Ос знайшов. І Куба і Іспанія є в списку
Тоталітаризм — це деспотичний, диктаторський режим, який у першій половині XX ст. встановлено в багатьох країнах Європи, Азії та Латинської Америки. Першою тоталітарною державою після жовтневого перевороту 1917 р. став Радянський Союз. У 20—30-ті роки XX ст. тоталітаризм утвердився також в Італії, Німеччині, Югославії, Греції, Іспанії, Португалії, Румунії, Болгарії, Гватемалі, Сальвадорі, Японії. Згодом, після Другої світової війни, під тиском Радянського Союзу тоталітарні режими комуністичного зразка сформовано у Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Болгарії, Румунії, Югославії, НДР, Китаї, В'єтнамі, Північній Кореї, Лаосі, Камбоджі та на Кубі.
11.1. Тоталітаризм: ознаки та види
Тут про ознаки, Куба там ідеальний приклад
09. Тоталітаризм, ознаки тоталітарних режимів.
От тут ,наприклад , є й інший погляд:
http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?&I21DBN=EIU&P21DBN=EIU&S21STN=1&S21REF=10&S21FMT=eiu_all&C21COM=S&S21CNR=20&S21P01=0&S21P02=0&S21P03=TRN=&S21COLORTERMS=0&S21STR=Totalitaryzm і Куба чомусь не згадується, мабуть, приклад не ідеальний і реалізація так собі.
От ще гарна цитата:
Чим тоталітаризм відрізняється від авторитаризму? Для тоталітарної політичної системи не достатньо лише зосередити владу в одних руках (як при авторитаризмі). Тоталітарний режим прагне встановити повний контроль над усіма сферами життя людини та суспільства. Тобто і над політичною владою, і над економікою, і над культурою, і дозвіллям, і всім іншим...
https://znohistory.ed-era.com/m5/l24 Яка дає розуміння, чим фашизм, фалангісти відрізнялися від тоталітарних суспільства.
Все ж таки, ви хоч би щодо наведеного мною переліку Вікі почитали б , тоді б у вас зникли питання щодо Куби, Італії і т.д.
Взагалі, мені ближіі погляди Арендт, Орвела і як приклад - СРСР і наведений мною перелік держав, саме з цього я й виходжу.