Автор Тема: Интересный отрывок из интервью с М. Вереснем про ,,стукачество''.  (Прочитано 2487 раз)

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: У мене був фантастичний випадок, колись я чекав на квиток з Гетвіка до Лондона. А каса зачинена. І всі дивилися на годинник, тому що кожен розуміє, що можна піти в туалет, і кожен собі подумки уявляв скільки часу забирає туалет, і почалися якісь там нервовості, коли пройшло там три чи п’ять хвилин, коли кожен той британець собі порахував, що мабуть вже туалет має закінчитися, і тоді вони починали постукувати, а деякі починали шукати, де телефон.

І виймати свої мобільні, телефонувати і казати "не порядок".
І був порядок.

Олег БИЛЕЦКИЙ : Ну, тут приватних історій є дуже багато. Мені чомусь так зі сльозинкою згадалась та ситуація, в яку я в Німеччині потрапив. Це про ціну оцього порядку. Я якось їхав з невеликого міста до Кьольна і придбав собі квиток за сорок євро на потяг. Був двоповерховий потяг, я значить сів собі на другий поверх, бо там просто менше людей було. Потім прийшов контролер і сказав, що я мав їхати в другому класі, а я їду у першому. Я чесне слово не знав, от правда не знав, але тут аргументи не працюють. Я потім ще сорок євро окрім тих сорока за квиток, заплатив штраф. Але я для себе усвідомив просту річ. За тих додаткових сорок євро я придбав знання. Більше ніколи в тому житті я не сяду не в той клас. Все. Тут дуже просто.

Ещё:

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Іра, я вам відповім на мові, яку ви вживаєте, не имеет значения. .... И очищение не произойдет, если мы с вами дорогая Ирина, видя нарушения каждый день, идя в магазин или в ресторан, пользуясь всем, что вокруг нас происходит, если мы не будем указывать людям, которые нарушают на то, что они нарушают. А если они сильно нарушают, не будем вызывать милицию, не будем писать в книги жалоб... Вот если мы всего этого не будем, то никакая люстрация не поможет. Все это вместе только может дать результат. Попробуйте что-то нарушить в Польше, в Германии, в США, в Канаде, в Японии. Везде, где либерально-демократические ценности приветствуются. У вас не получится, всегда найдется двадцать пять человек, если вы неправильно едете по дороге, если вы что-то делаете неправильно - обязательно найдутся. Это называется тем, что всегда было стыдно - стукачество. Это не стыдно, потому что если он делает плохо, то мне плохо. Я подвергаю свою жизнь опасности, если он плохо водит машину.  :smiley24:

 :smilie1:
« Останнє редагування: Грудня 14, 2014, 01:59:18 13:59 від злата »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
У нас это тоже было, но почему-то с противоположным эффектом - по доносам сажали невинных.

Offline Taratayka

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • И даже лапы не видно...
Я уже тут как-то писала, что наши понятия о "стукачестве" - это наследие той страны и тех времен, когда "полстраны сидело, а вторая половина их охраняла". Это надо изживать, каждому в себе лично.

Другое дело, что для начала нам нужно что-то сделать со своей милицией и другими карающими органами, повысить к ним доверие. Чтоб мы знали, что, когда я сообщу о какой-то подозрительной ситуации, милиция приедет и разберется, а не приедет - и первым делом отобъет почки подозрительному субъекту, а потом - может быть - разберется.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
У нас это тоже было, но почему-то с противоположным эффектом - по доносам сажали невинных.

ні, у нас такого не було ніколи
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
я думаю, что пройти мимо, например, провалившегося асфальта на дороге, или выкопанной кем-то ямы на тротуаре и не позвонить, не сигнализировать ( настойчиво   :smilie1:) - это банальное равнодушие, лень и трусость.
Проблема еще в том, что , например, в супермаркете, где недавно яростно отстаивала свои права  :smilie5:, я казалась в гордом одиночестве. Людям было все равно, что продавец в одних и тех же перчатках резал сыр и отпускал сырое мясо ( за своего коллегу). Вот так.




