Обсудим детали техзадания
Отбля, які ж розумні люди...

Оце вже робимо ми.
Цитую інтродукцію:
Майже 100 років тому, у складі військ Української Народної Республіки на таких самих літачках воювали пілоти УНР. Літачків було 330.
Неймовірно, але ці дуже прості і зараз дешеві у масовому виготовленні літаки (собівартість виготовлення в Україні меньше, ніж $7000) виявилися напрочуд актуальними зараз - для спостереження, для розвідки, а зі зброєю - для знищення ворожої бронетехніки та Градів. У сучасному, безпілотному варіанті він може пролітати більше 2000 кілометрів. Літак може виконувати такі ж завдання з як і спеціалізований АН 30 за багато мільонів доларів, не піддаючи ризику життя членів екіпажу.
І він, практично, непомітний для ПЗРК з тепловими головками наведення.
А останній з перших пілотів України пішов до раю всього 9 років тому.
Р.S. Звичайно, на цьому літаку можно літати!.
2. Розвідувальний та ударний безпілотний літак.
Загальна інформація:
1. Вага порожнього 124 кг.
2. Номінальне корисне навантаження 110 кг.
3. Максимальне корисне навантаження 220 кг.
4. Максимальна злітна вага 344 кг.
5. Швидкість звалювання 52 км / год.
6. Крейсерська швидкість 130 км / год.
7. Максимальна 150 км / год.
8. Максимальне перевантаження + 6 / -3G
9. Скоропідйомність 700м / хв.
10. Практична стеля 6500 м.
11. Двигун: чотиритактний повітряного охолодження 102 к.с.
12. Витрата палива 7-10 л / год
13. Управління: пілот, автоматичне пілотування за програмою, або дистанційне керування.
Системи:
1. Знищення важкої техніки супротивника. Вночі. Об'єкти - танки, БМП, БТР, ГРАД, ЗРК.
Розроблена в Івано-Франківську оптична система розпізнавання образів для побутових цілей робототехніки у військовому налаштуванні здатна вночі відрізняти танк, або установку Град від цивільного автомобіля чи малої архитектурної форми. Принцип той самий, що використовується в фотоапаратах - щоби розпізнати посмішку і зробити знімок саме тоді, коли ви посміхаєтесь.
Система наведення та автоматичного управління, створенням якої займаються спеціалісти, що звільнились кілька років тому з НПО Луч Оборонпрому (немає замовлень - немає зарплат), має перевести двигун літака на холостий хід, завантажити пропеллер, ввести цей літак у пологе пікірування, застабілізувати, та з відстані 150-200-300 метрів випустити по об'єктах атаки кумулятивні гранати з стандартного гранатомета РПГ 7, що є підвішені під крилами. Після пострілу в автоматичному режимі вивести літак з пікірування та зони атаки для набору висоти та відновлення радіозв'язку. Під час атаки у пікіруванні, та в зоні протидії засобів РЄБ практично завжди можлива втрата віддаленого керування, тому літак під час атаки по ідентифікованим цілям переходить в режим дій за задалегідь запрограмованим алгоритмом. Ще один варіант програми використання - розвідувальна зйомка за програмою в видимому та інфрачервоному діапазоні. Після виконання програми літак направляється до найближчого запрограмованого пункту обміну інформацією поза зоною дії засобів РЄБ супротивника, де відновлює контроль, пересилаю інформацію та отримує наступні команди. Такими пунктами обміну інформації можуть слугувати ті самі "Відділення зв'язку та інформації для АТО", інформація про яких викладена вище. Літак сідає і злітає в автоматичному режимі.
2. Знищення безпілотних розвідувальних літаків супротивника.
Створено діючий прототип автоматичної, керованої компьютером універсальної турелі, на яку може встановлюватися автоматична зброя. Прототип цієї турелі здатен влучати в тенісний м'яч, що підскакує від землі на відстані в 15 метрів. На цій турелі встановлено телевізійну камеру, що передає зображення в компьютер, і компьютер розраховує траекторію руху об'єкту та вмикає постріли тоді, коли об'єкт - БПЛА супротивника входить в зону ураження.
Для знищення безпілотних літаків супротивника для встановлення на турель оптимальним є кулемет калібру .22 lr, малокаліберним патроном (мєлкашка) з швидкістю пострілів до 1200 на хвилину, актуального виробництва США. Кулемет має барабан з 275 набоями. Дистанція ураження до 80 метрів. Черга з 8 пострілів є еквівалентом одного пострілу з рушниці 12 кал. картеччю діаметром 8.5 мм. Вага кулемета з набоями дорівнює 6 кг. Енергія кулі - близько 200 джоулів.
3. Цей літак за своїми характеристиками може бути носієм противотанкового ракетного комплексу «АЛЬТА» державного підприємства «Державне київське конструкторське бюро «Луч». і нести дві керовані ракети, та систему наведення.
Бюджет: Набір деталей літака: $ 6200 доставка в Україну з США $ 800 = $ 7000
Двигун 102 к.с. Доставка в Україну $ 3242 $ 430 = $ 3672
Повітряний гвинт: $ 500 доставка в Україну $ 100 = $ 600
Редуктор повітряного гвинта: = $ 1295
Збірка в Україні: $ 5 за годину, за 400 годин = $ 2000
РАЗОМ (для літака з ручним керуванням): $ 14 567
3. Важливе: Цей літак є непомітним для теплових головок наведення сучасних ПЗРК за своєї малої енергетичної насиченості. Його вартість порівняна з вартістю ракети ПЗРК, але щоби збити всього один тихохідний АН-2 з двигуном вдесятеро більшої, ніж у нашого літака потужності в Югославії змушені були використати 16! ПЗРК. Для знищення такого літака придатні тільки ракети з радіокомандним наведенням, вартість яких в десяток разів перевищує вартість такого літака.
Таким чином, в тому разі, якщо цей напрямок отримає сприяння, то в недалекому майбутньому можно отримати такий тактичний інструмент - група з 7-10 безпілотних літаків, що не можуть бути знищені ПЗРК, стартує на безпечній відстані від фронту, або автоматично в режимі радіомовчання, або під керуванням літака-матки, що є одночасно ретранслятором і інструментом дистанційного керування, вночі чи вдень, розвідує, ідентифікує і знищує запрограмовані визначені і вказані людиною цілі - важке озброєння - і після того повертається на базу. Без небезпеки для людей.
Трудоємність цього літака, нагадую - всього 400 годин, тобто, маленьке підприємство з 40 чоловік може випускати по одному такому літакові в день. Практично всі описані функції вже окремо розроблені і потребують об'єднання для використання в єдиній системі.
І, що важливо, це є виключно гуманна система, бо пріорітетом є саме озброєння, "залізо" а не люди, що цим озброєнням керують.