Автор Тема: Для «захисників» української мови, «штатних» патріотів та для тих, кому цікаво.  (Прочитано 6882 раз)

0 Користувачів і 9 Гостей дивляться цю тему.

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
Я вільно володію українською мовою, пишу без помилок і не використовую суржику, на відміну від нашої політичної та журналістської еліти, але я дуже не люблю, коли хтось мені починає вказувати що мені казати, як казати і якою мовою спілкуватися.
 Коли до мене звертаються українською – завжди відповім українською, запитають щось російською, відповім – російською, звернуться англійською  - відповідаю англійською.
Для мене мовне питання не є питанням взагалі.   Але я чітко розумію, що далеко не всі, хто спілкується виключно українською, навіть підкреслено «виключно» не обов’язково є справжніми патріотами України в дійсному сенсі цього поняття. Бо не вишиванка і розмови українською є основними показниками патріотизму, а те що людина робить для своєї країни, як поводиться з іншими людьми, почуває себе громадянином України, де би та людина не мешкала в даний час.
Тому коли я чую від «захисників» мови з діаспори – «у ВАС тут все погано», «ВИ все робите не так» і таке інше, єдине чого я хочу, це врізати поміж очі так, щоб пташок та зірочки побачили…  До таких людей я відчуваю лише відразу та огиду.
Я поважаю людей, які хоч і розмовляють російською, але готові «душу й тіло положити за нашу свободу».
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
НМД ці мовні розборки зараз не на часі.
Більше того, час ці всі хвороби русифікациї лікує.
Немає ні потреби, ні причини, подразнювати зараз ці язви.
Хоча одночасно треба бути пильним і недопускати поширення гною русифікациї, тоді все саме по собі внормується і заживе.

Offline ВУКЕР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5012
НМД ці мовні розборки зараз не на часі.

Именно.
Вопрос неактуальный давно. Его пытается поднимать путенюгенд.
Поэтому: забить на него нахер. тоесть совсем.

Кто не врубается - пиздить волшебным ломом (с)

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
НМД ці мовні розборки зараз не на часі.
Більше того, час ці всі хвороби русифікациї лікує.
Немає ні потреби, ні причини, подразнювати зараз ці язви.
Хоча одночасно треба бути пильним і недопускати поширення гною русифікациї, тоді все саме по собі внормується і заживе.
Насправді зрушень у мовному питанні не бачить тільки той, хто не бажає бачити.
Дітлахи, яким зараз по 4-5 і трохи більше рочків вже ВСІ вільно розмовляють українською і я впевнена, що вони коли стануть дорослими будуть спілкуватися українською.
Моє покоління вже нажаль не зміниш.
 Але скажу знову - можна бути російськомовним і справжнім українцем, можна теревенити на всіх кутах "українською" і бути зрадником та падлюкою
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
If you are going through hell, keep going.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
НМД ці мовні розборки зараз не на часі.
Більше того, час ці всі хвороби русифікациї лікує.
Немає ні потреби, ні причини, подразнювати зараз ці язви.
Хоча одночасно треба бути пильним і недопускати поширення гною русифікациї, тоді все саме по собі внормується і заживе.

 :smiley24:
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Ну, нарешті!!!!

 :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

Кицюня, куди тобы пересилати продукцію українського виробника?
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Никогда это реально не помогало. Скорее даже мешало, как на мой взгляд...

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Никогда это реально не помогало. Скорее даже мешало, как на мой взгляд...

програми були пацаваті.

ЗІ: хоча от програми від Держкіно реально працювали. Зараз грошей нема )
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
не потрібні "програми" - потрібні якісні літратурні твори, кінофільми, пісні і таке інше
якісне дублювання іноземних фільмів теж має значення, як і якісний переклад світової літератури
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Никогда это реально не помогало. Скорее даже мешало, как на мой взгляд...

програми були пацаваті.

ЗІ: хоча от програми від Держкіно реально працювали. Зараз грошей нема )

Имена украинских КУЛЬКУРистов, которые хоть что-то значат, вроде бы никогда не отмечались в госпрограмах поддержки.
И наоборот. Кто знает лауреатов Шевченковских премий? 

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Чесно кажучи, я не думаю, що державна підтримка (особливо виходячи з того, що все, чого торкається “держава“, одразу перетворюється на купу гною) вирішить проблему.
Має бути “перепрограмування“ в головах людей.
If you are going through hell, keep going.