Offline Egvein

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 334
  • Стать: Жіноча
  • Львів
я думаю, что пройти мимо, например, провалившегося асфальта на дороге, или выкопанной кем-то ямы на тротуаре и не позвонить, не сигнализировать ( настойчиво   :smilie1:) - это банальное равнодушие, лень и трусость.
Проблема еще в том, что , например, в супермаркете, где недавно яростно отстаивала свои права  :smilie5:, я казалась в гордом одиночестве. Людям было все равно, что продавец в одних и тех же перчатках резал сыр и отпускал сырое мясо ( за своего коллегу). Вот так.
У мене постійні сварки з маршрутчиками, які курять в маршрутці. І теж, жодного разу ніхто не підтримав)

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
я думаю, что пройти мимо, например, провалившегося асфальта на дороге, или выкопанной кем-то ямы на тротуаре и не позвонить, не сигнализировать ( настойчиво   :smilie1:) - это банальное равнодушие, лень и трусость.
Проблема еще в том, что , например, в супермаркете, где недавно яростно отстаивала свои права  :smilie5:, я казалась в гордом одиночестве. Людям было все равно, что продавец в одних и тех же перчатках резал сыр и отпускал сырое мясо ( за своего коллегу). Вот так.
У мене постійні сварки з маршрутчиками, які курять в маршрутці. І теж, жодного разу ніхто не підтримав)
Что поделаешь? как говорится ,,делай, что должно, и будь, что будет'' :smilie1: Может, засыпанные ямы на дорогах по моим ,,сигналам'' - это чьи-то спасенные жизни? И ваши замечания маршрутчикам - это чье -то спасенное здоровье? Как знать!  :smilie1:
« Останнє редагування: Грудня 14, 2014, 02:56:39 14:56 від злата »

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде
я думаю, что пройти мимо, например, провалившегося асфальта на дороге, или выкопанной кем-то ямы на тротуаре и не позвонить, не сигнализировать ( настойчиво   :smilie1:) - это банальное равнодушие, лень и трусость.
Проблема еще в том, что , например, в супермаркете, где недавно яростно отстаивала свои права  :smilie5:, я казалась в гордом одиночестве. Людям было все равно, что продавец в одних и тех же перчатках резал сыр и отпускал сырое мясо ( за своего коллегу). Вот так.
У мене постійні сварки з маршрутчиками, які курять в маршрутці. І теж, жодного разу ніхто не підтримав)
вода камінь точить.
у нас вже не курять в маршрутках.

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
я думаю, что пройти мимо, например, провалившегося асфальта на дороге, или выкопанной кем-то ямы на тротуаре и не позвонить, не сигнализировать ( настойчиво   :smilie1:) - это банальное равнодушие, лень и трусость.
Проблема еще в том, что , например, в супермаркете, где недавно яростно отстаивала свои права  :smilie5:, я казалась в гордом одиночестве. Людям было все равно, что продавец в одних и тех же перчатках резал сыр и отпускал сырое мясо ( за своего коллегу). Вот так.

Тут зворотній зв'язок потрібен . Всього навсього . Наприклад в моєму  місті ( не Україна ) ям просто не існує як " класс" . Парадоксально але факт, всі найменьші пошкодження тротуару і іншої інфраструктури були " відремонтовані " румунськими циганами  :smilie5:. Вони просто тупо задрочили мерію компенсаціями ( у всіх румунських циган нагло почалися вивихи , падіння і пожкодження з втратою працездатності  :lol:  )
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Тут справді в Україні підходи зовсім інші, ніж в тих же європейських країнах. Але в нас багато в чому ситуація інша.
Ті ситуації, які тут описані досить прості і однозначні.
А от, наприклад, якщо мені відомо, що мій сусід отримує зарплату в конверті, чи повинен я про це повідомляти податковій?

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде

А от, наприклад, якщо мені відомо, що мій сусід отримує зарплату в конверті, чи повинен я про це повідомляти податковій?

думаю  - не варто.
він не краде, а заробляє зарплату. на лексусі не їздить.
допоки влада не створить умови, коли можна буде економічно доцільно вести бізнес, сплачуючи податки - це явище буде присутнє.
а от якщо Ваш сусід - податківець і їздить на лексусі - то  очевидно, що він краде.
треба потрохи ускладнювати йому життя.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Тут справді в Україні підходи зовсім інші, ніж в тих же європейських країнах. Але в нас багато в чому ситуація інша.
Ті ситуації, які тут описані досить прості і однозначні.
А от, наприклад, якщо мені відомо, що мій сусід отримує зарплату в конверті, чи повинен я про це повідомляти податковій?


це буде стукачєством.

а от "стучати", на те, що безпосередньо торкається ваших інтересів - не є стукачєством в радянському розумінні того слова, це є захистом своїх інтересів (щоб водії не палили у маршрутці, щоб залатали яму чи вчасно обслугували клієнта). Це насправді є прямим захистом своїх прав.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
Михаил Сентябрь :)  :hot:

Ве́ресень (ма́їк) — дев'ятий місяць року в григоріанському календарі, він має 30 днів.

Назва вересня прийшла з Полісся. Там у цей період цвіте верес — цінна медоносна рослина. Був цей місяць також ревуном, заревом, сівнем, бабиним літом та покрійником.[Джерело?]

У стародавніх слов'ян місяць жнив називався серпень, а місяць молотьби — вересень (від слова «верещить» — молотити), і походять від назви землеробських робіт.[1]


Сентябрь - сьомий місяць  :) - чому догадайтесь самі 
« Останнє редагування: Грудня 14, 2014, 03:50:46 15:50 від server error »
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Погоджуюсь з entp . Податкове законодавство і органи місцевого самоврядування повинні бути такими , щоб податки сплачувати було вигідно . Я не жартую . Я сплачую податки з задоволенням , бо бачу " віддачу " , у вигляді функціонуючого як " часікі" міського транспорту , ввічливих поліцейських , доріг без ям і тд ітп .
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд


це буде стукачєством.

а от "стучати", на те, що безпосередньо торкається ваших інтересів - не є стукачєством в радянському розумінні того слова, це є захистом своїх інтересів (щоб водії не палили у маршрутці, щоб залатали яму чи вчасно обслугували клієнта). Це насправді є прямим захистом своїх прав.

Не погоджуюсь . Несплата податків це крадіжка грошей в держави . В мене також .
Але виходячи з українських реалій , " стукати " на сусіда не варто , бо його поведінка це тільки логічний  результат відсутності поняття " право " , як такого . Він тут не причому , він частина системи , а не порушник .
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052


це буде стукачєством.

а от "стучати", на те, що безпосередньо торкається ваших інтересів - не є стукачєством в радянському розумінні того слова, це є захистом своїх інтересів (щоб водії не палили у маршрутці, щоб залатали яму чи вчасно обслугували клієнта). Це насправді є прямим захистом своїх прав.

Не погоджуюсь . Несплата податків це крадіжка грошей в держави . В мене також .
Але виходячи з українських реалій , " стукати " на сусіда не варто , бо його поведінка це тільки логічний  результат відсутності поняття " право " , як такого . Він тут не причому , він частина системи , а не порушник .

Прямо безпосередньо на Вас це не впливає. Т.б якщо Ваш сусід почне отримувати зп не в конверті, Ваше життя не зміниться ніяк.


т.б так, він айайай заручник системи, але в цій ситуації це буде класичне стукачество :). Ба більше, якщо з ямою Ви зможете довести її наявність, то тут це буде анонімний лист "я чув що" - улюблена тема совків
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
В обществе должна быть критическая масса людей, которые соблюдают законы не со страху, а по совести, добровольно.
Одним стукачеством дело не спасешь.

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд

Прямо безпосередньо на Вас це не впливає. Т.б якщо Ваш сусід почне отримувати зп не в конверті, Ваше життя не зміниться ніяк.


т.б так, він айайай заручник системи, але в цій ситуації це буде класичне стукачество :). Ба більше, якщо з ямою Ви зможете довести її наявність, то тут це буде анонімний лист "я чув що" - улюблена тема совків

Звичайно що впливає . Це одразу видно перетнувши кордон в Раві Руській . Погоджуюсь , що ці впливи інерційні , але часами люди починають задумуватись і чухати рєпу : а як жеж так вийшло що навкруги суцільна " жізнь бєз бороди " ?
Стукати треба коли є " нєпорядок " , а коли це такий " порядок " , то це не варто зусилль.
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline el Capitano

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 260
У меня был совершенно чудный случай. Знаете " Метро" на Окружной, ну, возле "Эпицентра"?.. Переход там через две дороги.. дорога самашедшая с самашедшим движением. и вот ломается светофор.. Поток машин, никто нихера не останавливается, люди меж грузовиков бегают. А я с ребенком, и под колеса не хочется, а эти дибилы не стают аж никак, даже не притормаживают... Ну, меня перемкнуло - звоню в 102.. Да как вывесил пиздюлей после соединения с ГАИ. Говорю - вы хотите массовых жертв людских, да как описал эту ситуацию всю.. бригада ремонтеров прилетела через 15 минут
« Останнє редагування: Грудня 14, 2014, 05:08:57 17:08 від el Capitano »

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052

Прямо безпосередньо на Вас це не впливає. Т.б якщо Ваш сусід почне отримувати зп не в конверті, Ваше життя не зміниться ніяк.


т.б так, він айайай заручник системи, але в цій ситуації це буде класичне стукачество :). Ба більше, якщо з ямою Ви зможете довести її наявність, то тут це буде анонімний лист "я чув що" - улюблена тема совків

Звичайно що впливає . Це одразу видно перетнувши кордон в Раві Руській . Погоджуюсь , що ці впливи інерційні , але часами люди починають задумуватись і чухати рєпу : а як жеж так вийшло що навкруги суцільна " жізнь бєз бороди " ?
Стукати треба коли є " нєпорядок " , а коли це такий " порядок " , то це не варто зусилль.


не переводьте мене будь-ласка на ту сторону, на якій я Вам типу опонуватиму в такій очевидній речі, як впливають інерційні процеси типу "зп в конвертах",а Ви станете таким собі капітано очевидністю. Давайте я таки залишусь на тій стороні, на якій стою.

Те, що ці процеси впливають на якість вашого життя - це факт. Але безпосередньо ні. Ви не станете жити ні краще ні гірше якщо Ваш сусід раптом вирішить отримувати зп в конверті або навпаки. Нічого не відбудеться миттєво. А отже безпосередньо на Вас такі речі одразу не впливають(можете "безпосередньо" замінити на "одразу") .

А далі те, що я казав - не стукачеством(в радянському штампі цього слова) є якраз повідомлення про ті речі, які безпосередньо впливають на рівень конмфорту людини. Т.б якщо сусід краде вашу лампочку - на нього ви маєте повне право стучати(крадуть вашу лампочку).
Що сталося, коли наші люди почали стучати на речі, які безпосередньо на них не впливають нам відомо  - совок з викривленою системою "стукачества". Дайте людям можливість ефективно впливати на факт викрученої лампочки сусідом і вам з часом, можливо, не буде потреби створювати іншу систему стукачества на речі, які безпосередньо\одразу не впливають на людину.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Astronaut

  • Гість
Ничего необычного. В Штатах, например, давно принято, удивительно что "провідні особистості" этого не знают:



Но когда я описывал свой опыт общения с ментами здесь, и спрашивал давно ли вы, СУПчики, пробовали, то меня закидывали тапками  :smilie7:

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча

А от, наприклад, якщо мені відомо, що мій сусід отримує зарплату в конверті, чи повинен я про це повідомляти податковій?

думаю  - не варто.
він не краде, а заробляє зарплату. на лексусі не їздить.
допоки влада не створить умови, коли можна буде економічно доцільно вести бізнес, сплачуючи податки - це явище буде присутнє.
а от якщо Ваш сусід - податківець і їздить на лексусі - то  очевидно, що він краде.
треба потрохи ускладнювати йому життя.

 :smiley24:
Здравые слова.

Плюс можно спрогнозировать последствия сдачи соседа налоговой:
Соседу потреплют нервы и он станет беднее, в бюджет от этого не попадет ни копейки, в гараже налогового милиционера обновится транспортное средство, отношения с соседом будут испорчены.

По факту, может оказаться, что подсудимые - значительно более моральные люди, чем судьи, и это - большая проблема для нашего общества.

Свободу Юрию Деточкину!  :super:

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
стукачество - це БРЕХЛИВИЙ донос
будь яке ПРАВДИВЕ повідомлення не можна кваліфікувати як стукачество

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд


А далі те, що я казав - не стукачеством(в радянському штампі цього слова) є якраз повідомлення про ті речі, які безпосередньо впливають на рівень конмфорту людини. Т.б якщо сусід краде вашу лампочку - на нього ви маєте повне право стучати(крадуть вашу лампочку).
Що сталося, коли наші люди почали стучати на речі, які безпосередньо на них не впливають нам відомо  - совок з викривленою системою "стукачества". Дайте людям можливість ефективно впливати на факт викрученої лампочки сусідом і вам з часом, можливо, не буде потреби створювати іншу систему стукачества на речі, які безпосередньо\одразу не впливають на людину.

Та ми про одне й теж говоримо , просто відтінки і ракурси ітд Дискусія , прошу пана  :gigi:
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
стукачество - це БРЕХЛИВИЙ донос
будь яке ПРАВДИВЕ повідомлення не можна кваліфікувати як стукачество

 Стукачєство , це правдиве повідомлення щодо речей які носять абстрактний характер . Монах , тут назвав це " речі які безпосередньо не впливають " . Цілком це правильно і погоджуюсь , що влазити в деталізацію  немає потреби . От наприклад в мене в характиристиці було " нє імєєт твьордого марксиско - ленінского міровозрєнія " Правда ? Правда . але ж якась сука дала цьому хід , і замполіти потім  мені " сушили  мозк " , ще й особіст долучився зі своїми " подходцамі " .
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Прямо безпосередньо на Вас це не впливає. Т.б якщо Ваш сусід почне отримувати зп не в конверті, Ваше життя не зміниться ніяк.

Если рядом живет человек и шпионит, то он тоже как-то не сильно на жизнь соседей влияет. Моя хата с краю?

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052


А далі те, що я казав - не стукачеством(в радянському штампі цього слова) є якраз повідомлення про ті речі, які безпосередньо впливають на рівень конмфорту людини. Т.б якщо сусід краде вашу лампочку - на нього ви маєте повне право стучати(крадуть вашу лампочку).
Що сталося, коли наші люди почали стучати на речі, які безпосередньо на них не впливають нам відомо  - совок з викривленою системою "стукачества". Дайте людям можливість ефективно впливати на факт викрученої лампочки сусідом і вам з часом, можливо, не буде потреби створювати іншу систему стукачества на речі, які безпосередньо\одразу не впливають на людину.

Та ми про одне й теж говоримо , просто відтінки і ракурси ітд Дискусія , прошу пана  :gigi:


 :smiley15:
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Astronaut

  • Гість
Камрады, стыдно, ей богу, копипастер завел гнилую тему, а мы тут дискуссию развели  :smilie7:

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Катруся Бережная
Вчера, в 0:17 ·

Шок, просто шок! Я не знаю чего сейчас больше.Злости или удивления.
Сегодня спонтанно провела маленький эксперимент. Проехалась через весь город общественным транспортом с тубой от РПГ, неся её в руках. Начался вояж с исполнительной службы Ленинского района, сотрудники которой хихикали и просили сфоткаться.
Преспокойненько вошла в метро, спустилась на платформу. Рядом на скамейку присели 2 парнишки. Переглянулись и один второму предложил не ехать со мной одним поездом. Успокоила ребят,рассказав и показав, что туба никакой угрозы не несет, поскольку заряда в ней уже нет.
Подошел поезд. Зашла в вагон и доехала до Советской. О, на переходе милиция дежурит. Щас посмотрим на бдительность, подумалось мне. 3 правоохранителя бодренько переговаривались и что то выглядывали в толпе.
Прошла у них перед самым носом. НОЛЬ РЕАКЦИИ! Условно, человек с гранатометом в метро - а им пофиг?
перехожу через переход на Салтовскую ветку и еду от начала до конечной станции. Выхожу на Героев труда. Дохожу до ТРЦ ДАФИ. Туба в руках.Не прикрыта и никак не упакована.
За 2 часа болтания по городу - меня видело минимум 3-4 сотни человек, но ни один из них не вызвал милицию. Харьковчане, вы совсем с ума сошли? Как можно на такое не реагировать? А менты, у которых я крутилась перед носом? О какой готовности города к обороне можно говорить, если человек может спокойно разгуливать по городу с гранатометом и никто не обратит на это внимание!

https://m.facebook.com/sweet.katrusya/posts/779323002141125?pnref=story

Astronaut

  • Гість
Катруся Бережная
Вчера, в 0:17 ·
Шок, просто шок!
Чай с ромашкой и спать  :smilie7: