Автор Тема: ЄС не проти купувати російський газ на кордоні Росії й України  (Прочитано 675 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline profilaktik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2296
  • Стать: Чоловіча
ЄС не проти купувати російський газ на кордоні Росії й України, а не на західному кордоні України з ЄС як це відбувається за нинішньої схеми.
Про це на брифінгу в Єврокомісії заявила Сабін Бергер, речниця комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, пише "УНІАН".
"Зміна пункту постачання для газу на східну Україну європейськими компаніями - це комерційна справа. Тому це мають обговорювати самі компанії. Але ми вважаємо, що це може бути і повинна бути можливість для реалізації такої ідеї", - сказала Бергер.
За нинішньою схемою "Газпром" продає свій газ європейським компаніям на західному кордоні України, де він переходить у власність європейських компаній-імпортерів і сплачує Україні збори за транзит газу її територією.
Київ наполягає, аби європейські компанії купували газ на східному кордоні України і самі сплачували Україні транзитні кошти.
Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у листі на ім'я Президента Росії Володимира Путіна раніше цього тижня наголосив на готовності ЄС подавати інформацію про обсяги газу, який перетинає західний кордон України та ЄС, але зажадав від України та Росії аби й вони надавали інформацію про обсяги газу, який перетинає російсько-український кордон і транспортується українською територією.
Раніше в департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів із посиланням на прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка повідомили, що Україна пропонує Європі купувати природний газ на українсько-російському кордоні та підписати нові відповідні договори з компанією "Газпром".

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
нарешті хоть щось

Offline DeadHead

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 892
це практично переміщення кордонів ЄС, путін трупом ляже а на це не погодиться

Offline profilaktik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2296
  • Стать: Чоловіча
ЕС может предложить поднять цену.

Это будет основание для пересмотра отношений.

При этом в ЕС будет существовать коктейль из газа по разной стоимости для разных стран, или весь газ будет идти по одинаковой средней цене.


Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Андрійович reigns supreme. Його ідея

Offline profilaktik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2296
  • Стать: Чоловіча
При этом ЕС может предложить такой же 30 летний контракт, как и в случае с Китаем.

Учитывая не очень хорошие финансовые перспективы РФ, она может пойти на это.

Offline kleynod

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 871
Андрійович reigns supreme. Його ідея

У нього були ідеї?
Ги! Я прогавив!
Abnormal piglings activity detected!

Offline Єгорій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
  • Стать: Чоловіча
  • = Розвідка =
це практично переміщення кордонів ЄС, путін трупом ляже а на це не погодиться

да будєт так.
Приклад злочинної свідомості: "Егорию народ не такой попался. Ща заведёт про правовый стан, закон и прочую поебень" (с) Зильбершухер

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Андрійович reigns supreme. Його ідея

У нього були ідеї?
Ги! Я прогавив!

На хуй мудак. Дочи на улю чи на кого ти там дрочиш. Я зрозуміло висловився?

Offline Чорна Сотня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 791
  • Стать: Чоловіча
ЕС может предложить поднять цену.

Это будет основание для пересмотра отношений.

При этом в ЕС будет существовать коктейль из газа по разной стоимости для разных стран, или весь газ будет идти по одинаковой средней цене.

ЕС уже говоріл, что будут делать одну цену на весь ЕС, ато получаеця вроде союз, но табачок (газ) врознь.
Нема Сили не від Бога.  Ісідор. Екзарх Грузії.

Offline Go to Ass

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Стать: Чоловіча
  • -
ЄС не проти купувати російський газ на кордоні Росії й України, а не на західному кордоні України з ЄС як це відбувається за нинішньої схеми.


Все просто. Пусть принимают в ЕС.

Offline cdecdc Put

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3952
Андрійович reigns supreme. Його ідея

У нього були ідеї?
Ги! Я прогавив!

На хуй мудак. Дочи на улю чи на кого ти там дрочиш. Я зрозуміло висловився?
:bu
Модер,всем вышесказанным можешь пренебречь.Пеця халосый.

Offline Tide

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 825
Одна з причин, чому Росія не захоче добровільно перенести точку поставки на східний український кордон - це необхіднсть переукладати договори "бери або плати", більшість з яких була тихою сапою скорегована, але вони лишились (про необхідність переукладати договори певний час назад я читав в газпромівському матеріалі). І зараз європейці їх не підпішуть навіть в скоригованому вигляді, бо умови на ринку газу за останні роки суттєво погіршились для Росії.

Далі, в вартість газу для України зараз входить вартість транзиту повного імпортованого Україною об"єму через всю територію України. Але газ споживається (в середньому) в центрі України (а враховуючи структуру промисловості - то взагалі ближче до Сходу). Тобто, щоб спожити закупаємий газ, його потрібно (в середньому) "лише трішечки перемістити від кордону", а не "тягнути" через всю країну. І відповідно затратити на це треба суттєво менше, чим у випадку розрахунку на західному кордоні. В мене питання: я чогось не враховую, чи це просто давнє розводілово із області "так біло всегда"? Я, до речі, розумію, що фізично газ починає споживатися, як тільки його молекули досягнуть потрібної точки на мапі України, але, мені здається, що це ніяк не впливає на намальовану вище схему систематичного 23-річного обрахунку України.

Третє, при переносі точки розрахунку на схід Росія втрачає головний важіль впливу на Україну. І це буде останнє, на що вона піде.