Автор Тема: Щастя = велич ?  (Прочитано 2990 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Зденик

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4930
  • Стать: Чоловіча
  • https://sl8.online/invite/LRPOdQ
    • СЛЕЙТ (Sl8)
Щастя = велич ?
« : Червня 09, 2018, 12:18:49 12:18 »
Люди часто скаржаться на життєві труднощі. Сприймають їх як покарання або незаслужену перешкоду на шляху до благої, на їхню думку, цілі. Всі соцмережі кишать постами з жартами і цитатами про те, як все дається важко, як дістала робота з маленькою зарплатою, які навколо підлі заздрісники, невдячні любовні партнери, придурошні політики і як просто всяке "бидло" отруює своїм існуванням життя "мислячому", "нетакомуякфсі" інтелектуалу, який погруз в екзистенційній кризі.

Цікаво, що змушує дуже і дуже багатьох людей вдаватися до ниття через найменші життєві негаразди? Чому всіх так турбує важливість тихого, спокійного і нічим не примітного життя? Мені в голову прийшла трохи дивна, але начебто логічна думка: людям, коли вони народилися, ніхто не обіцяв щастя і нескінченного благоденства. І якщо задуматися, то ці установки на "щастя" і "достаток" мають під собою соціальну природу, тобто по факту це нав'язані оточенням уявлення про те, як має бути. А з бездоганного дотримання правил - чужих, придуманих не нами - не може вийти нічого доброго. Просто тому, що з шаблону неможливо створити нові форми, а в психологічному полі, в якому панує повний комфорт, не народиться криза, мотивуюча на нестандартне, а іноді і принципово нове рішення проблем.

Дивно, що труднощі сприймаються саме як перешкода на шляху, а не як його частина. Якщо подивитися на біографії відомих, діяльних людей, то виявиться, що більш ніж половина з них в різний час переживала серйозні, часом навіть травмуючі потрясіння і злидні. І навпаки: люди, в цілому задоволені своїм становищем і ситуацією навколо, як правило, менше за все хочуть бачити або ставити перед собою серйозні цілі, віддалені вище від містечково-споживчих потреб. Тому що коханню, співчуттю, достатку і прагненню до спокою чужа агресивність, яка штовхає вперед, як ніщо інше. У людини, притаманній негативними емоціями і почуттями - страхом, заздрістю, ненавистю і злістю - набагато більше шансів чогось добитися, тому що вона більш витривала. Тоді як ті, хто звик до комфорту і гармонії з соціальним середовищем і оточенням, перед труднощами спасують, оскільки життя їх не загартувало. А чи потрібне нам таке життя, яке робить нас слабкими і нікчемними своєю безтурботністю і банальними радощами? Чого в ньому хорошого? Чи варте воно того, щоб прагнути до нього?

Навіть щаслива людина може бути нікчемою.

Навіть нещасний може бути великим.

via https://tbs-mbs.net/show.php?wsh=14&id=156&pg=1
Die Herren Politiker - die sind alle doof ! ©