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
не потрібні "програми" - потрібні якісні літратурні твори, кінофільми, пісні і таке інше
якісне дублювання іноземних фільмів теж має значення, як і якісний переклад світової літератури


То есть, простая конкуренция должна решить проблему, а не мифическая господдержка.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Мне довелось как-то присутствовать на отборочных в Червону Руту и посмотреть как это реально работает.
Раскручиваются хорошие украиномовные колеективы, - это реально помогает.
Что касается книг, то поговорите с любым кто работает в этой области, - он расскажет что в России такая программа поддержки есть.
К примеру Кураева, которого я когда-то много лет назад покупал на Петровке продавали намного дешевле чем остальные книги потому что он попадал под какую-то программу поддержки.
Так что это реально работает.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
не потрібні "програми" - потрібні якісні літратурні твори, кінофільми, пісні і таке інше
якісне дублювання іноземних фільмів теж має значення, як і якісний переклад світової літератури

Та все це є для того, хто хоче те читати і дивитися.
Уявіть собі болгар, литовців, румунів чи ще якихось словаків - вони б уже давно мали вчинити мовне самогубство, якби виходили із якості власної літератури, кіно, та іншого культурного продукту.
If you are going through hell, keep going.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Не на часі, але в майбутньому обов'язково потрібна державна програма підтримки українськоі книги, музичнї культури і т.ін.

Никогда это реально не помогало. Скорее даже мешало, как на мой взгляд...

програми були пацаваті.

ЗІ: хоча от програми від Держкіно реально працювали. Зараз грошей нема )

Имена украинских КУЛЬКУРистов, которые хоть что-то значат, вроде бы никогда не отмечались в госпрограмах поддержки.
И наоборот. Кто знает лауреатов Шевченковских премий?

я про що і кажу ... питання в програмах.

можна по різному підтримувати і не всюди потрібна однакова підтримка. Наприклад сінематограф потрібно зараз підтримувати баблом (всі відомі кінострічки останніх двох років спонсовані Держкіно). А решту діячів треба підтримувати хорошими фестивалями та призами на них (т.б. фактично створювати змагання з хорошим призом, який виправдовуватиме це змагання) ... т.б держава може сприяти створенню таких фестивалів (в жодному разі не створювати!!! інакше буде чергові шевченкові премії чи щось таке з гопаком): пільгове оподаткування на певний час\назавжди у випадку прибутковості\важливості досягнень для країни, часткове фінансування\повернення затрачених коштів у разі успіху та інші стимулюючі варіації.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
не потрібні "програми" - потрібні якісні літратурні твори, кінофільми, пісні і таке інше
якісне дублювання іноземних фільмів теж має значення, як і якісний переклад світової літератури

Та все це є для того, хто хоче те читати і дивитися.
Уявіть собі болгар, литовців, румунів чи ще якихось словаків - вони б уже давно мали вчинити мовне самогубство, якби виходили із якості власної літератури, кіно, та іншого культурного продукту.

Кицюню Mirta чекає на тебе. Коли переводитимеш кошти за оплату?
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Пока мы тут мучаемся вопросом - надо или не надо поддерживать, в России к примеру уже давно поддерживают и никто не сомневается в том, что это работает.
У меня есть подозрения что там даже такие проекты как 1С поддерживает государство.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Єдине, чим може допомогти “держава“ - це правильним стимулюванням через податки.
Кіно має бути комерційним, але вимога закону має бути проста - робіть кіно яке хочете і про що хочете, але продукт має бути українською мовою. І податкову політику можна відповідно коригувати.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
не потрібні "програми" - потрібні якісні літратурні твори, кінофільми, пісні і таке інше
якісне дублювання іноземних фільмів теж має значення, як і якісний переклад світової літератури

Та все це є для того, хто хоче те читати і дивитися.
Уявіть собі болгар, литовців, румунів чи ще якихось словаків - вони б уже давно мали вчинити мовне самогубство, якби виходили із якості власної літератури, кіно, та іншого культурного продукту.

Кицюню Mirta чекає на тебе. Коли переводитимеш кошти за оплату?

Тут вольтаж інший.  :gigi:
If you are going through hell, keep going.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Пока мы тут мучаемся вопросом - надо или не надо поддерживать, в России к примеру уже давно поддерживают и никто не сомневается в том, что это работает.

Причому працює не тільки в Хуйлостані, але і навкруги його.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Коли до мене звертаються українською – завжди відповім українською

Домовились.  :smilie7:

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Я вільно володію українською мовою, пишу без помилок і не використовую суржику, на відміну від нашої політичної та журналістської еліти, але я дуже не люблю, коли хтось мені починає вказувати що мені казати, як казати і якою мовою спілкуватися.
 Коли до мене звертаються українською – завжди відповім українською, запитають щось російською, відповім – російською, звернуться англійською  - відповідаю англійською.
Для мене мовне питання не є питанням взагалі.   Але я чітко розумію, що далеко не всі, хто спілкується виключно українською, навіть підкреслено «виключно» не обов’язково є справжніми патріотами України в дійсному сенсі цього поняття. Бо не вишиванка і розмови українською є основними показниками патріотизму, а те що людина робить для своєї країни, як поводиться з іншими людьми, почуває себе громадянином України, де би та людина не мешкала в даний час.
Тому коли я чую від «захисників» мови з діаспори – «у ВАС тут все погано», «ВИ все робите не так» і таке інше, єдине чого я хочу, це врізати поміж очі так, щоб пташок та зірочки побачили…  До таких людей я відчуваю лише відразу та огиду.
Я поважаю людей, які хоч і розмовляють російською, але готові «душу й тіло положити за нашу свободу».


У мене знайома стала дуже про-українською. Вишиванки, мова і таке інше. Раніше були такі совкові. Ну щоб зовсім то ні але тільки зараз стали патріотами. У кінці розмови я почула, що вони приготували святкову вечерю. Тільки коли розмова закінчилась то я згадала, що то було 23-тє. Я просто повірити не могла.  :smilie9:

Щодо української мови. Дякую. Я все-таки надіюсь, що з часом все більше українців почне вживати українську як вдома так і на роботі. Наша мова дуже гарна і не хотілося б, щоб в Україні україномовні були меншісь. Але для цього також потрібно мати достатньо українських каналів на ТБ і радіо і також україномовних ведучих. Коли дивишся х-фактор чи голос то блюватись хочеться. Ніде такого не бачила.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Мова йде через родину. Все  вищеперераховане, безумовно корисні речі, але то лише додатки до базису який заклали у маленьку людину у сім'ях.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча

 Але скажу знову - можна бути російськомовним і справжнім українцем, можна теревенити на всіх кутах "українською" і бути зрадником та падлюкою

По першому, таких є багато.
По другому, таких є досить мало але як не дивно такі зусрчаються сам таких бачив.
Це в плані патритоизму мається на увазі.

Що до чисто моральних якостей, то це здається мало залежить від етнічного походження чи мови спілкування. Якщо взагалі якось залежить.
Тут скоріше від місцевих звичаїв, які панують на якійсь территорії,  або від вузького оточення незалежно від території.
Ну і купи інших факторів.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
З мовою, саме з часом, і приходом нових поколінь, внормується.
Здоровий суспільний організм, сам переборе інфекцию русифікациї, просто не треба чухати де вона спричинила язви, та не допускати, пвторного інфекування, та умов які спричиняють поширення такої інфекциї в організмі. І по можливості робити те що посилює іммунітет організма.
А всілякі шокові терапії, та хірургічні втручання, тут лише можуть зашкодити. Вирізати заражені органи та тканини є ідіотизмом бо інфкция в крові, просто вони проявляє себе локально, але присутня всюду.
А найбіьшим джерелом інфециї є зараз російське, та потворне, наше телебачення. Але ніразу не якісь частини нашого зараженого цим вірусом організму.

Offline Vols

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2229
Цитувати
Дітлахи, яким зараз по 4-5 і трохи більше рочків вже ВСІ вільно розмовляють українською і я впевнена, що вони коли стануть дорослими будуть спілкуватися українською.
Ну, може це і занадто оптимістично, що всі.   Але те, що на дитячих майданчиках в Києві зараз набагато частіше почуєш дитячу українську мову, це точно. А те, що всі як мінімум знають то так. :Prapor2: :Prapor2:
 Так що зрушення є, але почивати на лаврах рано.

Р.S. Діаспорян треба пробачити, бо вони давно не були на дитячих майданчиках в Україні. :smilie3:
І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі.(с)

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Щодо молодшого покоління - не так там рожево.
Тітушки на Майдані народилися і виросли в незалежній Україні. І ніхто не чув від них української.
If you are going through hell, keep going.