліфіковані – виїхали працювати на заробітки. Ті, що залишилися, байдикують, стоять на обліку в центрах зайнятості, живуть за надіслані заробітчанином з-за кордону гроші і так далі. А за «таку малу зарплату», що її пропонують підприємства, навіть пальцем об палець не готові вдарити. Всі скаржаться на малі зарплати, але ніхто чесно не оцінює власної кваліфікованості.
 
Бо ж що б там не говорили, а робота в Україні є, тож охочий заробити може і дістати нормальні гроші, і кар’єру збудувати. Біда в тім, що мало охочих. Є в мого друга Василя в Чернівцях невеличка кав’ярня. Якось їздили ми з Василем місяць машиною по Україні, і я помітив, що він часто дивиться якісь трансляції в телефоні. Виявилося, що в кав’ярні у нього встановлено відеокамери. Параноїк, подумав я спочатку. Але виявилося, що камера мусить бути – і не лише проти крадіжок, а проти ліні. Камеру встановлено над мийкою, в якій громадиться брудний посуд. Без камери його б не спішили мити. Та все одно після повернення Василь із жалем запримітив, що частина постійних клієнтів уже до нього не ходять. Причина? Замість 8 грамів кави бариста засипав 5, і виходила бурда. Зате на кожних двох кавах він заробляв собі на третю, щоб продати обіч каси. Кльовий винахід, бізнес-підхід!
 
І це при тому, що Василь усім розповідає: має забагато праці, тож шукає адміністратора, який би тою кав’ярнею керував. Повністю: набирав персонал, здійснював закупки, стежив за сервісом, лічив виручку і теде. Тобто потенційно будь-хто з офіціантів міг би зробити стрімку кар’єру – і стати керівником закладу. Але ніхто не зробив – бо для цього потрібна старанність, чесність, нелипкі руки, пунктуальність, працьовитість. Нема таких.
 
Є лише охочі швидко заробити, хай навіть обманним шляхом. Минулого тижня мав я гостів з Польщі – і одна з них зайшла в центрі Ужгорода у перукарню. За те, що називається «укладкою», заплатила 300 гривень. А реальна ціна – 70-100. Чому її надурили? Бо іноземка. Раніше я думав, що так лише таксисти поводяться, але виявилося, що тренд масовий.
 
Знайти в місті майстра для ремонту помешкання – майже нереально. Черги! Якщо непитущий, та ще й не дере втридорога, то записуватися треба за кілька місяців. Є й інші «майстри», але вони крастимуть матеріали, виходитимуть на безкінечні перекури і розпиватимуть алкоголь. Працьовиті, нічого не скажеш.
 
Минулого тижня на Z був цікавий матеріал про «какономіку» ‒ коли люди погоджуються на низькоякісний обмін. Ви погано відремонтуєте мені кімнату, але за ті гроші, які я вам плачу, кращого й не варто очікувати. Зарплатня маленька, але на роботі можете сидіти за комп’ютером і грати в танки. Маршрутка дешева, але в ній немає кондиціонера, а колеса час від часу просто відпадають.
 
Гійом Левассер де Боплан писав в «Описі України» (1660) про лінощі тутешнього люду: «Не знаю також серед християнських народів тих, хто б так мало дбав про завтрашній день. (…) Вони беруться до роботи лише тоді, коли притискає їх біда чи не мають за що купити найнеобхідніше. Тож краще підуть позичити все, що їм треба, у своїх сусідів турків, аніж докладуть зусиль це здобути. З них досить, коли мають що з’їсти й випити». Чи щось змінилося? Хіба сусіди, в яких зичимо.
 
Так і живемо: є охочі заробити, нема бажаючих працювати.
https://zbruc.eu/node/69367
If you are going through hell, keep going.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Типовий набір штампів у поганих керівників:
1. Просто народ - бидло
2. Ледащі, працювати не хочуть
3. Все "із под палкі"
4. Треба весь час доглядати (варіанти: бити, тримати в кайданах, ставити наглядача, камери для спостереження).
5. Ворують.

А насправді керівник просто не вміє керувати - не здатен організувати таку систему, де були б механізми які б мінімізували все вище означене.

В пострадянській управлінській касті таких дуже багато - тих хто не бачить свого невміння керувати.
І все це може закінчитися великою катастрофою яка зачепить багато кого, тому що ці люди не здатні бачити свої помилки і будуть до останнього винити всіх навкруги і чіплятись за своє зручне бачення.
Тобто буде або повільне гниття, або неминуча криза, яка очистить все (розоряться).
« Останнє редагування: Серпня 10, 2017, 07:18:57 19:18 від Декодер »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Але головне, як мені здається, це те що я згадував у сусідній гілці - всім цім "керівникам" за правилами їх усталеної гри чомусь потрібно "щось ще" окрім "просто бізнес", і це "щось ще" завжди включає в собі обов'язкове менторство і приниження. Тому і не хочуть працювати.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9436
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Що він про себе думає, оцей пан Андрій Любка? Ще занадто молодий та шморкливий, щоби судити про інших, або про щось взагалі.
По-перше, українці, не дивлячись ні на що, зовсім не бідні.
По-друге, прислів"я, яке він використав для заголовку звучить інакше,  так що нехай подумає над його уявною проблемою в іншому плані.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Що він про себе думає, оцей пан Андрій Любка? Ще занадто молодий та шморкливий, щоби судити про інших, або про щось взагалі.
По-перше, українці, не дивлячись ні на що, зовсім не бідні.
По-друге, прислів"я, яке він використав для заголовку звучить інакше,  так що нехай подумає над його уявною проблемою в іншому плані.

Так в тому то і диво, що молодь (молоді керівники) дуже швидко підхоплює старі правила гри і починає повторювати ті самі мантри.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27028
Глупость
Весь вопрос в организации труда в частности и в организации всей экономической системы вцелом

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Глупость
Весь вопрос в организации труда в частности и в организации всей экономической системы вцелом
Мені здається, що не все так просто. Нажаль середній рівень моральності та законослухняності в нас не дуже високий  :weep: Того баристу, який в каву в 2 рази кави менше кладе, таким виховали батьки, які обважували покупців торгуючи мнясивом, та діди, які вночі картоплю крали з колгоспного поля. З тою лише різницею, що дід в молодості був чесний та роботящий, а красти мусив, щоб з голоду не померти, бо комуністи голодомором нову націю створювали.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Одна з причин дешева комуналка, коли різницю реальною ціною та оплачуваною, оплачували у непрямий спосіб

Друге до сраки працелюбство, якщо багато людей
Займається сільским господарством технологіями середньовічча
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27028
Глупость
Весь вопрос в организации труда в частности и в организации всей экономической системы вцелом
Мені здається, що не все так просто. Нажаль середній рівень моральності та законослухняності в нас не дуже високий  :weep: Того баристу, який в каву в 2 рази кави менше кладе, таким виховали батьки, які обважували покупців торгуючи мнясивом, та діди, які вночі картоплю крали з колгоспного поля. З тою лише різницею, що дід в молодості був чесний та роботящий, а красти мусив, щоб з голоду не померти, бо комуністи голодомором нову націю створювали.

Знаешь, не важно какие элементы составляют систему
Важно какие элементы в этой системе накапливаются в процессе ее функционирования

Вот у нас и есть проблема - создать систему в которой честные и трудолюбивые люди будут "выносится наверх"

Это наша ЕДИНСТВЕННАЯ проблема.

