Автор Тема: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне  (Прочитано 1701 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46757
  • Never give in!
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46757
  • Never give in!
Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)
 1 d·
До самміту НАТО. Певно, всі вже бачили той нещасливий твіт офіцера Luftwaffe, якого тут-таки обреготали українці, пояснюючи бевзеві, як слід грамотно виставляти ППО за 20 км від кордону ймовірного суперника (лінк даю в коменті). Я могла б додати до цієї хвилинки-веселинки трохи власних вражень від спілкування, за минулий рік, з НАТОвським генералітетом, однак залишу це для повоєнних спогадів:-), - скажу тільки, що в їхніх прогнозах з 24.02.2022, "за скільки годин упаде Київ", було немало й чисто фройдівської проекції - розрахунку, скільки могла б протистояти російському вторгненню їхня власна (кожного зосібна) країна без колективної оборони (спойлер: значно менше, ніж 72 години). У нас справді нині найкраща армія в континентальній Європі, визнаймо це нарешті.
Але я про інше. За збігом, сьогодні ще й річниця падіння Сребрениці - першого в Європі, після ДСВ, масового вбивства цивільного населення, кваліфікованого міжнародним правом як геноцид. Понад 8000 сребреницьких босняків чоловічої статі було розстріляно армією Республіки Сербської, понад 1000 досі числяться пропалими без вісти, і родини шукають їхніх могил. І значно рідше згадують (якщо взагалі згадують), що поруч із Сребреницею був ще один босняцький анклав - Жепа, і там різанини вдалось уникнути. Тому що Сребреницю контролювали миротворчі війська НАТО (Нідерландів), а Жепу - українські. І голландські "блакитні каски" перелякались Ратко Младіча й пішли на всі його вимоги, а українці сказали йому "фак ю" (втім, десь я читала, що наш полковник Верхогляд з цією проксі-куклою Кремля переговори провадив по-російськи, щоб краще дійшло) - і вивезли цивільне населення з Жепи цілим і неушкодженим.
Про Сребреніцу багато написано, знято, задокументовано тощо. (Дуже раджу прекрасний фільм Ясміни Жбаніч "Quo vadis, Aida?", для тих, хто взагалі не в темі, це просто маствотч.) Про врятовану Жепу, натомість, світова громадськість не знає нічого, і полковник Верхогляд, скільки пригадую, навіть не отримав за свій подвиг Героя України (Кучма боявсь розсердити Москву?), - а це, між іншим, був міжнародний дебют української армії, котрий, як мінімум, мав би змусити аналітиків у штаб-квартирі НАТО поставитись до цієї, повторно випливлої з дна історії наверх, Ucraina, terra Cossacorum з належною увагою й пошаною...
І може, тоді вони зрозуміли б, кому Російська імперія завдячувала ВСІМА своїми перемогами (але про це я вже писала в "Найдовшій подорожі"). І не мусили б так довго чухатись після 24 лютого, заки сподобились дати нам важку зброю...
Але для цього ми самі мали б пам'ятати Жепу. Пам'ятати, "що ми, браття, козацького роду", і що це не просто слова. І пишатись своєю армією - замість писати, цього дня (вже кілька разів майнуло в стрічці), в унісон тим-таки НАТОвським офіцерам, що ич як ми, мовляв, швидко вичухались із лохів-рагулів-гречкосіїв у таку прегарну мілітарну потугу, де що й взялося!.. В соціальних процесах, любі діти, як і в фізиці, ніщо і ніде не береться нізвідки, забудьте, чого вас учили московські щєдровіцкіє. Ми ЗАВЖДИ були кшатріями Європи. І будемо ними надалі - незалежно од того, як швидко міжнародна безпека цей факт леґітимізує.
Тож шануймося.
І слава Україні.
If you are going through hell, keep going.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27021
Одно уточнение
Наша армия не лучшая в Европе, а единственная

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46757
  • Never give in!
Одно уточнение
Наша армия не лучшая в Европе, а единственная
:smiley24:

Почеплю на твітері:

The Ukrainian Army is not just the best in Europe. It's the only army in Europe.
If you are going through hell, keep going.

Offline Sturmer44

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 997
Одно уточнение
Наша армия не лучшая в Европе, а единственная

Поляки.
 Вони поступаються тільки відсутністю реального досвіду війни та втрат. Що суттєво.
По харектеру не поступаються. П'ятої колони нема. Руцкоязическіх мансів нема.
Навіть польські ліві це Польські ліві а не грязь москви як в Україні
 По розумінню хто такі кацапи можуть давати майстеркласи в Україні
 По озброєнні сучасною технікою випереджають.
По стратегічному баченню себе як нації в Європі - На Голову Вище українців.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Не треба дешевих понтів і тикання собі пір'я в гузно.

Ті ж фіни постійно були і зараз є готовими дати просратись кацапам по повній.

Причому (не в приклад українцям) вони завжди готувались дати Кацапстану відсіч, незважаючи на в цілому спокійні і мирні відносини (мабуть не в останню чергу й тому, що завжди були готові до заруби).

Загляданням в очі і сходженням посрєдінє точно ніколи не страждали.   

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Не треба дешевих понтів і тикання собі пір'я в гузно.

Ті ж фіни постійно були і зараз є готовими дати просратись кацапам по повній.

Причому (не в приклад українцям) вони завжди готувались дати Кацапстану відсіч, незважаючи на в цілому спокійні і мирні відносини (мабуть не в останню чергу й тому, що завжди були готові до заруби).

Загляданням в очі і сходженням посрєдінє точно ніколи не страждали. 
Ну тим не менш півсторіччя сходилися посередині аж бігом, поїли водочкой по лазнях руське бидло на вищому державному рівні, й все таке.
Не від любові великої до кацапні, а від того що чудово розуміли: союзники кинуть, як кинули минулого разу, а за масою косяк кацапів важить вдесятеро більше за фінську акулку.
Так шо, без дешевих потнів та пір'я, з фінською армією справи такі. Вона може затримати кацапів конкретно у Фінляндії (поїхати розвалити руснє кабіни до Балтикуму, наприклад, вони навряд чи можуть), й буде це робити до отримання наказу перестати це робити. А такий наказ може реально й за три дні надійти, якщо кацапи вправно підійдуть до атаки на Фінляндію, а пацани будуть мумлєть потихеньку.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Ну тим не менш півсторіччя сходилися посередині аж бігом, поїли водочкой по лазнях руське бидло на вищому державному рівні, й все таке.
Не від любові великої до кацапні, а від того що чудово розуміли: союзники кинуть, як кинули минулого разу, а за масою косяк кацапів важить вдесятеро більше за фінську акулку.
Так шо, без дешевих потнів та пір'я, з фінською армією справи такі. Вона може затримати кацапів конкретно у Фінляндії (поїхати розвалити руснє кабіни до Балтикуму, наприклад, вони навряд чи можуть), й буде це робити до отримання наказу перестати це робити. А такий наказ може реально й за три дні надійти, якщо кацапи вправно підійдуть до атаки на Фінляндію, а пацани будуть мумлєть потихеньку.

Знову якась дєвочькова логіка. То вони повинні були напасти на Совок і самостійно замісити його   :fp2

І які ще союзники ? Фінляндія була нейтральною.

Кацапи вже атакували вправно в 39 році, результат відомий. І хто віддасть наказ перестати воювати ? Зєлєнскіх там немає  :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46757
  • Never give in!
Знову якась дєвочькова логіка. То вони повинні були напасти на Совок і самостійно замісити його   :fp2

І які ще союзники ? Фінляндія була нейтральною.

Кацапи вже атакували вправно в 39 році, результат відомий. І хто віддасть наказ перестати воювати ? Зєлєнскіх там немає  :smilie7:


E-e-e-e...Як нащот Карелії?  :smilie2: :smilie2:
If you are going through hell, keep going.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча

E-e-e-e...Як нащот Карелії?  :smilie2: :smilie2:

Після 2 світової там нічого не світило. Непорушність кордонів і все таке

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #10 : Липня 14, 2023, 09:56:36 21:56 »
Знову якась дєвочькова логіка. То вони повинні були напасти на Совок і самостійно замісити його   :fp2
Якщо нема чого сказати, але дужо потрібно щоб останнє слово було за вами - просто ліпіть якісь смайлики. Необовʼязково писати якусь хрінь зі стелі. Всі ж свої, нема перед ким цирк влаштовувати :)

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #11 : Липня 14, 2023, 10:11:45 22:11 »

E-e-e-e...Як нащот Карелії?  :smilie2: :smilie2:
Про що взагалі мова, якщо нарід тупо не в курсі\забув, як СРСР нахилив Фінляндію по зовнішній політиці. Якщо переводити в реалії України - то типу "війна закінчується, расіюшкє відходить Крим-Донецьк-Луганськ, проте расіющка більше й справді не лізе війною. Наче. Принаймі поки. В ООН Україна голосує або так як рашинька скаже, або не голосує ніяк. В торгівельному сенсі мір-дрючба-жувачка. Кацапам прикордонних районів, тобто з Криму, Донецьку та Луганську - безвіз. Всякі наступники хуйла, патрушева та іншого біосміття що я й прізвищ не знаю, їздить до України з дружніми візитами, під них там прогинається поточний керманич країни - про всяк випадок".
Пан РГ має (й не соромиться ділитися) цінну опінію, що це не "зійшлися посередині"  :lol: страшно навіть питати, що для нього ці слова взагалі означають.
Те що Фінляндія не є винною в тому, що західна цивілізація їх так киданула - то окреме питання, як й героїчна оборона під кацапстану.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #12 : Липня 14, 2023, 10:25:17 22:25 »
Якщо нема чого сказати, але дужо потрібно щоб останнє слово було за вами - просто ліпіть якісь смайлики. Необовʼязково писати якусь хрінь зі стелі. Всі ж свої, нема перед ким цирк влаштовувати :)

Та ні, графоманити не звик. Але історію трохи знаю  :smilie7:

Тому хотілось би почути, як фіни зійшлись посередині. Бажано з фактами та прізвищами

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #13 : Липня 15, 2023, 02:44:16 14:44 »
Та ні, графоманити не звик. Але історію трохи знаю  :smilie7:

Тому хотілось би почути, як фіни зійшлись посередині. Бажано з фактами та прізвищами
Ну от як навчитеся читати, зможете насолодитися тими фактами з мого допису. Він якраз про це. Заодно зможете застосувати своє знання історії, щоб згадати прізвища керманича Фінляндії, який був змушений цим займатися всю свою кар'єру.
Як будете цим займатися, не соромтеся без зайвої графоманії ставити питання по тексту. Типу десь так: "Історію знаю. Шо таке ООН не знаю. Як голосувала Фінляндія в тому ООН не знаю. Як перевірити синхронність голосування з срср, не знаю. Що таке безвіз мешканцям Карелії не знаю. Як вивести зв'язок між Карелією та Кримом не знаю. Дуже важко. Не звик." Вийшло забагато, але ви дробіть по дописах, щоб виходило слов на десять. Це має бути вам по силам :)

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #14 : Липня 15, 2023, 05:12:36 17:12 »
Ну от як навчитеся читати, зможете насолодитися тими фактами з мого допису. Він якраз про це. Заодно зможете застосувати своє знання історії, щоб згадати прізвища керманича Фінляндії, який був змушений цим займатися всю свою кар'єру.
Як будете цим займатися, не соромтеся без зайвої графоманії ставити питання по тексту. Типу десь так: "Історію знаю. Шо таке ООН не знаю. Як голосувала Фінляндія в тому ООН не знаю. Як перевірити синхронність голосування з срср, не знаю. Що таке безвіз мешканцям Карелії не знаю. Як вивести зв'язок між Карелією та Кримом не знаю. Дуже важко. Не звик." Вийшло забагато, але ви дробіть по дописах, щоб виходило слов на десять. Це має бути вам по силам :)

Бла-бла-бла, якісь там голосування в ООН, які завжди всім були до сраки.

Як Кекконен взасос з дарагім Лєанідом Ільїчом цілувався - пам'ятаю добре, по тєлєку показували. Але думаю, що в Фінляндії дефіциту гігієнічних хустинок тоді не було   :)

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #15 : Липня 16, 2023, 12:08:44 00:08 »
Бла-бла-бла, якісь там голосування в ООН, які завжди всім були до сраки.
Нє-нє, щось одне обирайте. Амплуа простого дикого птаха, котрому "бла бла якісь там ООНи, не були ми на тих гаїтях". Або людини, котра може казати щось розумне (хай не в цьому випадку :) але в теорії) про "зійдемось посередині".
Міняти їх коли зручно - не канає  :gigi:

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #16 : Липня 16, 2023, 10:59:49 10:59 »
Нє-нє, щось одне обирайте. Амплуа простого дикого птаха, котрому "бла бла якісь там ООНи, не були ми на тих гаїтях". Або людини, котра може казати щось розумне (хай не в цьому випадку :) але в теорії) про "зійдемось посередині".
Міняти їх коли зручно - не канає  :gigi:

Не в курсі тодішніх голосувань в ООН, не слідкував.

А як там всілякі швейцарії - швеції в ті часи голосували, не скажете ?  :smilie7:

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6550
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #17 : Липня 16, 2023, 05:48:11 17:48 »
Не в курсі тодішніх голосувань в ООН, не слідкував.

А як там всілякі швейцарії - швеції в ті часи голосували, не скажете ?  :smilie7:
Ну, тепер от в курсі, можете не дякувати :)
Окрім Швейцарій кудись ще збираєтеся перестрибувати, перш ніж просто визнати, що Фінляндія була якраз змушена стільки років "зходитися посередині" з тими, хто їх скалічив тією війною?
Втім, про що це я. Давайте там якісь пару рядків, аби було зрозуміло що останнє слово за вами  :lol:

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33449
  • Стать: Чоловіча
Re: Оксана Забужко про недавнє минуле і сучасне
« Reply #18 : Липня 16, 2023, 07:03:45 19:03 »
Ну, тепер от в курсі, можете не дякувати :)
Окрім Швейцарій кудись ще збираєтеся перестрибувати, перш ніж просто визнати, що Фінляндія була якраз змушена стільки років "зходитися посередині" з тими, хто їх скалічив тією війною?
Втім, про що це я. Давайте там якісь пару рядків, аби було зрозуміло що останнє слово за вами  :lol:

Ну переконали, фіни успішно будували 'рузкє мір'   :moskali: