Автор Тема: Територія порожнечі  (Прочитано 1195 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46760
  • Never give in!
Територія порожнечі
« : Жовтня 02, 2023, 07:55:23 19:55 »
Територія порожнечі
Віталій Портников


https://zbruc.eu/node/116558


... Саме тому цей текст зовсім не про Карабах і не про те, як примирити вірмен та азербайджанців. Він про окуповані території України.

 Так, на цих територіях – на відміну від Карабаху – етнічного конфлікту не було, хоча й карабаський конфлікт багато в чому інспірований був стараннями Москви ще за часів пізнього СРСР. Але Росія зараз старанно будує на окупованих українських землях альтернативну політичну та громадську структуру. Люди, часом навіть не помічаючи цього, починають жити у зовсім іншій реальності. У підміненій реальності. До того ж, утворюється величезна кількість зв'язків і контактів, за визначенням ворожих самій Українській державності. Хтось мобілізований до російської армії, хтось працює в окупаційних структурах, хтось просто доносив на сусідів, хтось займається пропагандою у брехливих медіа, хтось викладає в школі історію за підручниками Медінского, комусь просто допомогли з бізнесом Пушилін або Аксьонов, хтось... І у всіх цих людей є родичі – так і утворюються соціальні зв'язки. При цьому ми говоримо не про короткий період окупації. У Криму та на Донбасі окупація триває ось уже дев'ять років, причому на Донбасі вона набула характеру воєнного протистояння відразу ж. На півдні ситуація не така критична, але путінська війна на виснаження якраз і розрахована на втягування Херсонської та Запорізької областей у режим кругової поруки.

 

Тому коли ми обговорюємо деокупацію як звільнення, ми маємо поставити собі питання, що ж ми зможемо звільнити – людей чи територію? Чи враховуємо ми почуття страху перед Україною, яке до того ж культивується російською пропагандою? Страху та недовіри, адже звільнення території – це ще й розслідування колаборації. При цьому вірмени Карабаху хоча б ніколи не були громадянами незалежного Азербайджану, а мешканці окупованих Росією українських земель завжди були громадянами України.

 

Ну і чи ми розуміємо, що багато наших співвітчизників роками жили в Україні як у «тимчасовій державі», яка рано чи пізно «повернеться до рідної гавані», як Крим. Повернення України означатиме для них і те, що «нормальної країни» тут уже не буде ніколи, а буде влада «нацистів», які змушують усіх довкола говорити своєю огидною мовою і зносити пам'ятники не лише Моторолі, а й Пушкіну. І навіщо таке життя?

 
Я не беруся сьогодні оцінювати кількість населення, яка залишить окуповані регіони у разі їхнього звільнення, – тим більше, що ми сподіваємось, що багато людей чекає на Україну. Як не беруся оцінювати кількість тих, хто залишив свої рідні місця після окупації та захоче повернутися додому. Але ймовірність того, що в результаті ми отримаємо територію з меншою кількістю населення, ніж до війни, із критичним демографічним та економічним потенціалом, існує. І вже сьогодні ми маємо думати навіть не про те, як запобігти можливому виходу (урок Карабаху свідчить, що ніяк) – а про те, як не допустити, щоб звільнена Україною територія стала територією порожнечі.

 
If you are going through hell, keep going.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27021
Re: Територія порожнечі
« Reply #1 : Жовтня 02, 2023, 09:52:54 21:52 »
Сколько уедет можно приблизительно понять по Херсону. Здесь освобождение неожиданным небыло и все кто хотел имел возможность уехать.
А что бы небыло пустыней надо строить нормальную страну.

Хотя я пессимист

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46760
  • Never give in!
Re: Територія порожнечі
« Reply #2 : Жовтня 02, 2023, 10:07:22 22:07 »
Там африка з китаєм вже напевно в черзі стоять.
If you are going through hell, keep going.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33453
  • Стать: Чоловіча
Re: Територія порожнечі
« Reply #3 : Жовтня 02, 2023, 10:31:51 22:31 »
Сколько уедет можно приблизительно понять по Херсону. Здесь освобождение неожиданным небыло и все кто хотел имел возможность уехать.
А что бы небыло пустыней надо строить нормальную страну.

Хотя я пессимист

До речі, цікаво почути від людини в темі - яка була міграція з/до Херсону і околиць з початку війни ?  +/- у відсотках від початкової кількості населення ?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27021
Re: Територія порожнечі
« Reply #4 : Жовтня 02, 2023, 10:35:49 22:35 »
До речі, цікаво почути від людини в темі - яка була міграція з/до Херсону і околиць з початку війни ?  +/- у відсотках від початкової кількості населення ?

Я не знаю. Мне говорили про людей что уехали за русскими, даже тех с которыми я был знаком, но общей картины не могу даже предположить

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33453
  • Стать: Чоловіча
Re: Територія порожнечі
« Reply #5 : Жовтня 02, 2023, 10:41:20 22:41 »
Я не знаю. Мне говорили про людей что уехали за русскими, даже тех с которыми я был знаком, но общей картины не могу даже предположить

Ну а по особистих відчуттях ? Родичі, знайомі,  знайомі знайомих ... ?

Бо якщо там всього пару якихось чинуш звалило, що до корита при кацапах рвонули, то це абсолютно похер. Такого лайна завжди і всюди знайдеться навалом, дустом не виведеш   :smilie8:

Online majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20816
Re: Територія порожнечі
« Reply #6 : Жовтня 02, 2023, 10:46:22 22:46 »
Ну а по особистих відчуттях ? Родичі, знайомі,  знайомі знайомих ... ?

Бо якщо там всього пару якихось чинуш звалило, що до корита при кацапах рвонули, то це абсолютно похер. Такого лайна завжди і всюди знайдеться навалом, дустом не виведеш   :smilie8:

Херсон больше украинский чем тот же Николаев
максимум 10% свалило с кацапами

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27021
Re: Територія порожнечі
« Reply #7 : Жовтня 02, 2023, 11:23:56 23:23 »
Ну а по особистих відчуттях ? Родичі, знайомі,  знайомі знайомих ... ?

Бо якщо там всього пару якихось чинуш звалило, що до корита при кацапах рвонули, то це абсолютно похер. Такого лайна завжди і всюди знайдеться навалом, дустом не виведеш   :smilie8:

Ну из всех кого я знал один уехал - председатель ОСББ и бывший прокурор, Одна на подозрении в пособничестве - наша бывшая квартальная (народ ее выгнал с должности) и еще одна семья типа шото типа сочувствующих, но это сомнительно. Пара семей пофигистов.
Но проблема в том что с некоторыми я связь потерял. Поэтому общая картина лоскутная такая и не дает представления.
В цел я писал что Херсон сильно удивил меня неожиданным уровнем патриотизма