Потому как сейчас у нас господствуют ктопопало по праву первородства

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412


У лівій  руці Любка мабуть знаряддя праці  ...  ну і взагалі вигляд стомлений  :gigi:

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
 Надо ж какой скотинка. И в голову людям не приходит что экономика Украины сдерживается искусственно, такими странами как РФ, Германия, Франция... Или вы думаете зря они вам жидов в правители понагнали? Да войной выматывают. Люди везде одинаковые и экономика запускается очень легко, даже примитивными методами типа инфляции местной валюты. Хуй остановишь.

Offline BlackCat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6402
Ви погано відремонтуєте мені кімнату, але за ті гроші, які я вам плачу, кращого й не варто очікувати. Зарплатня маленька, але на роботі можете сидіти за комп’ютером і грати в танки. Маршрутка дешева, але в ній немає кондиціонера, а колеса час від часу просто відпадають.

Майстри-криворучки існують, тому що на ринку послуг з ремонту повний безлад.
Гра на роботі в танки при малій зарплаті - це неефективна робота підприємства в загалому. Наприклад якась бюджетна організація, де керівництву пофігу, бо зарплату платять не зі своєї кишені.
Транспорт (маршрутки) це взагалі окрема тема. Нормальний автобус коштує дорого, навіть якщо ви його купите і встановите тариф в 2 рази дорожчий звичайного, вас не пустять на маршрут, бо ринок вже поділений.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Коли Гройсман підняв мінімалку було цікаво - хто яким шляхом піде.
Почне аналізувати власні помилки, чи почне тиснути, і закручувати гайки.
Через деякий час пішло повальне встановлення камер в офісах...

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19233
Люди везде одинаковые и экономика запускается очень легко, даже примитивными методами типа инфляции местной валюты. Хуй остановишь.

 Ога, то ми бачимо як Зімбабве розквітло, любо-дорого подивитися.....

PS. Як кажуть у вас "закусивать надо"(с)

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Глупость
Весь вопрос в организации труда в частности и в организации всей экономической системы вцелом
Мені здається, що не все так просто. Нажаль середній рівень моральності та законослухняності в нас не дуже високий  :weep: Того баристу, який в каву в 2 рази кави менше кладе, таким виховали батьки, які обважували покупців торгуючи мнясивом, та діди, які вночі картоплю крали з колгоспного поля. З тою лише різницею, що дід в молодості був чесний та роботящий, а красти мусив, щоб з голоду не померти, бо комуністи голодомором нову націю створювали.

Знаешь, не важно какие элементы составляют систему
Важно какие элементы в этой системе накапливаются в процессе ее функционирования

Вот у нас и есть проблема - создать систему в которой честные и трудолюбивые люди будут "выносится наверх"

Это наша ЕДИНСТВЕННАЯ проблема.

Потому как сейчас у нас господствуют ктопопало по праву первородства
Ти безумовно маєш рацію, проте зауважу, що цю проблему ще ніде в світі не вирішено остаточно.

На жаль в нас абсолютно протилежна тенденція має місце - чесні та активні масово виїзджають за кордон.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27028
Глупость
Весь вопрос в организации труда в частности и в организации всей экономической системы вцелом
Мені здається, що не все так просто. Нажаль середній рівень моральності та законослухняності в нас не дуже високий  :weep: Того баристу, який в каву в 2 рази кави менше кладе, таким виховали батьки, які обважували покупців торгуючи мнясивом, та діди, які вночі картоплю крали з колгоспного поля. З тою лише різницею, що дід в молодості був чесний та роботящий, а красти мусив, щоб з голоду не померти, бо комуністи голодомором нову націю створювали.

Знаешь, не важно какие элементы составляют систему
Важно какие элементы в этой системе накапливаются в процессе ее функционирования

Вот у нас и есть проблема - создать систему в которой честные и трудолюбивые люди будут "выносится наверх"

Это наша ЕДИНСТВЕННАЯ проблема.

Потому как сейчас у нас господствуют ктопопало по праву первородства
Ти безумовно маєш рацію, проте зауважу, що цю проблему ще ніде в світі не вирішено остаточно.

На жаль в нас абсолютно протилежна тенденція має місце - чесні та активні масово виїзджають за кордон.


Ну так это одна из причин по которой они уезжают

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
Люди везде одинаковые и экономика запускается очень легко, даже примитивными методами типа инфляции местной валюты. Хуй остановишь.

 Ога, то ми бачимо як Зімбабве розквітло, любо-дорого подивитися.....

PS. Як кажуть у вас "закусивать надо"(с)
Ну и? Какой из этого вывод? Что Зимбабве самое демократическое гос-во, с отсутствием мафиозных кланов в правительстве, с отсутствием вооруженных группировок и всё одно с низким уровнем жизни?

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Проблема есть.
Обман сограждан присутствует в нашей украинской морали.
Тяжёлое наследие многовекового выживания украинцев.


Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
Проблема есть.
Обман сограждан присутствует в нашей украинской морали
Тяжёлое наследие многовекового выживания украинцев.
Не мелите ерунды, нету такой морали у украинцев, и ни у какой другой национальности то же такого нету. А есть  криминал, который стоит у руля страны и прикрывается той самой национальностью и ведёт бандитскую селекцию во всех эшелонах власти, вплоть до ЖКХ.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Проблема есть.
Обман сограждан присутствует в нашей украинской морали
Тяжёлое наследие многовекового выживания украинцев.
Не мелите ерунды, нету такой морали у украинцев, и ни у какой другой национальности то же такого нету. А есть  криминал, который стоит у руля страны и прикрывается той самой национальностью и ведёт бандитскую селекцию во всех эшелонах власти, вплоть до ЖКХ.
''Все крадут, и я краду'', ''Бандиты у власти'' - это отговорка и оправдание самим себе.
А ,по факту, бизнес у нас живёт по принципу ''я выиграл, ты проиграл''.
Везде крадут все, что плохо лежит.
Снизу доверху.
И остановить все это - вопрос не двух-трех лет.


Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Мне,кстати , Порошенко и понравился , потому что его Рошен ...это больше похоже на ,, я выиграл, и ты выиграл''.
Кто из бизнеса ещё следует такому принципу ?
Трудно сказать.

Offline rZ0

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1600
Мне,кстати , Порошенко и понравился , потому что его Рошен ...это больше похоже на ,, я выиграл, и ты выиграл''.
ні, там інший принцип - я краду і тобі дозволяю

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Мне,кстати , Порошенко и понравился , потому что его Рошен ...это больше похоже на ,, я выиграл, и ты выиграл''.
Кто из бизнеса ещё следует такому принципу ?
Трудно сказать.
Головний чiнник - якiсть товару.
Навiть товар, в якому... тиждень  строку минув -  :smiley24:
Рошен, що не кажiть, то продумна стратегiя.
ні, там інший принцип - я краду і тобі дозволяю
:Sho_za:
Не кажи дурниць.
 :smilie7:


Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Мне,кстати , Порошенко и понравился , потому что его Рошен ...это больше похоже на ,, я выиграл, и ты выиграл''.
ні, там інший принцип - я краду і тобі дозволяю

То у нього в державі такий принцип, бо він прийшов до влади без ідеології, без команди і без опору на реальні громадсько-політичні структури, тому мусив домовитись з найбільшими злодіями про підтримку і заплатити можливістю корупції найнятим людям за лояльність.

А в Рошені у нього хрін вкрадеш, хрін прохалявиш, та й соціальний пакет постійно врізають - розказувала 2 роки тому знайома, яка там працювала.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33496
  • Стать: Чоловіча
О, хуйлоп наш ожив   :smilie7:

Як там, від кацапні ще капає іудина копійка ?   :moskali:

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Цитувати
RG
Re: Андрій Любка: Бідні бо ледачі? (Чи панство згодне із подібним поглядом?)
« Reply #24 : Сьогодні в 14:24:14 »

    Цитувати

You are ignoring this user. Show me the post.

І РиГ мусить гавкати, бо Пєцін мінстець кістку не кине. Тут нє забалуєш  :gigi:

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Мне,кстати , Порошенко и понравился , потому что его Рошен ...это больше похоже на ,, я выиграл, и ты выиграл''.
ні, там інший принцип - я краду і тобі дозволяю

То у нього в державі такий принцип, бо він прийшов до влади без ідеології, без команди і без опору на реальні громадсько-політичні структури, тому мусив домовитись з найбільшими злодіями про підтримку і заплатити можливістю корупції найнятим людям за лояльність.

А в Рошені у нього хрін вкрадеш, хрін прохалявиш, та й соціальний пакет постійно врізають - розказувала 2 роки тому знайома, яка там працювала.


Теза навіть не те що  сумнівна, вона алогічна. З неї виходить, що реальну вагу  політичну мають лише злодії та корупціонери.
Громадсько-політичні структури, ідеології - пусте місце, без впливу на процеси.
Тоді навіщо вони існують? :smilie8:
Якщо це так, то не дивно, що політика і влада має справу лише з тими хто - реальний гравець, а не крикливий нуль.
 

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549

А в Рошені у нього хрін вкрадеш, хрін прохалявиш, та й соціальний пакет постійно врізають - розказувала 2 роки тому знайома, яка там працювала.
:lol:
Ну й ніфіга собі в ольгінця Конвекса претензії!
Клятий Рошен злодіям спуску не дає, це ж просто плювок в душу усім Конвексовським ідеалам  :lol:
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Переглянемо тезу

...
То у нього в державі такий принцип, бо він прийшов до влади без ідеології, без команди і без опору на реальні громадсько-політичні структури, тому мусив домовитись з найбільшими злодіями про підтримку і заплатити можливістю корупції найнятим людям за лояльність.


і її, так би мовити, розуміння:

Теза навіть не те що  сумнівна, вона алогічна. З неї виходить, що реальну вагу  політичну мають лише злодії та корупціонери.
А це з чого видно? Реальна політична вага і частка акцій у компанії мародерів, що "освоюють" Україну - це різні речі. Наближеність до корита і можливість урвати щось завдяки рішенням чинної адміністрації - це аж ніяк не критерій політичної ваги, бо політично впливові особи можуть бути і у владі, і у офіційній опозиції, і поза владними структурами. Наприклад, Філарет і покійний Гузар мали реальну політичну вагу, але заробітчанам від влади це важко зрозуміти.

Цитувати
Громадсько-політичні структури, ідеології - пусте місце, без впливу на процеси.
Тоді навіщо вони існують? :smilie8:
Знову ж таки, чисто прикоритне розуміння "процесів", які відбуваються тільки в коридорах влади, або
між грошових мішків. Наприклад, створення добровольчих батальйонів з цієї точки зору - не "процес", хоча воно врятувало Україну.

І, нарешті, вишенька на тортик:

Цитувати
Якщо це так, то не дивно, що політика і влада має справу лише з тими хто - реальний гравець, а не крикливий нуль.

Нехитре виправдання, чому треба триматися великого вуйка, який кидає великі кістки. І нічого, що пгокугог Луцик - почергово то реальний гравець, то крикливий нуль. А Турчинов, який наполягав на доведенні кримінальної справи проти Поросяти до фіналу, тому полетів з СБУ, а тепер підробляє у Поросячому Радбезі, тоді був крикливим нулем чи реальним гравцем?

Ідеології, які реально зобов'язують - це ВАЖЛИВІШЕ за дупи на табуретках, але українці ще недостатньо засвоїли це на своїй шкурі.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412


Цитувати
Ідеології, які реально зобов'язують

А Це вже з парафії Віри .
Білих Братств і т.п  сектантства 

Цитувати
українці ще недостатньо засвоїли це на своїй шкурі

Ага народ поганенький попався , ніяк не хоче вірити у Прікрасні Ідеології  :smilie5: