Автор Тема: "Ми знали, що в 2011 році Путін нападе на Україну, – каже Білл Клінтон"  (Прочитано 756 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19086

Цитувати
Ми знали, що в 2011 році Путін нападе на Україну, – каже Білл Клінтон

Одкровення викликає питання про те, чи слід було США та Європі бути більш готовими до вторгнення 2014 року

Володимир Путін сказав Біллу Клінтону за три роки до його нападу на Україну в 2014 році, що він не зв’язаний Будапештським меморандумом, який гарантує територіальну цілісність країни, за словами колишнього президента США.

Це відкриття викликає питання про те, чи повинні були США та їхні європейські союзники бути більш готовими до нападу 2014 року, коли Росія анексувала Крим і напала на Донбас.

Клінтон повідомив, що розмовляв з президентом Росії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 2011 року, де Путін підняв питання про меморандум, згідно з яким Україна, Білорусь і Казахстан у 1994 році погодилися відмовитися від ядерного арсеналу, який вони успадкували на своїй території від Радянського Союзу в обмін на запевнення, що їхній суверенітет буде поважатися «в межах існуючих кордонів».

Його підписали Борис Єльцин від імені Росії, Клінтон від імені США та Джон Мейджор від імені Великої Британії, яка виступає в якості третьої країни-гаранта.

«Путін сказав мені в 2011 році, за три роки до того, як він узяв Крим, що він не погоджується з угодою, яку я уклав з Борисом Єльциним, що вони будуть поважати територію України, якщо відмовляться від ядерної зброї», — сказала Клінтон у четвер на публічній зустрічі. обговорення на 92-й вулиці Y, єврейському культурному та громадському центрі в Нью-Йорку.

«Путін сказав мені: «…Я знаю, що Борис погодився погодитися з вами, Джоном Мейджором і НАТО, але він так і не провів це через Думу [російський парламент]. Є у нас і крайні націоналісти. Я не згоден з цим, я не підтримую це і не зобов’язаний цим».

«З того дня я знав, що це було лише питанням часу», — сказав колишній президент про атаку Путіна.

Російський лідер вже розпочинав вторгнення до Чечні у 1999 році та Грузії у 2008 році.

Після захоплення Криму в 2014 році Путін стверджував, що Росія не була зв’язана Будапештським меморандумом, оскільки революція на Майдані та зміна влади в Києві на початку того року означали, що Україна стала іншою державою. "Щодо цієї держави ми не підписували ніяких зобов'язуючих документів", - сказав він.

Однак його розмова з Клінтоном свідчить про те, що Путін вирішив не виконувати угоду за роки до повстання на Майдані.

Деніел Фрід, колишній помічник держсекретаря у справах Європи та Євразії, сказав, що слова Путіна Клінтон не були широко відомі серед членів адміністрації Обами, але додав, що припускає, що колишній президент, мабуть, сказав про це своїй дружині Хілларі, яка була держсекретарем.

https://www.theguardian.com/world/2023/may/05/we-knew-putin-would-attack-ukraine-back-in-2011-says-bill-clinton


Знали вони,  блядь.  :smilie9:


Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6188
Цитувати
Це відкриття викликає питання про те, чи повинні були США та їхні європейські союзники бути більш готовими до нападу 2014 року, коли Росія анексувала Крим і напала на Донбас.
Причому воно навіть не віддупляє зараз, а чого оце журналюги такі питання дивні ставлять. Мікроб похизуватися взагалі-то планував, типу он який вумний - аж о 2011 році здогадався по косвєнним прізнакам, нічо собі кмітливість. А ці замість того, аби дивуватися який Біллі геній, питають чому вони тримали хлєбало на нулі, й ніц не робили.