Автор Тема: Україна як заручниця (мій злий текст)  (Прочитано 19262 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Україна як заручниця (мій злий текст)
« : Квітня 11, 2014, 05:42:14 17:42 »
Написав десь місяць тому. Знаю, що багатьом не сподобається, але так думаю не лише я.  :smilie2:

Україна як заручниця

Перший крок до звільнення від російської окупації (а Україна окупована не стільки територіально скільки духовно) дуже простий і легкий – цілковита відмова від російської мови, і всього, що з нею пов“язане.
Давайте будемо відвертими – саме ті, хто позиціонував себе протягом понад двох десятків років як “русскоязичние“ в Україні, тримали і продовжують тримати цілу країну заручниками кремлівських мерзотників. Саме кремль розігрував мовну карту в Україні руками симоненків, єфремових, маркових, “русскоязичних“ інтелігентів, московських попів, та палких прихильників “вєлікой русской культури“. За понад два десятиліття незалежності російська мова вже давно мала б зникнути в Україні, як зникла німецька в Чехословаччині за кілька років, а Прага, як відомо, до 1918 року була містом німецькомовним. Але ж ні, за часи незалежності зникла саме українська там, де вона хоч трохи жила – в більшості обласних та районних центрів на схід від Збруча. Так, зникла, і не треба казати, що це не так.

Але про все це мовчали, зате при будь-якій кволій спробі українців хоч трохи відбитися від тотальної русифікації і захистити себе від навали дебілізуючого впливу російської напів-кримінальної попси, міцсеві адепти багатонаціональності (яка в дідька національність русскоязичного хахла – ніяк не збагнути!) та захисту мовних прав “русскоязичних“ зчиняли шалений гвалт, особливо активно апелюючи до кремлівських упирів. А упирі втішено потирали рученятка. Бо знали, що одного дня цей галас буде претекстом до окупації справжньої – із арештами, депортаціями, викраденнями і розстрілами. Все це ще попереду в Криму, бо там ворога вже ідентифікували – за мовою. Не дарма ж українську там заборонили одразу ж як звільнилися від київської влади. І це навіть з умови, що української там ніхто не вживає. І величезна провина за те, що зараз відбувається лежить саме на тих, хто дав себе використати російській політичній резидентурі в Україні, яка на кожних виборах зчиняла мовну істерію. А таких резидентів – парламентська більшість. Отож, догралися таки до потрібного кремлівським карликам результату. І навіть відчайдушний останній бій Майдану нічого не змінив – після нападу сусіди на Крим – всі наввипередки і виправдовуючись заговорили мовою окупантів, а ті, хто говорили нею до цього, не вважають за потрібно від неї відмовитися в знак протесту, як це б зробили при нагоді ті ж чехи.

Скажу по правді, я не вірю в можливість існування двомовної України. Мій аргумент дуже простий – якби Канада межувала на півдні не із США, а з Францією, то провінція Квебек, вже давно б перестала бути частиною Канади. Так і у нас – погляньте на Донецьк, Одесу, чи Харків, та й навіть Київ – все національно мертве. На захист цих міст від чергової московської орди хлопців із-за Збруча не вистачить.

Отож, русскоязичниє украінци – активні захисники вашого язика, ваша мрія позбутися української мови, яка створювала вам такий естетичний дискомфорт, нарешті збувається. Стрічайте російські танки із букетами квітів і дякуйте ваши визволителям, як це роблять зараз у Севастополі. Бо писати листи протесту путіним із заклинаннями, що вашому язику в Україні нічого не загрожує треба було регулярно починаючи з 1991 року.

На закінчення, нагадаю вам слова героїні із п’єси “Мина Мазайло“, написаної Миколою Кулішем і поставленою у харківському театрі “Березіль“ незабутнім Лесем Курбасем: “Лучше бить ізнасілованной, чєм сукраінізірованной“. Оскільки українізація вам, як і їй, завжди була більшим злом, то готуйтеся до меншого.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #1 : Квітня 11, 2014, 05:59:07 17:59 »
До речі, заглянув на ФУП - жодної теми українською мовою. Що лише підтверджує сказане вище.
Спільні мова, кордон, культура, спільний погляд на минуле - це ті речі, які творять націю в усіх сенсах. Все інше - від лукавого.
If you are going through hell, keep going.

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #2 : Квітня 11, 2014, 06:01:04 18:01 »
Я теж так вважаю. :Razom:
І всі ці дні рускага язика на Західній Україні, перехід на руский, коли звертаються до Сходу - прояв вічної нашої толєрантності, через яку ми й втрачаємо державу.
Завжди пригадую, як колись сказала дружина путіна: "Росія закінчується там, де закінчується російська мова".
Або, як у Ліни Костенко: "Нації не вмирають. У них відбирають мову."

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #3 : Квітня 11, 2014, 06:04:15 18:04 »
Це не толерантність - це характерні для більшості закомплексованість і запопадливість, як результат відсутності гідності.
Найбільш потворне явище в Україні, це особа з УКРАЇНСЬКИМ акцентом.
  :smiley23:
« Останнє редагування: Квітня 11, 2014, 06:06:02 18:06 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline otaman

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1330
  • Стать: Чоловіча
  • Збирач мінусів
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #4 : Квітня 11, 2014, 06:08:01 18:08 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Offline polemistes

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2278
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #5 : Квітня 11, 2014, 06:08:16 18:08 »
Я теж так вважаю. :Razom:
І всі ці дні рускага язика на Західній Україні, перехід на руский, коли звертаються до Сходу - прояв вічної нашої толєрантності, через яку ми й втрачаємо державу.
Завжди пригадую, як колись сказала дружина путіна: "Росія закінчується там, де закінчується російська мова".
Або, як у Ліни Костенко: "Нації не вмирають. У них відбирають мову."

А один мовознавець на міжнародному конгресі на запитання:
"Так чим відрізняється діалект від мови?"
Відповів: "Лише тим, що за мовою стоять армія і поліція."

У Донецьку (десь тут на форумі було) міліція зупиняє для перевірки тих, хто розмовляє українською...  :smilie2:

Offline Françoise

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2627
  • No coffee - no life
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #6 : Квітня 11, 2014, 06:10:12 18:10 »
Це не толерантність - це характерні для більшості закомплексованість і запопадливість, як результат відсутності гідності.
Найбільш потворне явище в Україні, це особа з УКРАЇНСЬКИМ акцентом.
  :smiley23:

панові більше подобається азіроффка?

ну "хазяїн-барін"(с), а ні додати а ні взяти
Ничто так не бодрит по утрам, как не замеченный вовремя дверной косяк

Offline polemistes

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2278
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #7 : Квітня 11, 2014, 06:12:12 18:12 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Маєте рацію, але проблема є. Якщо Росія вважатиме можливим "захищати" шляхом окупації всіх, хто розмовляє російською, - залишаючи російську в Україні залишаємо Росії можливість у будь-який зручний момент нас окупувати. Адже у Криму навіть Майдану не було - але їх все одно "захистили"...

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #8 : Квітня 11, 2014, 06:12:53 18:12 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Це нічого не вирішує, бо все це повториться знову. Ось чому - "Росія закінчується там, де закінчується російська мова".

Якщо дивитися правді в очі, то саме ви, російськомовні є головною опорою Путіна в Україні, скільки б ви не кричали “путін х.ло“. Вам неприємно в цьому зізнатися, але так воно є.
Бо ви так само не вважаєте українську мову за повноцінну. Для вас, як і для сеастопольскіх бабушек, вона неприйнятна. І це правда, в якій у вас просто нема сміливості зізнатися.

If you are going through hell, keep going.

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #9 : Квітня 11, 2014, 06:13:09 18:13 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Можливо і патріот, але не своєї держави.
Не можу вважати патріотом людину, яка не хоче вивчити державну мову або просто не вважає за потрібне нею користуватись.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #10 : Квітня 11, 2014, 06:17:43 18:17 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Можливо і патріот, але не своєї держави.
Не можу вважати патріотом людину, яка не хоче вивчити державну мову або просто не вважає за потрібне нею користуватись.

