Макаця казиться та невгамовується. Хто її заткне?
Будь-які заяви про експорт Україною електроенергії до Європи є або фейками, або результатом нерозуміння природи руху електроенергії. Адже країна припинила здійснювати його з 11 жовтня – відразу після першого масованого обстрілу Росією. У чому можна переконатися у відкритих джерелах.
Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Він зазначив: енергосистема України є частиною європейської мережі. А отже, між її енергосистемами та сусідніх країн існують технічні перетоки. Погодинний баланс яких, однак, близький до нуля, адже "скільки перетікання йде за кордон, стільки ж відразу повертається в Україну".
"Це природне явище, обумовлене законами фізики. Як правило, технічні перетоки незначні. Але завжди погодинний баланс близький до нуля", – пояснив Кудрицький.
При цьому він визнав: іноді ці показники "можуть бути більшими". Таке трапляється, коли є так звані кільцеві перетікання.
"Наприклад, на півдні Румунії є велика відновлювальна генерація. А зв'язки між півднем і північчю там слабкі. І щоб увесь вироблений обсяг потрапив до споживача, електроенергії доводиться, з погляду фізики, подорожувати кільцевим шляхом – через Молдову, Україну, Угорщину аж до півночі Румунії. Так буває не завжди, це приклад маршруту", – пояснив голова правління "Укренерго".
Він наголосив: Україна через ці перетоки нічого сусідам не віддає. Вся електроенергія, яку генерують українські електростанції, залишається в країні.
Переконатись у цьому, за його словами, можна на сайті платформи ENTSO-E. Для цього треба подивитися на вкладку "Scheduled Commercial Exchanges" (Комерційний експорт) – "там скрізь стоїть 0".
"Україна не експортує електроенергію до Європи з 11 жовтня. Усі заяви на цю тему є або фейками, або свідомими маніпуляціями, або нерозумінням фізичної природи руху електроенергії", – резюмував Кудрицький.