Тарас Кузьо
@TarasKuzio
Німеччина ізольована серед великих членів Європейського Союзу, оскільки Шольц продовжує ховатися за Байдена. У зв’язку з тим, що Велика Британія виходить з ЄС, а США, можливо, відмовляться від свого трансатлантичного альянсу та більше не підтримують Україну, французький Макрон одягає мантію голліста та користується шансом показати, що ЄС є продовженням Парижа. Ми побачимо, чи він справжній, чи це просто пуста риторика. Ось п’ять змін у політиці Франції щодо війни Росії проти України:
1) Франція вперше підтримала членство України в НАТО на Вільнюському саміті у липні 2023 року. Німеччина та США продовжують свою опозицію, яка триває з Бухарестського саміту 2008 року.
2) Франція слідом за Великобританією відправила ракети в Україну. Німеччина та США продовжують виступати проти надсилання ракет великої дальності.
3) Франція приєднується до Великобританії, 4 Скандинавії, 3 Прибалтики, Польщі, Чехії та Румунії відкрито не заявляє, що нашою метою має бути військова поразка Росії. США та Німеччина продовжують надавати перевагу уникненню "ескалації" і досі не заявляють, що підтримують військову поразку Росії.
4) Франція збільшила військову підтримку України. Велика Британія була провідним постачальником військової допомоги Україні в 2022-2023 роках, але зараз займає 10 місце, поступаючись Франції.
5) Франція ініціювала дискусію про те, чому західні держави повинні бути готові направити військові сили в Україну за певних обставин. Ідею Макрона підтримали Естонія, Литва, Чехія та Польща. Шольц нічого не сказав, а Байден відмовився від цієї ідеї.