Та діло навіть не в статусі мови, а в ставленні до неї на суто людському рівні.
І найбільше національне нещастя - це внутрішні зрадники. Тобто, люди українського походження, але російськомовні. Бо у них, на відміну від інших, не може бути жодних моральних виправдань. Жодних!
If you are going through hell, keep going.

Offline Kren

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2286
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #11 : Квітня 11, 2014, 06:20:47 18:20 »
эко тебя куда понесло. Ну я узкоязычный украинец и что? Это мешает быть мне патриотом? Нет. Это мешает мне использовать украинский когда мне удобнее - нет. Просто по русски я пишу намного быстрее, так уж сложилось. И не вижу в этом никакой проблемы.
Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі стали вам поперек горла, москалі їбучі

Offline Джоні Юз

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 213
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #12 : Квітня 11, 2014, 06:21:06 18:21 »
Та не, панове, тут вы перегибаете, не в тудой смотрите.

Дело не в мове или языке, дело в менталитете. :moskali:
Ланселот. Как тебя зовут?
Кот. Машенька.
Ланселот. Я думал – ты кот.
Кот. Да, я кот, но люди иногда так невнимательны.

Offline Françoise

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2627
  • No coffee - no life
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #13 : Квітня 11, 2014, 06:22:03 18:22 »
Та не, панове, тут вы перегибаете, не в тудой смотрите.

Дело не в мове или языке, дело в менталитете. :moskali:

Москалі, коли отеє читають, радісно потирають павучині лапки

бо пасаж про "внутрішніх зрадників" то взагалі на вуха не натягнеш
« Останнє редагування: Квітня 11, 2014, 06:26:24 18:26 від Françoise »
Ничто так не бодрит по утрам, как не замеченный вовремя дверной косяк

Offline polemistes

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2278
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #14 : Квітня 11, 2014, 06:22:47 18:22 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Можливо і патріот, але не своєї держави.
Не можу вважати патріотом людину, яка не хоче вивчити державну мову або просто не вважає за потрібне нею користуватись.

Це фаріонщина. Колись у далеких 90-х намагався співробітничати з галичанами з академічного середовища для розвитку української ови, яка стараннями старшого брата залишилась у 19-му столітті і не була придатною для використання в умовах науково-технічної революції (йшлося про наукові й технічні словники-перекладачі з різних мов). Навідріз: Ні, українська мова жодного розвитку не потребує.

Пройшло 20 років. Віз і нини там. Я, наприклад, професійно використовую виключно англійську, бо працюю на Захід. А Україна як була, так і залишилась у 19-му столітті...

Offline otaman

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1330
  • Стать: Чоловіча
  • Збирач мінусів
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #15 : Квітня 11, 2014, 06:31:23 18:31 »
не согласен, есть русскоязычные патриоты и последние события их показали.

Можливо і патріот, але не своєї держави.
Не можу вважати патріотом людину, яка не хоче вивчити державну мову або просто не вважає за потрібне нею користуватись.

Це фаріонщина. Колись у далеких 90-х намагався співробітничати з галичанами з академічного середовища для розвитку української ови, яка стараннями старшого брата залишилась у 19-му столітті і не була придатною для використання в умовах науково-технічної революції (йшлося про наукові й технічні словники-перекладачі з різних мов). Навідріз: Ні, українська мова жодного розвитку не потребує.

Пройшло 20 років. Віз і нини там. Я, наприклад, професійно використовую виключно англійську, бо працюю на Захід. А Україна як була, так і залишилась у 19-му столітті...

100%
Укр. мова гарна та мелодійна, але то тілько для села та пісень, на дворі 21 століття, ракету будувати використовуючи українську ніхто не буде, так само як і бидлокодити. Мови народжуються і помирають. Форсування вивчення та насильна українізація не призведе ні до чого іншого, аніж до відрази та розколу. Status Quo який зараз існує по питанню мови змінювати не треба, документи укр. мовою, розмовляй та працюй якою хочеш мовою.

Offline Françoise

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2627
  • No coffee - no life
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #16 : Квітня 11, 2014, 06:34:36 18:34 »
ніфіга не для "села та пісень", просто для технічних питань жодна слов'янська мова по факту не пристосована
всю термінологію взято переважно з англійської та трохи з німецької

Просто використовуються запозичені слова, і це, до речі, нормально.

А кодити то навіть "оксфордською" не будуть
Ничто так не бодрит по утрам, как не замеченный вовремя дверной косяк

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #17 : Квітня 11, 2014, 06:35:13 18:35 »
нажаль с українською мовою стало ще складніше. буде відбуватися полярізація - зараз українською в донецьку буде ще важче розмовляти ніж після 2005
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #18 : Квітня 11, 2014, 06:40:43 18:40 »
і до речі будь-які зусилля якась чергова Фаріон знов зіллє. Механізму протидії Орлицям і Орлам українці не виробили.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #19 : Квітня 11, 2014, 06:41:17 18:41 »
Так, бо там українську не вважають за нормальну мову, і відповідно її носіїв також не вважають нормальними людьми. І нема на це ради.
Щодо неможливості вживання української в науковому сенсі - чергова дурня. Вона абсолютно нормальна для науки, і потрібно лише і далі розвивати термінологію.

Із так званою галицькою інтелігенцією ніколи не мав нагоди спілкуватися, але помітив одну рису, по переїзді до Києва, вони миттєво переходять на російську.

If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #20 : Квітня 11, 2014, 06:43:03 18:43 »
і до речі будь-які зусилля якась чергова Фаріон знов зіллє. Механізму протидії Орлицям і Орлам українці не виробили.

Щодо Фаріон, то нічого про неї не знаю. Бачив лише кліп про дитячі імена, і зрозумів, що вона хвора людина.
If you are going through hell, keep going.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #21 : Квітня 11, 2014, 06:45:44 18:45 »
і до речі будь-які зусилля якась чергова Фаріон знов зіллє. Механізму протидії Орлицям і Орлам українці не виробили.

Щодо Фаріон, то нічого про неї не знаю. Бачив лише кліп про дитячі імена, і зрозумів, що вона хвора людина.
Схуялі (вибачте за мою французьку) вона хвора? Вона акторка яка грає істеричну хвору. За гроші.
В повсякденному житті вона хитра спокійна сука.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #22 : Квітня 11, 2014, 06:47:30 18:47 »
і до речі будь-які зусилля якась чергова Фаріон знов зіллє. Механізму протидії Орлицям і Орлам українці не виробили.

Щодо Фаріон, то нічого про неї не знаю. Бачив лише кліп про дитячі імена, і зрозумів, що вона хвора людина.
Схуялі (вибачте за мою французьку) вона хвора? Вона акторка яка грає істеричну хвору. За гроші.
В повсякденному житті вона хитра спокійна сука.

Може й так. Галичан поважаю сільських - вони пасіонарні і справді релігійні. А міські - хитрі і корумповані пристосуванці.
If you are going through hell, keep going.

Offline Nik02121971

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2716
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #23 : Квітня 11, 2014, 06:48:49 18:48 »
категорично проти, я за дві державні мови, але з однією умовою, право обирати і бути обраним мають  тільки ті громадяни, що склали іспит на вільне володіння обома мовами.

всі держслужбовці, медики і вчителі, складають іспит на вільне володіння двома мовами, а ті, що працюють в місцях компактного проживання менши повинні за 1 рік вивчити мову меншини.
всі дерслужбовці вище певного рангу повинні скласти іспит на вільне володіння іноземною мовою.

знание русского и украинского расширяет возможности человека, отсеивает маргинальную часть с обеих сторон.
преподавание должно быть на двух языках, по схеме семестр украинский семестр русский во всех госсударственных школах, ЗНО обязательно по обеим языкам для поступления на бюджет, возможно плюс английский если в технический ВУЗ. не хочеш, пожалуйста в частную школу, где один язык преподавания и в частный ВУЗ с одним языком преподавания.

всі технічні ВУЗ тільки на англійській і по ISO.
« Останнє редагування: Квітня 11, 2014, 06:53:00 18:53 від Nik02121971 »

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #24 : Квітня 11, 2014, 06:51:04 18:51 »
Щодо галичан, то Фаріон підмахувала більшість українських політиків та журналістів зі всієї України.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline sofia

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5556
  • Стать: Жіноча
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #25 : Квітня 11, 2014, 06:51:48 18:51 »
та цей кліп з фаріон знову крутили по тв
якісь "прихильники свободи"

а про спілкування українською-тільки на днях думала
СУПчик це моя можливість спілкуватись рідною мовою,
регіон-російськомовний,
діти в школі вчаться українській, але вдома спілкування-рос.
не правильно це все, і все одно справа не в мові спілкування, а в
тому що "совок живе"
наші діти "совка" не знають та і ми його пам`ятаємо не з кращого боку, тому потрібен час на зміну поколінь,
а патріотом можна бути і рос.мовним
Quo Vadis

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #26 : Квітня 11, 2014, 06:52:51 18:52 »
категорично проти, я за дві державні мови, але з однією умовою, право обирати і бути обраним мають  тільки ті громадяни, що склали іспит на вільне володіння обома мовами.

всі держслужбовці, медики і вчителі, що працюють в місцях компактного проживання менши повинні за 1 рік вивчити мову меншини.
всі дерслужбовці вище певного рангу повинні скласти іспит на вільне володіння іноземною мовою.

знание русского и украинского расширяет возможности человека, отсеивает маргинальную часть с обеих сторон.
преподавание должно быть на обеих языках, по схеме семестр украинский семестр русский во всех госсударственных школах, ЗНО обязательно по обеим языкам для поступления на бюджет, возможно плюс английский если в технический ВУЗ. не хочеш, пожалуйста в частную школу, где один язык преподавания и в частный ВУЗ с одним языком преподавания.

всі технічні ВУЗ тільки на англійській і по ISO.

Для навчання російською можна переїхати до Росії.
If you are going through hell, keep going.

Offline Françoise

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2627
  • No coffee - no life
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #27 : Квітня 11, 2014, 06:53:14 18:53 »
категорично проти, я за дві державні мови, але з однією умовою, право обирати і бути обраним мають  тільки ті громадяни, що склали іспит на вільне володіння обома мовами.

всі держслужбовці, медики і вчителі, складають іспит на вільне володіння двома мовами, а ті, що працюють в місцях компактного проживання менши повинні за 1 рік вивчити мову меншини.
всі дерслужбовці вище певного рангу повинні скласти іспит на вільне володіння іноземною мовою.

знание русского и украинского расширяет возможности человека, отсеивает маргинальную часть с обеих сторон.
преподавание должно быть на двух языках, по схеме семестр украинский семестр русский во всех госсударственных школах, ЗНО обязательно по обеим языкам для поступления на бюджет, возможно плюс английский если в технический ВУЗ. не хочеш, пожалуйста в частную школу, где один язык преподавания и в частный ВУЗ с одним языком преподавания.

всі технічні ВУЗ тільки на англійській і по ISO.

+100000000000000
хоча й тяжко спочатку буде, знайти стільки викладачів, щоб достатньо володіли англійською майже нереально.
Але починати треба
Ничто так не бодрит по утрам, как не замеченный вовремя дверной косяк

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #28 : Квітня 11, 2014, 06:54:08 18:54 »
та цей кліп з фаріон знову крутили по тв
якісь "прихильники свободи"

але грала сценарій на камеру саме Фаріон
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Re: Україна як заручниця (мій злий текст)
« Reply #29 : Квітня 11, 2014, 06:54:24 18:54 »
та цей кліп з фаріон знову крутили по тв
якісь "прихильники свободи"

а про спілкування українською-тільки на днях думала
СУПчик це моя можливість спілкуватись рідною мовою,
регіон-російськомовний,
діти в школі вчаться українській, але вдома спілкування-рос.
не правильно це все, і все одно справа не в мові спілкування, а в
тому що "совок живе"
наші діти "совка" не знають та і ми його пам`ятаємо не з кращого боку, тому потрібен час на зміну поколінь,
а патріотом можна бути і рос.мовним

Ваші діти совка не знають, але будуть в ньому жити так довнго, як довго будуть спілкуватися російською.
If you are going through hell, keep going.