Автор Тема: 2010 Андрухович: Криму й Донбасу треба дати можливість відокремитися  (Прочитано 974 раз)

0 Користувачів і 6 Гостей дивляться цю тему.

Offline wind

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1601
  • Стать: Чоловіча
Андрухович ще в 2010 пропонував позбутися цих регіонів при першій нагоді. Почитайте його інтерв'ю, може трохи відпустять нерви. Ось лише деякі витяги.

якщо ще колись станеться таке чудо, що в Україні знову переможуть, умовно кажучи, помаранчеві, то треба буде дати можливість Кримові й Донбасу відокремитися. Зараз вони цього не зроблять, бо сьогодні їхні сидять при владі в Києві.
Але я майже не вірю в те, що помаранчеві коли-небудь прийдуть до влади.
...
Скажемо так, політично це інша нація. Я вже зараз етнічних моментів не чіпаю, лише політичні. Так от – політично це частина російської нації. Я не хочу сказати, що всі поголовно там такі, але тій українській меншині, яка там є, простіше запропонувати еміграцію сюди, бо вони й так там загнані в кут, постійно переслідувані, не можуть реалізувати жодного проекту. У Донецьку не проходить навіть така річ, як надання університету імені їхнього земляка Василя Стуса. Тобто там апріорі агресивно заблокований будь-який український рух. Він заблокований не внаслідок якихось репресій, а тому що справді цього не хоче тамтешнє населення. Воно чуже Україні. Україна йому чужа й нецікава, щонайменше байдужа.
Написи в маршрутках на зразок «Нету денег – плати гривной» зайве свідчать, що там концентрація ментального несприйняття всього, що пов’язане з українською незалежністю.
Працювати над цим Київ намагався, починаючи з 1991 року. Це принесло тільки погіршення. А остаточне погіршення принесли останні п’ять років правління Ющенка.
Як на мене, ми постійно тішимо себе якоюсь ілюзією територіальної цілісності, якої і так немає. Вона існує сьогодні тільки завдяки тому, що їхній хлопець сидить у Києві на престолі. Тобто одна сьома України робить свій вирішальний внесок у те, як жити країні в цілому. Тому я б не відмовлявся від такого проекту і не робив би взагалі цю кляту цілісність якоюсь догмою. Тобто чого впиратися в те, що насправді нищить нас і губить?
...

Ці регіони беруть дуже вагому частку в кожному нашому голосуванні. Дві донбаські області надзвичайно густо заселені. Та справа не лише в тому, що вони густо заселені, а й у тому, що вони по-радянському одностайні в голосуванні.
Наприклад, у Галичині плюралізм, голоси розкидані між трьома-чотирма політичними силами.
Приблизно та сама історія в Криму, що й на Донбасі, тільки ще додаються прямі російські провокації. Ну, і присутність ЧФ до всього – його тамтешній народ дуже любить, значно більше, ніж українських моряків.
Я ніколи не підраховував спеціально, але, як кажуть, на око – наш проукраїнський політикум без цих двох регіонів на кожних виборах мав би десь понад сімдесят відсотків. Тобто була б така стійка проукраїнська більшість у парламенті, стійка проукраїнська влада і західний вектор був би поза дискусіями.
Ми взагалі зараз дивно виглядаємо у світі. Наприклад, ще рік тому я приблизно два-три рази на місяць отримував замовлення з газет, переважно німецькомовних про те, що тут відбувається. Та починаючи з лютого цього року як відрізало. Таке враження, що всім усе стало зрозуміло і більше нічого нікого не цікавить.


http://www.unian.ua/politics/382762-andruhovich-yakscho-peremojut-pomaranchevi-to-krimu-y-donbasu-treba-dati-mojlivist-vidokremitisya.html

Offline Груздев

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 928
та всё правильно... только крымом и донбассом дело не ограничится... как бы без моря не остаться :smilie2:

Offline wind

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1601
  • Стать: Чоловіча
та всё правильно... только крымом и донбассом дело не ограничится... как бы без моря не остаться :smilie2:
я не вірю в відкриту інтервенцію, а без підтримки місцевого населення ніякого відчуження території здійснити не вдасться

Offline dreamer

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1733
та всё правильно... только крымом и донбассом дело не ограничится... как бы без моря не остаться :smilie2:
я не вірю в відкриту інтервенцію, а без підтримки місцевого населення ніякого відчуження території здійснити не вдасться

 :smiley24:
В здоровом теле - здоровый дух: http://runnersclub.com.ua/

Offline ursusus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1627
Тут трeбуeтся нe просто "нeподдeржка" мeстного насeлeния, а активноe сопротивлeниe насeлeния сeпаратистам.
Xарьков сражаeтся, Одeсса тожe стоит пока, но, насколько, крeпко, сложно сказать.

Очeнь трeвожно за эти два рeгиона. Если поднажмут путинцы и мeнты пeрeмeтнутся, то могут пасть, увы.
Срочно нужны мeры из цeнтра.

Offline Petrovich

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
знайомий розказував, в нього родичи быля славянська живуть. там така ж куйня пораздавали місцевим бомжам зброю, почався справжній бєспрєдєл. мешканці чекают визволення але фішка в тому що не від украінської влади а від російської. чому? бо всі впевнені якщо підуть украінськи силовики буде купа трупів, якщо рссійські усе буде тихо мирно бомжі самі зброю покидають. десь так

Offline Груздев

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 928
поддержка населения сепаратистам не очень-то и нужна(разве что для картинки на рус\тв)  ... они своими силами в сотню штыков захватывают увд и пр. обьекты(менты не сопротивляются...) сеют страх\запугивают население, которое в итоге просто боится выйти из дому  - и всего делов...

Offline wind

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1601
  • Стать: Чоловіча
поддержка населения сепаратистам не очень-то и нужна(разве что для картинки на рус\тв)  ... они своими силами в сотню штыков захватывают увд и пр. обьекты(менты не сопротивляются...) сеют страх\запугивают население, которое в итоге просто боится выйти из дому  - и всего делов...
це населення, що боїться вийти з дому, блокує наші військові частини

Offline Sergius

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
та всё правильно... только крымом и донбассом дело не ограничится... как бы без моря не остаться :smilie2:

после перехода орками границы донецка и луганска должны заговорить ружья
иначе не поймут